Jump to content

Coreelec-Kodi σε Tv box


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να συνδέσω ακουστικά , Bluetooth στο coreelec ,μου τα αναγνωρίζει δείχνει ότι είναι συνδεδεμένα αλλά ήχο στα ακουστικά δεν έχω .

Παραμένει ο ήχος της τηλεόρασης από τα ηχεία.

Έχετε καμμία ιδέα

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή ανάσταση. Θέλω να ρωτήσω ποιο TV box να πάρω με την πιο οικονομική τιμή που να μπορεί να γίνει dual boot με android και coreelec ; Υπάρχει κάποιος στην ελληνική αγορά ή πρέπει να το παραγγείλω απέξω ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή ανάσταση. Θέλω να ρωτήσω ποιο TV box να πάρω με την πιο οικονομική τιμή που να μπορεί να γίνει dual boot με android και coreelec ; Υπάρχει κάποιος στην ελληνική αγορά ή πρέπει να το παραγγείλω απέξω ;

 

Να επιλεξεις καποιο κουτι με amlogic επεξεργαστη. (π.χ s905x3)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πολλοί παινεύουν το Ugoos Tox1.

 

Ψάχνω να βρω κάτι σε σκρουτζομαγαζο. Πχ τα X96 Air , X96 Max+ , ή Tanix TX3 Αξίζει κάποιο από αυτά ; Επίσης θέλω να ρωτήσω εάν παίρνει Coreelec το Mecool m8s pro L with voice control

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάτι σε σκρουτζομαγαζο. Πχ τα X96 Air , X96 Max+ , ή Tanix TX3 Αξίζει κάποιο από αυτά ; Επίσης θέλω να ρωτήσω εάν παίρνει Coreelec το Mecool m8s pro L with voice control

 

X96max απο εδω "

https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64G-422932.html

" σε 3/4 μερες στην πορτα σου. Θα σου ελεγα να αποφυγεις τα σκρουτζομαγαζα λογω αυξημενης τιμης.

Χρονια Πολλα.

Link to comment
Share on other sites

X96max απο εδω "
https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64G-422932.html

" σε 3/4 μερες στην πορτα σου. Θα σου ελεγα να αποφυγεις τα σκρουτζομαγαζα λογω αυξημενης τιμης.

Χρονια Πολλα.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστός Ανέστη.

Σε coreelec όταν συνδέω το Bluetooth έχω ήχο στα ακουστικά αλλά η σειρά που βλέπω κολλάει και μετά από λίγο μου βγάζει error στο alive.gr.

Όταν αποσύνδεω

το Bluetooth όλα δουλεύουν ρολόι.

Γιατί συμβαίνει αυτό ;κάτι δεν κάνω σωστά;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Coreelec και εμφάνιση θερμοκρασίας στην μπροστινή οθονίτσα του H96 max X3, HK1 Box & clones (& όλα τα TVboxes)

Όσοι χρσιμοποιείτε το Coreelec και ειδικά όσοι το έχετε κάνει εγκατάσταση σύμφωνα με :

https://mega.nz/file/Qh1G2LjJ#KOvtbhYDINS0erbT9_KVRtF1TQu0KrhZBSkqv1hQUCM

έχετε προεγκατεστημένο και το OpenVFD. Εύκολα λοιπόν μπορείτε να εμφανίσετε την θερμοκρασία του κουτιού στην μικρή οθονίτσα (π.χ. 15 δευτερόλεπτα θερμοκρασία & 15 δευτερόλεπτα ώρα) ως εξής:

"My add-ons - Services - OpenVFD - Configure - Display - Modes - Temperature"

και εκεί ρυθμίζετε όπως στην 2η εικόνα.

IMG-20210603-202002.jpg

 

IMG-20210603-202147.jpg

 

Φυσικά το ίδιο μπορείτε να κάνετε πρακτικά σε οποιοδήποτε μποξάκι αρκεί να εγκαταστήσετε και το OpenVFD;) (π.χ εγώ το έχω εδώ στο X88 King)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ποιο ειναι το μινιμουμ χωρητικοτητας της καρτας MICROSD για το COREELEC?

16GB ειμαι οκ ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kek said:

Ποιο ειναι το μινιμουμ χωρητικοτητας της καρτας MICROSD για το COREELEC?

16GB ειμαι οκ ?

Και με το παραπάνω !!!...εγώ έχω το Coreelec 20.00 με build GKobu σε αρχαίο USB στικάκι (TurboΧ) 4.0GB (όπως φαίνεται στη σημερινή φωτογραφία).

1675591488819.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

με μια SAMSUNG EVO κανουμε δουλιτσα Θανο ? Για αρχη και πειραματισμο κι αργοτερα θα του βαλω πιο γρηγορη.

https://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/memory-cards/microsdhc-16gb-evo-memory-card-with-adapter-mb-mp16da-am/

Pdpdefault-mb-mp16da-am-600x600-C1-052016.webp

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kek said:

με μια SAMSUNG EVO κανουμε δουλιτσα Θανο ?

Και μη επώνυμη να έχεις δοκιμάζεις...όσο πιο γρήγορη είναι η καρτούλα τόσο καλύτερα, όμως για θέαση ταινιών και σειρών πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα.Βάλε και ένα Ελληνικό μπιλντ για να δεις γρήγορο αποτέλεσμα...ακόμα και σε live αθλητικά που έχει σήμερα (εάν βέβαια βλέπεις τέτοια).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/2/2023 at 2:43 ΜΜ, kek said:

Ποιο ειναι το μινιμουμ χωρητικοτητας της καρτας MICROSD για το COREELEC?

16GB ειμαι οκ ?

Η κάρτα μνήμης να είναι class 10 μεγάλης ταχύτητας, αν μπορείς και u3, όσο πιο γρήγορη τόσο καλύτερα, η χωρητικότητα της τουλάχιστον 16gb...λένε minimum 8GB αν και λογικά κάνει και πιο μικρή αν δεν βάλεις Netflix καθώς περίπου 3GB μόνο είναι τα αρχεία widevine, ασυμπίεστα κιόλας...κατά προτίμηση Samsung Evo+, Sandisk extreme pro, Kingston extreme pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,μια βοήθεια παρακαλώ. Εβαλα το coreelec (Στο Tox1) Στην αρχή συνδέθηκε στο bluetooth,αλλα ο ήχος ήταν χάλια (πολυ παράσιτα) Στη συνέχεια έπαιξα με κάτι ρυθμίσεις και τώρα όπως φαίνεται και στη φωτό, δεν υπάρχει καν η ρύθμιση να δίνω ήχο στο bluetooth και μόλις πάω να το συνδεσω (το βρίσκει στην αναζήτησή) μου βγάζει αυτό το error.Διορθώνεται αυτό; Είναι κρίμα,γιατί όντως η εικόνα δεν έχει καμία σχέση με την εικόνα του απλού kodi (app).cd1ef552f1442a5711ceb55bec633b4d.jpg5a5093c487f9f79613d388feb4807f5c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...