Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκε κανένας πουθενα τι αλλάζει το νεο update;

https://www.droid-life.com/2020/12/07/december-2020-android-security-update-now-available-for-pixel-devices/

 

EDIT: Κατι βρηκα...

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

ας ελπίσουμε να ενεργοποιεί το voLTE επιτέλους

 

Οχι, δεν υπαρχει κατι τετοιο, παρολο που αλλαξε η εκδοση ρυθμισεων στις ρυθμισεις δικτυο κινητης.

 

Επισης, το securiry google play παρεμεινε Οκτωβριος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα μεχρι στιγμής, άλλαξε το μενού styles and wallpapers όπως στο Pixel 5 και έβαλε και grid. Τώρα την πέρασα οπότε δεν έχω προλάβει να δω γενικότερα.

 

Το extreme battery saver υπήρχε σε εμάς; Νομίζω όχι. Οπότε μπήκε κι αυτό.

 

Adaptive connectivity βλέπω επίσης στο network and internet.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα μεχρι στιγμής, άλλαξε το μενού styles and wallpapers όπως στο Pixel 5 και έβαλε και grid. Τώρα την πέρασα οπότε δεν έχω προλάβει να δω γενικότερα.

 

Το extreme battery saver υπήρχε σε εμάς; Νομίζω όχι. Οπότε μπήκε κι αυτό.

 

Adaptive connectivity βλέπω επίσης στο network and internet.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Το adaptive Connectivity διάβασα ότι είναι κυρίως για το 5g 4g, αν είναι έτσι μας είναι άχρηστο. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έδωσε κάποια χαρακτηριστικά μόνο στα νέα pixel και όχι στα 4αρια αφού δεν υστερούν σε hardware πχ adaptive sound, εκτός και αν το πάρουμε μελλοντικά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive Connectivity διάβασα ότι είναι κυρίως για το 5g 4g, αν είναι έτσι μας είναι άχρηστο. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έδωσε κάποια χαρακτηριστικά μόνο στα νέα pixel και όχι στα 4αρια αφού δεν υστερούν σε hardware πχ adaptive sound, εκτός και αν το πάρουμε μελλοντικά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να συνδεθώ στα chats του messages. Παρόλο που αναβαθμίστηκε στο play store και το carrier services, τίποτα. Έκανα και διαγραφή cache σε messages και carrier services, τα ίδια. Μόνο με SMS δουλεύει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://blog.google/products/pixel/december-feature-drop/

 

Εδώ οι αλλαγές.

Δεν πρόλαβα λόγω δουλειάς να ασχοληθώ σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδεθώ στα chats του messages. Παρόλο που αναβαθμίστηκε στο play store και το carrier services, τίποτα. Έκανα και διαγραφή cache σε messages και carrier services, τα ίδια. Μόνο με SMS δουλεύει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ούτε σε android one συνδέεται ενώ δούλευε κανονικά πριν το update Νοεμβρίου, μου γράφει κατάσταση: σύνδεση...

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε android one συνδέεται ενώ δούλευε κανονικά πριν το update Νοεμβρίου, μου γράφει κατάσταση: σύνδεση...

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για κάποιο λόγο επανήλθε πριν από λίγο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ, κάποιο κόλλημα θα είχε φάει η υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κούλα πράγματα με την φόρτιση μετά την αναβάθμιση. Συνήθως το φορτίζω κάθε 2η μέρα κατά τις 9-10 το βράδυ. Μετά από 2 ώρες το έβγαλα από την πρίζα και είχε φτάσει μέχρι το 97%. Μετά από λίγο πάω να το ξεκλειδώσω και βλέπω 100%

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κούλα πράγματα με την φόρτιση μετά την αναβάθμιση. Συνήθως το φορτίζω κάθε 2η μέρα κατά τις 9-10 το βράδυ. Μετά από 2 ώρες το έβγαλα από την πρίζα και είχε φτάσει μέχρι το 97%. Μετά από λίγο πάω να το ξεκλειδώσω και βλέπω 100%

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά κάτι παράξενα είδα και εγώ.

Έχω 3 φορτιστές στο σπίτι.

Εναν Samsung από το S10 plus.

Εναν ασύρματο Samsung 15watt.

Και του πιξελ 4xl.

 

Πριν την αναβάθμιση πάνω κάτω στο 15% που το έβαζα,

Στον ασύρματο έγραφε 6 ώρες.

Στον Samsung 3 ώρες.

Στον pixel κάπου 1:30-1:40.

 

Μετα την αναβάθμιση τώρα,

Σε όλους έγραφε ίδιο χρόνο στην δοκιμή που έκανα, 1μιση ώρα.

 

Το άφησα 15 λεπτά στον ασύρματο, για να πάρει ένα 5% και όταν πήγα να το κοιτάξω /πάρω έγραφε 3 ώρες.

Ενώ λίγο νωρίτερα έλεγε 1μιση ώρα.

 

Φυσικά κάτι δεν πάει καλά με τον υπολογισμό, και θα το τσεκάρω καλύτερα να δω πραγματικά τι γίνεται.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με το adaptive charging όλο αυτό; fc7df5d2f64899705c4a25b52b484b71.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με το adaptive charging όλο αυτό; fc7df5d2f64899705c4a25b52b484b71.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εμένα γιατί δε μου έχει τέτοια επιλογή άραγε?

https://photos.app.goo.gl/fPnUuNHFa157n7a6A

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις, μετά την αναβάθμιση είχαν σβηστεί τα στατιστικά την μπαταρίας μετά την επανεκκίνηση που έκανε.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν χρήση του Gpay εμφανίστηκε και το feature με το πάτημα του Power Button. Άρα πλέον δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο το app μέσω sideload! Έχει εμφανιστεί και το activity των συναλλαγών μέσα στο Gpay στα Services! Αργά αλλά σταθερά... όλα δουλεύουν!

 

gpay-power-button.jpg gpay-services.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν χρήση του Gpay εμφανίστηκε και το feature με το πάτημα του Power Button. Άρα πλέον δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο το app μέσω sideload! Έχει εμφανιστεί και το activity των συναλλαγών μέσα στο Gpay στα Services! Αργά αλλά σταθερά... όλα δουλεύουν!

 

gpay-power-button.jpg

 

gpay-services.jpg

 

Προς το παρον σ'εμενα δεν εμφανιστηκε κατι.

Δεν ξερω αν πρεπει να κανουμε κατι.

Το apk παντως ειναι εγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμη τίποτα στο power button, μόνο στα services.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Προς το παρον σ'εμενα δεν εμφανιστηκε κατι.

Δεν ξερω αν πρεπει να κανουμε κατι.

Το apk παντως ειναι εγκατεστημενο.

 

Εδώ και λίγες μέρες απεγκατέστησα το Gpay ως app και αυτό γιατί εμφανίστηκε το activity των αγορών μέσα στο Services!

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πρέπει να έχεις default στο GPay για να παίζει στο Power menu. Αν βάλεις ως default κάποια άλλη εφαρμογή (πχ Eurobank, Winbank) τότε το feature με το Power Button δεν παίζει...

Επίσης συνεχίζει το θέμα με την ταυτόχρονη χρήση 2 εφαρμογών πληρωμής. πχ Αν έχω default το Gpay δεν μπορώ να πληρώσω με το Eurobank app.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν εμφανιζεται το adaptive charging .Γράψτε στο Google, device health services θα σας βρει την εφαρμογή θα σε πάει στο play store και θα την κάνετε update.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά, τα έπαιξε η Google εντελώς; Στο play store δεν μπορώ να μπω. Youtube τα ίδια. Gmail ακόμα είμαστε καλά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι γίνεται ρε παιδιά, τα έπαιξε η Google εντελώς; Στο play store δεν μπορώ να μπω. Youtube τα ίδια. Gmail ακόμα είμαστε καλά.

 

https://www.insomnia.gr/articles/google/google/problimata-me-ipiresies-ths-google/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα. Επανήλθε τώρα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...