Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πιθανόν να ήμουν εγώ, έτσι το έχω εδώ και καιρό, κυρίως γιατί δεν μου αρέσει η AOD στα κινητά μου. Αν το 5 δεν το έχει, θα είναι μεγάλο μείον για μένα. Να δούμε βέβαια και αυτό που λένε, το tap στο πίσω μέρος του κινητού.

 

Το Soli επί της ουσίας έχει δύο βασικές χρήσιμες λειτουργίες. Η μία αυτή που περιέγραψες και η άλλη που βοηθά στο να γίνεται πιο γρήγορα το Face Unlock.

 

Από εκεί και πέρα, εγώ το χρησιμοποιώ και για σίγαση κλήσεων και ξυπνητήρια.

 

Τα gestures έχουν την πλάκα τους και τη χρήση τους, αλλά μια που έχω το Poweramp δεν τα χρησιμοποιώ. Στο YouTube Music δουλεύουν αρκετά καλά σε μένα, αλλά δεν ανοίγω την εφαρμογή παρά πολύ σπάνια.

Εάν μικρύνει αρκετά τα bezels οπως φημολογείται, τότε μάλλον θα αφαιρεθεί κι αυτό. Και η αλήθεια είναι οτι με τωρινό bezel των 4XL, θα ήθελα μια διπλή μπροστινή κάμερα σαν του 3XL που ήταν καλύτερη από του δικού μας. Τεσπά. Google είναι αυτή, ότι θέλει κάνει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Update Ιουνίου, 131ΜΒ

Μήπως ήρθε πιο γρήγορα από όλους τους άλλους κατασκευαστές; χα χα χα :lol::lol::lol:

 

Με June Pixel Feature Drop!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο feature το bed time. Χρήσιμο θα έλεγα. Όπως αντίστοιχα και τα safety crisis alerts και emergency sharing. Αν και περίμενα και κάνα 4k60fps.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο feature το bed time. Χρήσιμο θα έλεγα. Όπως αντίστοιχα και τα safety crisis alerts και emergency sharing. Αν και περίμενα και κάνα 4k60fps.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

αυτα εγω, δεν τα βρηκα.

Που ακριβως τα "εχωσαν"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτα εγω, δεν τα βρηκα.

 

Που ακριβως τα "εχωσαν"? :lol:

Μπες στην εφαρμογή Pixel tips και θα σε κοθοδηγησει. Για παράδειγμα στο ρολόι θα βρεις την καρτέλα bed Time και θα το ρυθμίσεις ανάλογα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

June-Android-Functional-Patches.jpg

 

Εμενα μου έχει κολλήσει στην εγκατάσταση από χθες το βράδυ.τι το έκλεισα τι το ξανά έκλεισα ακόμα λέει εγκατάσταση..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου έχει κολλήσει στην εγκατάσταση από χθες το βράδυ.τι το έκλεισα τι το ξανά έκλεισα ακόμα λέει εγκατάσταση..

 

Κι εγω ειχα θεμα με το 2 xl. Για καποιον λογο δεν κατεβαινε κλπ με wifi και την περασα με δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα θεμα με το 2 xl. Για καποιον λογο δεν κατεβαινε κλπ με wifi και την περασα με δεδομενα.

 

Ένταξη το βρήκα με το που πήγα στο μαγαζί και ξανά πάτησα το κατεβασε μάλλον wifi ήταν η πατάτα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ένταξη το βρήκα με το που πήγα στο μαγαζί και ξανά πάτησα το κατεβασε μάλλον wifi ήταν η πατάτα

 

Κατι τετοιο γιατι με wifi εμενα κολλουσε στην προετοιμασια εγκαταστασης κοντα 1 ωρα και με δεδομενα την περασε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω ένα 2ο φορτιστή. Κάποια γνώμη;;

Θέλω να ειναι ο ίδιος όμως(official),Από Amazon καλύτερα; Ξέρει κάποιος από κάπου αλλού;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω ένα 2ο φορτιστή. Κάποια γνώμη;;

 

Θέλω να ειναι ο ίδιος όμως(official),Από Amazon καλύτερα; Ξέρει κάποιος από κάπου αλλού;;

Googloφορτιστη μόνο στα googloμαγαζα θα βρεις.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

με του Ιουνιου η μπαταρια εφτιαξε καθολου; με ενδιαφερει απο S10+ αλλα δεν θελω να ειμαι με εναν φορτιστη
Link to comment
Share on other sites

Και του pixel 2/3 ιδιος ειναι εαν βρεις ..ειχα αλλον εναν αλλαν τον εδωσα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά για 2FA σε διάφορους λογαριασμούς τι χρησιμοποιείτε;

 

SMS...

Google Authenticator...

Authy...

Microsoft Authenticator... :cry:

 

Καλή φάση για την είσοδο στο λογαριασμό της Google είναι και το "ενσωματωμένο" Security Key που έχει η ίδια η συσκευή του Pixel 4 XL!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά για 2FA σε διάφορους λογαριασμούς τι χρησιμοποιείτε;

 

SMS...

Google Authenticator...

Authy...

Microsoft Authenticator... :cry:

 

Καλή φάση για την είσοδο στο λογαριασμό της Google είναι και το "ενσωματωμένο" Security Key που έχει η ίδια η συσκευή του Pixel 4 XL!

 

Google Authenticator, δεν θα το συνιστούσα μέχρι πρόσφατα αλλά επιτέλους έβαλαν και backup (γιατί ήταν ταλαιπωρία σε νέο τηλέφωνο).

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά για 2FA σε διάφορους λογαριασμούς τι χρησιμοποιείτε;

 

SMS...

Google Authenticator...

Authy...

Microsoft Authenticator... :cry:

 

Καλή φάση για την είσοδο στο λογαριασμό της Google είναι και το "ενσωματωμένο" Security Key που έχει η ίδια η συσκευή του Pixel 4 XL!

 

Εγώ Google Authenticator! Γενικώς ότι μου παρέχει το οικοσύστημα της Google

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Google Authenticator, δεν θα το συνιστούσα μέχρι πρόσφατα αλλά επιτέλους έβαλαν και backup (γιατί ήταν ταλαιπωρία σε νέο τηλέφωνο).

 

Εγώ Google Authenticator! Γενικώς ότι μου παρέχει το οικοσύστημα της Google

 

Θα ήθελα στον Google Authenticator κάποια πραγματάκια...

πχ Είσοδο στην εφαρμογή με PIN, Finger, Face.

Κάποιον άλλο τρόπο για backup. Θα μπορούσαν να αποθηκεύονται στο backup του Google Drive ή του Google One αν έχεις συνδρομή.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως εχει σεταρει την curve στο google pay?

Βαζω τα στοιχεια της καρτας...βαζω τα στοιχεια μου εδω Ελλαδα, παταω να μου σταλει ο κωδικος για επιβεβαιωση και μεχρι τωρα δεν ηρθε ποτε το μηνυμα.

 

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως εχει σεταρει την curve στο google pay?

Βαζω τα στοιχεια της καρτας...βαζω τα στοιχεια μου εδω Ελλαδα, παταω να μου σταλει ο κωδικος για επιβεβαιωση και μεχρι τωρα δεν ηρθε ποτε το μηνυμα.

 

Τι κανω λαθος?

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα! Πηγαίνεις στο προφίλ σου μέσα από την εφαρμογή της Curve και αλλάζεις τον αριθμό τηλεφώνου σου που έχεις δηλώσει, με κάποιον άλλον που έχεις όμως πρόσβαση με εκείνο το κινητό (φίλου, οικογένεια).

 

Μετά έρχεται ο κωδικός που ήθελες στον αριθμό που δήλωσες, ενεργοποιείς το Google Pay σου και τότε ξανά αλλάζεις τον αριθμό με τον δικό σου και είσαι οκ!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως εχει σεταρει την curve στο google pay?

Βαζω τα στοιχεια της καρτας...βαζω τα στοιχεια μου εδω Ελλαδα, παταω να μου σταλει ο κωδικος για επιβεβαιωση και μεχρι τωρα δεν ηρθε ποτε το μηνυμα.

 

Τι κανω λαθος?

 

Στείλε τους email με το πρόβλημα, είχα το ίδιο πρόβλημα και μετά από το email που έστειλα το έφτιαξαν άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει η curve στο Google pay εκτός UK?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εδώ και 2 μήνες ΝΑΙ!

Κάποιοι τα καταφέρνουν, κάποιοι όχι... Πολλές φορές εξαρτάται από το bin της κάρτας!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα, από σήμερα και εγώ στην παρέα με ενα μαυρο xl. Η μόνη μου απορία μέχρι στιγμής είναι γιατί αφαίρεσαν τις ρυθμίσεις hdr από την κάμερα. Υποτίθεται ότι το κάνει πλέον αυτόματα?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...