Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το ίδιο έκανα και φαίνεται να δουλεύει σωστά. Έφτιαξα κι έναν λογαριασμό Revolut που πάντα ήθελα. Συνδέθηκε στο Google pay και επιτέλους φαίνεται και στο Google>account services. Μόνο στο power menu δεν έχει εμφανιστεί ακόμη.

 

Απορία όμως. Όταν προσπάθησα στην Revolut να στείλω το ποσό για να μου στείλουν την φυσική κάρτα, δεν δεχόταν στο τελευταίο βήμα την χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Η μάλλον δεν ολοκληρψνε την συναλλαγή και την έκανε decline. Αναγκάστηκα να κάνω την διαδικασία με την prepaid της Πειραιώς επιτυχώς. Αλλά μιας και θέλω να συνδέσω την χρεωστική της Εθνικής στην Revolut, τι άλλο χρειάζεται να γίνει; Θα χρειαστεί να πάω στην τράπεζα;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις τον λογαριασμό της Εθνικής, όχι την κάρτα.

 

Όπως είπε και ο Φώτης, στην τελευταία έκδοση του Google Pay δεν εξαφανίζεται η εφαρμογή.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο έκανα και φαίνεται να δουλεύει σωστά. Έφτιαξα κι έναν λογαριασμό Revolut που πάντα ήθελα. Συνδέθηκε στο Google pay και επιτέλους φαίνεται και στο Google>account services. Μόνο στο power menu δεν έχει εμφανιστεί ακόμη.

 

Απορία όμως. Όταν προσπάθησα στην Revolut να στείλω το ποσό για να μου στείλουν την φυσική κάρτα, δεν δεχόταν στο τελευταίο βήμα την χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Η μάλλον δεν ολοκληρψνε την συναλλαγή και την έκανε decline. Αναγκάστηκα να κάνω την διαδικασία με την prepaid της Πειραιώς επιτυχώς. Αλλά μιας και θέλω να συνδέσω την χρεωστική της Εθνικής στην Revolut, τι άλλο χρειάζεται να γίνει; Θα χρειαστεί να πάω στην τράπεζα;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Συμβαίνει κάποιες φορές. Μου έχει συμβεί σε χρεωστική κάρτα Πειραιώς και Εθνικής. Δεν καταφέρνει το Revolut να ολοκληρώσει τη συναλλαγή γιατί πχ δεν έλαβες sms, push notification για τη συναλλαγή που πας να κάνεις.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάποιες φορές. Μου έχει συμβεί σε χρεωστική κάρτα Πειραιώς και Εθνικής. Δεν καταφέρνει το Revolut να ολοκληρώσει τη συναλλαγή γιατί πχ δεν έλαβες sms, push notification για τη συναλλαγή που πας να κάνεις.
Ναι ακριβώς αυτό. Σε πάει στο site της εθνικής και σου λέει ότι δεν μπορεί να πραγματοποιήσει την συναλλαγή, συν ότι δεν έρχεται κάποιο email η SMS.

Διαβάζω αλλού χρειάζεται να τους παρω τηλέφωνο για να ενεργοποιήσουν έγκριση συναλλαγών μέσω SMS.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις τον λογαριασμό της Εθνικής, όχι την κάρτα.

 

Όπως είπε και ο Φώτης, στην τελευταία έκδοση του Google Pay δεν εξαφανίζεται η εφαρμογή.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Αυτό σε πιο σημείο της εφαρμογής μπορώ να το κάνω; Συμπληρώνω δηλαδή σε κάποιο πεδίο το IBAN της εθνικής;

 

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην εθνική και μου ενεργοποίησαν την υπηρεσία με mail και SMS. Οπότε κομπλέ.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζετε ασύρματα το pixel σας?

Αν ναι με ποιον φορτιστή?

Κάνει κανένας δουλειά εκτός από το Google stand?

 

Στον ποιο πρόσφατο ασύρματο της Samsung που έχω, τον διπλό, χρειάζεται 6 ώρες από ότι γράφει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, τσέκαρε αυτόν εδώ:

https://www.amazon.de/-/en/PowerWave-Charging-Qi-Certified-Wireless-Lightning/dp/B07YD77RKC/ref=trb_chk_auth?dchild=1&keywords=Anker+Wireless+Charger&qid=1606466372&quartzVehicle=29-319&replacementKeywords=anker+wireless&sr=8-17&openid.assoc_handle=amazon_checkout_de&openid.claimed_id=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fap%2Fid%2Famzn1.account.AG3UIUHKY3MG62VUGBSKVQZZCGTQ&openid.identity=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fap%2Fid%2Famzn1.account.AG3UIUHKY3MG62VUGBSKVQZZCGTQ&openid.mode=id_res&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0&openid.op_endpoint=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fap%2Fsignin&openid.response_nonce=2020-11-27T08%3A57%3A20Z-8365834790062459732&openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2F-%2Fen%2FPowerWave-Charging-Qi-Certified-Wireless-Lightning%2Fdp%2FB07YD77RKC%2Fref%3Dtrb_chk_auth%3Fdchild%3D1%26keywords%3DAnker%2BWireless%2BCharger%26qid%3D1606466372%26quartzVehicle%3D29-319%26replacementKeywords%3Danker%2Bwireless%26sr%3D8-17%26trb_auth%3D1%26trb_open%3D1%26trb_bid%3Dbuy-now-button&openid.signed=assoc_handle%2Cclaimed_id%2Cidentity%2Cmode%2Cns%2Cop_endpoint%2Cresponse_nonce%2Creturn_to%2CsiteState%2Cns.pape%2Cpape.auth_policies%2Cpape.auth_time%2Csigned&openid.ns.pape=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fextensions%2Fpape%2F1.0&openid.pape.auth_policies=http%3A%2F%2Fschemas.openid.net%2Fpape%2Fpolicies%2F2007%2F06%2Fnone&openid.pape.auth_time=2020-11-27T08%3A57%3A20Z&openid.sig=5V%2BEZgL6aTB0lbIf0fCk0sdgABGrTsUR8W8pA7Pplls%3D&serial=&siteState=%7ChasWorkingJavascript.1

Από ότι λέει πιάνει 15W charging στα Pixel/LG και 10W στα Samsung.

Βγαίνει στα 33 ευρώ τελικά με τα μεταφορικά.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζετε ασύρματα το pixel σας?

 

Αν ναι με ποιον φορτιστή?

 

Κάνει κανένας δουλειά εκτός από το Google stand?

 

 

 

Στον ποιο πρόσφατο ασύρματο της Samsung που έχω, τον διπλό, χρειάζεται 6 ώρες από ότι γράφει..

Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν που έχει μείνει από το galaxy note 9. https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/wireless-charger-pad-p1100-ep-p1100bbegww/ Πιο αργή φόρτιση αλλά για το βράδυ που το φορτίζω είναι ότι πρέπει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζετε ασύρματα το pixel σας?

Αν ναι με ποιον φορτιστή?

Κάνει κανένας δουλειά εκτός από το Google stand?

 

Στον ποιο πρόσφατο ασύρματο της Samsung που έχω, τον διπλό, χρειάζεται 6 ώρες από ότι γράφει..

 

Το είχα γράψει τον Μάιο... Τα ίδια ισχύουν και τώρα. Επίσης τον χρησιμοποιώ και για φόρτιση των Google Buds 2.

Στο Αμερικάνικο Google Store παίζει στην μισή τιμή!

Μακάρι να ακολουθήσουν και τα ευρωπαϊκά!

 

 

Pixel Stand... μια πρώτη επαφή!

 

Φόρτιση από το 20% - 100% σε 1 ώρα και 49 λεπτά. Από το 20% μέχρι το 80% έκανε 1 ώρα και 2 λεπτά και το υπόλοιπο 20%... 47 λεπτά!

Κατά την φόρτιση το κινητό φορούσε τη θήκη grip της dbrand με skin!

Στην εικόνα φαίνονται θερμοκρασία στο 50% και στο 80%!

pixel-stand.jpg

 

Στιβαρή κατασκευή με το εξωτερικό άσπρο υλικό να έχει μια "ματ" αίσθηση. Έρχεται με τον κλασικό 18W φορτιστή της Google και το καλώδιο USB-C to USB-C στο 1.5μ! (0.5μ μεγαλύτερο από αυτό που έχει το κινητό).

Τα "καλούδια" (Google Assistant, Photo Frame, Sunrise Alarm, DND mode όταν φορτίζει, σβηστή οθόνη αν είναι "σκοτεινά") που ρυθμίζεις με την πρώτη φόρτιση δουλεύουν μια χαρά!

Αυτό που μου άρεσε είναι ότι "ευτυχώς" δεν έχει κάποιο φωτάκι να σε ενοχλεί πχ το βράδυ αν το φορτίζεις δίπλα στο κρεβάτι σου!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζετε ασύρματα το pixel σας?

 

Αν ναι με ποιον φορτιστή?

 

Κάνει κανένας δουλειά εκτός από το Google stand?

 

 

 

Στον ποιο πρόσφατο ασύρματο της Samsung που έχω, τον διπλό, χρειάζεται 6 ώρες από ότι γράφει..

Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο με τους ασύρματους φορτιστές για την συσκευή μας, αν θες να βρεις κάποιον που να φορτίζει γρήγορα. Με το γρήγορα εννοώ τα 11W που φορτίζει τα μέγιστα το Pixel 4/4 XL.

 

Αυτό που βρήκα λοιπόν είναι ότι ο φορτιστης πρέπει να έχει ένα συγκεκριμένο power profile. EPP (Extended Power Profile) για fast charge. Μόνο με τέτοιους φορτιστές λοιπόν φορτίζει στις μέγιστες ταχύτητες της η συσκευή μας.

Αρχικά πήρα αυτόν https://www.skroutz.gr/s/21483247/Spigen-USB-C-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-F316W.html#description και τώρα είμαι με το Pixel stand.

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το παρακάτω θέμα στην εξυπηρέτηση των Pixels της google. Ελπίζω να έχουμε κάποια απάντηση σύντομα.

 

VOLTE does not work on Greece (also in another countries) because it's locked by Google.

 

Why Google has locked the option for VOLTE?

 

Any other brand working fine. I have contact with my carrier and of course they said that they done everything they can to enable this option but it is locked by Google because Google pixel phones has enabled this option only for known carriers. Why is that?

 

Please don't tell me that is carrier (Cosmote) problem because this is not the case. This is a known issue that is going on from a long time and many users has mentioned it in forums but we don't have an official answer.

 

Please unlock the future with an update. It's up to Google!

 

Without VOLTE call drops to 3G, you cannot use the internet also you don't have HD call. The carriers will soon stop using 3G so then we will have serious problems.

 

As far as I know the problem will continue with 5G voice calls at the future if Google do not enable this option too like he did with 4G voice call (VOLTE).

 

Please help us, we are so many users of pixel phones that we don't live in US and we like to have VOLTE and Wi-Fi calling to our phones.

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/85732058?hl=en

 

Όσο περισσότερη φασαρία κάνουμε τόσο πιο πολλές πιθανότητες να πετύχουμε κάτι.

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος είναι υπεύθυνος για την ενεργοποίηση του Volte...

 

Πάντως ένα πρωί πριν λίγο καιρό το Mi A3 με WIND F2G το εμφάνισε... ξαφνικά!

Το Pixel 4 XL... :lol::lol::lol:

 

volte-4xkl-mia3.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος είναι υπεύθυνος για την ενεργοποίηση του Volte...

 

Πάντως ένα πρωί πριν λίγο καιρό το Mi A3 με WIND F2G το εμφάνισε... ξαφνικά!

Το Pixel 4 XL... :lol::lol::lol:

 

volte-4xkl-mia3.jpg

Ποιος είναι ο κωδικός για το μενού αυτό;

 

Το ενεργοποιήσεις στο MiA3 και βάζοντας την SIM στο 4 XL δούλεψε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο κωδικός για το μενού αυτό;

 

Το ενεργοποιήσεις στο MiA3 και βάζοντας την SIM στο 4 XL δούλεψε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ο κωδικός είναι *#*#4636#*#* και μετά Phone Information.

 

H dark εικόνα είναι από το Pixel 4 XL, και η white από το Mi A3.

Απλώς δείχνω ότι στο Mi A3 είναι ενεργοποιημένο, ενώ στο Pixel 4 XL... Όχι!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός είναι *#*#4636#*#* και μετά Phone Information.

 

H dark εικόνα είναι από το Pixel 4 XL, και η white από το Mi A3.

Απλώς δείχνω ότι στο Mi A3 είναι ενεργοποιημένο, ενώ στο Pixel 4 XL... Όχι!

 

Εδώ είναι ενεργοποιημένο σε Νokia 225 4G κινητό 50€ χωρίς καν android.

 

Μας κοροϊδεύουν και η google και οι πάροχοι!

 

Καλό είναι πάντως να γράψει κι άλλος κόσμος στο link που ξεκίνησα στην google γιατί όσοι περισσότεροι ασχολούνται τόσο μεγαλύτερη σημασία θα δώσουν. Ίσως έτσι να έρθει η λύση.

 

Έχω βάλει το link στο κάτω μέρος του post. Γράψτε κραξτε μπας και μας πάρουν στα σοβαρά.

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/85732058?hl=en

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ενεργοποιημένο σε Νokia 225 4G κινητό 50€ χωρίς καν android.

 

 

 

Μας κοροϊδεύουν και η google και οι πάροχοι!

 

 

 

Καλό είναι πάντως να γράψει κι άλλος κόσμος στο link που ξεκίνησα στην google γιατί όσοι περισσότεροι ασχολούνται τόσο μεγαλύτερη σημασία θα δώσουν. Ίσως έτσι να έρθει η λύση.

 

 

 

Έχω βάλει το link στο κάτω μέρος του post. Γράψτε κραξτε μπας και μας πάρουν στα σοβαρά.

 

 

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/85732058?hl=en

Εγώ έκανα το καθήκον μου.

 

Πάντως μην περιμένεις να αλλάξει κάτι όσο δεν υποστηρίζονται τα Pixels στην χώρα μας.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το καθήκον μου.

 

Πάντως μην περιμένεις να αλλάξει κάτι όσο δεν υποστηρίζονται τα Pixels στην χώρα μας.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ας κάνουμε ότι μπορούμε από την πλευρά μας.

 

Είναι κρίμα τόσο ωραίες συσκευές να μην μπορούμε να τις χαρούμε στο έπακρο.

 

Ειδικά μόλις θα καταργηθεί το 3G θα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Όχι πως τώρα δεν υπάρχει δηλαδή.

 

Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι και να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε ότι μπορούμε από την πλευρά μας.

 

 

 

Είναι κρίμα τόσο ωραίες συσκευές να μην μπορούμε να τις χαρούμε στο έπακρο.

 

 

 

Ειδικά μόλις θα καταργηθεί το 3G θα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Όχι πως τώρα δεν υπάρχει δηλαδή.

 

 

 

Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι και να δούμε τι θα γίνει.

Εκτός εάν μπορουμε να το ενεργοποιήσουμε σε άλλη συσκευή που υποστηρίζεται και βάλουμε την SIM στο Pixel. Αφού φυσικά ξεκλειδώσουν πρώτα την ρύθμιση αυτή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν μπορουμε να το ενεργοποιήσουμε σε άλλη συσκευή που υποστηρίζεται και βάλουμε την SIM στο Pixel. Αφού φυσικά ξεκλειδώσουν πρώτα την ρύθμιση αυτή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αυτό γίνεται κανονικά. Κι αν μιλήσεις με την εξυπηρέτηση της cosmote στο ενεργοποιεί και ας μην είναι στη λίστα των συσκευών της. Οι μόνες συσκευές που δεν ενεργοποιείται είναι οι Pixel και για αυτό ευθύνεται η google.

 

Γενικώς έχουν αναφέρει αρκετοί το πρόβλημα στην google από πολλές χώρες και ειδικά από χώρες που έχουν καταργήσει το 3G. Θα φτάσουμε να έχουμε 5g και θα μιλάμε από 2G λες και είμαστε στο 1998.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να καταργηθεί το 3G.. Πολύ χαμός για το τίποτα.

Λες ότι όταν έχεις χάρτες για παράδειγμα και σε πάρουν τηλέφωνο, γυρνάς σε 3G. Και? Οι χάρτες τρώνε πολύ λίγο bandwidth, ακόμα και σε EDGE να είσαι μια χαρά δουλεύουν.

Μην γενάμε ψεύτικες ανάγκες και χάνουμε την ουσία της συσκευής..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Άντε, ειπα κι εγω τον πόνο μου! :lol:

 

Μπράβο! Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι μόνο οι χάρτες, κυρίως είναι η ποιότητα φωνής η αμεσότητα να βγάζει κλήση και άλλα πολλά θετικά. Αν όντως είναι κλειδωμένο είναι απαράδεκτο. Περιμένω από βδομάδα το δικό μου και αν όντως είναι έτσι το γυρνάω πίσω με συνοπτικές διαδικασίες

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εννοείται πως και εγώ δεν θα το κρατήσω. Όταν έχεις στην κατοχή σου μία συσκευή που υποστηρίζει VOLTE δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω είναι μεγάλες οι διαφορές και πλέον είναι βασική υπηρεσία.

 

Επίσης δεν θα μπορούμε να χαρούμε και το 5G καθώς ισχύει το ίδιο και για αυτό από ότι βλέπω από χρήστες που έχουν 5G και pixel phones σε χώρες που δεν υποστηρίζουν το VOLTE.

 

Δυστυχώς αν και λατρεύω πραγματικά τα Pixel και το stock android αν δεν διορθωθεί αυτό το πρόβλημα για εμένα είναι deal breaker. Θα πάω σε κάποια συσκευή android one με στοk android μέχρι κάποια στιγμή στο μέλλον να λυθεί αυτό το ζήτημα.

 

Πιστεύω ο λόγος που δεν ασχολείται ο κόσμος είναι ότι δεν έχει καταλάβει τι γίνεται με το VOLTE και πόσο σημαντικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και εγώ αν και δεν έχω αντιληφθεί τις διαφορές ή τουλάχιστον δεν κάνω κάτι που να έχω αντιληφθεί την έλλειψη αυτή.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και εγώ αν και δεν έχω αντιληφθεί τις διαφορές ή τουλάχιστον δεν κάνω κάτι που να έχω αντιληφθεί την έλλειψη αυτή.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλά έκανες. Είναι μία βασική δυνατότητα που θα μας επηρεάσει άμεσα και στο μέλλον αν δεν το υποστηρίξει η google στη χώρα μας.

 

Επίσης να πω την αλήθεια αν δεν είχα και εγώ χρησιμοποιήσει κινητό με ενεργοποιημένο το VOLTE δεν θα μπορούσα να καταλάβω τη διαφορά.

 

Οι τηλεφωνικές κλήσεις περνάνε σε άλλο επίπεδο με το VOLTE επίσης μπορείς να χρησιμοποιείς κανονικά το ίντερνετ να σερφάρεις ακόμα και να διαμοιράζεις τα δεδομένα σου μέσω hotspot.

 

Όπως και να χει το VOLTE είναι κάτι που θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένο και όχι να παρακαλάμε, θα έπρεπε να είναι αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...