Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιησε την προσαρμοστικη μπαταρια κανε ρεσταρτ και τσεκαρε το παλι μεχρι πχ 39%. Οταν μπαινεις μεσα στην ρυθμιση, δειχνει την μπαταρια σαν βιντεακι να κατεβαινει σταδιακα. Αν δεν δοκιμασεις κι αυτο, δεν μπορεις να ξερεις.
Έκανα hard reset τελικά μέσα από recovery mode. Το πρώτο του μετά από τόσους μήνες.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset τελικά μέσα από recovery mode. Το πρώτο του μετά από τόσους μήνες.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Γιατι εκανες hard reset χωρις να δοκιμασεις αλλες ενεργειες? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανες hard reset χωρις να δοκιμασεις αλλες ενεργειες? :blink:
Δοκίμασα και αυτό που έγραψες πριν. Δεν δούλεψε. Δεν πειράζει, όλα καλά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλες εφαρμογές όπως Google maps, Chrome και Firefox πχ, πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε maps εμένα δουλεύει κανονικά αν κάνω home swipe με τους χάρτες να τρέχουν

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα!

 

Άρχισα να παρατηρώ σε online αγγελίες τόσο στο Myphone όσο και σε άλλο γνωστό site τεχνολογίας να εμφανίζεται το Pixel 4, 4 XL! Συνήθως λίγων ημερών ή μήνα! Με τιμές από 550€ - 700+€

 

Αναρωτιέμαι ποιοι να είναι οι λόγοι πώλησης ενός Pixel 4 όταν πχ δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τo Pixel 5?

Ένας κάτοχος Pixel θεωρώ ότι είναι "φανατικός" με το brand της Google και ότι αυτό συνεπάγεται...

Ποια θα ήταν η εναλλακτική μετά την πώληση ενός Pixel 4? Oneplus? Αλλαγή σε iPhone?

 

Έτσι κάποιες "σκέψεις" σε καιρό πανδημίας και αυστηρής καραντίνας εδώ στην Καστοριά!

 

Καλές γιορτές, Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα! Υγεία και υπομονή!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναρωτιέμαι ποιοι να είναι οι λόγοι πώλησης ενός Pixel 4 όταν πχ δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τo Pixel 5?

Ένας κάτοχος Pixel θεωρώ ότι είναι "φανατικός" με το brand της Google και ότι αυτό συνεπάγεται...

Ποια θα ήταν η εναλλακτική μετά την πώληση ενός Pixel 4? Oneplus? Αλλαγή σε iPhone?

 

Κι όμως... είναι πολλοί που επιστρέφουν σε Samsung, Huawei κτλ... Ο κόσμος πλέον βαριέται εύκολα μιας και λίγο πολύ όλα τα ίδια προσφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα!

 

 

 

Άρχισα να παρατηρώ σε online αγγελίες τόσο στο Myphone όσο και σε άλλο γνωστό site τεχνολογίας να εμφανίζεται το Pixel 4, 4 XL! Συνήθως λίγων ημερών ή μήνα! Με τιμές από 550€ - 700+€

 

 

 

Αναρωτιέμαι ποιοι να είναι οι λόγοι πώλησης ενός Pixel 4 όταν πχ δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τo Pixel 5?

 

Ένας κάτοχος Pixel θεωρώ ότι είναι "φανατικός" με το brand της Google και ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Ποια θα ήταν η εναλλακτική μετά την πώληση ενός Pixel 4? Oneplus? Αλλαγή σε iPhone?

 

 

 

Έτσι κάποιες "σκέψεις" σε καιρό πανδημίας και αυστηρής καραντίνας εδώ στην Καστοριά!

 

 

 

Καλές γιορτές, Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα! Υγεία και υπομονή!

Γιατί προφανώς δεν τους ικανοποιεί το stock android. Δεν είναι όλοι φτιαγμένοι γι' αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται... Μόλις άρχισε (ξανά) να δουλεύει το Google Pay με την κάρτα της Curve!

 

Και δοκιμάστηκε με επιτυχία!

 

curve-google-pay.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται... Μόλις άρχισε (ξανά) να δουλεύει το Google Pay με την κάρτα της Curve!

 

Και δοκιμάστηκε με επιτυχία!

 

curve-google-pay.jpg

 

Στην επαλήθευση δεν στέλνει ποτέ το SMS, πως το κατάφερες?

Link to comment
Share on other sites

Στην επαλήθευση δεν στέλνει ποτέ το SMS, πως το κατάφερες?

 

Κοίταξε...

Την κάρτα Curve την είχα ήδη προσθέσει στο Google Pay, αλλά όχι για ανέπαφες συναλλαγές! Όταν χθες το βράδυ έκανα προσπάθεια να ενεργοποιήσω τις ανέπαφες συναλλαγές δεν πήρα ούτε εγώ sms επιβεβαίωσης. Τη διέγραψα και την ξανά έβαλα από την αρχή! Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό, αλλά μετά πήρα sms!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε...

Την κάρτα Curve την είχα ήδη προσθέσει στο Google Pay, αλλά όχι για ανέπαφες συναλλαγές! Όταν χθες το βράδυ έκανα προσπάθεια να ενεργοποιήσω τις ανέπαφες συναλλαγές δεν πήρα ούτε εγώ sms επιβεβαίωσης. Τη διέγραψα και την ξανά έβαλα από την αρχή! Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό, αλλά μετά πήρα sms!

 

Κάτσε να το δοκιμάσω

Edit: όχι, δεν δουλεύει

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το δοκιμάσω

Edit: όχι, δεν δουλεύει

 

Δεν ξέρω... Κάπου διάβασα ότι μέσω του app της Curve αλλάζεις το κινητό με κάποιο άλλο κάνεις verification το καινούργιο και μετά το ξανά αλλάζεις στο παλιό σου αριθμό και για κάποιο λόγο"ξεκολλάει" το app του Google Pay και στέλνει sms.

Επίσης γνωστός μου έκανε αυτό με τη διαγραφή και την εισαγωγή των στοιχείων της κάρτας Curve στο app του Google Pay αλλά διόρθωσε τον αριθμό του κινητού του από +3069Χ ΧΧΧ ΧΧΧΧ σε +3069ΧΧΧΧΧΧΧΧ και δούλεψε (κουφό!!!) :wacko::wacko::blink::blink:

 

Το θέμα είναι ότι πολλοί γενικά αντιμετωπίζουν προβλήματα! Σε κάποιους προχωράει και σε κάποιους όχι...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε δοκιμάσει το adaptive battery, έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα; Στο multitasking επηρεάζει καθόλου; Δηλαδή κρατάει εφαρμογές στο παρασκήνιο η με αυτό ενεργό τις κλείνει πιο συχνά;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχει καποιος και πουλαει την google fabric case sorta smoke για pixel 4 xl ας ερθει π.μ

google-c2-case-sorta-smokey-ga01277-a.png

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος ασύρματη φόρτιση;

Έχετε δοκιμάσει κάποιον συγκεκριμένο φορτιστή;

Αξίζει η αγορά του ή με τον φορτιστή που έχει στο κουτί δεν χρειάζονται τα περιττά έξοδα;

Ο Pixel Stand βλέπω στο ebay κοντά στα 100€!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος ασύρματη φόρτιση;

 

Έχετε δοκιμάσει κάποιον συγκεκριμένο φορτιστή;

 

Αξίζει η αγορά του ή με τον φορτιστή που έχει στο κουτί δεν χρειάζονται τα περιττά έξοδα;

 

Ο Pixel Stand βλέπω στο ebay κοντά στα 100€!

Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/17181610/Celly-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-WLFASTSTANDBK.html

 

Χρειάζεται κάπου στις τρεις με τρεισήμισι ώρες να φορτίσει πλήρως, από το 20% περίπου. Φορτίζει με 10W.

Εννοείται ότι όταν θέλω πιο γρήγορη φόρτιση, χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρησιμοποιεί κάποιος ασύρματη φόρτιση;

Έχετε δοκιμάσει κάποιον συγκεκριμένο φορτιστή;

Αξίζει η αγορά του ή με τον φορτιστή που έχει στο κουτί δεν χρειάζονται τα περιττά έξοδα;

Ο Pixel Stand βλέπω στο ebay κοντά στα 100€!

Με οποιοδήποτε επώνυμο ασύρματο φορτιστή θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το adaptive battery εδώ και τρεις μέρες περίπου.cdef6fdb1705d4b82a4c7c9c44e00bc0.jpg873a46c06fb2fbaa3ab871d7bd27f449.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, ενδιαφέρομαι για αγορά pixel 4xl ήθελα να ρωτήσω έχει κανείς την έκδοση 128gb;ξεφεύγει η τιμή εκει...στα 64gb είναι εντάξει ή οχι;επίσης απο που τα έχετε αγοράσει;κοιτάω για amazon.de αλλά έχω δει κ ένα κατάστημα στο σκρουτζ που δίνει 2 χρόνια υποτιθεται εγγύηση..του καταστήματος είναι να φανταστώ;Και κάτι τελευταίο, απο μπαταρία πως παει άκουσα ότι μετά απο την τελευταία ενημέρωση βελτιώθηκε ισχύει;Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, ενδιαφέρομαι για αγορά pixel 4xl ήθελα να ρωτήσω έχει κανείς την έκδοση 128gb;ξεφεύγει η τιμή εκει...στα 64gb είναι εντάξει ή οχι;επίσης απο που τα έχετε αγοράσει;κοιτάω για amazon.de αλλά έχω δει κ ένα κατάστημα στο σκρουτζ που δίνει 2 χρόνια υποτιθεται εγγύηση..του καταστήματος είναι να φανταστώ;Και κάτι τελευταίο, απο μπαταρία πως παει άκουσα ότι μετά απο την τελευταία ενημέρωση βελτιώθηκε ισχύει;Ευχαριστώ...

 

Το αν είναι εντάξει η χωρητικότητα έχει ξεκάθαρα να κάνει με τις συνήθειες του καθενός. Για μένα και τις δικές μου ανάγκες είναι εντάξει. Υπάρχει το πλεονέκτημα του να έχεις τις φωτογραφίες σου στο cloud. Δυστυχώς δεν είναι original size πλέον, αλλά το HQ δεν χάνει σε ποιότητα κατ' εμέ. Από εκεί και πέρα πρέπει να δεις στο κινητό που έχεις τώρα πάνω κάτω πόσα GB χρησιμοποιείς. Έχεις πολλές εφαρμογές; Ακούς μουσική; Εγώ π.χ. δεν είμαι φαν των διαφόρων spotify και έχω locally τραγούδια στο κινητό μου. Αυτά μου τρώνε τον περισσότερο χώρο. Από την άλλη δεν παίζω παιχνίδια, κάποιος που παίζει θα θέλει περισσότερο. Συνεπώς είναι κάτι που πρέπει να δεις με βάση τις ανάγκες σου. Υπάρχουν άτομα εδώ που τα 64 δεν τους φτάνουν με τίποτα. Εγώ στα κινητά μου δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Όσον αφορά στην αγορά, προσωπικά από σκρουτζ δεν θα έπαιρνα μια συσκευή σαν το Pixel. Θα προτιμούσα τη σιγουριά του Amazon. Η εγγύηση που βλέπεις θα είναι του καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος ασύρματη φόρτιση;

Έχετε δοκιμάσει κάποιον συγκεκριμένο φορτιστή;

Αξίζει η αγορά του ή με τον φορτιστή που έχει στο κουτί δεν χρειάζονται τα περιττά έξοδα;

Ο Pixel Stand βλέπω στο ebay κοντά στα 100€!

 

Το Google stand από ότι ξέρω είναι το μοναδικό που μπορεί να φορτίσει ασύρματα το πιξελ γρήγορα..

 

Τώρα εγώ όσο είχα το pixel 4 xl φωρτιζα ασύρματα με αυτόν τον Samsung που έχω..

https://www.skroutz.gr/s/17753448/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-P5200TB.html

 

Αργά όμως, δεν θυμάμαι πόσο χρόνο έκανε.

 

Γενικά αν σ αρέσει/βολεύει η ασύρματη φόρτιση αξίζει να έχεις έναν φορτιστή.

Αλλά 100€? Παααρα πολλά.

 

Παρόλα αυτά αν ήμουν άνθρωπος που κρατούσα ένα έτος τουλάχιστον συσκευή θα αγόραζα το Google stand.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει thread στο reddit:

 

Θέλει προσοχή στην επιλογή γιατί όπως ειπώθηκε και παραπάνω δεν φορτίζουν όλα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πόση ώρα παίρνει να φορτίσει μια συσκευή με ασύρματο φορτιστή. Εμένα ας πούμε που λέει πως φορτίζει με 10w, οι 3,5 ώρες είναι φυσιολογικές;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει συμβεί; Να "κολλάει" μια εφαρμογή και να μην μπορείτε να κάνετε τίποτα; Όλα λύνονται με κλείδωμα της συσκευής και ξεκλείδωμα!

 

https://gr.gizchina.com/2020/04/21/android-10-bug-chtypaei-katochoys-xiaomi-oneplus-kai-pixel-kiniton/

 

Από το Δεκέμβριο που έχω το κινητό 4-5 φορές!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει συμβεί; Να "κολλάει" μια εφαρμογή και να μην μπορείτε να κάνετε τίποτα; Όλα λύνονται με κλείδωμα της συσκευής και ξεκλείδωμα!

 

 

 

https://gr.gizchina.com/2020/04/21/android-10-bug-chtypaei-katochoys-xiaomi-oneplus-kai-pixel-kiniton/

 

 

 

Από το Δεκέμβριο που έχω το κινητό 4-5 φορές!

Ναι μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν κάποιες φορές. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα του περνάει όμως.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...