Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το θέμα του battery drain που είχα αναφέρει μερικές μέρες πριν, μάλλον δεν ήταν ούτε θέμα κάποιας εφαρμογής, ούτε σήματος. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, μάλλον το adaptive battery την έκανε την δουλειά την νύχτα. Χωρίς αυτό, χάνει μόνο 3% σε σχέση με 6% που έχανε με το adaptive battery.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Σε εμένα αντίθετα δε δημιουργεί τέτοιο θέμα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με κλειστό το adaptive battery έχεις γενικότερα καλύτερη μπαταρία ή μόνο το βράδυ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γενικά η αυτονομία είναι στα ίδια επίπεδα. Την νύχτα όμως, έχανε 5-6% με το adaptive battery ανοιχτό. Τέσσερις μέρες τώρα με αυτό απενεργοποιημένο, χάνω μόνο 3%.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε μία μήπως το καταφέρουμε ..

 

1ο μέρος Λέω να πάρω την εταιρική κάρτα και να τη βάλω ως φυσική στο 4XL να κατεβάσω το Whats Up να δει το τηλέφωνο το εταιρικό και να συνδεθεί με Vodafone. Μετά

 

2ο μέρος να πάω στην Cosmote και να ζητήσω συνδεση e-Sim με τον προσωπικό αριθμό .

 

1ον το έχει κάνει αλλος ?

2ον κανοντας αυτή τη διαδικασία φαίνεται μόνο ο εταιρικός ?

3ον Ειναι dual standby και επιλέγω ν απαντήσω ή να στείλω μυνήματα ή να κάνω κλήσεις ?

 

4ον βαρέθηκα να κουβαλάω 2 κινητά

 

Please Help αν γνωρίζει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε το Portrait Light στο Google Photos...

 

Portrait-Light.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε το Portrait Light στο Google Photos...

 

 

 

Portrait-Light.jpg

Κι εγώ με αυτό έπαιζα σήμερα :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Top 10 χαρακτηριστικά του Pixel 5...

Κάποια θα τα δούμε [τα βλέπουμε ήδη] και στο Pixel 4;

 

Extreme battery saver [Το θεωρώ σχεδόν σίγουρο σε κάποιο μελλοντικό feature drop]

Fingerprint scanner [Έχουμε Face Unlock και Soli Radar...]

Ultra-wide-angle camera [Μια χαρά είναι και η telephoto...]

4K 60fps video [Ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί με κάποια αναβάθμιση του camera app]

Portrait Light [Το πήραμε ήδη με το Google Photos]

Portrait Night Sight [Χμμμ... μάλλον όχι!]

Hold for Me [Αδιάφορο για χώρες εκτός USA]

Pixel Launcher updates [Μπορεί με κάποια αναβάθμιση του Pixel Launcher]

New Google Recorder 2.0 [Σήμερα αναβαθμίστηκε στο 2.0.337322630 με προσθήκη Audio editing, Smarter scrolling in your transcripts, Video clips]

5G support [Αργεί ακόμα στην Ελλάδα...]

 

https://9to5google.com/2020/10/20/google-pixel-5-top-10-new-features-video/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Top 10 χαρακτηριστικά του Pixel 5...

Κάποια θα τα δούμε [τα βλέπουμε ήδη] και στο Pixel 4;

 

Extreme battery saver [Το θεωρώ σχεδόν σίγουρο σε κάποιο μελλοντικό feature drop]

Fingerprint scanner [Έχουμε Face Unlock και Soli Radar...]

Ultra-wide-angle camera [Μια χαρά είναι και η telephoto...]

4K 60fps video [Ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί με κάποια αναβάθμιση του camera app]

Portrait Light [Το πήραμε ήδη με το Google Photos]

Portrait Night Sight [Χμμμ... μάλλον όχι!]

Hold for Me [Αδιάφορο για χώρες εκτός USA]

Pixel Launcher updates [Μπορεί με κάποια αναβάθμιση του Pixel Launcher]

New Google Recorder 2.0 [Σήμερα αναβαθμίστηκε στο 2.0.337322630 με προσθήκη Audio editing, Smarter scrolling in your transcripts, Video clips]

5G support [Αργεί ακόμα στην Ελλάδα...]

 

https://9to5google.com/2020/10/20/google-pixel-5-top-10-new-features-video/

 

Για τον launcher, υπαρχει ηδη το .apk διαθεσιμο με της δυνατοτητες του 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα διαφορετικό review... για το αγαπημένο μας κινητό!

 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση συστήματος Google Play και σε σας είναι 1η Σεπτεμβρίου 2020???
Ναι. Και του Σεπτεμβρίου είχε αργήσει θυμάμαι σε βαθμό που είχε κοκκινίσει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βοηθάει αυτή η νέα λειτουργία ακριβώς;

 

https://mobilesyrup.com/2020/11/10/google-photos-rolls-out-crowdsourcing-tool/76d2f23bb5a1bade8f812923845d96e8.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βοηθάει αυτή η νέα λειτουργία ακριβώς;

 

https://mobilesyrup.com/2020/11/10/google-photos-rolls-out-crowdsourcing-tool/76d2f23bb5a1bade8f812923845d96e8.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Στην ουσία ταϊζεις την τεχνητή νοημοσύνη της google για να προβλέπει και να κατηγοριοποιησει καλύτερα τις φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή τρόμαξα! Unlimited φωτογραφίες σε High Quality μέχρι... June 1, 2021!

 

Ευτυχώς δεν αφορά τα Pixel... Αλλά ποιος ξέρει! Κάποια στιγμή μπορεί και ν' αλλάξει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ουσία ταϊζεις την τεχνητή νοημοσύνη της google για να προβλέπει και να κατηγοριοποιησει καλύτερα τις φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να ταΐσεις... Κάνει αναζήτηση με φοβερή επιτυχία! Όσες φορές χρησιμοποίησα την αναζήτηση βρήκα τη φωτογραφία που ήθελα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά χθες ανακάλυψα ότι το Motion Sense λειτουργεί στο Deezer, ενώ το Face Unlock λειτουργεί στο Firefox (όταν θες να δεις τα saved logins σου).

Είναι πολύ κρίμα που δεν δούλεψαν παραπάνω σε αυτά τα πράγματα. Κλασική Google.

Ελπίζουμε σε ένα καλό Pixel 6 γιατί οι επιλογές είναι λίγες εκεί έξω.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά χθες ανακάλυψα ότι το Motion Sense λειτουργεί στο Deezer, ενώ το Face Unlock λειτουργεί στο Firefox (όταν θες να δεις τα saved logins σου).

Είναι πολύ κρίμα που δεν δούλεψαν παραπάνω σε αυτά τα πράγματα. Κλασική Google.

Ελπίζουμε σε ένα καλό Pixel 6 γιατί οι επιλογές είναι λίγες εκεί έξω.

 

Motion Sense

 

Face Unlock

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, δουλεύει ολοσωστα, αφού την ταϊζουν τόσα χρόνια έχει μάθει πολλά
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση συστήματος Google Play και σε σας είναι 1η Σεπτεμβρίου 2020???
Σε android one είναι Οκτωβρίου, πως γίνεται σε pixel να είναι πίσω;1b9b31990cade1070727c6cfe5279bf2.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το camera app 8.1 άρχισε να εμφανίζεται σε παλιές συσκευές... όπως το Pixel 4 XL!!! Εσείς ποια έκδοση έχετε;

 

Στο Pixel μου... Google Camera 7.5.108.332953030

 

app-8-1.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το camera app 8.1 άρχισε να εμφανίζεται σε παλιές συσκευές... όπως το Pixel 4 XL!!! Εσείς ποια έκδοση έχετε;

 

Στο Pixel μου... Google Camera 7.5.108.332953030

 

app-8-1.jpg

 

έκδοση 7.5.108.332953030, αλλά δεν έχω αυτό το interface, έχω το παλιό

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκδοση 7.5.108.332953030, αλλά δεν έχω αυτό το interface, έχω το παλιό

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι... η φωτογραφία είναι από το καινούργιο! Ούτε εγώ έχω αυτό το interface! Είναι από κάποιον με Pixel 4 XL στον οποίο ήρθε η νέα έκδοση.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι... η φωτογραφία είναι από το καινούργιο! Ούτε εγώ έχω αυτό το interface! Είναι από κάποιον με Pixel 4 XL στον οποίο ήρθε η νέα έκδοση.
Όχι ακόμη. Συνήθως αργεί σε εμάς να έρθει. Και η 7.4 έκδοση θυμάμαι είχε κάνει 6-7 μέρες μετά τα δημοσιεύματα να έρθει σε εμένα τουλάχιστον.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση και το πήγα σε October το Google play system. Θέλει εγκατάσταση του main components. https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2020-10-01-release/

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

2427c0a50c12200e3deab1230e456fae.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει περιπτωση να ερθει το 4k 60 στο 4αρι? Ειναι αστειο να μην το εχουμε.
Είναι κάτι που το είχαν υποσχεθεί από την αρχή, πως μελλοντικά θα προστεθεί. Τώρα αν θα το δούμε με το τελευταίο Google cam η με το επόμενο feature drop, θα δείξει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...