Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρον εμενα σταματησε να μου βγαζει το wifi & bluetooth σαν γρηγορη συνδεση στις ρυθμισεις. Ελπιζω να μην ξανα εμφανιστει.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εμενα σταματησε να μου βγαζει το wifi & bluetooth σαν γρηγορη συνδεση στις ρυθμισεις. Ελπιζω να μην ξανα εμφανιστει.
Όντως και εμένα, τωρα το παρατήρησα, ίσως επειδή έγινε αναβάθμιση στην εφαρμογή υπηρεσίες ρυθμίσεων

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εμενα σταματησε να μου βγαζει το wifi & bluetooth σαν γρηγορη συνδεση στις ρυθμισεις. Ελπιζω να μην ξανα εμφανιστει.

 

Σε μένα υπάρχει ακόμα και είναι πολύ σπαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα, τωρα το παρατήρησα, ίσως επειδή έγινε αναβάθμιση στην εφαρμογή υπηρεσίες ρυθμίσεων

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο πιστευω κι εγω...

Βεβαια, χωρις καποιον λογο μου χαθηκε και ο καιρος απο την αρχικη σελιδα. Μονο με wifi επανερχεται. Τοποθεσια κλπ, ειναι μονιμα ανοιχτα. Δοκιμασα και διακοπη του pixel launcher & google app, τιποτα. Δοκιμασα και ανανεωση το discover στο google app, επισης τιποτα. Δεν ξερω τι επαθε. Μολις γυρισει σε δεδομενα, χανεται και ο καιρος.

Link to comment
Share on other sites

Το nearby sharing το έχει δουλέψει κάνεις να μας πει πως λειτουργεί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλακίδιο Nfc δεν έχει...

Πολύ περίεργο...Έχει τόσα άσχετα και για NFC δεν έχω βρει...

Για να ενεργοποιηθεί το NFC πρέπει κάθε φορά να μπαίνω από τις ρυθμίσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Το nearby sharing το έχει δουλέψει κάνεις να μας πει πως λειτουργεί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Έχω προσπαθήσει αλλά δεν έχω καταλάβει πολλά, επίσης αν βρίσκαμε πως δουλεύει θα μετρουσε να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία από και σε pc στο ίδιο δίκτυο, αν κάποιος έχει βγάλει άκρη σε βοηθήσει

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,για το NFC άλλος τρόπος να γίνεται ενεργοποίηση εκτός από τις ρυθμίσεις υπάρχει;;;Δεν έχω βρει κάποιο εικονίδιο που μπαίνει στην κουρτίνα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει αλλά δεν έχω καταλάβει πολλά, επίσης αν βρίσκαμε πως δουλεύει θα μετρουσε να μπορείς να μεταφέρεις αρχεία από και σε pc στο ίδιο δίκτυο, αν κάποιος έχει βγάλει άκρη σε βοηθήσει

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις σίγουρα το Airdroid για κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,για το NFC άλλος τρόπος να γίνεται ενεργοποίηση εκτός από τις ρυθμίσεις υπάρχει;;;Δεν έχω βρει κάποιο εικονίδιο που μπαίνει στην κουρτίνα...
Γιατί να το κλείνεις το nfc;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κλείνεις το nfc;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ναι αλλά γιατί να το έχεις και ανοικτό? Δεν είναι κάτι περιττό για την περισσότερη ώρα που χαλάει μπαταρία και εκπέμπει τσάμπα?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία. Γιατί στο Telegram αλλά και στο messages νομίζω, η assistant μπορεί και τα διαβάζει στα ελληνικά, ενώ πχ στο Viber δεν μπορεί;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά γιατί να το έχεις και ανοικτό? Δεν είναι κάτι περιττό για την περισσότερη ώρα που χαλάει μπαταρία και εκπέμπει τσάμπα?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Το έχω ανοιχτό από το 2012 σε όλες τις συσκευές που είχα από τότε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κλείνεις το nfc;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Γιατί δεν υπάρχει λόγος να έχω κάτι ανοικτό και να μου καταναλώνει μπαταρία ενώ δεν το χρησιμοποιώ συχνά...Οπότε το χρειάζομαι το ανοίγω...

Απλά ρώτησα αν υπάρχει πιο σύντομος τρόπος εκτός από τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει λόγος να έχω κάτι ανοικτό και να μου καταναλώνει μπαταρία ενώ δεν το χρησιμοποιώ συχνά...Οπότε το χρειάζομαι το ανοίγω...

Απλά ρώτησα αν υπάρχει πιο σύντομος τρόπος εκτός από τις ρυθμίσεις...

 

Αν ψάξεις στο internet μιλάνε για τιμές 0,5-1% της μπαταρίας την ημέρα, όταν είναι ανοιχτό!

Τζάμπα μιλάμε...

https://www.nfc-tag-shop.de/info/nfc-in-smartphones-2/does-nfc-drain-battery.html

 

Επίσης έχει και κάποιους μηχανισμούς για να μην ξοδεύεται η μπαταρία!

 

For instance, the Android NFC subsystem carries out the following:

 

-Intelligent polling - Android doesn't leave the NFC transceiver running at all times, instead it polls for tags at a rate around ~10Hz to conserve battery life.

-Polling disabled on screen lock - when the screen is locked Android ceases to poll for tags, however card emulation continues (this is how Google Wallet functions even when the screen is locked) .

-Screen off = NFC off - the NFC radio is powered down when the screen is locked.

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο internet μιλάνε για τιμές 0,5-1% της μπαταρίας την ημέρα, όταν είναι ανοιχτό!

Τζάμπα μιλάμε...

https://www.nfc-tag-shop.de/info/nfc-in-smartphones-2/does-nfc-drain-battery.html

 

Επίσης έχει και κάποιους μηχανισμούς για να μην ξοδεύεται η μπαταρία!

 

For instance, the Android NFC subsystem carries out the following:

 

-Intelligent polling - Android doesn't leave the NFC transceiver running at all times, instead it polls for tags at a rate around ~10Hz to conserve battery life.

-Polling disabled on screen lock - when the screen is locked Android ceases to poll for tags, however card emulation continues (this is how Google Wallet functions even when the screen is locked) .

-Screen off = NFC off - the NFC radio is powered down when the screen is locked.

 

Πραγματικά είχα άλλη εντύπωση για την κατανάλωση από το NFC...Είναι κάτι που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα... Ευχαριστώ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν έχει thread για το pixel 5?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είχα άλλη εντύπωση για την κατανάλωση από το NFC...Είναι κάτι που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα... Ευχαριστώ για την απάντηση...
Να σαι καλά

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειχε τυχη να ψαξω απο που εχω καταναλωση και γιατι το κινητο ηταν ζεστο στην πλατη χωρις καποια ιδιαιτερη χρηση και τελικα ηταν το nfc που ειτε μετα απο φορματ ειτε οταν παιρνεις το κινητο καινουργιο ειναι on απο προεπιλογη. Οταν το εκλεισα ολα εστρωσαν.
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπετε την κατανάλωση μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την εφαρμογή του fb??Μέχρι χθες ήταν κανονικά σκούρο θέμα,σήμερα και στο Pixel και στο Note είναι λευκό...
Link to comment
Share on other sites

Μια που ακόμα δεν έχουμε τόπικ αφού δεν κυκλοφόρησε:

https://winfuture.de/news,118410.html

 

Pixel 5:

6'' οθόνη 90 Hz display

SD765G, 8/128GB

4080mAh battery

5G, IP 68

Aσύρματη φόρτιση και τιμή €629 (στη Γερμανία)

 

Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...