Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι . Αλλά έτσι και αλλιώς δεν στέλνει Ελλάδα. Κοιτάω μήπως το βάλουν αμαζον τόσο γιατί καμιά φορά αντιγράφεις τις τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε έρθει από 2xl έχετε παρατηρήσει αισθητή διαφορά στην μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε έρθει από 2xl έχετε παρατηρήσει αισθητή διαφορά στην μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν κρίνω από τα μεγέθη των μπαταριών και των οθονών, αν και δεν είχα το 2XL, νομίζω ότι κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά παρατήρησα το εξής...

 

Χθες το βράδυ έκλεισα τελείως το κινητό μου με μπαταρία στο 70%.

Σήμερα το πρωί όταν το άνοιξα η μπαταρία ήταν στο 65%... Χμ δε μου άρεσε!

Θα το παρακολουθήσω! Ελπίζω να είναι τυχαίο!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε έρθει από 2xl έχετε παρατηρήσει αισθητή διαφορά στην μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω το XL, αλλά σε φίλο που πήγε από το 2XL σε 4XL είναι περίπου το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Με νοιάζει να μην είναι μεγάλη η διαφορά, έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιώ face unlock, soli και τέτοια. Επίσης ισχύει ότι οι φωτογραφίες στο photos δεν ανεβαίνουν πλέον στην original ποιότητα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Επίσης ισχύει ότι οι φωτογραφίες στο photos δεν ανεβαίνουν πλέον στην original ποιότητα?

...

 

Ναι ισχύει, το P4 δεν έχει original quality

 

Το P2 έχει μέχρι Ιανουάριο 2021

 

Εγώ μετά τον Γενάρη στοχεύω να πάρω ένα μεταχειρισμένο P1 από ebay για να το χρησιμοποιώ μόνο για ανέβασμα φωτό

 

Το original quality στο P1 δεν λήγει πότε

 

Το πρόβλημα είναι λιγότερο με την συμπίεση των φωτογραφιών και περισσότερο με το κατέβασμα την ανάλυσης των βίντεο από 4k σε 1080

 

Οι καινούριες τηλεοράσεις που βγαίνουν τώρα είναι όλες 4k και στα θα πρέπει να κάνουν upscale σε χαμηλής ανάλυσης βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα έχεις απεριόριστο upload μόνο στις φωτό που έχει βγάλει με το Pixel 1. Οπότε για να μην χάνουμε ποιότητα και στο βίντεο καλύτερα μεταφορά σε υπολογιστή ή καμία αλλά λύση τύπου Dropbox?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα έχεις απεριόριστο upload μόνο στις φωτό που έχει βγάλει με το Pixel 1. Οπότε για να μην χάνουμε ποιότητα και στο βίντεο καλύτερα μεταφορά σε υπολογιστή ή καμία αλλά λύση τύπου Dropbox?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, στην πραγματικότητα ότι ανεβάσεις από τα Pixel, ανεξαρτήτως από που και πότε έχουν τραβηχτεί, ανεβαίνουν σε original quality
Link to comment
Share on other sites

Όχι, στην πραγματικότητα ότι ανεβάσεις από τα Pixel, ανεξαρτήτως από που και πότε έχουν τραβηχτεί, ανεβαίνουν σε original quality
Σορυ Νίκο αλλά δεν το καταλαβα, αν έχεις στην κατοχή σου Pixel 1 & Pixel 4 οι φωτογραφίες και από τις 2 συσκευές ανεβαίνουν σε original ποιότητα επειδή έχεις Pixel 1 με τον ίδιο λογαριασμό mail?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ Νίκο αλλά δεν το καταλαβα, αν έχεις στην κατοχή σου Pixel 1 & Pixel 4 οι φωτογραφίες και από τις 2 συσκευές ανεβαίνουν σε original ποιότητα επειδή έχεις Pixel 1 με τον ίδιο λογαριασμό mail?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, πρέπει να τις αντιγράφεις στο P1 για να ανεβαίνουν από εκεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Original εχει και το 3 XL νομιζω...
Ναι μέχρι Ιανουάριο 2022

Ήταν το τελευταίο μοντέλο που είχε

Ήταν ένα χαρακτηριστικό που διαφοροποιούσε τα Pixel αλλά πάει

Link to comment
Share on other sites

Λίγο καλύτερη η μπαταρία στο 4xl

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Με νοιάζει να μην είναι μεγάλη η διαφορά, έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιώ face unlock, soli και τέτοια. Επίσης ισχύει ότι οι φωτογραφίες στο photos δεν ανεβαίνουν πλέον στην original ποιότητα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα η AOD έχει μεγαλύτερη επίδραση στην μπαταρία, παρά το Soli. Αν δεν τα χρησιμοποιείς όλα αυτά (και τα 90Hz τρώνε αρκετά αλλά δεν το είχα ποτέ με 60 για να ξέρω) θα έχεις καλύτερη μπαταρία στο 4XL νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά..λογικά θα κάνω λίγες οικονομίες ακόμη και θα χτυπήσω ένα καλό μεταχειρισμένο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά..λογικά θα κάνω λίγες οικονομίες ακόμη και θα χτυπήσω ένα καλό μεταχειρισμένο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκεψου και το Oneplus 8 (οχι το Pro).

Πριν παραγγειλω το 3 xl, αυτο σκεφτομουν κι εγω και να σου πω την αληθεια, ακομα το σκεφτομαι. χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η AOD έχει μεγαλύτερη επίδραση στην μπαταρία, παρά το Soli. Αν δεν τα χρησιμοποιείς όλα αυτά (και τα 90Hz τρώνε αρκετά αλλά δεν το είχα ποτέ με 60 για να ξέρω) θα έχεις καλύτερη μπαταρία στο 4XL νομίζω.
Καλά εδώ που τα λέμε το Soli ο μόνος λόγος για να το έχεις ανοιχτό, είναι για να βλέπεις πληροφορίες και την ώρα στην οθόνη σου, όταν πλησιάζεις το χέρι σου, αν δεν θες την AOD ενεργη. Και ναι, η AOD τρώει πολύ πράμα σε standby. Να περνάς κομμάτια μουσικής με air gestures, να τα κάνεις pause η να πηγαίνεις στο προηγούμενο κομμάτι, δε βλέπω που θα φανεί χρήσιμο σε κάποιον. Οπότε κι εγώ ακολουθώ την συμβουλή του φίλου εδώ, ίσως και δική σου, να έχω τo motion sense ενεργό, μόνο για όταν πλησιάζει το χέρι στην συσκευή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου και το Oneplus 8 (οχι το Pro).

 

Πριν παραγγειλω το 3 xl, αυτο σκεφτομουν κι εγω και να σου πω την αληθεια, ακομα το σκεφτομαι. χαχαχαχα

Φίλε ξεφεύγει σε λεφτά..εκτός αυτού προτεραιότητα είναι η κάμερα όπου εκεί δεν θέλω να πειραματιστω και θέλω να πάω στα σίγουρα..δεν λέω ότι δεν θα είναι καλή του OnePlus 8 αλλά δεν ξέρω αν θα είναι σαν του Pixel.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξεφεύγει σε λεφτά..εκτός αυτού προτεραιότητα είναι η κάμερα όπου εκεί δεν θέλω να πειραματιστω και θέλω να πάω στα σίγουρα..δεν λέω ότι δεν θα είναι καλή του OnePlus 8 αλλά δεν ξέρω αν θα είναι σαν του Pixel.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον κάνεις οικονομίες, γιατί δεν περιμένεις να δεις τι θα παρουσιάσει με το Pixel 5; Ακόμα κι αν έχει τον 768 που φημολογείται;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξεφεύγει σε λεφτά..εκτός αυτού προτεραιότητα είναι η κάμερα όπου εκεί δεν θέλω να πειραματιστω και θέλω να πάω στα σίγουρα..δεν λέω ότι δεν θα είναι καλή του OnePlus 8 αλλά δεν ξέρω αν θα είναι σαν του Pixel.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με 500-520 είναι εφικτό να το πάρεις. Το πήρα και γω πριν 2 εβδομάδες και δε μετάνιωσα. Έφυγα από 6Τ

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνεις οικονομίες, γιατί δεν περιμένεις να δεις τι θα παρουσιάσει με το Pixel 5; Ακόμα κι αν έχει τον 768 που φημολογείται;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Το σκέφτηκα αλλά μάλλον δεν θα αντέξω να περιμένω μέχρι τότε, με κόβω μέσα στους επόμενους 2 μήνες να γίνεται η αγορά..κατά τα άλλα για το 5αρι δεν με νοιαζει αν ο επεξεργαστής δεν είναι της σειράς 800. Εξάλλου όταν βγει δεν νομίζω να κάνει κοντά στα 500..οπότε μέχρι να πέσει και στο 5αρι η τιμή του έχουμε αρκετό καιρό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έχει παραγγείλει κανέις?

Βέβαια είναι με τιμολόγιο.

https://www.gadgetaki.eu/mh3472?search=pixel%204&description=true

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έχει παραγγείλει κανέις?

Βέβαια είναι με τιμολόγιο.

https://www.gadgetaki.eu/mh3472?search=pixel%204&description=true

 

Παλι με τιμολογιο απο amazon Γερμανιας, βγαινει στην ιδια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ που τα λέμε το Soli ο μόνος λόγος για να το έχεις ανοιχτό, είναι για να βλέπεις πληροφορίες και την ώρα στην οθόνη σου, όταν πλησιάζεις το χέρι σου, αν δεν θες την AOD ενεργη. Και ναι, η AOD τρώει πολύ πράμα σε standby. Να περνάς κομμάτια μουσικής με air gestures, να τα κάνεις pause η να πηγαίνεις στο προηγούμενο κομμάτι, δε βλέπω που θα φανεί χρήσιμο σε κάποιον. Οπότε κι εγώ ακολουθώ την συμβουλή του φίλου εδώ, ίσως και δική σου, να έχω τo motion sense ενεργό, μόνο για όταν πλησιάζει το χέρι στην συσκευή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι πιθανόν να ήμουν εγώ, έτσι το έχω εδώ και καιρό, κυρίως γιατί δεν μου αρέσει η AOD στα κινητά μου. Αν το 5 δεν το έχει, θα είναι μεγάλο μείον για μένα. Να δούμε βέβαια και αυτό που λένε, το tap στο πίσω μέρος του κινητού.

Το Soli επί της ουσίας έχει δύο βασικές χρήσιμες λειτουργίες. Η μία αυτή που περιέγραψες και η άλλη που βοηθά στο να γίνεται πιο γρήγορα το Face Unlock.

Από εκεί και πέρα, εγώ το χρησιμοποιώ και για σίγαση κλήσεων και ξυπνητήρια.

Τα gestures έχουν την πλάκα τους και τη χρήση τους, αλλά μια που έχω το Poweramp δεν τα χρησιμοποιώ. Στο YouTube Music δουλεύουν αρκετά καλά σε μένα, αλλά δεν ανοίγω την εφαρμογή παρά πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...