Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μεγαλύτερο αρνητικό του μαύρου!

 

Μεταξυ μας, το ασπρο ειναι κουκλι για εμενα, ακομα, και ματ να ηταν το μαυρο. Πολυ μαυριλα. Φετος, για πρωτη φορα, λευκο!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ μας, το ασπρο ειναι κουκλι για εμενα, ακομα, και ματ να ηταν το μαυρο. Πολυ μαυριλα. Φετος, για πρωτη φορα, λευκο!

 

Αν και φανατικός των "μαύρων" αποχρώσεων από το Galaxy Nexus μέχρι και σήμερα... μάλλον θα επέλεγα και εγώ το λευκό! Με must το πορτοκαλί κουμπάκι!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για μαύρο πήγαινα , αλλά το γυαλί πίσω με αποθάρρυνε και πάω για το λευκό. Εγώ βαρεθεί αυτή τη μόδα με τα γυαλιά που γλιστράνε.
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι κάποιος που έχει κάνει την μετάβαση από IPhone 11 Pro να μας πει διάφορες από κάμερα και μπαταρία ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι κάποιος που έχει κάνει την μετάβαση από IPhone 11 Pro να μας πει διάφορες από κάμερα και μπαταρία ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα ειμαι ετοιμος να σου πω απο αυριο και μετα :p (στην μπαταρια εγω περιμενω τεραστια διαφορα από τώρα)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι ετοιμος να σου πω απο αυριο και μετα :p (στην μπαταρια εγω περιμενω τεραστια διαφορα από τώρα)

 

 

 

Στο Iphone η μπαταρία είναι ότι καλύτερο και έχω το μικρό pro για αυτό και είμαι σκεπτικός για την μετάβαση σε pixel , αν είναι σε νορμαλ πλαίσια θα το προχωρήσω.Είχα το pixel 3a παλιότερα και ήμουν ευχαριστημένος από το experience .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Iphone η μπαταρία είναι ότι καλύτερο και έχω το μικρό pro για αυτό και είμαι σκεπτικός για την μετάβαση σε pixel , αν είναι σε νορμαλ πλαίσια θα το προχωρήσω.Είχα το pixel 3a παλιότερα και ήμουν ευχαριστημένος από το experience .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eπειδη και εγω έχω το 11 pro αυτη τη στιγμή, συμφωνω οτι η μπαταρια του ειναι εξαιρετικη, ειναι λιγο καλυτερη και απο το mate 20 pro (4200mah), πραγματικά δεν ξερω πως το κανουν αυτο εκει στην apple.

Εγω περιμενω να ειναι χειροτερη απο το 11 pro, παρομοια με του περσινου 3XL , βγαζοντας μου ομως τη μερα.

Το experience ισως να ειναι καλυτερο και απο το iphone, καθως το Pixel εχει ακομα καλυτερα gestures + τα 90hz στην οθονη.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι κάποιος που έχει κάνει την μετάβαση από IPhone 11 Pro να μας πει διάφορες από κάμερα και μπαταρία ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν ψάξεις στο reddit έχει αρκετά παρόμοια θέματα.

Σε μπαταρία είναι μέρα με τη νύχτα, δεν υπάρχει σύγκριση με το iPhone. Στην κάμερα χάνει στο βίντεο, αλλά στη φωτογραφία είναι στα ίδια επίπεδα και σε κάποια (π.χ. Portrait mode) καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο reddit έχει αρκετά παρόμοια θέματα.

Σε μπαταρία είναι μέρα με τη νύχτα, δεν υπάρχει σύγκριση με το iPhone. Στην κάμερα χάνει στο βίντεο, αλλά στη φωτογραφία είναι στα ίδια επίπεδα και σε κάποια (π.χ. Portrait mode) καλύτερο.

 

Στις φωτο ημερας ειναι πανω κατω τα ιδια, Portrait, zoom, Selfie και στις περισσοτερες night ειναι καλυτερο το Pixel. Συν το Astro mode.

Στο βιντεο το iPhone δε συγκρινεται με κανενα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μου διαφεύγει ποιος κατασκευάζει τα pixel 4 4xl

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου διαφεύγει ποιος κατασκευάζει τα pixel 4 4xl

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Foxconn Taiwan

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Foxconn Taiwan
Η οποία κατασκευάζει άλλα κινητά;htc?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι είδα κατασκευάζει ηλεκτρονικά αλλά όχι κινητα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οποία κατασκευάζει άλλα κινητά;htc?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι είδα κατασκευάζει ηλεκτρονικά αλλά όχι κινητα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατασκευάζει τα πάντα από ηλεκτρονικά

(Έχει εργοστάσια παντού στον κόσμο, όχι μόνο Ταϊβάν)

 

Επί σειρά ετών φτιάχνει τα iPhone

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,άρα λογικά έχουμε δεδομένη ποιότητα κατασκευης

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,άρα λογικά έχουμε δεδομένη ποιότητα κατασκευης

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, η foxconn λειτουργεί ως φασονατζής

 

Ο σχεδιασμός, τα υλικά, και οι προδιαγραφές κατασκευής και ελέγχου καθορίζονται από τον αναθέτοντα το συμβόλαιο

 

Πάντως τα pixel δεν θεωρούνται ότι έχουν θέματα ποιότητας κατασκευής

 

Αν τώρα θες να δεις λεπτομέρειες για τα εξαρτήματα, ρίξε μια ματιά εδώ:

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το pixel 2 και συμφωνώ απόλυτα ότι δεν έχει θέμα ποιότητας κατασκευής,απλά πιστεύω ότι αφού ανατέθηκε στην εταιρία που κατασκευάζει τα iPhone ίσως ανέβει και ένα σκαλοπάτι ακομα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η foxconn λειτουργεί ως φασονατζής

 

Ο σχεδιασμός, τα υλικά, και οι προδιαγραφές κατασκευής και ελέγχου καθορίζονται από τον αναθέτοντα το συμβόλαιο

 

Πάντως τα pixel δεν θεωρούνται ότι έχουν θέματα ποιότητας κατασκευής

Αν τώρα θες να δεις λεπτομέρειες για τα εξαρτήματα, ρίξε μια ματιά εδώ:

 

 

Υπαρχει βιντεο, που το 4 XL τουλαχιστον, σπαει σε 4 σημεια του κινητου....επειδη ειναι πλαστικο σε αυτα τα σημεια και οχι αλουμιο το σασι. (αν καταλαβα καλα).

 

06:40 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει βιντεο, που το 4 XL τουλαχιστον, σπαει σε 4 σημεια του κινητου....επειδη ειναι πλαστικο σε αυτα τα σημεια και οχι αλουμιο το σασι. (αν καταλαβα καλα).

 

 

 

 

06:40 και μετα.

Είναι αλουμίνιο αλλά όχι πολύ χοντρό

Από την μέσα πλευρά είναι πλαστικό

Πάντως φαίνεται υπερβολική αυτή η δοκιμασία, δεν αντικατοπτρίζει σενάριο ουσιώδους πιθανότητας

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ολα τα bend tests είναι υπερβολικά και ακραία! Και το 6P που έλεγαν στραβωνει, λυγίζει, σπάει αν το βάλεις στην τσέπη εμενα δεν έπαθε τίποτα. Σε καθημερινές συνθήκες χρήσης δεν θεωρώ ότι θα έχει κάποιος θέμα.

 

Αν θα έπρεπε ένα κινητό με τόσα χρήματα να έχει αυτό το αποτέλεσμα στο bend test όταν αλλά έχουν πολύ καλύτερα? Προφανώς και όχι.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ποσό screen on time βγάζετε στο περίπου με ενδιαφέρει να κάνω μετάβαση από IPhone 11 Pro . Ξέρω ότι θα υστερεί σε μπαταρία το pixel απλά δεν ξέρω ποσό , σας κρατάει μια μέρα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με esim μπορούμε να κάνουμε τίποτα στην cosmote; Έχω μια what's up κανονική SIM. Μπορώ ας πούμε να πάω σε κατάστημα και να την μετατρέψουν/ ενεργοποιήσουν σε esim;

 

Edit. Έκανα ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου απάντησαν πως γίνεται σε κατάστημα τους η μετατροπή εάν έχουμε συμβατή συσκευή. Είπα για Pixel 4 XL και δεν μου είπε κάτι.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με esim μπορούμε να κάνουμε τίποτα στην cosmote; Έχω μια what's up κανονική SIM. Μπορώ ας πούμε να πάω σε κατάστημα και να την μετατρέψουν/ ενεργοποιήσουν σε esim;

Edit. Έκανα ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου απάντησαν πως γίνεται σε κατάστημα τους η μετατροπή εάν έχουμε συμβατή συσκευή. Είπα για Pixel 4 XL και δεν μου είπε κάτι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω ενεργοποιήσει σε Pixel 3a XL. Θεωρώ ότι με τον ίδιο τρόπο θα το ενεργοποιήσεις και στο Pixel 4 XL!

Εγώ ήμουν πελάτης σε καρτοκινητό what's up. Μπήκα σ' ένα κατάστημα Γερμανός και ζήτησα αντικατάσταση της απλής SIM σε eSIM. Σε βρίσκει στο πληροφοριακό σύστημα της Cosmote και το μόνο που κάνει είναι να αλλάξει έναν serial number που έχει εκτυπωμένο πάνω ο φάκελος της eSIM.

Σε ρωτάει σε τι κινητό θέλεις να το χρησιμοποιήσεις. Επειδή το site της Cosmote δεν αναφέρει πουθενά τα Pixel 3a XL, και για να μην πέσω σε κανέναν "περίεργο" του είπα σε iphone!!! Σου ζητάει και το email σου, για να σου έρθει το QR Code και σε ηλεκτρονική μορφή, εκτός από αυτό που υπάρχει εκτυπωμένο στον φάκελο. Τους 3 πρώτους μήνες η αλλαγή γινόταν χωρίς κόστος, τώρα θέλει 9,90€.

Ενεργοποίησα χωρίς κανένα θέμα την eSIM της Cosmote στο Pixel 3a XL. Σκανάρεις το QR code και σε δευτερόλεπτα συνδέεσαι στο δίκτυο της Cosmote. Προϋπόθεση να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi όταν θα σκανάρεις το QR Code.

Εδώ και 2 μήνες δουλεύει απροβλημάτιστα σε συνδυασμό μια φυσική SIM της Wind.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ενεργοποιήσει σε Pixel 3a XL. Θεωρώ ότι με τον ίδιο τρόπο θα το ενεργοποιήσεις και στο Pixel 4 XL!

 

Εγώ ήμουν πελάτης σε καρτοκινητό what's up. Μπήκα σ' ένα κατάστημα Γερμανός και ζήτησα αντικατάσταση της απλής SIM σε eSIM. Σε βρίσκει στο πληροφοριακό σύστημα της Cosmote και το μόνο που κάνει είναι να αλλάξει έναν serial number που έχει εκτυπωμένο πάνω ο φάκελος της eSIM.

 

Σε ρωτάει σε τι κινητό θέλεις να το χρησιμοποιήσεις. Επειδή το site της Cosmote δεν αναφέρει πουθενά τα Pixel 3a XL, και για να μην πέσω σε κανέναν "περίεργο" του είπα σε iphone!!! Σου ζητάει και το email σου, για να σου έρθει το QR Code και σε ηλεκτρονική μορφή, εκτός από αυτό που υπάρχει εκτυπωμένο στον φάκελο. Τους 3 πρώτους μήνες η αλλαγή γινόταν χωρίς κόστος, τώρα θέλει 9,90€.

 

Ενεργοποίησα χωρίς κανένα θέμα την eSIM της Cosmote στο Pixel 3a XL. Σκανάρεις το QR code και σε δευτερόλεπτα συνδέεσαι στο δίκτυο της Cosmote. Προϋπόθεση να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi όταν θα σκανάρεις το QR Code.

 

Εδώ και 2 μήνες δουλεύει απροβλημάτιστα σε συνδυασμό μια φυσική SIM της Wind.

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

 

Οπότε δεν χρειάζεται να πάμε καν με την συσκευή στο κατάστημα. Απλά τον αριθμό τηλεφώνου της κάρτας χρειαζονται;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...