Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...

Τωρα, απο θεμα ηχειων, προσωπικα, δεν με ενοχλει, οπως και το google photos μιας και εχω αγορασμενο χωρο 100GB στο drive.

 

Μάλλον δεν σε πολυενδιαφέρουν τα βίντεο. Αν τραβάς βίντεο σε ανάλυση 4Κ, με συμπίεση με τον συνηθισμένο codec H.264 θέλει 1GB για 3' βίντεο. Οπότε, ακόμα και τίποτα άλλο να μην έχεις στα 100GB, ούτε φωτό ούτε έγγραφα, φτάνουν συνολικά για 300' βίντεο και τίποτα άλλο.

Από την άλλη, αν έχεις τον απεριόριστο χώρο που δίνουν τα PIXEL 1, 2, και 3, μπορείς να τραβήξεις όσα Terrabyte θες και δεν μπορούν να σου πουν τίποτα

 

...

Οποτε, για 500€ για αγορα 4 xl, νομιζω πως ειναι παρα πολυ καλα.

 

Αν ήταν για αγορά στα €500, θα ήταν καλά. Αλλά δεν πρόκειται για αγορά με €500, αλλά για αναβάθμιση από ένα πολύ καλό high end κινητό σε ένα άλλο με €500

 

Όταν πέσει στα €500 η τιμή αγοράς, εννοείται όλοι θα θέλουν να το πάρουν.

 

Και γω το εξετάζω όταν πέσει λίγο η τιμή, γιατί η ιστορία έχει δείξει ότι στα Pixel πέφτουν οι τιμές σημαντικά μετά από λίγο καιρό.

Αλλά αν το πάρω, σε καμία περίπτωση δεν θα τρέφω αυταπάτες ότι είναι σε καλή τιμή ή ότι είναι value for money, θα ξέρω ότι πήρα κάτι που είναι 5%-10% καλύτερο από το PIXEL 2 XL σε μια τιμή που είναι 200% πάνω από την τιμή που θα δώσω το PIXEL 2 XL

 

...

Δημιουργω επαγγελματικο λογαριασμο με τα στοιχεια του φιλου μου, καταχωρω επωνυμια και αφμ, περιμενω να παρει εγκριση και τοτε κανω την αγορα;

 

Ναι, αν δεν έχει ήδη λογαριασμό στο Amazon, δημιουργείς με τα στοιχεία του

Κατά τη δημιουργία του λογαριασμού, σου έβγαλε ότι πρέπει να περιμένεις για κάποια έγκριση?

 

...

Επισης, το τιμολογιο που θα εκδοθει στα αγγλικα, δεν υπαρχει προβλημα με εμας ελλαδα - λογιστη - εξοδα;

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί να το βάλει

Τον ΦΠΑ δεν θα τον καταβάλεις και θα τον συμψηφίσεις μετά, απλώς δεν θα τον καταβάλεις καθόλου κατά την αγορά

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν δεν έχει ήδη λογαριασμό στο Amazon, δημιουργείς με τα στοιχεία του

Κατά τη δημιουργία του λογαριασμού, σου έβγαλε ότι πρέπει να περιμένεις για κάποια έγκριση?

 

 

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί να το βάλει

Τον ΦΠΑ δεν θα τον καταβάλεις και θα τον συμψηφίσεις μετά, απλώς δεν θα τον καταβάλεις καθόλου κατά την αγορά

 

Ναι, απ' οτι ειδα, μεσα σε 1-4 μερες παιρνεις την εγκριση.

Τι εννοεις δεν θα καταλαβω τον ΦΠΑ? Δεν θα λεει την τελικη τιμη (725) που ειναι χωρις το ΦΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

...

Τι εννοεις δεν θα καταλαβω τον ΦΠΑ? Δεν θα λεει την τελικη τιμη (725) που ειναι χωρις το ΦΠΑ?

 

Δεν είπα ότι δεν θα καταλάβεις, αλλά ότι δεν θα καταβάλεις

 

Ναι, θα έχει την τιμή χωρίς τον ΦΠΑ

899/1.19 = 755

(o ΦΠΑ στην Γερμανία είναι νομίζω 19%)

 

Αυτήν την τιμή θα πληρώσεις

(συν τα ταχυδρομικά)

 

Όταν έχεις επαγγελματικό ΦΠΑ, υπάρχουν δυο τρόποι να μην χρεωθείς τον ΦΠΑ, είτε από την αρχή να μην τον πληρώσεις, είτε να τον πληρώσεις και να τον συμψηφίσεις με ΦΠΑ που θα όφειλες να καταβάλεις στην εφορία για τιμολόγια που έκοψες εσύ σε πελάτες σου που σου κατέβαλαν ΦΠΑ.

 

Στην Ελλάδα το πρώτο μπορείς να το κάνεις για κινητά, laptop, όχι για όλα τα είδη

 

Παρεμπιπτόντως, γιατί δεν το παίρνεις από εδώ που τον έχουν 905 με ΦΠΑ, δηλαδή 905/1.24 = 729

(και θα έχεις και λιγότερα ταχυδρομικά)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, δεν εμπιστευομαι κανενα μαγαζι απο skroutz για την αγορα τετοιας συσκευης και απο θεμα εγγυησης σε συγκριση με την αμαζον.
Link to comment
Share on other sites

Με τι θα σου το στειλουν?

 

*Εμενα, θα μου βγει στα 500€ η αγορα του μεσω Amazon.

Πιστευω, πως ειναι πολυ καλη τιμη για να προχωρησω στην αγορα του.

 

Αγοράστηκαν 00.05 ώρα USA την ώρα που άνοιξαν τα καταστήματα και αγοράστηκαν στα 600 δολάρια το καθένα και θα μου τα φέρει η ξαδέρφη μου σε λίγο καιρό .

Επιπλέον θήκες spigen και κρύσταλλα προστασίας.

 

Το ένα το Pixel 2XL 128Gb το πούλησα χτες με θήκη Spigen και Dome crystal στα 300 και μου έχει μεινει το 2ο

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως, δεν φαίνεται τόσο συμφέρουσα αναβάθμιση

 

Πας από μια συσκευή με επεξεργαστή 635 σε μια με επεξεργαστή 655 (που δεν έχουν ουσιώδη διαφορά, που να την αντιλαμβάνεται δηλαδή εύκολα το μάτι) και από μια οθόνη 6" AMOLED QHD σε μια 6.3" AMOLED QHD 90Hz (χωρίς notch και οι δύο)

 

Παίρνεις Face Unlock, χάνεις αναγνώστη αποτυπώματος

 

Το Pixel 4 μπορεί να έχει επιπρόσθετα και το ραντάρ, αλλά απ' ότι έχει φανεί είναι μόνο για να προχωράς στο επόμενο τραγούδι, και αυτό δεν δουλεύει πάντα (αλλά όπως και να έχει το swipe είναι πιο γρήγορο και πιο σίγουρο)

 

Στον ήχο συνεχίζεις να έχεις ήχο stereo αλλά πλέον με το ένα ηχείο όχι μπροστά, που πέρα απ'ότι δεν είναι στην φυσική του θέση, μπορεί να το καλύπτεις καταλάθος με το χέρι όταν κρατάς την συσκευή οριζόντια για να δεις ένα βίντεο

 

Όλες οι άλλες βελτιώσεις είναι κυρίως στο λογισμικό που μπορείς να τα έχεις και στο PIXEL 2 XL

Την ultra wide selfie camera που είχε το 3 πλέον την έβγαλαν, πίσω δεν έβαλαν ultra wide, και το ζουμ πέρα από το ότι είναι πολύ λιγότερο χρήσιμο και σπάνια χρησιμοποιούμενο, έτσι κι αλλιώς ήταν ήδη αρκετά καλή η ποιότητα με την τεχνική Super Res Zoom που έχει η Google Camera

 

Και χάνεις και το Original Quality στο Google Photos.

Που σημαίνει ότι αν ο βασικός χώρος αποθήκευσης των βίντεο που τραβάς είναι το Google Photos και όχι το PC σου, χάνεις το 2160p

Βέβαια μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι δεν του χρειάζεται το 2160p και του αρκεί το 1080p γιατί δεν έχει τηλεόραση 4Κ και η μεγαλύτερη ανάλυση που έχει είναι το κινητό του στα 1440p

Αλλά αν θες να είσαι λίγο "futureproof", ίσως καλό είναι να τραβάς σε 4Κ γιατί όταν κάποτε πάρεις οθόνη 4Κ, το 1080p βίντεο θα γίνεται upscale τεχνητά και θα φαίνεται όπως φαίνονται τώρα στις οθόνες μας των 1080p τα βίντεο που έχουμε τραβήξει πριν από 10 χρόνια στα 540p ή 480p

 

Και πας σε μια συσκευή με 64GB, ένα μήνα πριν το 2020

 

Αξίζει να δώσει κάποιος €500 ευρώ για αυτήν την "αναβάθμιση" ?

 

Μήπως συμφέρει να περιμένεις λίγο να πέσει η τιμή του ή και να περιμένεις το PIXEL 5 XL?

 

Από μια άλλη οπτική βεβαίως, αν τα χρήματα δεν είναι παράγοντας, και θες να έχεις πάντα το τελευταίο μοντέλο τότε οκ δεν τίθεται θέμα

 

Για τα οικονομικά δεν θα πω κάτι.

Αλλά:

Πολύ καλύτερη οθόνη (του 2XL δεν είναι καλή)

Περισσότερη RAM

Καλύτερος επεξεργαστής (ΟΚ, νομίζω πλέον είμαστε σε εποχή που οι διαφορές είναι ελάχιστες σε πραγματική χρήση, αλλά το αναφέρω)

Καλύτερη πίσω κάμερα (για τη selfie δεν είμαι σίγουρος, νομίζω του 3 είναι καλύτερη), το super zoom του λογισμικού δεν συγκρίνεται με το hardware.

Updates για αρκετό παραπάνω χρόνο.

Διάφορα features που δεν έχει το 2.

 

Για μπαταρία δεν ξέρω ειλικρινά. Το 2XL είναι εξαιρετικό.

Χωρητικότητα, για μένα τα 64GB είναι αρκετά (νομίζω και με 32GB θα ήμουν οριακά καλά, μόνο μουσική βάζω όχι ταινίες κτλ), αλλά το μη original size στο Google Photos είναι θέμα.

Η έλλειψη αποτυπώματος νομίζω ότι είναι θέμα όχι τόσο στο ξεκλείδωμα, αλλά στο μαγικό swipe down για τις ειδοποιήσεις που προσωπικά χρησιμοποιώ πολύ και θα μου λείψει.

Επίσης κάτι που ξεχνάμε, αλλά για μένα σημαντικό. Η έλλειψη LED για τις ειδοποιήσεις (δεν υπάρχει ούτε στο 3).

 

Τούτων λεχθέντων, προσωπικά πήρα το Pixel 4 (non-XL) γιατί το μέγεθος του 2 με βόλευε πάντα περισσότερο από το 2XL. Θα το έχω πριν τις γιορτές λογικά. Αν τώρα το 5 βγει τόσο εκπληκτικό, βλέπουμε...

 

Αγοράστηκαν 00.05 ώρα USA την ώρα που άνοιξαν τα καταστήματα και αγοράστηκαν στα 600 δολάρια το καθένα και θα μου τα φέρει η ξαδέρφη μου σε λίγο καιρό .

Επιπλέον θήκες spigen και κρύσταλλα προστασίας.

 

Το ένα το Pixel 2XL 128Gb το πούλησα χτες με θήκη Spigen και Dome crystal στα 300 και μου έχει μεινει το 2ο

 

To 4XL στα 600;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι στα 600 δολάρια PIXEL 4XL 64GB Black . Μπήκε μέσα και το πήρε ( 2 συσκευές τις είπα να πάρει σε αυτή την τιμή) μόλις άνοιξαν οι πόρτες

Link to comment
Share on other sites

[quote To 4XL στα 600;

Ναι στα 600 δολάρια PIXEL 4XL 64GB Black . Μπήκε μέσα και το πήρε ( 2 συσκευές τις είπα να πάρει σε αυτή την τιμή) μόλις άνοιξαν οι πόρτες

 

Από ποιο κατάστημα; Πουθενά δεν το είδα σε τέτοια τιμή.

Στα 700 παίζει σε Walmart, Google Store, Β&Η, Amazon κτλ

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα; Πουθενά δεν το είδα σε τέτοια τιμή.

Στα 700 παίζει σε Walmart, Google Store, Β&Η, Amazon κτλ

 

Δεν βγαίνει ιντερνετική τιμή . Η τιμή 699$ είναι του Best Buy αλλά είναι άλλη στο μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

...

Χωρητικότητα, για μένα τα 64GB είναι αρκετά (νομίζω και με 32GB θα ήμουν οριακά καλά, μόνο μουσική βάζω όχι ταινίες κτλ), αλλά το μη original size στο Google Photos είναι θέμα.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις για το google photos original quality αν έδωσες το pixel 2, είναι να πάρεις ένα pixel 1, το οποίο έχει original quality στο google photos για απεριόριστο χρόνο και να το χρησιμοποιείς για ανέβασμα φωτογραφιώεν μόνο

Ένα μεταχειρισμένο στο ebay λογικά θα κάνει φθηνά

Δεν σε ενδιαφέρει και η εξωτερική του κατάσταση

Και μια φορά κάθε 10 μέρες, περνάς τις φωτό από το pixel 4 στο pixel 1, είτε μέσω pc είτε μέσω ενός usb stick + otg, και το αφήνεις με την ησυχία του να τα ανεβάσει ...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω, πως καποιος απο το 2 XL να παει στο 4 XL, αξιζει. Δεν αξιζει πολυ, αν εχεις το 2 XL και πας στο 3 XL, καθως εκει πραγματικα, δεν κερδιζεις τιποτα παραπανω απο μια οθονη και λιγο καλυτερη καμερα. Σκεφτηκα να παω ακομα και στο 3 XL, αλλα, πραγματικα θα ηταν λαθος αγορα, οποτε, γι' αυτο θα προχωρησω στο 4 XL που προσφερει καλυτερα πραγματα σε ολα τις συσκευης. Αυτο που δεν ξερω, ειναι αν οντως με βολεψει το face id, απ' οτι τωρα που ειναι τελειο το δακτυλικο. Μονο σε αυτο εν μερη κολλαω. Κατ' αλλα, η συσκευη αξιζει (προσωπικη γνωμη) τα 500€ που θα μου βγει.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω, πως καποιος απο το 2 XL να παει στο 4 XL, αξιζει. Δεν αξιζει πολυ, αν εχεις το 2 XL και πας στο 3 XL, καθως εκει πραγματικα, δεν κερδιζεις τιποτα παραπανω απο μια οθονη και λιγο καλυτερη καμερα. Σκεφτηκα να παω ακομα και στο 3 XL, αλλα, πραγματικα θα ηταν λαθος αγορα, οποτε, γι' αυτο θα προχωρησω στο 4 XL που προσφερει καλυτερα πραγματα σε ολα τις συσκευης. Αυτο που δεν ξερω, ειναι αν οντως με βολεψει το face id, απ' οτι τωρα που ειναι τελειο το δακτυλικο. Μονο σε αυτο εν μερη κολλαω. Κατ' αλλα, η συσκευη αξιζει (προσωπικη γνωμη) τα 500€ που θα μου βγει.

 

Φώτη, αν το πεις μερικές φορές ακόμη, μπορεί στο τέλος και να το πιστέψεις ;)

 

Αστειεύομαι :)

Και γω θα το πάρω (κάποια στιγμή όταν πέσουν οι τιμές)

 

Αλλά η συλλογιστική είναι τελείως διαφορετική

 

Είναι προφανές ότι για μας το smartphone δεν είναι απλώς ένα εργαλείο, αλλά έχει και το στοιχείο του χόμπι γιατί μας αρέσει η τεχνολογία και τα γκάτζετ. Αν βγει ένα καινούργιο μοντέλο τοστιέρας που ψήνει 5% πιο γρήγορα από αυτή που πήρες πριν δυο χρόνια, θα σκεφτείς να την αντικαταστήσεις ? Αν το καινούργιο μοντέλο δραπανοκατσάβιδου που βγήκε φέτος είναι 5% πιο δυνατό από αυτό που έχεις, θα το πάρεις ?

 

Μάλλον όχι. Άρα το smartphone δεν είναι το ίδιο με τα άλλα εργαλεία. Και δεν μπορούμε να εξορθολογικοποιήσουμε την επιλογή μας στην βάση των καλύτερων προδιαγραφών ή καλύτερης εμπειρίας χρήσης. Γιατί είναι δύσκολο να ισχυριστούμε ότι το 4 XL κάνει κάτι σε σχέση με το 2 XL ουσιωδώς πιο γρήγορα, ή πιο εύκολα, ή πιο αποτελεσματικά, ή ότι με αυτό θα κάνουμε κάτι που δεν κάναμε πριν.

 

Και όλα αυτά που λέμε εδώ είναι για να δικαιολογήσουμε μια απόφαση που ήδη έχουμε λάβει.

 

Αλλά δεν χρειάζεται να δικαιολογήσουμε αυτήν την απόφαση αν απλώς πούμε ότι είναι χόμπι και δεν είναι θέμα προδιαγραφών, και γι' αυτό θέλουμε το τελευταίο μοντέλο, και είμαστε διατεθειμένοι για 5% βελτίωση να πληρώσουμε 200% παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/7N2QDPt

 

 

Πιο κρατάμε οεεοοο

 

Για φώτο και συγκριτικά στο FB group έχω πολύ υλικό

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/7N2QDPt

 

 

Πιο κρατάμε οεεοοο

 

Για φώτο και συγκριτικά στο FB group έχω πολύ υλικό

 

Ρωτάς ποιο κρατάς σε thread για Pixel 4 XL?

Κρατάς το Oneplus και πουλάς σε καλή τιμή το Pixel 4 XL... στις αγγελίες του myphone.gr :D:lol:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς ποιο κρατάς σε thread για Pixel 4 XL?

Κρατάς το Oneplus και πουλάς σε καλή τιμή το Pixel 4 XL... στις αγγελίες του myphone.gr :D:lol:

Εγώ λέω να κρατήσεις αυτό που έβγαλες την φωτογραφία....

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις και τα δύο?

 

Ναι

Με Gcam και hypercam το Oneplus 7T Pro δεν αστειεύεται

Αλλά το Pixel είναι άλλο experience

Εχοντας όλα τα pixel είναι καψούρα το ατιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτάς ποιο κρατάς σε thread για Pixel 4 XL?

Κρατάς το Oneplus και πουλάς σε καλή τιμή το Pixel 4 XL... στις αγγελίες του myphone.gr :D:lol:

 

Χαχαχα.. Λες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ λέω να κρατήσεις αυτό που έβγαλες την φωτογραφία....

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Φώτο by Xiaomi

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

UNBOXING VIDEO που έκανα στα πρόχειρα, έχω ανεβάσει και άλλα βίντεο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Με Gcam και hypercam το Oneplus 7T Pro δεν αστειεύεται

 

Αλλά το Pixel είναι άλλο experience

 

 

 

 

Για επεξήγησε αυτό με περισσότερες λεπτομέρειες

 

Όταν λες άλλο experience, σε ποια στοιχεία αναφέρεσαι?

 

Επίσης το OnePlus, ακόμα και με gcam, φτάνει το Pixel στις φωτό?

Link to comment
Share on other sites

Για επεξήγησε αυτό με περισσότερες λεπτομέρειες

 

Όταν λες άλλο experience, σε ποια στοιχεία αναφέρεσαι?

 

Επίσης το OnePlus, ακόμα και με gcam, φτάνει το Pixel στις φωτό?

Στείλε μου inbox να δεις σύγκριτικα

Θα σου πω τι και πως

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για επεξήγησε αυτό με περισσότερες λεπτομέρειες

 

Όταν λες άλλο experience, σε ποια στοιχεία αναφέρεσαι?

 

Επίσης το OnePlus, ακόμα και με gcam, φτάνει το Pixel στις φωτό?

 

Πραγματικά, τα pixel, λογω του οτι βαζει η google μια εξτρα sauce θα ελεγα, εχει διαφορετικη εμπειρια χρησης απο τα υπολοιπα android. Ειναι στοιχεια που δε διαβαζονται σε ενα spec sheet. Τελεια haptics, παρομοια με αυτα του iphone, gestures ισως τα καλυτερα της αγορας (καλυτερα κ απο iphone κατ εμε), animations αυτα που πρεπει και διαφορες προσθηκες εδω και εκει που ανακαλυπτεις σιγα σιγα χρησιμοποιοντας το. Βαζοντας σε ολα αυτα τα 90hz οθονης, πραγματικα πιστευω οτι αυτο που εισπραττει ο χρηστης δε θα ειναι παρομοιο με τιποτα αλλο στην αγορα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν γνωριζει καποιος η αν το εχει ηδη. Μονο σε μαυρο χρωμα ειναι γυαλι η πλατη του η σε ολα τα χρωματα ειναι γυαλι?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν γνωριζει καποιος η αν το εχει ηδη. Μονο σε μαυρο χρωμα ειναι γυαλι η πλατη του η σε ολα τα χρωματα ειναι γυαλι?
Αν εννοείς ως προς το υλικό, είναι γυαλί όλα (για να λειτουργεί και η ασύρματη φόρτιση). Αν εννοείς ως προς την υφή, το μαύρο βγαίνει μόνο σε γυαλιστερό, και το λευκό και πορτοκαλί μόνο σε ματ
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ως προς το υλικό, είναι γυαλί όλα (για να λειτουργεί και η ασύρματη φόρτιση). Αν εννοείς ως προς την υφή, το μαύρο βγαίνει μόνο σε γυαλιστερό, και το λευκό και πορτοκαλί μόνο σε ματ

 

Ρωτησα για το αν ειναι γυαλι ολα, γιατι σε βιντεο κλπ που ειδα, για το μαυρο λενε πως ειναι γυαλι οκ, αλλα, σε λευκο και πορτοκαλι, αναφερουν πως εχει μια υφη παρα πολυ ωραια, ενα στυλ σαν γομα. Πως γινεται αυτο ενω ολα εχουν γυαλι οπως λες?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα για το αν ειναι γυαλι ολα, γιατι σε βιντεο κλπ που ειδα, για το μαυρο λενε πως ειναι γυαλι οκ, αλλα, σε λευκο και πορτοκαλι, αναφερουν πως εχει μια υφη παρα πολυ ωραια, ενα στυλ σαν γομα. Πως γινεται αυτο ενω ολα εχουν γυαλι οπως λες?
Μάλλον πρόκειται για διαφορετική επίστρωση. Λογικά πολλοί θα ήθελαν και το μαύρο σε ματ, αλλά δεν βγαίνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...