Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το Google one θα το κάνουν ποτέ να αλλάζει theme ανάλογα το theme της συσκευής; Μονίμως σε λευκό είναι.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω - και χρησιμοποιώ αρκετές φορές την ημέρα κάποιες από αυτές - winbank/alpha/wallet alpha/curve/revolut/coinbase/change, οπότε να βάζω pin κάθε φορά.. νταξ στην ανάγκη οκ, αλλά αν μπορώ να το αποφύγω το προτιμώ..

Ναι, νομίζω πως αν το 5 δεν με ικανοποιήσει, θα πάω στο 4a. Το 3XL δεν το θέλω να σου πω την αλήθεια, δεν θέλω νοτς..:X

 

Άσχετο, αλλά μια που κάνουμε κουβέντα για το θέμα. Δεν παίζει λύση με app τύπου LastPass (που έχει Face Unlock) για όλες αυτές τις εφαρμογές που λες;

Νομίζω ότι και κάποιος εδώ μέσα το χρησιμοποιούσε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο δεκα μερες που εχω το pixel 4xl ειναι τελειο παει σφαιρα ωραια οθονη πολυ καλος επεξεργαστης καλη διαχειριση τις ram τα 6 γιγα ειναι μια χαρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο,λιγο η μπαταρια να κραταγε περισσοτερο μονο αυτο.Παντως οποιος παει σε pixel για μενα αυτο ειναι μονοδρομος τουλαχιστον για αυτη την περιοδο,κινητο που θα το ευχαριστηθει.
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο δεκα μερες που εχω το pixel 4xl ειναι τελειο παει σφαιρα ωραια οθονη πολυ καλος επεξεργαστης καλη διαχειριση τις ram τα 6 γιγα ειναι μια χαρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο,λιγο η μπαταρια να κραταγε περισσοτερο μονο αυτο.

...

 

Με γεια!

 

Αυτά πάντως που αναφέρεις, τα έχει και το ONEPLUS 8 PRO, με λιγότερα λεφτά

 

OnePlus 8 Pro στα €709

https://www.amazon.de/OnePlus-Smartphone-Speicher-Wireless-Charging/dp/B07XYJPGCG

DFcqJSf.png

 

Και έχεις παραπάνω μνήμη RAM, μεγαλύτερο και γρηγορότερο αποθηκευτικό χώρο, μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη, υψηλότερη συχνότητα οθόνης, γρηγορότερο επεξεργαστή δυο γενιές μετά, μεγαλύτερη μπαταρία, γρηγορότερη φόρτιση, in-screen δαχτυλικό αποτύπωμα αντί face unlock, και 5G.

(και έχει και όλα τα άλλα καλά του pixel, δηλαδή εμπειρία stock android, άμεσες αναβαθμίσεις android, γρήγορες ενημερώσεις ασφαλείας, εύκολο ξεκλείδωμα και εντός εγγύησης, σβελτάδα κλπ)

 

Όπως το βλέπω εγώ, για να παει τώρα κάποιος σε PIXEL 4XL, είναι επειδή θέλει την απολύτως καλύτερη κάμερα

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Με γεια!

 

 

 

Αυτά πάντως που αναφέρεις, τα έχει και το ONEPLUS 8 PRO, με λιγότερα λεφτά

 

 

 

OnePlus 8 Pro στα €709

 

https://www.amazon.de/OnePlus-Smartphone-Speicher-Wireless-Charging/dp/B07XYJPGCG

 

DFcqJSf.png

 

 

 

Και έχεις παραπάνω μνήμη RAM, μεγαλύτερο και γρηγορότερο αποθηκευτικό χώρο, μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη, υψηλότερη συχνότητα οθόνης, γρηγορότερο επεξεργαστή δυο γενιές μετά, μεγαλύτερη μπαταρία, γρηγορότερη φόρτιση, in-screen δαχτυλικό αποτύπωμα αντί face unlock, και 5G.

 

(και έχει και όλα τα άλλα καλά του pixel, δηλαδή εμπειρία stock android, άμεσες αναβαθμίσεις android, γρήγορες ενημερώσεις ασφαλείας, εύκολο ξεκλείδωμα και εντός εγγύησης, σβελτάδα κλπ)

 

 

 

Όπως το βλέπω εγώ, για να παει τώρα κάποιος σε PIXEL 4XL, είναι επειδή θέλει την απολύτως καλύτερη κάμερα

Δυστυχώς όμως η OnePlus τείνει να μετατρέψει το λογισμικό της από near stock Android, σε One UI αλά Samsung. Όχι πως θα είναι άσχημο φυσικά, αλλά όσο προσθέτει features και λειτουργίες σε αυτό κι όσο ο κόσμος της ζητάει κι άλλα, τόσο πιο βαρύ και bloated θα γίνεται στο μέλλον. Καλά για τα Facebook services που δε θα βγαίνουν( ; ) συν τα ads τύπου Samsung, είναι το άλλο απαράδεκτο της υπόθεσης. Οπότε μας τελειώνει κι αυτή η εναλλακτική.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ συνέβη το εξής...

 

Βάζω το κινητό για φόρτιση (γύρω στις 23:30) και μου βγαίνει ειδοποίηση αν θέλω κάθε φορά που φορτίζω το κινητό το βράδυ (While charging at bedtime) να μπαίνει το κινητό αυτόματα σε DND mode, αλλά και σε Grayscale mode η οθόνη! :D

Δεν το έβγαλα screenshot, απλά ζήτησα cancel.

Έχει βγει σε κανέναν άλλο η ειδοποίηση;

 

Πάντως αν θέλεις τελικά να το ενεργοποιήσεις υπάρχει στο Digital Wellbeing! Bedtime mode!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ συνέβη το εξής...

 

 

 

Βάζω το κινητό για φόρτιση (γύρω στις 23:30) και μου βγαίνει ειδοποίηση αν θέλω κάθε φορά που φορτίζω το κινητό το βράδυ (While charging at bedtime) να μπαίνει το κινητό αυτόματα σε DND mode, αλλά και σε Grayscale mode η οθόνη! :D

 

Δεν το έβγαλα screenshoot, απλά ζήτησα cancel.

 

Έχει βγει σε κανέναν άλλο η ειδοποίηση;

 

 

 

Πάντως αν θέλεις τελικά να το ενεργοποιήσεις υπάρχει στο Digital Wellbeing! Bedtime mode!

Ναι το χρησιμοποιώ κι εγώ το bed time. Και μέσω του ξυπνητηριου μπορείς να το ρυθμίσεις από το clock.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χρησιμοποιώ κι εγώ το bed time. Και μέσω του ξυπνητηριου μπορείς να το ρυθμίσεις από το clock.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι το ήξερα. Το Bedtime είχε βγει στο τελευταίο feature drop. Απλώς μου έκανε εντύπωση, το έβαλα να φορτίσει και μου έβγαλε ειδοποίηση για ενεργοποίησή του!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ήξερα. Το Bedtime είχε βγει στο τελευταίο feature drop. Απλώς μου έκανε εντύπωση, το έβαλα να φορτίσει και μου έβγαλε ειδοποίηση για ενεργοποίησή του!
Εμένα αυτή την υπενθύμιση, την έχω ρυθμίσει να την βγάζει ένα τέταρτο πριν τις 23.00 που υποτίθεται κοιμάμαι. Είναι ανάλογα πως το σέταρες.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή την υπενθύμιση, την έχω ρυθμίσει να την βγάζει ένα τέταρτο πριν τις 23.00 που υποτίθεται κοιμάμαι. Είναι ανάλογα πως το σέταρες.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δεν το έχω ενεργοποιημένο. Και έτσι "θεώρησε" να με ενημερώσει αν θέλω να το ενεργοποιήσω. Κατάλαβε δηλαδή λόγω της ώρας και της φόρτισης και μου βγήκε ειδοποίηση στο κέντρο της οθόνης! Να μην το κάνω screenshot... χα χα χα :lol::p

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάτι τέτοια τα pixel, με τον καιρό σε μαθαίνουν και προσαρμόζονται λίγο σε σένα!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε σεισμό. Δεν την έβγαλε ακόμα η Google την εφαρμογή που προειδοποιεί για σεισμούς :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε σεισμό. Δεν την έβγαλε ακόμα η Google την εφαρμογή που προειδοποιεί για σεισμούς :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Πάντως σε αναζήτηση στο google για σεισμούς έβγαλε ένα κείμενο:

 

Υπάρχουν αναφορές για σεισμικές δονήσεις σε κοντινή απόσταση. Μείνετε συντονισμένοι καθώς διατίθενται περισσότερες πληροφορίες.

 

και μια επιλογή ναι ή όχι

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αναζήτηση στο google για σεισμούς έβγαλε ένα κείμενο:

 

Υπάρχουν αναφορές για σεισμικές δονήσεις σε κοντινή απόσταση. Μείνετε συντονισμένοι καθώς διατίθενται περισσότερες πληροφορίες.

 

και μια επιλογή ναι ή όχι

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το είδα στον chrome. Ρωτούσε εάν έγινε και σε μένα αισθητός, η όχι η δεν είμαι βέβαιος.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως η OnePlus τείνει να μετατρέψει το λογισμικό της από near stock Android, σε One UI αλά Samsung. Όχι πως θα είναι άσχημο φυσικά, αλλά όσο προσθέτει features και λειτουργίες σε αυτό κι όσο ο κόσμος της ζητάει κι άλλα, τόσο πιο βαρύ και bloated θα γίνεται στο μέλλον. Καλά για τα Facebook services που δε θα βγαίνουν( ; ) συν τα ads τύπου Samsung, είναι το άλλο απαράδεκτο της υπόθεσης. Οπότε μας τελειώνει κι αυτή η εναλλακτική.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δηλαδή κάπου μέσα στο περιβάλλον χρήστη εμφανίζει κάπου διαφημίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάπου μέσα στο περιβάλλον χρήστη εμφανίζει κάπου διαφημίσεις?

Μάλλον κάτι αντίστοιχο με αυτό

https://www.androidpolice.com/2020/07/04/ads-are-taking-over-samsungs-galaxy-smartphones-and-im-fed-up/

https://www.xda-developers.com/samsung-one-ui-2-5-add-lockscreen-ads-problem/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλά λέω για το oxygen

Έχω δει διαφημίσεις σε συσκευές xiaomi και είναι απαράδεκτο. Αλλά είναι φθηνές συσκευές και το επιχειρηματικό μοντέλο της xiaomi φαίνεται να είναι τέτοιο όπου "επιδοτεί" το hardware με διαφημίσεις.

Αλλά έχουν τα oneplus διαφημίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά λέω για το oxygen

 

Έχω δει διαφημίσεις σε συσκευές xiaomi και είναι απαράδεκτο. Αλλά είναι φθηνές συσκευές και το επιχειρηματικό μοντέλο της xiaomi φαίνεται να είναι τέτοιο όπου "επιδοτεί" το hardware με διαφημίσεις.

 

Αλλά έχουν τα oneplus διαφημίσεις ?

Μάλλον θα αποκτήσουν. Και η Samsung έχει εδώ και πολύ καιρό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα έχω μόνο θετικές εντυπώσεις από την συσκευή...

Έκλεισα το soli και μπορώ να πω ότι έχω καλύτερη μπαταρία...

Κάμερα πολύ καλή,πιστεύω ότι έκανα καλή επιλογή...

Αλλά σίγουρα η επόμενη συσκευή μου.θα.ειναι και ένα iphone...

Pixel και iphone πιστεύω ότι το ένα θα συμπληρώνει το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα...Esim της cosmote έχει βάλει κανείς;;;

 

Ναι... Δουλεύει μια χαρά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου ενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες συζήτησης στα μυνήματα με wind, θα ξέρω κάπως ποτε θα σταλεί ένα μήνυμα σαν sms ή μέσω ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου ενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες συζήτησης στα μυνήματα με wind, θα ξέρω κάπως ποτε θα σταλεί ένα μήνυμα σαν sms ή μέσω ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να λέω μεγάλη πατάτα αλλά νομίζω ότι σαν Chat message βγάζει από κάτω "Read" ενώ στα SMS "Delivered"

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει σεταρει κανείς την τελευταία camera px να μας πει διαφορές με τη stock;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου ενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες συζήτησης στα μυνήματα με wind, θα ξέρω κάπως ποτε θα σταλεί ένα μήνυμα σαν sms ή μέσω ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκεί που γράφεις το μύνημα θα γράφει chat η SMS. Συζητήσεις η μήνυμα στα ελληνικά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...