Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε μήνα κλείνουν τρύπες για την ασφάλεια; Σοβαρά τώρα;
Όχι ανοίγουν κι άλλες :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το έχω καταλάβει. Την μια έφτιαχνε η μπαταρία την επόμενη χαλούσε..
Τώρα που είσαι και root με ξεκλειδωτους bootloaders; Πάρτυ θα κάνουν στην συσκευή σου όλοι :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάθε μήνα κλείνουν τρύπες για την ασφάλεια; Σοβαρά τώρα;

 

Θεωρώ δεδομένο ότι το γνώριζες αυτό. Αν θες τη γνώμη μου... μη παίζεις με αυτά, έχεις τη τύχη να έχεις συσκευή που αναβαθμίζεται γρηγορότερα από όλες τις άλλες, εκμεταλλεύσου το αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής Filmic Pro υπάρχει επιλογή για 60 fps.

 

ειναι καλο σε ποιοτητα σταθεροτητα?αξιζει η απλα ετσι για να υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Τη σταθερότητα του cine pan προσωπικά δεν την έχω βρει πουθενα άλλου

Έχει άπειρες ρυθμίσεις για δοκιμή σίγουρα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το patch της Δευτερας, λογικα θα δοθει την Τριτη?
Γιατί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω: Με την καταργηση 3G που λενε οτι θα γινεται σταδιακα απο τον 09/21, με την σημερινη κατασταση που ειμαστε με τα Pixel, θα εχουμε θεμα, ε?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα, ούτως ή άλλως όλα πλέον στο 4G γίνονται.

 

Οταν ομως θα πρεπει να παρουμε τηλ η να μας καλεσουν, αφου θα καταργηθουν οι 3G συχνοτητες, πως θα γινονται οι κλησεις? (Μιας και αυτη την στιγμη παρολο που εχουμε 4G σημα, γυρναει σε H - H+).

Link to comment
Share on other sites

Οταν ομως θα πρεπει να παρουμε τηλ η να μας καλεσουν, αφου θα καταργηθουν οι 3G συχνοτητες, πως θα γινονται οι κλησεις? (Μιας και αυτη την στιγμη παρολο που εχουμε 4G σημα, γυρναει σε H - H+).
Θα δουλεύουν όλα, μην ανησυχείς

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Εν έτη 2021 αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου;

Έχασα στο τσακ ένα 4a 5G και τώρα σκέφτομαι το 4XL.

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αν αντέχεις την σάπια μπαταρία του σε σχέση με το 4a 5g. Βασικά ο 855 έχει πολλά ψωμιά ακόμη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μέσω των ρυθμίσεων να βάλω pin για να ανοίγουν οι εφαρμογές που δεν θέλω κάποιος να βλέπει όταν είναι ανοικτή η συσκευή,η να βάλω κάποια εφαρμογή για αυτή την δουλειά;;

Έχετε να μου προτείνετε κάποια τέτοια εφαρμογή,αν δεν γίνεται από τις ρυθμίσεις;;;

Π.χ θέλω να μην μπορεί κάποιος να ανοίγει το fb ..

Και οπότε πάει να ανοίξει να ζητάει pin η μοτίβο...

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μέσω των ρυθμίσεων να βάλω pin για να ανοίγουν οι εφαρμογές που δεν θέλω κάποιος να βλέπει όταν είναι ανοικτή η συσκευή,η να βάλω κάποια εφαρμογή για αυτή την δουλειά;;

Έχετε να μου προτείνετε κάποια τέτοια εφαρμογή,αν δεν γίνεται από τις ρυθμίσεις;;;

Π.χ θέλω να μην μπορεί κάποιος να ανοίγει το fb ..

Και οπότε πάει να ανοίξει να ζητάει pin η μοτίβο...

Ευχαριστώ

 

Αυτό έχει να κάνει με κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Κάποιες εφαρμογές π.χ. Dropbox το έχουν ως επιλογή.

Από το σύστημα μέσα δεν υπάρχει κάτι.

Τώρα αν υπάρχει κάποια 3rd party εφαρμογή δεν το ξέρω, αλλά θα ζητούσε μεγάλα δικαιώματα και προσωπικά δεν θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αν αντέχεις την σάπια μπαταρία του σε σχέση με το 4a 5g. Βασικά ο 855 έχει πολλά ψωμιά ακόμη.

 

Ποια σάπια μπαταρία ? Σε μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα .Ειδικά μόλις κλείνω το bt εκεί που δε χρειάζεται η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή.Με όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά .Το bt κάνει τη μεγάλη κατανάλωση γι αυτό το ενεργοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Ποια σάπια μπαταρία ? Σε μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα .Ειδικά μόλις κλείνω το bt εκεί που δε χρειάζεται η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή.Με όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά .Το bt κάνει τη μεγάλη κατανάλωση γι αυτό το ενεργοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο

 

Μάλλον αποτελείς την εξαίρεση στον κανόνα. Η σειρά 4/4XL έχει σάπια μπαταρία.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ποια σάπια μπαταρία ? Σε μένα δεν έχει κανένα πρόβλημα .Ειδικά μόλις κλείνω το bt εκεί που δε χρειάζεται η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή.Με όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά .Το bt κάνει τη μεγάλη κατανάλωση γι αυτό το ενεργοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο
Σε σχέση με το 4a 5g ήταν η σύγκριση, γενικά σαν συσκευή η μπαταρία είναι πολύ μέτρια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 4a 5g ήταν η σύγκριση, γενικά σαν συσκευή η μπαταρία είναι πολύ μέτρια.
Στο απλό μικρό 4αρι ήταν όντως λίγη. Στο 4XL ότι θα έκανες με μια οποιαδήποτε ναυαρχίδα του '19, έκανες και με το 4XL σε αυτονομία. Άντε ένα μισάωρο λιγότερο να πω εγω.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και έσκασε το πρόβλημα σε φίλο μου σχετικά με την μπαταρία .

Του γράφει ότι το UI δεν μπορεί να την διαβάσει ενώ δεν έχει κάποιο θέμα και δουλεύει άψογα απλά κάθε λίγο και λιγάκι του χτυπάει η υπενθύμιση ...

Να του πω να το κάνει φορμάτ ?

Link to comment
Share on other sites

Και διαβάζοντας αμέτρητα κείμενα λενε ότι φταίει το update Ιουνίου ...και ξαναγυρίζουν όλοι στου Μαίου ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...