Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που είμαι ψυχωτικός συνήθως κάνω

1. Rtfd στην τρέχουσα έκδοση

2. Update στην νέα

3. Rtfd στην νέα και μετά στήνω

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο χερι την πλενω και την τριβω με τα δαχτυλα, χωρις σφουγγαρι κλπ.

Σε εμένα παρότι δεν την έχω πλύνει / βρέξει ποτέ, δυστυχώς ξεκόλλησε το G στην πλάτη της θήκης. Οι δικές σας έχουν πάθει κάτι με το πλύσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Android 11... update! :blink:

 

Δε βλέπω κίνηση στα αμερικάνικα "android blogs"... Μεσημέρι έφτασε στην Αμερική! :ninja:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Android 11... update! :blink:

 

Δε βλέπω κίνηση στα αμερικάνικα "android blogs"... Μεσημέρι έφτασε στην Αμερική! :ninja:

 

Σ'εμας ολες οι ενημερωσεις μετα τις 21:00 "σκανε" μυτη. :D

Link to comment
Share on other sites

Android 11... update! :blink:

 

 

 

Δε βλέπω κίνηση στα αμερικάνικα "android blogs"... Μεσημέρι έφτασε στην Αμερική! :ninja:

Υπομονή και θα μας έρθει σε λίγο.

 

Ένα πράγμα που με χαλούσε με την beta 11 που είχα δουλέψει λίγο καιρό πριν, είναι ότι αφαίρεσαν το swipe up που σε όποιο σημείο της οθόνης και εάν το έκανες, σε πήγαινε στις πρόσφατες εφαρμογές. Δηλαδή μόνο από το κάτω μέρος της οθόνης έπιανε. Θα το έχουν άραγε έτσι και στην stable;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει η11 κάνετε και επαναφορά μετά από την εγκατάσταση,η την περνάτε από πάνω;;

Εγώ κάνω επαναφορά πάντα και ποτέ δεν βάζω κάποιο back up...

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμας ολες οι ενημερωσεις μετα τις 21:00 "σκανε" μυτη. :D

 

Υπομονή και θα μας έρθει σε λίγο.

 

Ένα πράγμα που με χαλούσε με την beta 11 που είχα δουλέψει λίγο καιρό πριν, είναι ότι αφαίρεσαν το swipe up που σε όποιο σημείο της οθόνης και εάν το έκανες, σε πήγαινε στις πρόσφατες εφαρμογές. Δηλαδή μόνο από το κάτω μέρος της οθόνης έπιανε. Θα το έχουν άραγε έτσι και στην stable;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

:lol::lol::lol:

Και σε μένα τότε έρχονται... Απλώς έλεγα μήπως έχει βγει καμία "βρώμα" στην Αμερική... για να προετοιμαστούμε ψυχολογικά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει η11 κάνετε και επαναφορά μετά από την εγκατάσταση,η την περνάτε από πάνω;;

 

Εγώ κάνω επαναφορά πάντα και ποτέ δεν βάζω κάποιο back up...

Και εγώ θέλω να μάθω αν κάνεις restore από το back up της google θεωρείται καθαρή εγκατάσταση γενικά ή να το αποφύγουμε?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την μ@λ@κι@ του SIM toolkit, θα την έχουμε μονίμως εκεί επάνω χωρίς να φεύγει;

 

 

Άκυρο. Έφυγε με επανεκκίνηση :p

 

db7e5430bf0ee660b0c9aabe03852bf8.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΟΝΟ που με χαλαει προς το παρον, ειναι οτι αφαιρεσαν το σκριν σοτ απο το power button και το πηγαν στα στις ανοιχτες εφαρμογες. Σαν πρωτες εντυπωσεις, δειχνει αρκετα καλη.
Link to comment
Share on other sites

Το ΜΟΝΟ που με χαλαει προς το παρον, ειναι οτι αφαιρεσαν το σκριν σοτ απο το power button και το πηγαν στα στις ανοιχτες εφαρμογες. Σαν πρωτες εντυπωσεις, δειχνει αρκετα καλη.
Τώρα έγινε πιο απλό ουσιαστικά. Extended screenshots μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν βάλει ακόμη.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον περιμενουμε update στο magisk δεν περναει το cts profile ενω μεχρι τωρα σε ολες της android 11 beta δεν ειχα θέμα και εχω ενεργοποιηση το magisk hide
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το εφέ που κάνει η ταπετσαρία όταν κατεβάζεις το πάνελ των γρήγορων ρυθμίσεων.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

έτοιμο το update (πρώτη φορά το πέρασα από το update της συσκευής, συνήθως το φλάσαρα πριν το δώσουν ΟΤΑ)...όλα δείχνουν οκ...sim toolkit στις ειδοποιήσεις δεν είχα και δεν έχω (vodafone)

Προς το παρόν unrooted με ξεκλείδωτο bootloader και αναμένουμε για magisk..

Link to comment
Share on other sites

Την περάσατε από πάνω η κανατε και επαναφορά;;;
Από πάνω. Αν προκύψει κάτι μελλοντικά, βλέπουμε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova σας δουλεύει ρε παιδιά; Όταν κάνω swipe up για να πάω στις ανοιχτές εφαρμογές με πετάει στον στοκ launcher. Χρησιμοποιώ nova μόνο για το double tap για κλείδωμα. Ξέρετε καμιά εναλλακτική;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που πηραμε και την 11αρα και δεν εχουμε κατι αλλο, ξανα ραντεβου στις 5/10 για το patch Οκτωβριου. :lol:

 

*Κατι αλλο που με "χαλασε" ειναι οταν κατεβαζεις την status bar απο πανω που δεν βγαζει τις συντομευσεις ολες οπως πριν, αλλα, πρεπει να ρολαρεις προς τα αριστερα για να εμφανιστουν και οι αλλες.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Από πάνω. Αν προκύψει κάτι μελλοντικά, βλέπουμε.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Πάντα έκανα και επαναφορά,αλλά δεν υπάρχει χρόνος για στήσιμο...

Θα την βάλω έτσι και βλέπουμε...Από Οκτώβριο που θα ηρεμήσω από το μαγαζί,θα το κάνω τότε...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέρω την απάντηση... είπα να ρωτήσω!

 

Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το Google Pay με χρήση κάρτας Curve και Revolut. Εννοείται ότι το έχω κάνει εγκατάσταση με apk. Αυτό που περίμενα με την 11, ήταν η ελπίδα να μπορώ με το Power Button να εμφανίζω και να διαλέγω την κάρτα που θέλω! Όπως φαίνεται και στην παρακάτω φωτογραφία!

 

Power-Menu.jpg

 

Αλλά απογοήτευση. Πατώντας το Power Button βλέπω μόνο τις τρεις επιλογές πάνω, Emergency, Power Off, Restart :cry::cry::cry:

 

Υπάρχει κάποιος που βλέπει τις κάρτες πατώντας το Power Button;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέρω την απάντηση... είπα να ρωτήσω!

 

Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το Google Pay με χρήση κάρτας Curve και Revolut. Εννοείται ότι το έχω κάνει εγκατάσταση με apk. Αυτό που περίμενα με την 11, ήταν η ελπίδα να μπορώ με το Power Button να εμφανίζω και να διαλέγω την κάρτα που θέλω! Όπως φαίνεται και στην παρακάτω φωτογραφία!

 

Power-Menu.jpg

 

Αλλά απογοήτευση. Πατώντας το Power Button βλέπω μόνο τις τρεις επιλογές πάνω, Emergency, Power Off, Restart :cry::cry::cry:

 

Υπάρχει κάποιος που βλέπει τις κάρτες πατώντας το Power Button;

 

Απ'οτι διαβασα, εμφανιζεται ΜΟΝΟ στις χωρες που ειναι διαθεσιμο επισημα το google pay και οχι σε ολους οσους το εχουν περασμενο.

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα, εμφανιζεται ΜΟΝΟ στις χωρες που ειναι διαθεσιμο επισημα το google pay και οχι σε ολους οσους το εχουν περασμενο.

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει...

 

Ισχύει... απλώς είχα μια ελπίδα! :(

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έβαλα την 11.

Πως πάει παιδιά έχετε βγάλει συμπεράσματα?

Μπαταρία και app τραπεζών?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...