Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η τρίτη φορά απόψε που το 112 στέλνει SMS παντού και σε εμένα δεν ήρθε. Μόνο την Τρίτη το βραδυ μου έστειλαν από τις τρεις φορές που γίνεται αυτό δύο εβδομάδες τώρα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το έχω πάρει και τις τρεις φορές!

Έχω τις παρακάτω ρυθμίσεις!

 

Wireless-Emergency-Alerts.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες ρυθμίσεις έχω και εγώ αλλά δεν ήρθε το μήνυμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν με νοιάζει κιόλας. Απλά αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια έρχεται κάποιες φορές και κάποιες όχι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν με νοιάζει κιόλας. Απλά αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια έρχεται κάποιες φορές και κάποιες όχι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως να έχει να κάνει με κεραίες που είσαι συνδεδεμένος ή prefix αριθμών ή ίσως και τυχαία επιλογή αριθμών. Από την άλλη σε εμένα σπίτι το δικό μου χτύπησε ενώ της κοπέλας μου και τις 3 φορές δεν χτύπησε. Άρα την κεραία την βγάζω εκτός

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει να κάνει με κεραίες που είσαι συνδεδεμένος ή prefix αριθμών ή ίσως και τυχαία επιλογή αριθμών. Από την άλλη σε εμένα σπίτι το δικό μου χτύπησε ενώ της κοπέλας μου και τις 3 φορές δεν χτύπησε. Άρα την κεραία την βγάζω εκτός
Την προηγούμενη εβδομάδα που ήρθε το SMS, ήμουν συνδεδεμένος σε WiFi. Με ρώτησε μάλιστα εάν θέλω να λαμβάνω τις ειδοποιήσεις αυτές μέσω ασυρμάτου δικτύου και αποδέχτηκα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με update....1 ωρα παραπανω για πλακα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί όχι κάποιο από Galaxy S20 ;;;

μια λεξη....ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα. b861c6863949f12c032c7d22c8d98b37.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η συγκεκριμενη φωτο, δεν λεει και κατι.

Αν το φορτισες χωρις να παει στο 90% και το δουλευες, λογικα να δειξει μεγαλα νουμερα.

 

Στειλε απο μεσα την χρηση μπαταριας αλλα και την πληρη εμφανιση χρησης συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη φωτο, δεν λεει και κατι.

Αν το φορτισες χωρις να παει στο 90% και το δουλευες, λογικα να δειξει μεγαλα νουμερα.

 

Στειλε απο μεσα την χρηση μπαταριας αλλα και την πληρη εμφανιση χρησης συσκευης.

 

Φιλαράκι πίστεψε με ξέρω από sot. Και βέβαια ήταν 100% και το έβγαλα το πρωί από την παροχή. Απλα έτυχε αυτό το sot και είπα να το μοιραστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι τότε που έβγαλα το screen shot και μετά το φορτίσα. 35256c77bc32a38daf56d5014a208288.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε η και να έλεγαν οι διάφοροι πληρωμένοι reviewers, η αυτονομία του για τις ανάγκες των περισσοτέρων, είναι ικανοποιητική. Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα απλά εφόσον κλείνει κάποιος το 24ωρο άνετα με 5,5- 6 ώρες οθόνης, φτάνει και περισσεύει.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορούν οι φήμες ότι το Pixel 5 θα έχει τον Snapdragon 765g αντί του 865!

 

Θα αγοράζατε ένα Pixel με midrange επεξεργαστή; [Ναι με μεγαλύτερη ευκολία!]

Λέτε να ζήσουμε στιγμές Nexus 5; [Αν η τιμή κινηθεί στα πλαίσια του Nexus 5, γιατί όχι!]

Θα πηγαίνατε από το Pixel 3, 4 στο Pixel 5 με midrange επεξεργαστή; [Χμ δύσκολη απόφαση!]

 

Ερωτήσεις/Απαντήσεις την εποχή του κορωνοϊού!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορούν οι φήμες ότι το Pixel 5 θα έχει τον Snapdragon 765g αντί του 865!

 

Θα αγοράζατε ένα Pixel με midrange επεξεργαστή; [Ναι με μεγαλύτερη ευκολία!]

Λέτε να ζήσουμε στιγμές Nexus 5; [Αν η τιμή κινηθεί στα πλαίσια του Nexus 5, γιατί όχι!]

Θα πηγαίνατε από το Pixel 3, 4 στο Pixel 5 με midrange επεξεργαστή; [Χμ δύσκολη απόφαση!]

 

Ερωτήσεις/Απαντήσεις την εποχή του κορωνοϊού!

Από τι 4/4XL δύσκολα. Από το 2XL θα πήγαινα.

Δε θα είχα πρόβλημα με τον επεξεργαστή του.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ που έχω το δυο θα πάω σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορούν οι φήμες ότι το Pixel 5 θα έχει τον Snapdragon 765g αντί του 865!

 

Θα αγοράζατε ένα Pixel με midrange επεξεργαστή; [Ναι με μεγαλύτερη ευκολία!]

Λέτε να ζήσουμε στιγμές Nexus 5; [Αν η τιμή κινηθεί στα πλαίσια του Nexus 5, γιατί όχι!]

Θα πηγαίνατε από το Pixel 3, 4 στο Pixel 5 με midrange επεξεργαστή; [Χμ δύσκολη απόφαση!]

 

Ερωτήσεις/Απαντήσεις την εποχή του κορωνοϊού!

 

 

 

Εγώ άνετα θα πήγαινα απλά η Google να κόψει τις τσιγκουνιες βλεπε ram,αποθηκευτικό χώρο και τα 128 λίγα μου είναι πλέον, να βάλει αναγνώστη αποτυπώματων εντός οθόνη και φυσικά πολύ πιο προσιτή τιμή.

 

Αν έχει τρύπες κλπ χαριτωμένα και χάρισμα δεν το παίρνω και σε όλα τα άλλα να είναι ιδανικό.

 

Επίσης να προσφέρει επίσημη υποστήριξη service για όλη την ΕΕ και φιλική διαδικασία rma βλεπε oneplus.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορούν οι φήμες ότι το Pixel 5 θα έχει τον Snapdragon 765g αντί του 865!

 

Θα αγοράζατε ένα Pixel με midrange επεξεργαστή; [Ναι με μεγαλύτερη ευκολία!]

Λέτε να ζήσουμε στιγμές Nexus 5; [Αν η τιμή κινηθεί στα πλαίσια του Nexus 5, γιατί όχι!]

Θα πηγαίνατε από το Pixel 3, 4 στο Pixel 5 με midrange επεξεργαστή; [Χμ δύσκολη απόφαση!]

 

Ερωτήσεις/Απαντήσεις την εποχή του κορωνοϊού!

Εάν έκανα παραχωρήσεις και αγόραζα ένα Pixel, φυσικά και θα με ενοχλούσε ένας κατώτερος επεξεργαστής.

Ζούμε σε εποχές που ακόμα και mid-range προς high-end συσκευές έχουν τους κορυφαίους snapdragon, θα βάλει η Google τη σειρά 7; Λίγο περίεργο...

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες κυκλοφορούν οι φήμες ότι το Pixel 5 θα έχει τον Snapdragon 765g αντί του 865!

 

Θα αγοράζατε ένα Pixel με midrange επεξεργαστή; [Ναι με μεγαλύτερη ευκολία!]

Λέτε να ζήσουμε στιγμές Nexus 5; [Αν η τιμή κινηθεί στα πλαίσια του Nexus 5, γιατί όχι!]

Θα πηγαίνατε από το Pixel 3, 4 στο Pixel 5 με midrange επεξεργαστή; [Χμ δύσκολη απόφαση!]

 

Ερωτήσεις/Απαντήσεις την εποχή του κορωνοϊού!

 

Αναλόγως.

Προσωπικά φοβάμαι ότι το κινητό δεν θα έχει και όλα τα υπόλοιπα top specs. Πχ ίσως χάσει στην κάμερα, ίσως πέσει και η ποιότητα οθόνης, ίσως γενικά το κινητό είναι midrange και σε όλα τα περιφερειακά και στο συνολικό UX. Οπότε πολύ δύσκολα και σίγουρα όχι χωρίς review 3-4 μηνών.

 

Αν σαν δεδομένο είχαμε σαν μοναδική διαφορά τον επεξεργαστή τότε κανένα πρόβλημα.

 

Pixel 3 + 4 με τίποτα. Δεν έχω δει το 5 ακόμα αλλά μένουν οι παραπάνω λόγοι. Γενικά στα nonXL θα πήγαινα μόνο με τιμές Nexus 5.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβάνομαι τη λογική να το κάνει, εκτός κι αν κόψει τη σειρά "α".

Πρακτικά δεν ξέρω πόσο αισθητή θα είναι η διαφορά μεταξύ των επεξεργαστών. Δηλαδή ανάμεσα στο P2 και το P4 δεν βρίσκω καμία τεράστια διαφορά επεξεργαστικά.

Αντίθετα βρίσκω διαφορά στην οθόνη π.χ., στο πώς τρέχει η Google Assistant, εν μέρει στην παραπάνω RAM ή θα μπορούσα να έβλεπα στην μπαταρία αν είχε αυξηθεί. Αυτά κάνουν τη διαφορά στην καθημερινή ζωή.

Το θέμα είναι αν θα κόψει μόνο από τον επεξεργαστή (όπως λέγεται επειδή ο νέος flagship 5G είναι τρομερά ακριβός) ή αν θα είναι γενικότερο το κόψιμο σε specs.

Το πρώτο μπορεί να μην δημιουργήσει πρόβλημα, αν αρχίσουν όμως να κόβουν παντού για μένα θα είναι το τέλος και θα αρχίσω να ψάχνω άλλες λύσεις.

Από την άλλη, δεν γίνεται να βγαίνουν συσκευές όπως τα νέα Γκάλαξι στα 1200+ και να γκρινιάζει ο κόσμος για την κάμερα ή για υπερθέρμανση. Προσωπικά τέτοια χρήματα για συσκευή δεν δίνω και δεν θα ακολουθούσα τόσο ψηλά. Ευτυχώς τα 4αρια έμειναν σε πιο νορμάλ τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και ας γκρινιάζουν οι λάτρεις των specs.

Ειδικά στη σειρά non-XL που παίρνω γιατί με βολεύει ιδανικά αυτό το μέγεθος κινητού, η τιμή της είναι αρκετά ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξει μόνο επεξεργαστή νομίζω μικρό το κακό,αρκεί να έχει μίνιμουμ 128 ραμ και κορυφαία κάμερα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβάνομαι τη λογική να το κάνει, εκτός κι αν κόψει τη σειρά "α".

Πρακτικά δεν ξέρω πόσο αισθητή θα είναι η διαφορά μεταξύ των επεξεργαστών. Δηλαδή ανάμεσα στο P2 και το P4 δεν βρίσκω καμία τεράστια διαφορά επεξεργαστικά.

Αντίθετα βρίσκω διαφορά στην οθόνη π.χ., στο πώς τρέχει η Google Assistant, εν μέρει στην παραπάνω RAM ή θα μπορούσα να έβλεπα στην μπαταρία αν είχε αυξηθεί. Αυτά κάνουν τη διαφορά στην καθημερινή ζωή.

Το θέμα είναι αν θα κόψει μόνο από τον επεξεργαστή (όπως λέγεται επειδή ο νέος flagship 5G είναι τρομερά ακριβός) ή αν θα είναι γενικότερο το κόψιμο σε specs.

Το πρώτο μπορεί να μην δημιουργήσει πρόβλημα, αν αρχίσουν όμως να κόβουν παντού για μένα θα είναι το τέλος και θα αρχίσω να ψάχνω άλλες λύσεις.

Από την άλλη, δεν γίνεται να βγαίνουν συσκευές όπως τα νέα Γκάλαξι στα 1200+ και να γκρινιάζει ο κόσμος για την κάμερα ή για υπερθέρμανση. Προσωπικά τέτοια χρήματα για συσκευή δεν δίνω και δεν θα ακολουθούσα τόσο ψηλά. Ευτυχώς τα 4αρια έμειναν σε πιο νορμάλ τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και ας γκρινιάζουν οι λάτρεις των specs.

Ειδικά στη σειρά non-XL που παίρνω γιατί με βολεύει ιδανικά αυτό το μέγεθος κινητού, η τιμή της είναι αρκετά ικανοποιητική.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι δεν καταλαβαίνω την λογική της. Όπως επίσης και τον φόβο ότι δεν θα μείνει μόνο στον επεξεργαστή. Εδώ στα τωρινά και ξεχνάει πράγματα ή κάνει εκπτώσεις. Οπότε έχω τον φόβο ότι δεν θα είναι μόνο CPU το θέμα.

Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ έντονα το 4XL το καλοκαίρι οπότε αν το βγάλει το 5αρι κουτσουρεμένο να μπορώ να περιμένω μέχρι το 6.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.whitestonedome.com/products/smart-cell-phone-uv-sanitizer-portable-cleansing-kit-hand-sterilizer

 

Για όσους είχαν αγοράσει το γυαλί από την Domeglass η συσκευή χρησιμοποιηται και ως sanitizer όπως το διαφημίζει και η εταιρεία.

Νομίζω είναι χρήσιμο στις μέρες μας.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

https://www.whitestonedome.com/products/smart-cell-phone-uv-sanitizer-portable-cleansing-kit-hand-sterilizer

 

Για όσους είχαν αγοράσει το γυαλί από την Domeglass η συσκευή χρησιμοποιηται και ως sanitizer όπως το διαφημίζει και η εταιρεία.

Νομίζω είναι χρήσιμο στις μέρες μας.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με τον ηλιο, το ιδιο δεν μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι δεν καταλαβαίνω την λογική της. Όπως επίσης και τον φόβο ότι δεν θα μείνει μόνο στον επεξεργαστή. Εδώ στα τωρινά και ξεχνάει πράγματα ή κάνει εκπτώσεις. Οπότε έχω τον φόβο ότι δεν θα είναι μόνο CPU το θέμα.

 

Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ έντονα το 4XL το καλοκαίρι οπότε αν το βγάλει το 5αρι κουτσουρεμένο να μπορώ να περιμένω μέχρι το 6.

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι και εγώ. Διάβαζα στο site της Qualcomm ότι ο 765 δεν υποστηρίζει 2K 90fps (δείχνει 60 fps). Επιπλέον υστερεί σε επιδόσεις από τον 855, εκτός φυσικά του 5G, οπότε πρέπει το υπόλοιπο πακέτο να είναι πολύ δυνατό και πλήρες. Ειδικά στην μπαταρία, αν δεν δω σημαντική βελτίωση στα leaks τότε p4xl μιας και το 2αρι αρχίζει και δείχνει σημάδια φθοράς. Τέλος, σημαντικό να δούμε και τις δυνατότητες που θα έχει στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι και εγώ. Διάβαζα στο site της Qualcomm ότι ο 765 δεν υποστηρίζει 2K 90fps (δείχνει 60 fps). Επιπλέον υστερεί σε επιδόσεις από τον 855, εκτός φυσικά του 5G, οπότε πρέπει το υπόλοιπο πακέτο να είναι πολύ δυνατό και πλήρες. Ειδικά στην μπαταρία, αν δεν δω σημαντική βελτίωση στα leaks τότε p4xl μιας και το 2αρι αρχίζει και δείχνει σημάδια φθοράς. Τέλος, σημαντικό να δούμε και τις δυνατότητες που θα έχει στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τον 865 μαλλον θα εννοεις και οχι τον 855.

Η φθορα του 2 χλ, μονο στην μπαταρια θα μπορουσε να ειναι, καθως απο επιδοσεις κλπ, ειναι εξαιρετικο ακομα και σιγουρα μεχρι και τελος του χρονου που θα σταματησουν και οι ενημερωσεις & ισως να ειναι και λαθος να περασουμε και την 11 που θα βγει, γιατι αμα εχει κουσουρι, δεν θα φτιαχτει και θα αναγκαστεις να γυρισεις παλι στην 10αρα που μεχρι τοτε θα ειναι ακομα καλυτερη κ σταθερη απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τον 865 μαλλον θα εννοεις και οχι τον 855.

 

Η φθορα του 2 χλ, μονο στην μπαταρια θα μπορουσε να ειναι, καθως απο επιδοσεις κλπ, ειναι εξαιρετικο ακομα και σιγουρα μεχρι και τελος του χρονου που θα σταματησουν και οι ενημερωσεις & ισως να ειναι και λαθος να περασουμε και την 11 που θα βγει, γιατι αμα εχει κουσουρι, δεν θα φτιαχτει και θα αναγκαστεις να γυρισεις παλι στην 10αρα που μεχρι τοτε θα ειναι ακομα καλυτερη κ σταθερη απο τωρα.

Όχι, τον 855 έβλεπα! Είναι σε όλα πιο αργός ο 765 με χειρότερη κάρτα γραφικών. Στην τελική, καλύτερα να έβαζαν 855+. Το π2ξλ είναι ακόμα εξαιρετικό σε όλα του. Η φθορά είναι στην μπαταρία επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά ως gps στο αμάξι και ζοριζεται.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...