Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε τους email με το πρόβλημα, είχα το ίδιο πρόβλημα και μετά από το email που έστειλα το έφτιαξαν άμεσα

 

Σωστος! Τωρα ειναι οκ!

Σ' ευχαριστώ πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα! Πηγαίνεις στο προφίλ σου μέσα από την εφαρμογή της Curve και αλλάζεις τον αριθμό τηλεφώνου σου που έχεις δηλώσει, με κάποιον άλλον που έχεις όμως πρόσβαση με εκείνο το κινητό (φίλου, οικογένεια).

 

Μετά έρχεται ο κωδικός που ήθελες στον αριθμό που δήλωσες, ενεργοποιείς το Google Pay σου και τότε ξανά αλλάζεις τον αριθμό με τον δικό σου και είσαι οκ!

 

Εκανα την πιο ευκολη λυση με εμαιλ για να μην μπλεκω με αριθμους κλπ και το εφτιαξαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρέα, από σήμερα και εγώ στην παρέα με ενα μαυρο xl. Η μόνη μου απορία μέχρι στιγμής είναι γιατί αφαίρεσαν τις ρυθμίσεις hdr από την κάμερα. Υποτίθεται ότι το κάνει πλέον αυτόματα?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε, με γεια! Καλοριζικο! :)

Δεν εχει την ρυθμιση αυτη οπως τα αλλα pixel στις συνθετες επιλογες της καμερας?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φώτη. Όχι και από ότι ψάχνω στο ίντερνετ το έχουν αφαιρέσει. Αψυχολογητη η google. Στην gcam του cstark27 που ασχολείται με τα pixel λένε ότι εμφανίζει κανονικά ρυθμίσεις για το hdr

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φώτη. Όχι και από ότι ψάχνω στο ίντερνετ το έχουν αφαιρέσει. Αψυχολογητη η google. Στην gcam του cstark27 που ασχολείται με τα pixel λένε ότι εμφανίζει κανονικά ρυθμίσεις για το hdr

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε του cstark, έτσι κι αλλιώς έχει περισσότερες επιλογές

 

Δεν αντικαθιστά την στοκ, μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές παράλληλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε τους email με το πρόβλημα, είχα το ίδιο πρόβλημα και μετά από το email που έστειλα το έφτιαξαν άμεσα
Σε ποιο email address στέλνουμε email για να φτιάξουν το πρόβλημα με το sms?
Link to comment
Share on other sites

Βάλε του cstark, έτσι κι αλλιώς έχει περισσότερες επιλογές

 

Δεν αντικαθιστά την στοκ, μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές παράλληλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποιο email address στέλνουμε email για να φτιάξουν το πρόβλημα με το sms?

 

Μέσα από την εφαρμογή της curve στο account κάτω κάτω report a problem

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φώτη. Όχι και από ότι ψάχνω στο ίντερνετ το έχουν αφαιρέσει. Αψυχολογητη η google. Στην gcam του cstark27 που ασχολείται με τα pixel λένε ότι εμφανίζει κανονικά ρυθμίσεις για το hdr

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά έχω την εντύπωση ότι τα dual exposure controls που εμφανίζονται όταν κάνεις tap στην οθόνη, είναι και για ρύθμιση HDR εκτός από το να ρυθμίσεις σκιές κλπ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω την εντύπωση ότι τα dual exposure controls που εμφανίζονται όταν κάνεις tap στην οθόνη, είναι και για ρύθμιση HDR εκτός από το να ρυθμίσεις σκιές κλπ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ναι έπαιξα λιγο με αυτά, πολύ καλή προσθήκη..απλά με το hdr μάλλον γινόταν αυτόματα.

 

Έβαλα την τελευταία του cstarck αλλά ούτε εκεί εμφανίζει το hdr

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό είχα την τοποθεσία ενεργή για να αλλάζει το theme της συσκευής ανάλογα τις ώρες της ημέρας. Σήμερα το μεσημέρι αποφάσισα να κλείσω την τοποθεσία και προς έκπληξη μου, πριν λίγο άλλαξε σε dark theme.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω κατόχους eSim

Λεω να βάλω eSim σε Cosmote (η Vodafone δεν έχει ακόμα) και ν αφήσω την φυσική ως Vodafone (εταιρικό)

 

Ερωτήσεις

Να υποθέσω ότι δεχεται κ τις 2 κλήσεις Dual Standby κ απαντώ?

Οταν θέλω να καλέσω μου δίνει δυνατότητα να επιλέξω από ποια θα καλέσω ?

Σε WhatsUp k Viber θα δεχτεί τον αριθμό της Vodafone που θέλω ?

Εχετε καθόλου αλλα θέματα στη χρήση ?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω κατόχους eSim

 

Λεω να βάλω eSim σε Cosmote (η Vodafone δεν έχει ακόμα) και ν αφήσω την φυσική ως Vodafone (εταιρικό)

 

 

 

Ερωτήσεις

 

Να υποθέσω ότι δεχεται κ τις 2 κλήσεις Dual Standby κ απαντώ?

 

Οταν θέλω να καλέσω μου δίνει δυνατότητα να επιλέξω από ποια θα καλέσω ?

 

Σε WhatsUp k Viber θα δεχτεί τον αριθμό της Vodafone που θέλω ?

 

Εχετε καθόλου αλλα θέματα στη χρήση ?

 

Εφόσον ο βασικός σου αριθμός είναι της Vodafone, εκει θα έχεις Viber και WhatsApp.

 

Ναι σου δίνει την δυνατότητα ποια SIM θες για κλήσεις, ίντερνετ και SMS.

 

Όταν μιλάς στην Vodafone, η cosmote θα σου στέλνει μύνημα ότι είχες κλήση, εάν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο εκείνη την στιγμή. Δεν είναι dual active δηλαδή, για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και στις δύο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο βασικός σου αριθμός είναι της Vodafone, εκει θα έχεις Viber και WhatsApp.

 

Ναι σου δίνει την δυνατότητα ποια SIM θες για κλήσεις, ίντερνετ και SMS.

 

Όταν μιλάς στην Vodafone, η cosmote θα σου στέλνει μύνημα ότι είχες κλήση, εάν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο εκείνη την στιγμή. Δεν είναι dual active δηλαδή, για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και στις δύο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ωραία !Τώρα οι επαφές του εταιρικού(Vodafone) που είναι σε Viber/WhatsUp Θα τις τραβήξει κατευθείαν μολις επιλεξω τον αριθμό ή θα πάρει και τις υπόλοιπες που έχω στην ESim? Πραγμα που δεν θέλω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Ωραία !Τώρα οι επαφές του εταιρικού(Vodafone) που είναι σε Viber/WhatsUp Θα τις τραβήξει κατευθείαν μολις επιλεξω τον αριθμό ή θα πάρει και τις υπόλοιπες που έχω στην ESim? Πραγμα που δεν θέλω καθόλου
Η esim έχει δυνατότητα αποθήκευσης επαφών;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η esim έχει δυνατότητα αποθήκευσης επαφών;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Χωρίς παρεξήγηση και με μπόλικο χιούμορ. Αποθηκεύετε ακόμα επαφές στις SIM?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το update της Gcam. 8x zoom με 30fps στα 1080p, επιτέλους μενού να επιλέγουμε αν θα τραβάμε με 4k η με 1080p στα 30 η 60fps.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το update της Gcam. 8x zoom με 30fps στα 1080p, επιτέλους μενού να επιλέγουμε αν θα τραβάμε με 4k η με 1080p στα 30 η 60fps.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εγώ δεν άντεχα να περιμένω και το πέρασα με .apk!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεχα να περιμένω και το πέρασα με .apk!
Μπα έχω υπομονή με αυτα. Άσε που δεν τα πολυεμπιστεύομαι κιόλας τα apk mirror κλπ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα έχω υπομονή με αυτα. Άσε που δεν τα πολυεμπιστεύομαι κιόλας τα apk mirror κλπ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ε καλά αυτό δεν ισχύει που λες. Άλλωστε αν είναι πειραγμένο το apk δεν αναβαθμίζεται, πράγμα που δεν έχει συμβεί ποτέ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση και με μπόλικο χιούμορ. Αποθηκεύετε ακόμα επαφές στις SIM?
Στο esim μπορεί να μην έχει ιδιαίτερο νόημα αλλά ίσως υπάρχει μια περίπτωση όπου έχει νόημα να αποθηκεύσεις στη φυσική sim, πέρα από το Google account, τα τηλέφωνα των επαφών που θα επικοινωνούσες σε περίπτωση ανάγκης, αν δεν τα ξέρεις απέξω

Για την περίπτωση που σου πέσει κάτω το τηλέφωνο και σπάσει και χρειάζεται να επικοινωνήσεις άμεσα με κάποιο, μπορείς να βγάλεις τη σιμ και να την βάλεις σε μια άλλη συσκευή και να καλέσεις

Link to comment
Share on other sites

Στο esim μπορεί να μην έχει ιδιαίτερο νόημα αλλά ίσως υπάρχει μια περίπτωση όπου έχει νόημα να αποθηκεύσεις στη φυσική sim, πέρα από το Google account, τα τηλέφωνα των επαφών που θα επικοινωνούσες σε περίπτωση ανάγκης, αν δεν τα ξέρεις απέξω

Για την περίπτωση που σου πέσει κάτω το τηλέφωνο και σπάσει και χρειάζεται να επικοινωνήσεις άμεσα με κάποιο, μπορείς να βγάλεις τη σιμ και να την βάλεις σε μια άλλη συσκευή και να καλέσεις

Αν μιλάμε για συσκευή τύπου dumb phone χωρίς ίντερνετ. Αν μιλάμε πάντα για smartphones, συνδέεσαι στο Gmail και τα έχεις όλα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε καλά αυτό δεν ισχύει που λες. Άλλωστε αν είναι πειραγμένο το apk δεν αναβαθμίζεται, πράγμα που δεν έχει συμβεί ποτέ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Είμαι λιγάκι επιφυλακτικός με αυτά. Όχι ότι δεν τα έχω κάνει παλιότερα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς Android 11 beta ;

Δουλεύουν όλα κανονικά;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nfc στο Google pay δεν.. το wallet της alpha όμως μια χαρά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Λίγα βιντεάκια που είδα πάντως, μου άρεσε στο σύνολο της σε features. Βέβαια μένει να δούμε τι από όλα αυτά θα μείνουν στην τελική 11αρα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα βιντεάκια που είδα πάντως, μου άρεσε στο σύνολο της σε features. Βέβαια μένει να δούμε τι από όλα αυτά θα μείνουν στην τελική 11αρα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Χρησιμότατο οι νέες λειτουργίες για έλεγχο σε home automation από το power button.

Το περαιτέρω σπάσιμο στα notifications καλοδεχουμενο.

Έξυπνο το νέο σύστημα για τα screenshot και οι καρτέλες στο multitasking.

 

Γενικά, φαίνεται πιο δυνατό update, αναφορικά με νέες λειτουργίες, σε σχέση με το 10.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμότατο οι νέες λειτουργίες για έλεγχο σε home automation από το power button.

Το περαιτέρω σπάσιμο στα notifications καλοδεχουμενο.

Έξυπνο το νέο σύστημα για τα screenshot και οι καρτέλες στο multitasking.

 

Γενικά, φαίνεται πιο δυνατό update, αναφορικά με νέες λειτουργίες, σε σχέση με το 10.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αυτό με τα screenshots για να είμαι ειλικρινής, δεν το κατάλαβα. Μόνο έτσι θα μπορείς να τραβάς ss; Δεν υπάρχει η επιλογή με το παρατεταμένο πάτημα του power button;

 

Ωραίες οι νέες λειτουργίες του home από το power menu, αν και για εμένα δεν έχουν χρησιμότητα μιας και δεν έχω "έξυπνο σπίτι" η συσκευές τέτοιου τυπου σε αυτό.

 

Αυτό με τα notifications το έχουμε και τώρα νομίζω. Τουλάχιστον τα priority και τα silent έτσι εμφανίζονται σε εμένα. Και με τον ίδιο τρόπο, παρατεταμένο πάτημα πάνω τους μου δίνει επιλογές για τις ειδοποιήσεις τους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών καί ξετικαρα εκεί πού έλεγε για την esim.

Υπάρχει κανονικά χωρίς να χρειάζεται νά ξανά περαστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...