Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 199€ οι φίλοι μας οι Ιταλοί!

 

https://store.google.com/ie/product/pixel_buds?hl=en-IE

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος αντίπαλος που έχει απέναντι της η Google, είναι η OnePlus. Προσωπικη άποψη μου, δεν με ενδιαφέρουν ούτε η Huawei, ούτε η Samsung, ούτε κανένας άλλος OEM, όσο τούμπανα και να είναι οι συσκευές τους.

 

Σωστό

Τα βασικά πλεονεκτήματα του Pixel ήταν το stock android experience, το λογισμικό της κάμερας, και το original quality στο google photos.

To τρίτο δεν υπάρχει πλέον, το stock android experience το έχει και η oneplus (και βελτιωμένο στα σημεία, και είναι εξίσου σβέλτο αν όχι πιο γρήγορο), και όσον αφορά το λογισμικό της κάμερας οι άλλοι κατασκευαστές πλησιάζουν (και στο βαθμό που η GCam μπαίνει και σε άλλες συσκευές, το πλεονέκτημα αυτό μειώνεται σημαντικά)

 

Επομένως λοιπόν, αν είναι να σοβαρευτεί στις ναυαρχίδες της, που συμφωνώ με τον @panoramix77 ότι πρέπει να κάνει, πρέπει να στοχεύσει να ανεβάσει τον πήχη σε specs και features. Όπως είχαμε πει παλαιότερα, να βάλει καλύτερες οθόνες με περισσότερη φωτεινότητα, να προσθέσει επιπλέον φακούς κάμερας κι ας είναι άχρηστοι για πολλούς, να μειώσει κι άλλο τα bezels, να βάλει έναν in screen fingerprint εφόσον δεν πρόκειται οι εφαρμογές να πάρουν μπρος με το face ID, μεγαλύτερες μπαταρίες και οπωσδήποτε να φέρει λίγη παραπάνω παραμετροποίηση στο λογισμικό της. Κάτι που σταδιακά γίνεται ούτως η άλλως.

 

Καλύτερα να το ξεχνάμε γιατί μάλλον ναυαρχίδες δεν θα δούμε πλέον ...

 

Αυτή την στιγμή φαίνεται να μην ξέρει ούτε η ίδια τι θέλει να κάνει με τα 4Α και pixel 5. Άλλοι λένε δε θα βγάλει pixel 5 XL, άλλοι λένε ότι θα βγάλει μόνο Pixel 5 κι όχι 4A και οι φήμες οργιάζουν κάθε μέρα. Εάν έχει το Nord της OnePlus απέναντι της όμως, είτε Pixel 5, είτε Pixel 4A, θα το κλείσει το μαγαζάκι στο τέλος με τα smartphones και θα παίζει μόνο με software.

 

Το 4a υπάρχει απλώς ανέβαλλαν την κυκλοφορία του

Το 5 όπως λένε θα έχει στην καλύτερη το 765G, δηλαδή το ίδιο με το OnePlus Nord

Αλλά πιθανόν θα υστερεί σε σχέση με το Nord στο μέγεθος της οθόνης, στις μπροστινές κάμερες (2 το nord) και στις πίσω κάμερες (4 το nord), στην μπαταρία, και στην ταχύτητα φόρτισης

 

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_5g-10289.php

 

Βέβαια θα έχει καλύτερο λογισμικό κάμερας

Αλλά αν το nord βγει στα €475, το pixel 5 δεν θα έχει ιδιαίτερη τύχη αν βγει στα €600-€700

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα 199€ οι φίλοι μας οι Ιταλοί!

 

https://store.google.com/ie/product/pixel_buds?hl=en-IE

 

 

Δεν φαίνονται πολύ μεγάλη ευκαιρία σε σχέση με τα €100 των samsung galaxy buds+

 

https://www.skroutz.gr/s/22020969/Samsung-Galaxy-Buds-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Link to comment
Share on other sites

Στα 199€ οι φίλοι μας οι Ιταλοί!

 

 

 

https://store.google.com/ie/product/pixel_buds?hl=en-IE

Έρχονται Ευρώπη δηλαδή σιγα σιγά; Γιατί θέλω να τα χτυπήσω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται Ευρώπη δηλαδή σιγα σιγά; Γιατί θέλω να τα χτυπήσω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Τα κοιτούσα και εγώ αλλά δεν ακούω καλά λογια...πολλά πρόβληματα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά το τελευταίο update έχετε παρατηρήσει μειώση στην μπαταρία ; Εγώ πλέον έχω 3 .12 λεπτά sot με ambient display να ενεργοποιείτε όταν το πλησιάζεις .. κρίμα γιατί στο προηγούμενο είχα δει και 5 ώρες sot

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Εγώ πριν το patch Ιουλίου κι για αυτό το πούλησα. 4 ώρες με το ζόρι.

Δεν πήγαινε άλλο.

Ναυαρχίδα stock Android κι (5ωρες γενικα sot με το ζόρι.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το patch Ιουλίου κι για αυτό το πούλησα. 4 ώρες με το ζόρι.

Δεν πήγαινε άλλο.

Ναυαρχίδα stock Android κι (5ωρες γενικα sot με το ζόρι.)

 

Ρε παιδιά ένα 6ωρο βγάζει με τα πάντα όλα ανοιχτά και με το Garming πάντα συνδεδεμένο

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το patch Ιουλίου κι για αυτό το πούλησα. 4 ώρες με το ζόρι.

Δεν πήγαινε άλλο.

Ναυαρχίδα stock Android κι (5ωρες γενικα sot με το ζόρι.)

 

Φιλε μου ειδα οτι πηγες σε Ios με το 11 pro.

Πως την βλεπεις την αλλαγη ? Σε κάμερες και οθόνη υπερτερεί κάποιο του άλλου ξεκάθαρα ?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Τα κοιτούσα και εγώ αλλά δεν ακούω καλά λογια...πολλά πρόβληματα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ναι σχετικά με αποσυνδέσεις ακούγονται διάφορα, αλλά πιστεύω θα λυθούν με κάποιο fix μέχρι να τα πάρουμε στα χέρια μας κι εμείς.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες μου φαίνεται απίστευτα λίγο ρε παιδιά.

Τόσο μπορώ να βγάλω στο 4 non-XL, που έχω κατά μέσο όρο 3 ώρες 15 λεπτά σε 1 ημέρα και 16 ώρες. Αν το πιέσω δηλαδή στη διάρκεια μιας ημέρας φτάνει άνετα 4 ώρες.

 

Τα Buds είναι πολύ ακριβά, ειδικά όταν έχουν και κάποια προβληματάκια. Σε προσφορά θα τα έπαιρνα, αλλά σε τέτοια τιμή με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες μου φαίνεται απίστευτα λίγο ρε παιδιά.

 

Τόσο μπορώ να βγάλω στο 4 non-XL, που έχω κατά μέσο όρο 3 ώρες 15 λεπτά σε 1 ημέρα και 16 ώρες. Αν το πιέσω δηλαδή στη διάρκεια μιας ημέρας φτάνει άνετα 4 ώρες.

 

 

 

Τα Buds είναι πολύ ακριβά, ειδικά όταν έχουν και κάποια προβληματάκια. Σε προσφορά θα τα έπαιρνα, αλλά σε τέτοια τιμή με τίποτα.

Σίγουρα είναι ακριβά αλλά είναι και τα πιο όμορφα σχεδιαστικά. Σκεφτόμουν και για τα Sony WF-1000xm3 αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ακριβά αλλά είναι και τα πιο όμορφα σχεδιαστικά. Σκεφτόμουν και για τα Sony WF-1000xm3 αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι δεν αντιλέγω, αλλά παρότι είμαι γκατζετάκιας, θεωρώ 200€ για ακουστικά που δεν είναι τύπου Bose noise cancelling υπερβολικό ποσό.

Έχω τα πρώτα Buds και τα χρησιμοποιώ ακόμα, αλλά αν δεν τα είχα πάρει δώρο με το credit που έδινε τότε η Google με την αγορά του Pixel 2 δεν θα το έκανα. Κατ' εμέ δεν έχουν ούτε τόσο τρομερό ήχο, ούτε δουλεύουν τόσο απροβλημάτιστα για να δικαιολογούν τόσο μεγάλο ποσό.

Εδώ και καιρό π.χ. δεν μου διαβάζει τις ειδοποιήσεις στα ελληνικά και είναι καθαρά θέμα software γιατί έγινε με κάποιο update στο Google App. Για παράδειγμα μου λέει το πρόγραμμά μου από το Google Calendar στα ελληνικά, αλλά δεν μου διαβάζει τα μηνύματα (τα κάνει spelling στα αγγλικά). Kάτι που ήταν τρομερά εύχρηστο, καθώς όταν ήμουν έξω μπορούσα να ακούω τι ήρθε κάθε φορά χωρίς να ψάχνω να κοιτάξω κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειδα οτι πηγες σε Ios με το 11 pro.

Πως την βλεπεις την αλλαγη ? Σε κάμερες και οθόνη υπερτερεί κάποιο του άλλου ξεκάθαρα ?

Ωραία οθόνη κι κάμερα πλησιάζει πολύ το Pixel.

Δεν ακουμπάει όμως.

Κατά τα άλλα όλα καλά ως τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη κι κάμερα πλησιάζει πολύ το Pixel.

 

Δεν ακουμπάει όμως.

 

Κατά τα άλλα όλα καλά ως τώρα

Εγώ πάλι από 11 pro πήγα σε s20plus και μετά σε pixel,αν το 4xl είχε καλύτερη μπαταρία δεν θα το μετανιωνα τώρα ας πούμε είμαι με 16% και έχω 4 ώρες sot

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από 11 pro πήγα σε s20plus και μετά σε pixel,αν το 4xl είχε καλύτερη μπαταρία δεν θα το μετανιωνα τώρα ας πούμε είμαι με 16% και έχω 4 ώρες sot

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Τώρα στο 26% με SOT 4h13m και περίπου 7% να το έχει φάει το Facebook (28min), 7% Instagram (21min), 6% Messenger (31min), 6% Chrome (14min).

 

Όλα ανοιχτά, bluetooth ακουστικό και motion!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τα νουμερα κλπ, αλλα, να φευγεις το πρωι απο το σπιτι και να γυρνας το βραδυ και να σου εχει βγαλει ολη την ημερα μεχρι να πας σπιτι να το φορτισεις.

 

Με λιγα λογια, αν δηλαδη γυρνουσες σπιτι με 60% μπαταρια απο 100% που εφυγες το πρωι, δεν θα το φορτιζες το βραδυ για να ειναι οκ το πρωι? Εγω πιστευω, πως με οποιο ποσοστο μπαταριας και να γυρισουμε στα σπιτια μας, ολοι το φορτιζουμε για να ειναι οκ.

 

Διαφορετικα, οπως κανω κι εγω, εχω παντα φορτισμενο το powerbank μεσα στο αμαξι και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τα νουμερα κλπ, αλλα, να φευγεις το πρωι απο το σπιτι και να γυρνας το βραδυ και να σου εχει βγαλει ολη την ημερα μεχρι να πας σπιτι να το φορτισεις.

 

 

 

Με λιγα λογια, αν δηλαδη γυρνουσες σπιτι με 60% μπαταρια απο 100% που εφυγες το πρωι, δεν θα το φορτιζες το βραδυ για να ειναι οκ το πρωι? Εγω πιστευω, πως με οποιο ποσοστο μπαταριας και να γυρισουμε στα σπιτια μας, ολοι το φορτιζουμε για να ειναι οκ.

 

 

 

Διαφορετικα, οπως κανω κι εγω, εχω παντα φορτισμενο το powerbank μεσα στο αμαξι και ολα καλα.

Τώρα το καλοκαίρι μην αφήνεις powerbank στο αυτοκίνητο. Έχε το στο τσαντάκι σου καλύτερα!

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω, αλλά παρότι είμαι γκατζετάκιας, θεωρώ 200€ για ακουστικά που δεν είναι τύπου Bose noise cancelling υπερβολικό ποσό.

 

Έχω τα πρώτα Buds και τα χρησιμοποιώ ακόμα, αλλά αν δεν τα είχα πάρει δώρο με το credit που έδινε τότε η Google με την αγορά του Pixel 2 δεν θα το έκανα. Κατ' εμέ δεν έχουν ούτε τόσο τρομερό ήχο, ούτε δουλεύουν τόσο απροβλημάτιστα για να δικαιολογούν τόσο μεγάλο ποσό.

 

Εδώ και καιρό π.χ. δεν μου διαβάζει τις ειδοποιήσεις στα ελληνικά και είναι καθαρά θέμα software γιατί έγινε με κάποιο update στο Google App. Για παράδειγμα μου λέει το πρόγραμμά μου από το Google Calendar στα ελληνικά, αλλά δεν μου διαβάζει τα μηνύματα (τα κάνει spelling στα αγγλικά). Kάτι που ήταν τρομερά εύχρηστο, καθώς όταν ήμουν έξω μπορούσα να ακούω τι ήρθε κάθε φορά χωρίς να ψάχνω να κοιτάξω κινητό.

193 από Γερμανία βλέπω τώρα...

Πάλι είναι πολλά... Ειλικρινά δεν τους καταλαβαίνω δεν έχουν ούτε aptx αν θυμάμαι καλά.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τώρα στο 26% με SOT 4h13m και περίπου 7% να το έχει φάει το Facebook (28min), 7% Instagram (21min), 6% Messenger (31min), 6% Chrome (14min).

 

 

 

Όλα ανοιχτά, bluetooth ακουστικό και motion!

Είσαι πολύ καλα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού η συσκευή μας υποστηρίζει eSIM θεωρώ μια καλή βάση δεδομένων γι αυτούς που ταξιδεύουν ή μπορεί και να ταξιδέψουν!

 

https://esimdb.com/

 

Βάση δεδομένων με eSIM που δίνουν ΜΟΝΟ δεδομένα σε όλες τις χώρες του κόσμου!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει καποιος που μπορει να θελει τετοιο καλωδιο, ας μου στειλει pm.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B085Y9QRHH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

 

Τωρα προσεξα πως εχει και PVC ποιοτητα το καλωδιο που ηθελα εξ'αρχης, αλλα, ηδη το ειχα παραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού η συσκευή μας υποστηρίζει eSIM θεωρώ μια καλή βάση δεδομένων γι αυτούς που ταξιδεύουν ή μπορεί και να ταξιδέψουν!

 

 

 

https://esimdb.com/

 

 

 

Βάση δεδομένων με eSIM που δίνουν ΜΟΝΟ δεδομένα σε όλες τις χώρες του κόσμου!

Ελπίζω να συνεχίσει να υπάρχει σε 1-2 χρόνια όταν ξαναρχίσουμε να ταξιδεύουμε ... :-)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κανέναν φορτιστή αυτοκινήτου? Είχα αυτόν... https://www.amazon.co.uk/Tronsmart-CCTA-Dual-Port-Car-Charger-Black/dp/B01GPFLPRK

Ο οποίος από σήμερα για κάποιο λόγο άρχισε να φορτίζει πολύ αργά το κινητό! Τον είχα αγοράσει όταν είχα το Pixel 2!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κανέναν φορτιστή αυτοκινήτου? Είχα αυτόν... https://www.amazon.co.uk/Tronsmart-CCTA-Dual-Port-Car-Charger-Black/dp/B01GPFLPRK

Ο οποίος από σήμερα για κάποιο λόγο άρχισε να φορτίζει πολύ αργά το κινητό! Τον είχα αγοράσει όταν είχα το Pixel 2!

 

Τσέκαρε Aukey και Anker στο Amazon, απλά να έχουν PD (Power Delivery) και όχι QC (εκτός κι αν έχεις κι άλλες συσκευές με QC που θέλεις να φορτίζεις).

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κανέναν φορτιστή αυτοκινήτου? Είχα αυτόν... https://www.amazon.co.uk/Tronsmart-CCTA-Dual-Port-Car-Charger-Black/dp/B01GPFLPRK

Ο οποίος από σήμερα για κάποιο λόγο άρχισε να φορτίζει πολύ αργά το κινητό! Τον είχα αγοράσει όταν είχα το Pixel 2!

 

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/belkin-fortistis-autokinitou-1-thesis-mauro-18w_3315738

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...