Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιάστηκε μόλις το νέο κινητό της Google.

 

google-pixel-4-xl-1.jpg

 

τα χαρακτηριστικά βρίσκονται εδώ: https://store.google.com/product/pixel_4_specs

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει αρκετά. Δεν έχει notch ή edge oθόνη (οι οποίοι είναι αποτρεπτικοί παράγοντες αγοράς) και αν δεν εμφανίσει σοβαρές παιδικές ασθένειες, θα το παραγγείλω σίγουρα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ένα πρώτο hands on

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό στο Xl εξαντληθηκε στο μισαωρο!!!

χαχαχαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από πού μπορούμε να το παραγγείλουμε; Έχω έναν ξάδερφο στην Γερμανία και μπορώ να του ζητήσω να το αγοράσει αυτός για μένα από το επίσημο σάιτ και μετά να μου το στείλει Ελλάδα! Θα είμαι εντάξει με κοσμοτέ; Θα έχει ελληνικά; 4g; Πώς αλλιώς μπορώ να το αγοράσω; Αν έχω την διεύθυνση του μπορώ να προχωρήσω στην αγορά και να το πληρώσω με την κάρτα μου πιστωτική από την Πειραιώς; Αν ξέρετε κάτι θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας! Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Θετικά: η τιμή, το recorder, τα διάφορα άλλα καλούδια τύπου soli, Live HDR+, dual exposure

 

Αρνητικά: Δεν έχουν ακουστικά (αν είδα καλά), έκοψαν τον απεριόριστο χώρο στο Photos, Limited edition το πορτοκαλί, η μπαταρία (ειδικά στο μικρό)

Link to comment
Share on other sites

Θετικά: η τιμή, το recorder, τα διάφορα άλλα καλούδια τύπου soli, Live HDR+, dual exposure

 

Αρνητικά: Δεν έχουν ακουστικά (αν είδα καλά), έκοψαν τον απεριόριστο χώρο στο Photos, Limited edition το πορτοκαλί, η μπαταρία (ειδικά στο μικρό)

 

Πόσο είναι η τιμή για Ευρώπη;; δεν το είδα κάπου;;

Επίσης είναι dual sim;;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι η τιμή για Ευρώπη;; δεν το είδα κάπου;;

Επίσης είναι dual sim;;

 

749€ το P4 (πέρσι νομίζω 799)

899€ το P4XL (νομίζω 949 πέρσι)

 

Mε e-sim

Link to comment
Share on other sites

749€ το P4 (πέρσι νομίζω 799)

899€ το P4XL (νομίζω 949 πέρσι)

 

Mε e-sim

 

Θα λειτουργούν μαζί οι 2 sim;

Γνωρίζεις;;

Γιατί στο 3 δεν λειτουργούσαν μαζί από ότι γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να το δω απο κοντά σε κατάστημα εδώ Γερμανία, και μετά θα δω τι θα κάνω την Black Friday, που σίγουρα θα έχει έκπτωση όπως και πέρυσι.

- Το μικρό έχει πάρα πολύ μικρή μπαταρία, αλλά και το μεγάλο επίσης. Ειδικά με 90 hz οθόνη.

- Επίσης και αυτό ξεκινάει από 64 gb αποθηκευτικό χώρο. Γιατί;; Αν η apple ξεκινούσε από 128 θα ξεκίναγαν και τα πίξελ από τόσο σίγουρα.

- Αυτό το πολυαναμενόμενο ραντάρ soli δεν κάνει απολύτως τίποτα σε σχέση με αυτά που έχει τη δυνατότητα να κάνει πραγματικά. (Έχουν φτιάξει ειδικά wallpaper με Πόκεμον να τα χαιρετας και να σε χαιρετανε, να κάνεις πως τα γαργαλας και να χοροπηδανε.. Αλήθεια τώρα;;; Που όταν διαφήμιζε η apple τα animoji την κοροϊδεύαμε όλοι; Για αυτό βάλανε το τρομερό soli και ολο το επάνω bezel;)

- recorder , το γρηγορότερο Google assistant και ολα αυτά απασχολούν μόνο λαούς που μιλάνε αγγλικά. Σε εμάς πρακτικά δεν έχουν σημασία γιατί δεν κάνουμε διάλογο στα αγγλικά με το κινητό.

- Απ' ότι είδα ξανά είναι κλειδωμένη η ασύρματη για ταχυφορτιση ΜΟΝΟ με τον φορτιστή του πίξελ που έχει 80€, και κάνα δυο ακόμα που κοστίζουν τόσο.

- Αν δεν επιτρέπουν την χρήση dual SIM θα είναι τραγικό.

- λείπει η wide , αλλά έβαλαν telephoto...

- δεν έχουν βάλει ούτε ακουστικά στην συσκευασία ούτε το tongle για να συνδέσεις ακουστικά !!

 

Αρχιζω και πιστεύω πως έχουμε να κάνουμε με την apple του αντροιντ.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

749€ το P4 (πέρσι νομίζω 799)

899€ το P4XL (νομίζω 949 πέρσι)

 

Mε e-sim

 

Από το γερμανικό google store... +100€ τα 128GB

 

pixel4xl.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα λειτουργούν μαζί οι 2 sim;

Γνωρίζεις;;

Γιατί στο 3 δεν λειτουργούσαν μαζί από ότι γνωρίζω.

 

- Αν δεν επιτρέπουν την χρήση dual SIM θα είναι τραγικό.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Στο Pixel 3a και με android 10 λειτουργεί το dual sim. Εννοείται ότι έχουμε μία φυσική SIM και μία eSIM. Άρα για Ελλάδα eSIM μόνο από την Cosmote!

https://www.theverge.com/2019/9/4/20849157/pixel-3a-true-dual-sim-support-android-10-google

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Από το γερμανικό google store... +100€ τα 128GB

 

pixel4xl.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στο Pixel 3a και με android 10 λειτουργεί το dual sim. Εννοείται ότι έχουμε μία φυσική SIM και μία eSIM. Άρα για Ελλάδα eSIM μόνο από την Cosmote!

https://www.theverge.com/2019/9/4/20849157/pixel-3a-true-dual-sim-support-android-10-google

 

Του χρόνου θα έρθει Ελλάδα μόνο αν το πάρουμε από έξω..εδώ Σκρουτζ βλέπω να έρχεται μέσα νοεμβρίου.απο αμαζον πως το φέρνουν Ελλάδα ξέρει κανένας;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω λιγες μερες να δω αν σκασει μυτη στο γερμανικο αμαζον, αλλιως, παραγγελια μεσω του Ισπανικου store, για αποστολη σε φιλη μου και αυτη με την σειρα της αποστολη Ελλαδα, αλλιως, αν σκοπευει να ερθει συντομα Ελλαδα! :)
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό το xl αν και λίγο φαρδύ για 6.3 ίντσες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν με esim cosmote θα δουλευει κανονικα dual sim?

 

Καλημέρα.Και εγώ αύτο ρωτάω από εχτές αλλά ουδείς δεν ξέρει. Αν θα μπορούν και οι 2 sim να λειτουργούν μαζί

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ περίεργος να δω κατά πόσο θα λειτουργεί το νέο Face Unlock με γυαλιά. Τουλάχιστον οράσεως καθώς από την στιγμή που δεν υπάρχει fingerprint scanner δεν δίνεται άλλη επιλογή στον χρήστη για γρήγορη πρόσβαση στο τηλέφωνο του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να το δω απο κοντά σε κατάστημα εδώ Γερμανία, και μετά θα δω τι θα κάνω την Black Friday, που σίγουρα θα έχει έκπτωση όπως και πέρυσι.

- Το μικρό έχει πάρα πολύ μικρή μπαταρία, αλλά και το μεγάλο επίσης. Ειδικά με 90 hz οθόνη.

- Επίσης και αυτό ξεκινάει από 64 gb αποθηκευτικό χώρο. Γιατί;; Αν η apple ξεκινούσε από 128 θα ξεκίναγαν και τα πίξελ από τόσο σίγουρα.

- Αυτό το πολυαναμενόμενο ραντάρ soli δεν κάνει απολύτως τίποτα σε σχέση με αυτά που έχει τη δυνατότητα να κάνει πραγματικά. (Έχουν φτιάξει ειδικά wallpaper με Πόκεμον να τα χαιρετας και να σε χαιρετανε, να κάνεις πως τα γαργαλας και να χοροπηδανε.. Αλήθεια τώρα;;; Που όταν διαφήμιζε η apple τα animoji την κοροϊδεύαμε όλοι; Για αυτό βάλανε το τρομερό soli και ολο το επάνω bezel;)

- recorder , το γρηγορότερο Google assistant και ολα αυτά απασχολούν μόνο λαούς που μιλάνε αγγλικά. Σε εμάς πρακτικά δεν έχουν σημασία γιατί δεν κάνουμε διάλογο στα αγγλικά με το κινητό.

- Απ' ότι είδα ξανά είναι κλειδωμένη η ασύρματη για ταχυφορτιση ΜΟΝΟ με τον φορτιστή του πίξελ που έχει 80€, και κάνα δυο ακόμα που κοστίζουν τόσο.

- Αν δεν επιτρέπουν την χρήση dual SIM θα είναι τραγικό.

- λείπει η wide , αλλά έβαλαν telephoto...

- δεν έχουν βάλει ούτε ακουστικά στην συσκευασία ούτε το tongle για να συνδέσεις ακουστικά !!

 

Αρχιζω και πιστεύω πως έχουμε να κάνουμε με την apple του αντροιντ.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Αν και είναι νωρίς να βγάζουμε συμπεράσματα, νομίζω πως αυτά που γράφεις, έχεις πέσει μέσα σε πολλά.

Όσο για το τελευταίο, νομίζω ότι και η ίδια, με τη σειρά Pixel, αυτό θέλει, να γίνει η Apple του Android. Προσπαθεί τουλάχιστον διότι το premium εξωτερικά δε το έχει στο vs με το iPhone.

Το μεγάλο στοίχημα για εμένα, με τόσους αισθητήρες και 90hz, τι αυτονομία θα έχει!

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς να βγάζουμε συμπεράσματα, νομίζω πως αυτά που γράφεις, έχεις πέσει μέσα σε πολλά.

Όσο για το τελευταίο, νομίζω ότι και η ίδια, με τη σειρά Pixel, αυτό θέλει, να γίνει η Apple του Android. Προσπαθεί τουλάχιστον διότι το premium εξωτερικά δε το έχει στο vs με το iPhone.

Το μεγάλο στοίχημα για εμένα, με τόσους αισθητήρες και 90hz, τι αυτονομία θα έχει!

Πάντως τα είδα από κοντά και οι αποψη μου δεν αλλαξε..

(Υπόψιν είχα Nexus 4,5,6,6P, pixel 3xl, φανατικός δηλαδή στοκ αντροιντ)

85ad57e794bcfdb494b2e8fc694472b7.jpg9ae4f65f45ccc46ce49352cfee445a86.jpg

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα είδα από κοντά και οι αποψη μου δεν αλλαξε..

(Υπόψιν είχα Nexus 4,5,6,6P, pixel 3xl, φανατικός δηλαδή στοκ αντροιντ)

85ad57e794bcfdb494b2e8fc694472b7.jpg9ae4f65f45ccc46ce49352cfee445a86.jpg

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

παρε 3.4.5 κομματια και φερε τα να μας τα πουλήσεις.καλο ειναι ; σχεση με το 3xl;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παρε 3.4.5 κομματια και φερε τα να μας τα πουλήσεις.καλο ειναι ; σχεση με το 3xl;
Εμένα δεν με ενθουσίασε. Σαν αίσθηση μου φάνηκε ίδιο με το 3xl που είχα. Κάμερα σχεδόν ίδια με το 3α που είχε ακριβώς από δίπλα. Πρόσωπα και πορτραίτα βγάζει τρομερά σαν τα άλλα πίξελ , αλλά πλέον θεωρώ και το καινούριο iPhone πάρα πολύ κοντά στην κάμερα.

Το επάνω μπεζελ είναι μεγάλο αν έρχεσαι από κινητό χωρίς bezels. Εγώ έχω το S10 και είναι ίσιο σε διάσταση με το pixel 4 που έχει μικρότερη οθόνη. Με το notch τουλάχιστον έμπαινε το ρολόι και ειδοποιήσεις αριστερά, δεξιά. Τώρα με το μπεζελ είναι όλο μαύρο επάνω συν την status bar παρακάτω , χάνει πολύ ωφέλιμο χώρο.

Το soli για να λειτουργήσει πρέπει να περάσεις πολύ κοντά το χέρι από τη συσκευή για να το δει. Πιο κοντά απ' ότι νόμιζα. (το δοκίμασα με την εφαρμογή Πόκεμον που έχει μέσα και τα χαιρετας που έγραφα παραπάνω...)

Απόκριση οθόνης παρα πολύ καλή όπως και το 3xl και πολύ καλύτερη του S10 μου, που φαίνεται πως καθυστερεί.

Το κινητό είναι σαν να φοράει bumper χωρίς να φοράει.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Και εγώ αύτο ρωτάω από εχτές αλλά ουδείς δεν ξέρει. Αν θα μπορούν και οι 2 sim να λειτουργούν μαζί

 

Θα μπορούν... όπως και στο Pixel 3a.

Αλλά και στο Pixel 4.

Στο εξωτερικό σίγουρα. Στην Ελλάδα αν το επιτρέπει η Cosmote!!!

DSDS - Dual SIM Dual Standby

 

https://www.androidpolice.com/2019/10/16/pixel-4-dual-sim-dual-standby/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...