Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι χρεώνουν όλοι για μια θήκη να πούμε. Έλεος.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/DK6pPR7

Αυτην εδω πηρα, απλα, εβγαλα το add on grip που λεει.

Οχι, δεν μπηκα στα skin αλλα case.

 

Μηπως ειναι απλη θηκη και οχι grip, αφου το εχει σαν add on ?

 

Νομίζω ότι πήρες μόνο το skin. Η dbrand έχει μόνο ένα είδος θήκης, την Grip!

Ας ελπίσουμε να κάνω λάθος!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η μπαταρία έχει πέσει η διάρκεια της. Περίμενα μετα το χτεσινό update μπας και διορθωθεί αλλά δεν. Είμαι τώρα με 58 %

Και 2 μισή ώρες sot.

Το πολύ μέχρι 4 ώρες θα πάει.

Πήγαινε μέχρι 5 με το ζόρι βέβαια αλλά έφτανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η μπαταρία έχει πέσει η διάρκεια της. Περίμενα μετα το χτεσινό update μπας και διορθωθεί αλλά δεν. Είμαι τώρα με 58 %

 

Και 2 μισή ώρες sot.

 

Το πολύ μέχρι 4 ώρες θα πάει.

 

Πήγαινε μέχρι 5 με το ζόρι βέβαια αλλά έφτανε.

Εγώ το έβγαλα εχθές από την φόρτιση κατά τις 20.00. Σήμερα με LTE χρήση κυρίως, Tapatalk, browsing, messages chatting και είμαι στο 54% με 3 ώρες και 20 λεπτά οθόνης.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω καμιά επαναφορά;; Βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή.

 

Επειδή κι εγώ το σιχαίνομαι το στήσιμο από την αρχή, τσέκαρε μπας και βρεις τι μπορεί να φταίει.

Αν είναι κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο. Δοκίμασε GSam ή ΒΒS.

Να έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αποκλείεται.

Εγώ να πω την αλήθεια μετά από ένα Update (Μαΐου ή Ιουνίου) είδα καλύτερη μπαταρία (δεν έχω το XL βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ το σιχαίνομαι το στήσιμο από την αρχή, τσέκαρε μπας και βρεις τι μπορεί να φταίει.

Αν είναι κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο. Δοκίμασε GSam ή ΒΒS.

Να έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αποκλείεται.

Εγώ να πω την αλήθεια μετά από ένα Update (Μαΐου ή Ιουνίου) είδα καλύτερη μπαταρία (δεν έχω το XL βέβαια).

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα της Esim ξαναρωτάω το εξής για σιγουριά

 

Esim θα κάνω με Cosmote και οι επαφές είναι όλες στο gmail /device ειναι προσωπικός αριθμός και δεν εχει τα Viber /WU.

 

Στην φυσική Sim θα βαλω το εταιρικό Vodafone αφού πρώτα αποθηκεύσω τις επαφές στην Sim.

Οταν ενεργοποιήσω το τηλέφωνο με το WU/Viber θα τραβήξει από την φυσική Sim ή θα πάρει ότι υπάρχει στο τηλέφωνο μαζί με τις προσωπικές του Cosmote που δεν το θέλω επ ουδενί!?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η μπαταρία έχει πέσει η διάρκεια της. Περίμενα μετα το χτεσινό update μπας και διορθωθεί αλλά δεν. Είμαι τώρα με 58 %

Και 2 μισή ώρες sot.

Το πολύ μέχρι 4 ώρες θα πάει.

Πήγαινε μέχρι 5 με το ζόρι βέβαια αλλά έφτανε.

 

Εγώ το έβγαλα εχθές από την φόρτιση κατά τις 20.00. Σήμερα με LTE χρήση κυρίως, Tapatalk, browsing, messages chatting και είμαι στο 54% με 3 ώρες και 20 λεπτά οθόνης.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Χθες το βράδυ στο 100% μετά από φόρτιση στις 20:00. ΌΛΑ μα ΌΛΑ ανοιχτά (WiFi, Bluetooth, GPS, LTE, location, motion κλπ) χρήση chatting, facebook, instagram, και περίπου 25% χρήση παιχνιδιών! Αυτή τη στιγμή (18:22) στο 15% με 4 ώρες και 20 λεπτά οθόνη!

Αν δεν έχω χρήση του κινητού από τα παιδιά μου για παιχνίδια, λογικά θα το φόρτιζα πάλι κάπου εκεί στις 20:00-21:00.

Είμαι από αυτούς που τα έχουν όλα ανοιχτά και θεωρώ ότι τις σημερινές συσκευές τις φορτίζουμε κάθε μέρα... Αν είναι να τα έχω όλα κλειστά και να μου κρατάει 2 μέρες, δεν το χρειάζομαι! Μία άποψη...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ στο 100% μετά από φόρτιση στις 20:00. ΌΛΑ μα ΌΛΑ ανοιχτά (WiFi, Bluetooth, GPS, LTE, location, motion κλπ) χρήση chatting, facebook, instagram, και περίπου 25% χρήση παιχνιδιών! Αυτή τη στιγμή (18:22) στο 15% με 4 ώρες και 20 λεπτά οθόνη!

 

Αν δεν έχω χρήση του κινητού από τα παιδιά μου για παιχνίδια, λογικά θα το φόρτιζα πάλι κάπου εκεί στις 20:00-21:00.

 

Είμαι από αυτούς που τα έχουν όλα ανοιχτά και θεωρώ ότι τις σημερινές συσκευές τις φορτίζουμε κάθε μέρα... Αν είναι να τα έχω όλα κλειστά και να μου κρατάει 2 μέρες, δεν το χρειάζομαι! Μία άποψη...

 

Ανάλογα τις ανάγκες. Το Bluetooth δε μου χρειάζεται κάπου ώστε να είναι ανοιχτό συνέχεια. Δεν έχω αμάξι, δεν έχω κάποια συσκευή τύπου band η ρολόι για να επικοινωνεί. Το ανοίγω μόνο για μουσική με τα ασύρματα ακουστικά.

 

Την τοποθεσία την είχα κι εγώ όλη μέρα ανοιχτή εχθές. Κυρίως γιατί είχα κάποιες δουλειές και έψαχνα συγκεκριμένες τοποθεσίες και καταστήματα με Gmaps. Συνήθως όμως την έχω κλειστή εφόσον δεν μου χρειάζεται.

 

Motion sense μόνο για όταν πλησιάζει το χέρι και να ανοίγει η οθόνη, το έχω ενεργό. Δεν έχει άλλη χρησιμότητα πιστεύω.

 

Κι όλα κλειστά να τα έχεις πάντως, 2 μέρες πολύ δύσκολα θα βγάλει. Δοκιμασμένο :p Μέχρι 43 ώρες έχω βγάλει το ανώτερο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα ανεβάσει κάποια screenshots που είχα φτάσει 1 φορά τις 3 μέρες. Κατά μέσο όρο το φορτίζω περίπου κάθε 48ωρο. Είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος. Ανοιχτή τοποθεσία wifi data συνεχώς εκτός από το βράδυ που κοιμάμαι..τα motion soli κλειστά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γενικά με όσα λέει ο Βάιος, απλά με την επισήμανση ότι δεν έχει κανένα νόημα πλέον να κλείνεις την τοποθεσία.

Από το Android 9 ή 10 (δεν θυμάμαι) έχει αλλάξει ο τρόπος που χρησιμοποιείται. Δεν επηρεάζει πλέον ιδιαίτερα την μπαταρία και ο μόνος λόγος να πειράζεις τις ρυθμίσεις τοποθεσίας είναι λόγοι ιδιωτικότητας. Αλλά και τότε το κάνεις πηγαίνοντας σε συγκεκριμένες εφαρμογές και κόβοντας την πρόσβαση ή επιτρέποντας μόνο όταν χρησιμοποιείς την εφαρμογή ή αλλάζοντας τις ρυθμίσεις Google για το τι κρατάει και σώζει. Το να είμαστε στο 2020 με την τοποθεσία να παίζει ρόλο στα πάντα (από τον καιρό μέχρι τα suggestions) και να καθόμαστε να κλείνουμε και να ανοίγουμε το βρίσκω αντιπαραγωγικό.

 

@spookype μου φαίνεται ψιλο-φυσιολογικό το νούμερό σου ειδικά αν η χρήση σε παιχνίδια είναι τόσο μεγάλη. Αν θέλεις να βελτιώσεις την απόδοση θα πρέπει να δεις πράγματα όπως φωτεινότητα, εφαρμογές, AOD κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γενικά με όσα λέει ο Βάιος, απλά με την επισήμανση ότι δεν έχει κανένα νόημα πλέον να κλείνεις την τοποθεσία.

 

Από το Android 9 ή 10 (δεν θυμάμαι) έχει αλλάξει ο τρόπος που χρησιμοποιείται. Δεν επηρεάζει πλέον ιδιαίτερα την μπαταρία και ο μόνος λόγος να πειράζεις τις ρυθμίσεις τοποθεσίας είναι λόγοι ιδιωτικότητας. Αλλά και τότε το κάνεις πηγαίνοντας σε συγκεκριμένες εφαρμογές και κόβοντας την πρόσβαση ή επιτρέποντας μόνο όταν χρησιμοποιείς την εφαρμογή ή αλλάζοντας τις ρυθμίσεις Google για το τι κρατάει και σώζει. Το να είμαστε στο 2020 με την τοποθεσία να παίζει ρόλο στα πάντα (από τον καιρό μέχρι τα suggestions) και να καθόμαστε να κλείνουμε και να ανοίγουμε το βρίσκω αντιπαραγωγικό.

 

 

 

@spookype μου φαίνεται ψιλο-φυσιολογικό το νούμερό σου ειδικά αν η χρήση σε παιχνίδια είναι τόσο μεγάλη. Αν θέλεις να βελτιώσεις την απόδοση θα πρέπει να δεις πράγματα όπως φωτεινότητα, εφαρμογές, AOD κ.ο.κ.

Και εγώ σε δοκιμές που έχω κάνεις ανά φόρτιση σε ανοιχτή και κλειστή την τοποθεσία δεν έχω καταλάβει ιδιαίτερη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος είναι ο λόγος που το πουλάς?

Και ποιος θα είναι ο αντικαταστάτης?

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που περιμέναμε το 5άρι...

 

Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5...

 

Για XL ούτε λόγος! Google είναι αυτή! Λεφτά έχει... τα κάνει ότι θέλει! Και εννοείται ότι μέχρι τον Οκτώβριο μπορεί και να τα ξανά αλλάξει!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λόγος που το πουλάς?

Και ποιος θα είναι ο αντικαταστάτης?

 

Άλλαξα στρατόπεδο και πήγα ios (11 pro).

Έτσι για την αλλαγή. Και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα στρατόπεδο και πήγα ios (11 pro).

Έτσι για την αλλαγή. Και βλέπουμε

 

Φίλος κολλημένος με Android, Oneplus και με τελευταία συσκευή το Pixel 3 XL "πήγε" σε iPhone XS Max! Δε θα ξανά γυρίσει...

 

Αν η Google "αποφασίσει" να βγάλει mid-range σε βλέπω να μένεις σε iOS! Και καλά θα κάνεις...

 

Super συσκευή πήρες, "επένδυση" για τουλάχιστον 5 χρόνια σε updates και σταθερότητα! Να το χαρείς...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα στρατόπεδο και πήγα ios (11 pro).

 

Έτσι για την αλλαγή. Και βλέπουμε

Πρώτος. Άριστη επιλογή. Ολοκληρωμένο πακέτο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλος κολλημένος με Android, Oneplus και με τελευταία συσκευή το Pixel 3 XL "πήγε" σε iPhone XS Max! Δε θα ξανά γυρίσει...

 

Αν η Google "αποφασίσει" να βγάλει mid-range σε βλέπω να μένεις σε iOS! Και καλά θα κάνεις...

 

Super συσκευή πήρες, "επένδυση" για τουλάχιστον 5 χρόνια σε updates και σταθερότητα! Να το χαρείς...

 

Καλησπέρα.Απο το 2013 με Android και κολλημένος με one plus και pixel τα τελευταία 4χρονια.

Δεν ξέρω πόσο θα κράτησει το ios. Βλέπουμε.

Πάντως pixelara οκ αλλά δεν.......

H Google πρέπει να πάρει σοβαρά τις ναυαρχίδες της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Απο το 2013 με Android και κολλημένος με one plus και pixel τα τελευταία 4χρονια.

Δεν ξέρω πόσο θα κράτησει το ios. Βλέπουμε.

Πάντως pixelara οκ αλλά δεν.......

H Google πρέπει να πάρει σοβαρά τις ναυαρχίδες της.

 

Καλοκαίρι του 2010 πρώτη επαφή με Android και HTC Desire! Από εκεί "φανατικός" των συσκευών τις Google (Samsung Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5, Motorola Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel XL, Pixel 2 XL, Pixel 3a XL, Pixel 4XL... Pixel 5 XL :cry::X

 

Πάντα όμως "ζήλευα" αυτό που έβλεπα στα iPhone και iOS! Ναι τελικά πήρα ένα iPad, γιατί δεν έβρισκα κάτι σε android!

 

Θεωρώ ότι η Google θα παίξει για φέτος με mid-range συσκευή και του χρόνου θα επανέλθει με ναυαρχίδα! Για μένα μεγάλο λάθος η κατάργηση του soli radar! Παλιότερα έπαιζα με διάφορες ROM. Πλέον μόνο stock! Δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε κινητό iPhone! Αλλά αν δεν "πειράζεις" μπορείς να πας σε κάτι τόσο "κλειστό" όσο το iOS!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος αντίπαλος που έχει απέναντι της η Google, είναι η OnePlus. Προσωπικη άποψη μου, δεν με ενδιαφέρουν ούτε η Huawei, ούτε η Samsung, ούτε κανένας άλλος OEM, όσο τούμπανα και να είναι οι συσκευές τους.

 

Επομένως λοιπόν, αν είναι να σοβαρευτεί στις ναυαρχίδες της, που συμφωνώ με τον @panoramix77 ότι πρέπει να κάνει, πρέπει να στοχεύσει να ανεβάσει τον πήχη σε specs και features. Όπως είχαμε πει παλαιότερα, να βάλει καλύτερες οθόνες με περισσότερη φωτεινότητα, να προσθέσει επιπλέον φακούς κάμερας κι ας είναι άχρηστοι για πολλούς, να μειώσει κι άλλο τα bezels, να βάλει έναν in screen fingerprint εφόσον δεν πρόκειται οι εφαρμογές να πάρουν μπρος με το face ID, μεγαλύτερες μπαταρίες και οπωσδήποτε να φέρει λίγη παραπάνω παραμετροποίηση στο λογισμικό της. Κάτι που σταδιακά γίνεται ούτως η άλλως.

 

Αυτή την στιγμή φαίνεται να μην ξέρει ούτε η ίδια τι θέλει να κάνει με τα 4Α και pixel 5. Άλλοι λένε δε θα βγάλει pixel 5 XL, άλλοι λένε ότι θα βγάλει μόνο Pixel 5 κι όχι 4A και οι φήμες οργιάζουν κάθε μέρα. Εάν έχει το Nord της OnePlus απέναντι της όμως, είτε Pixel 5, είτε Pixel 4A, θα το κλείσει το μαγαζάκι στο τέλος με τα smartphones και θα παίζει μόνο με software.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά το τελευταίο update έχετε παρατηρήσει μειώση στην μπαταρία ; Εγώ πλέον έχω 3 .12 λεπτά sot με ambient display να ενεργοποιείτε όταν το πλησιάζεις .. κρίμα γιατί στο προηγούμενο είχα δει και 5 ώρες sot

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...