Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περισσότερο κράξιμο είναι αδιάφορο (αυτά τα αστεία για τα κλειστά μάτια κ.ο.κ.), αλλά η μπαταρία είναι πολύ σοβαρό ζήτημα.

Να πω την αλήθεια πάντως με έχει ψήσει πολύ περισσότερο από το 3/3XL που προσωπικά με είχε αφήσει αδιάφορο. Μου αρέσει και εξωτερικά (δικάστε με) σε αντίθεση με το περσινό notch.

Επειδή δεν είχα κινητό 90Hz δεν ξέρω πόσο σημαντικό ή ωραίο είναι. Βγήκε πάντως ότι κάτω από μια φωτεινότητα γίνεται 60Hz το κινητό και γι' αυτό πολλοί βλέπουν περισσότερη ώρα να είναι στα 60 και όχι στα 90. Θέλει σίγουρα διορθώσεις όλο αυτό.

Επίσης στη χρήση είναι πολύ πιο άνετο (το 3 είχε πολλά προβλήματα αρχικά λόγω διαχείρισης RAM).

 

Τον mkbhd μην τον εμπιστεύεστε γενικά. Είναι πανέμορφα τα βίντεό του και καλογυρισμένα και φαίνεται σαν τυπάς να έχει ενδιαφέρον, αλλά είναι και εξαιρετικά άσχετος/ανενημέρωτος και έχει πιαστεί πολλές φορές να λέει πράγματα που δεν ισχύουν. Το γεγονός πάντως ότι δεν τρελάθηκε με το 4 είναι αρνητικό γιατί ήταν από αυτούς που όταν έκραζαν το 3 ήταν πολύ υπέρ του.

 

Έλα να μας δικάσουν μαζί. Εμένα εμφανισιακά θα έλεγα ότι είναι το τέλειο τηλέφωνο. Σαν γραμμές εννοώ. Δεν το λέω τέλειο λόγω glossy στο μαύρο μοντέλο. Κατά τα άλλα τέλειο και επιτέλους, ΝΑΙ για μένα είναι επιτέλους, με bezel και χωρίς παρακάμψεις, πηγάδια και οθόνες edge κλπ. Στα άλλα όπως είπα αν μπορώ να γυρίσω τα 90 σε 60 μόνιμα σε οποιαδήποτε φωτεινότητα τότε μια καλό. Μπαταρία περιμένω reviews που μπορώ να αντιπαραβάλω με νούμερα απέναντι σε άλλα. Πχ gsmarena. Δεν κοιτάω τα απόλυτα νούμερα αλλά αν έχει ίδια νούμερα με το 2XL που έχω τώρα μπορώ να καταλάβω ότι μου κάνει. Φυσικά με ενδιαφέρει και ένα review πάνω στο face unlock με γυαλιά. Σημαντικό για μένα να λειτουργεί σωστά καθώς φοράω μόνιμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 90hz ενεργοποιούνται (αν επιλέξει το κινητό να ενεργοποιηθούν , ανάλογα την εφαρμογή κοκ), μόνο πάνω από 75% φωτεινότητα. Παρακάτω δουλεύει μόνο σε 60hz.

Μόλις το διάβαζα στο xda.

 

(Εκτός αν γίνουν μόνιμα enable από τμήμα για προγραμματιστές)

 

Edit: τελικά το κινητό έχει τον αισθητήρα του πίξελ 3 στην κάμερα.

 

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

0b4d8a2e96cfd95905926b31c0498258.jpg

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Έλα να μας δικάσουν μαζί. Εμένα εμφανισιακά θα έλεγα ότι είναι το τέλειο τηλέφωνο. Σαν γραμμές εννοώ. Δεν το λέω τέλειο λόγω glossy στο μαύρο μοντέλο. Κατά τα άλλα τέλειο και επιτέλους, ΝΑΙ για μένα είναι επιτέλους, με bezel και χωρίς παρακάμψεις, πηγάδια και οθόνες edge κλπ. Στα άλλα όπως είπα αν μπορώ να γυρίσω τα 90 σε 60 μόνιμα σε οποιαδήποτε φωτεινότητα τότε μια καλό. Μπαταρία περιμένω reviews που μπορώ να αντιπαραβάλω με νούμερα απέναντι σε άλλα. Πχ gsmarena. Δεν κοιτάω τα απόλυτα νούμερα αλλά αν έχει ίδια νούμερα με το 2XL που έχω τώρα μπορώ να καταλάβω ότι μου κάνει. Φυσικά με ενδιαφέρει και ένα review πάνω στο face unlock με γυαλιά. Σημαντικό για μένα να λειτουργεί σωστά καθώς φοράω μόνιμα.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, ο αρχισυντάκτης του Verge φορούσε έντονα γυαλιά και ξεκλείδωνε κανονικά. Δες το βίντεο review.

Μόλις το είδα, σε θυμήθηκα.

 

Δυστυχώς εγώ κοιτούσα για το μικρότερο αλλά δεν νομίζω ότι η μπαταρία θα είναι καλύτερη από το P2 μου, οπότε θα πρέπει να κοιτάξω προς το XL αν το αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Update (10/23): Google has acknowledged the issue and says it’s working on an update to address it. Speaking to The Verge, Google provided the following statement.

 

"We designed Smooth Display so that users could enjoy the benefits of 90Hz for improved UI interactions and content consumption, while also preserving battery when higher refresh rates are not critical by lowering back down to 60Hz.

 

In some conditions or situations, however, we set the refresh rate to 60Hz. Some of these situations include: when the user turns on battery saver, certain content such as video (as it’s largely shot at 24 or 30fps), and even various brightness or ambient conditions. We constantly assess whether these parameters lead to the best overall user experience. We have previously planned updates that we’ll roll out in the coming weeks that include enabling 90hz in more brightness conditions."

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, ο αρχισυντάκτης του Verge φορούσε έντονα γυαλιά και ξεκλείδωνε κανονικά. Δες το βίντεο review.

Μόλις το είδα, σε θυμήθηκα.

 

Δυστυχώς εγώ κοιτούσα για το μικρότερο αλλά δεν νομίζω ότι η μπαταρία θα είναι καλύτερη από το P2 μου, οπότε θα πρέπει να κοιτάξω προς το XL αν το αποφασίσω.

Ναι το είδα τώρα. Πάλι καλά φαίνεται να λειτουργεί κανονικά. Για να δούμε Χριστούγεννα τιμή και βλέπουμε αν θα γίνει αγορά. Σίγουρα για μεγάλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλες ελλείψεις το P4XL και άλλες το OP7T PRO. Θα πρέπει να δεις με τι συμβιβάζεσαι καλύτερα. Προσωπικά προτιμώ αναβαθμίσεις, ασύρματη φόρτιση και να είναι αδιάβροχο.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια χρονια αδιαφορα δυστηχως τα pixel,και οχι δεν αναφερομαι στο design.

 

Συσκευες ξεκαθαρα για τα ματια του κοσμου και τιποτα αλλο.

 

Εβαλαν 90hz οθονη,απλα για να την λενε στους αλλους(και κυριως στην Apple)που αυτες δεν εχουν βαλει ακομα,οτι κανανε και με το πρωτο pixel Με την θυρα των ακουστικων.

Link to comment
Share on other sites

Άλλες ελλείψεις το P4XL και άλλες το OP7T PRO. Θα πρέπει να δεις με τι συμβιβάζεσαι καλύτερα. Προσωπικά προτιμώ αναβαθμίσεις, ασύρματη φόρτιση και να είναι αδιάβροχο.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Ξέχασες την κάμερα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η αγορά από mediamarkt Γερμανίας!!! 2 τελευταία κομμάτια και πρόλαβα το ένα! Αύριο θα είναι Ελλάδα με dhl express bf70a60a0f6d481459beac6190373ead.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η αγορά από mediamarkt Γερμανίας!!! 2 τελευταία κομμάτια και πρόλαβα το ένα! Αύριο θα είναι Ελλάδα με dhl express bf70a60a0f6d481459beac6190373ead.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρίνουμε το pixel XL με το pixel 2 xl θα πεις ότι έκανε βελτιώσεις σε μπαταρία και σε κάμερα αλλά άφησε στη άκρη την premium κατασκευή .

Στο pixel 3 XL νομίζω τα κατάφερε όλα! καλή μπαταρία !το κινητό δε κολλάει . Η κάμερα κορυφαία!!! Premium κατασκευή όταν το έχεις στα χέρια σου είναι μοναδικό . Ηχειαρες! Ποιοτικη οθόνη .

Όσο για το άσχημο πραγματικά notch είναι μια γραμμή που έχει κίνημα status bar χωρίς να χάνεις χώρο από την οθόνη ΑΛΛΑ άσχημο ! Μετά από την πρώτη βδομάδα το ξεχνάς ότι υπάρχει!

 

Σας παρακαλώ μη ακούω ότι έχει θέμα με την ραμ κτλ . Αν είχε...είχε το πρώτο μήνα και διορθώθηκε!

Είμαι κάτοχος nexus 6p . Nexus 5x . Pixel XL και τώρα εδώ και ένα χρόνο περίπου pixel 3 xl

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχει παρουσιάσει η Google.... Ας δούμε και το 4αρι στα χέρια μας και το κρίνουμε αρνητικά ή θετικά μετά από δύο μήνες να φτιάξουν ότι πρόβλημα έχει τώρα στη παρουσίαση του.

Βέβαια ως κάτοχος του 3 δε νομίζω να αξίζει να αλλάξει κάποιος . Αν είχα ακόμα το 1 στα χέρια μου θα έκανα σίγουρα την μετάβαση αλλά από 3 σε 4 δε αξίζει

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις
Ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ σύντομα χαρά μου να μεταφέρω εδώ τις εντυπώσεις μου!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα βίντεο σύγκρισης με το προηγούμενο πίξελ 3.

Εκτός του oversharpening που φαίνεται να κάνει το 4, είναι πάρα πολύ κοντά οι κάμερες.

 

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρίνουμε το pixel XL με το pixel 2 xl θα πεις ότι έκανε βελτιώσεις σε μπαταρία και σε κάμερα αλλά άφησε στη άκρη την premium κατασκευή .

Στο pixel 3 XL νομίζω τα κατάφερε όλα! καλή μπαταρία !το κινητό δε κολλάει . Η κάμερα κορυφαία!!! Premium κατασκευή όταν το έχεις στα χέρια σου είναι μοναδικό . Ηχειαρες! Ποιοτικη οθόνη .

Όσο για το άσχημο πραγματικά notch είναι μια γραμμή που έχει κίνημα status bar χωρίς να χάνεις χώρο από την οθόνη ΑΛΛΑ άσχημο ! Μετά από την πρώτη βδομάδα το ξεχνάς ότι υπάρχει!

 

Σας παρακαλώ μη ακούω ότι έχει θέμα με την ραμ κτλ . Αν είχε...είχε το πρώτο μήνα και διορθώθηκε!

Είμαι κάτοχος nexus 6p . Nexus 5x . Pixel XL και τώρα εδώ και ένα χρόνο περίπου pixel 3 xl

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχει παρουσιάσει η Google.... Ας δούμε και το 4αρι στα χέρια μας και το κρίνουμε αρνητικά ή θετικά μετά από δύο μήνες να φτιάξουν ότι πρόβλημα έχει τώρα στη παρουσίαση του.

Βέβαια ως κάτοχος του 3 δε νομίζω να αξίζει να αλλάξει κάποιος . Αν είχα ακόμα το 1 στα χέρια μου θα έκανα σίγουρα την μετάβαση αλλά από 3 σε 4 δε αξίζει

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

 

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα αυτά που έγραψες.

Είχα pixel 2 xl. Και 3 xl για αρκετό διάστημα.

Λίγους μήνες δηλαδή όχι λίγες ημέρες.

 

Συμφωνώ για το κορυφαίο pixel 3 xl.

Προσωπικά έκανα μόνο λίγες μέρες να συνηθίσω το άσχημο νοτσ.

Μετά μη σου πω ότι αν όχι μ άρεσε το έβλεπα φυσιολογικό.

 

Δεν συμφωνώ σ αυτό που λες για την ram.

Στο multitasking πχ εγώ είδα ότι δεν έχει σχέση με συσκευές Samsung πχ που έχω δουλέψει και έχουν 6-8-12ram.

 

Δεν λέω ότι κολλάει λαγκαρει και τα σχετικά, αλλά τον αέρα της διπλάσιας ραμ δεν μπορεί να την έχει.

 

Τότε δύο πράγματα ήθελα να έχει ακόμα το pixel 3 xl.

Ram και Micro sd.

 

Το θέμα με την κάρτα το προσπερνουσα με την "λύση" απεριόριστου χώρου στο Google photos σε πραγματική ανάλυση.

 

Αλλά η ram ήταν φορές που φαινόταν ότι δεν αρκεί.

Τουλάχιστον αυτό φαινόταν σε μένα.

 

Τώρα στο θέμα μας για το 4 xl.

Σίγουρα θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή, περίμενα πως και πως την παρουσίαση και την κυκλοφορία του.

 

Τώρα περιμένω το χρήμα να μαζευτεί :lol:

 

Μ άρεσε σχεδιαστικά.

Μ άρεσε που επιτέλους έβαλαν 6 gb ram.

H μπαταρία θεωρώ ότι είναι αρκετή για να βγάλει μια μέρα χρήσης (μου).

Η κάμερα η κεντρική δεν χρειάζεται σχόλια νομίζω.

 

Ή selfie όμως πως θα είναι άραγε?

Θα είναι 3 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό όπως ήταν του 3 xl?

Και το θέμα έλλειψης sd πως θα λυθεί?

Με 64gb και τα μισά από αυτά διαθέσιμα νομίζω μόνο σε μικρό μέρος χρηστών αρκεί.

 

Και δακτυλικο εκτός.

Δηλαδή ντε και καλά να γίνουν ριμαδοapple όλα. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα βίντεο σύγκρισης με το προηγούμενο πίξελ 3.

Εκτός του oversharpening που φαίνεται να κάνει το 4, είναι πάρα πολύ κοντά οι κάμερες.

 

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Ήταν πολύ δύσκολο να είναι και πολύ καλύτερο. Η πραγματική διαφορά φέτος είναι στα iPhone που βελτιώθηκαν τρομερά. Κάλυψαν το πόσο πίσω ήταν μέχρι πέρσι.

Για μένα το wide angle είναι ακόμα ένα θέμα που απλώς έγινε hype. Δεν λέω ότι δεν είναι χρήσιμο και φυσικά θα ήταν καλό να υπάρχει, αλλά είναι υπερβολικό να θεωρείται τόσο must. Θεωρώ ότι το zoom είναι πολύ πιο χρήσιμο, ειδικά στη δική μου χρήση (τοπία κτλ) και γι' αυτό το θεωρούσα μεγάλο προσόν των Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα αυτά που έγραψες.

 

Είχα pixel 2 xl. Και 3 xl για αρκετό διάστημα.

 

Λίγους μήνες δηλαδή όχι λίγες ημέρες.

 

 

 

Συμφωνώ για το κορυφαίο pixel 3 xl.

 

Προσωπικά έκανα μόνο λίγες μέρες να συνηθίσω το άσχημο νοτσ.

 

Μετά μη σου πω ότι αν όχι μ άρεσε το έβλεπα φυσιολογικό.

 

 

 

Δεν συμφωνώ σ αυτό που λες για την ram.

 

Στο multitasking πχ εγώ είδα ότι δεν έχει σχέση με συσκευές Samsung πχ που έχω δουλέψει και έχουν 6-8-12ram.

 

 

 

Δεν λέω ότι κολλάει λαγκαρει και τα σχετικά, αλλά τον αέρα της διπλάσιας ραμ δεν μπορεί να την έχει.

 

 

 

Τότε δύο πράγματα ήθελα να έχει ακόμα το pixel 3 xl.

 

Ram και Micro sd.

 

 

 

Το θέμα με την κάρτα το προσπερνουσα με την "λύση" απεριόριστου χώρου στο Google photos σε πραγματική ανάλυση.

 

 

 

Αλλά η ram ήταν φορές που φαινόταν ότι δεν αρκεί.

 

Τουλάχιστον αυτό φαινόταν σε μένα.

 

 

 

Τώρα στο θέμα μας για το 4 xl.

 

Σίγουρα θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή, περίμενα πως και πως την παρουσίαση και την κυκλοφορία του.

 

 

 

Τώρα περιμένω το χρήμα να μαζευτεί :lol:

 

 

 

Μ άρεσε σχεδιαστικά.

 

Μ άρεσε που επιτέλους έβαλαν 6 gb ram.

 

H μπαταρία θεωρώ ότι είναι αρκετή για να βγάλει μια μέρα χρήσης (μου).

 

Η κάμερα η κεντρική δεν χρειάζεται σχόλια νομίζω.

 

 

 

Ή selfie όμως πως θα είναι άραγε?

 

Θα είναι 3 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό όπως ήταν του 3 xl?

 

Και το θέμα έλλειψης sd πως θα λυθεί?

 

Με 64gb και τα μισά από αυτά διαθέσιμα νομίζω μόνο σε μικρό μέρος χρηστών αρκεί.

 

 

 

Και δακτυλικο εκτός.

 

Δηλαδή ντε και καλά να γίνουν ριμαδοapple όλα. :lol:

Καλά τα λες για την ραμ. Ναυαρχίδα και με 4 GB που πας....όλοι έχουν 6-8 ραμ αλλά αυτή η αππλε φταιει που θέλει να δείξει ότι με λίγη ραμ κάνει παπάδες το λογισμικό της...

 

Προσωπικά όταν είχα και μέχρι το iphone 5 και 6s . Δε φαίνεται ότι έχει λίγη ραμ αλλά ρε παιδιά ένα μικρό μαύρο τσιπακι είναι βάλτε το να υπάρχει.!!!

 

Οσο για το pixel 3 XL σου όταν είναι να το πουλήσεις μη ξεχάσεις να μου πεις οκ ?? :)

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η αγορά από mediamarkt Γερμανίας!!! 2 τελευταία κομμάτια και πρόλαβα το ένα! Αύριο θα είναι Ελλάδα με dhl express bf70a60a0f6d481459beac6190373ead.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο!!

Για αγορα απο Γερμανια πρέπει να προσέξω κάτι για λειτουργία στην Ελλάδα;; (Πχ μπάντες πληκτρολόγια η κάτι άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!

Για αγορα απο Γερμανια πρέπει να προσέξω κάτι για λειτουργία στην Ελλάδα;; (Πχ μπάντες πληκτρολόγια η κάτι άλλο)

 

Όχι δεν έχεις θέμα. Ίδιο μοντέλο είναι.

 

Τώρα στο κομμάτι με την ram που λέτε. Η ραμ είναι λίγο διαγωνισμός πλέον στην φάση εγώ έχω τόσα εσύ δεν έχεις. Ζήλεψε. Εγώ με 4 που έχω δεν βλέπω redraws ή καθυστερήσεις ή να μου κλείνει εφαρμογές. Όλα ανοίγουν ακαριαία. Αν θα ήταν καλύτερα με 6-8-12? Προφανώς θα έμεναν περισσοτερες ανοιχτές. Αλλά γιατί τις χρησιμοποιώ? Όχι οπότε καμία διαφορά. Θα έπρεπε να τα έχει μόνο και μόνο για να τα έχει? Ναι για να μην έχουν να πουν οι ανταγωνιστές και να πάει με την τάση. Αλλά προφανώς δεν την νοιάζει. Το έχει αποδείξει σε όλα τα μοντέλα. Και πλέον τα 6, όταν βγαίνουν κινητά με 8 και παραπάνω μπορεί να πει κανείς ότι είναι λίγα. Γενικά πάντα θα βρεθεί κάποιος να πει, α εκεί υστερεί. Όλες οι συσκευές κάπου υστερούν. Έτσι είναι αυτά. Ας υστερεί για μένα στα χαρτιά και ας είναι στην χρήση όπως πρέπει. Που το 2XL είναι όπως και το 3XL και υποθέτω ότι και το 4αρι πάλι θα είναι.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες για την ραμ. Ναυαρχίδα και με 4 GB που πας....όλοι έχουν 6-8 ραμ αλλά αυτή η αππλε φταιει που θέλει να δείξει ότι με λίγη ραμ κάνει παπάδες το λογισμικό της...

 

Προσωπικά όταν είχα και μέχρι το iphone 5 και 6s . Δε φαίνεται ότι έχει λίγη ραμ αλλά ρε παιδιά ένα μικρό μαύρο τσιπακι είναι βάλτε το να υπάρχει.!!!

 

Οσο για το pixel 3 XL σου όταν είναι να το πουλήσεις μη ξεχάσεις να μου πεις οκ ?? :)

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Έχει μήνες που το έδωσα το 3xl σε ένα φίλο Βασίλη. :)

Είναι στιγμές που μου λείπει ακόμα. Ναι.

Αν μπορούσα (οικονομικά) να έχω και δεύτερη συσκευή θα το κρατούσα το πιξελ.

 

Όχι δεν έχεις θέμα. Ίδιο μοντέλο είναι.

 

Τώρα στο κομμάτι με την ram που λέτε. Η ραμ είναι λίγο διαγωνισμός πλέον στην φάση εγώ έχω τόσα εσύ δεν έχεις. Ζήλεψε. Εγώ με 4 που έχω δεν βλέπω redraws ή καθυστερήσεις ή να μου κλείνει εφαρμογές. Όλα ανοίγουν ακαριαία. Αν θα ήταν καλύτερα με 6-8-12? Προφανώς θα έμεναν περισσοτερες ανοιχτές. Αλλά γιατί τις χρησιμοποιώ? Όχι οπότε καμία διαφορά. Θα έπρεπε να τα έχει μόνο και μόνο για να τα έχει? Ναι για να μην έχουν να πουν οι ανταγωνιστές και να πάει με την τάση. Αλλά προφανώς δεν την νοιάζει. Το έχει αποδείξει σε όλα τα μοντέλα. Και πλέον τα 6, όταν βγαίνουν κινητά με 8 και παραπάνω μπορεί να πει κανείς ότι είναι λίγα. Γενικά πάντα θα βρεθεί κάποιος να πει, α εκεί υστερεί. Όλες οι συσκευές κάπου υστερούν. Έτσι είναι αυτά. Ας υστερεί για μένα στα χαρτιά και ας είναι στην χρήση όπως πρέπει. Που το 2XL είναι όπως και το 3XL και υποθέτω ότι και το 4αρι πάλι θα είναι.

 

Διαγωνισμός η ραμ?

Δεν θα το έλεγα.

Θεωρώ πως σήμερα για να έχει έναν αέρα μια συσκευή πρέπει να έχει 6 gb τουλάχιστον.

Τα 4 gb καλά για το redmi note 5 που έχει 100€.

Οχι για το πιξελ που είχε 600 τελευταία..

 

Όλα κάπου υστερούν σ αυτό είμαι σύμφωνος 100%.

 

Πχ τώρα έχω note 10 plus που κοστίζει κοντά 1000€ και βγάζει σελφι εντός σπιτιού σαν galaxy J.

 

Αφού χρειάζεται η ram όσο περισσότερη τόσο καλύτερα.

Δεν πάει έτσι?

Δεν είπα να έχει 12 για να κάνει εντύπωση.

Αλλά 6 που είναι θέμα ομαλότητας να το πω έτσι.

 

Στο 4 xl και πάλι, παρά τις ελλείψεις που όλα λίγο πολύ έχουν,νομίζω μπορεί να σταθεί πολύ καλά στον ανταγωνισμό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχει μήνες που το έδωσα το 3xl σε ένα φίλο Βασίλη. :)

Είναι στιγμές που μου λείπει ακόμα. Ναι.

Αν μπορούσα (οικονομικά) να έχω και δεύτερη συσκευή θα το κρατούσα το πιξελ.

 

 

 

Διαγωνισμός η ραμ?

Δεν θα το έλεγα.

Θεωρώ πως σήμερα για να έχει έναν αέρα μια συσκευή πρέπει να έχει 6 gb τουλάχιστον.

Τα 4 gb καλά για το redmi note 5 που έχει 100€.

Οχι για το πιξελ που είχε 600 τελευταία..

 

Όλα κάπου υστερούν σ αυτό είμαι σύμφωνος 100%.

 

Πχ τώρα έχω note 10 plus που κοστίζει κοντά 1000€ και βγάζει σελφι εντός σπιτιού σαν galaxy J.

 

Αφού χρειάζεται η ram όσο περισσότερη τόσο καλύτερα.

Δεν πάει έτσι?

Δεν είπα να έχει 12 για να κάνει εντύπωση.

Αλλά 6 που είναι θέμα ομαλότητας να το πω έτσι.

 

Στο 4 xl και πάλι, παρά τις ελλείψεις που όλα λίγο πολύ έχουν,νομίζω μπορεί να σταθεί πολύ καλά στον ανταγωνισμό.

 

Για μένα ναι είναι περισσότερο θέμα διαγωνισμού/εντυπωσιασμού παρά ουσίας. Ναι τα 6 θα δώσουν αέρα αλλά μία χαρά είναι και τα 4 στο θέμα ομαλότητας. Δεν έχω κανένα θέμα στο 2XL με 4 που έχει. Καλοδεχούμενο ότι παραπάνω και προφανώς θα δώσει καλύτερη απόδοση. Ωστόσο περισσότερο είναι θέμα memory management παρά αριθμού πόσα έχεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα κ εγώ του pixel 4 xl.... Να ξεκινήσω από την κάμερα που είναι απογοήτευση παιδιά δυστυχώς! Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού υπάρχει τόσο θόρυβος στην εικόνα που πραγματικά απορώ πως όλοι στο ίντερνετ το διαφημίζουν και το σχολιάζουν ως το καταλληλότερο για αστροφωτογράφηση. Σε σύγκριση που έκανα με το oneplus 7pro και του note 10+ που έχω στην κατοχή μου είναι η μέρα με την νύχτα λυπάμαι... Επίσης δεν έχει pro mode που θα μπορούσε ίσως με ρύθμιση του iso να σώσει την κατασταση. Ξαναλέω απορώ πως κάνουν σαν τρελοί για αυτό το κινητό και για το περίφημο gcam. Η σελφι μια από τα ίδια πολύ θόρυβο και αν έχεις και λίγα χρονακια στην πλάτη σου σου προσθέτει και μερικά ακόμα χαχα. Στα θετικά είναι ο ήχος ο οποίος είναι καθαρός κ δυνατός. Βέβαια στην συνομιλία και σε ανοιχτή ακρόαση το ηχείο το πάνω στο ακουστικό δηλ δεν ακούγεται παρά μόνο το κατω. Η φωτεινότητα ειναι ένα επίπεδο κάτω από note 10 και Oneplus 7 pro σίγουρα . Στα θετικά η ωραία αίσθηση στο χέρι, ελαφρύ αρκετά. Τα πλήκτρα στο πλάι έχουν καλή αίσθηση και δείχνουν ποιοτικά. Αρκετά γρήγορο σχεδόν ίδιο με oneplus 7pro . Πολύ smooth γενικά. Για αστροφωτογράφηση και λήψεις με χαμηλό φωτισμό ξεχαστετο απλα. Που είναι οι ρυθμισεις για iso βρε παιδιά 1000 ευρώ κοντά έσκασα χαχα Αύριο θα το ψάξω κ άλλο και θα επανέλθω.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το περσινό 3xl, μάλλον κάτι κάνεις λάθος.

Πατάς σε λάθος σημείο για εστίαση όταν έχεις φωτεινές πηγές; Το πίξελ είναι ο ορισμός της auto φωτογραφίας μαζί με τα iPhone 11 φέτος, και μετά έρχονται τα Samsung.

Ειδικά στα πορτρέτα οποίος κοιτάζει πραγματική εικόνα δεν έχει αντίπαλο.

Όποτε έχεις χρόνο βάλε και εδώ φωτογραφίες να δούμε κανενα δείγμα.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα κ εγώ του pixel 4 xl.... Να ξεκινήσω από την κάμερα που είναι απογοήτευση παιδιά δυστυχώς! Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού υπάρχει τόσο θόρυβος στην εικόνα που πραγματικά απορώ πως όλοι στο ίντερνετ το διαφημίζουν και το σχολιάζουν ως το καταλληλότερο για αστροφωτογράφηση. Σε σύγκριση που έκανα με το oneplus 7pro και του note 10+ που έχω στην κατοχή μου είναι η μέρα με την νύχτα λυπάμαι... Επίσης δεν έχει pro mode που θα μπορούσε ίσως με ρύθμιση του iso να σώσει την κατασταση. Ξαναλέω απορώ πως κάνουν σαν τρελοί για αυτό το κινητό και για το περίφημο gcam. Η σελφι μια από τα ίδια πολύ θόρυβο και αν έχεις και λίγα χρονακια στην πλάτη σου σου προσθέτει και μερικά ακόμα χαχα. Στα θετικά είναι ο ήχος ο οποίος είναι καθαρός κ δυνατός. Βέβαια στην συνομιλία και σε ανοιχτή ακρόαση το ηχείο το πάνω στο ακουστικό δηλ δεν ακούγεται παρά μόνο το κατω. Η φωτεινότητα ειναι ένα επίπεδο κάτω από note 10 και Oneplus 7 pro σίγουρα . Στα θετικά η ωραία αίσθηση στο χέρι, ελαφρύ αρκετά. Τα πλήκτρα στο πλάι έχουν καλή αίσθηση και δείχνουν ποιοτικά. Αρκετά γρήγορο σχεδόν ίδιο με oneplus 7pro . Πολύ smooth γενικά. Για αστροφωτογράφηση και λήψεις με χαμηλό φωτισμό ξεχαστετο απλα. Που είναι οι ρυθμισεις για iso βρε παιδιά 1000 ευρώ κοντά έσκασα χαχα Αύριο θα το ψάξω κ άλλο και θα επανέλθω.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο αγοραζω αν ειναι τοσο χαλια οπως λες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...