Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γυαλί ή μεμβράνη χρησιμοποιείτε; Η εργοστασιακή είναι πολύ καλή θεωρώ, αλλά με τον καιρό θα φθαρεί.
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος και εγώ από Banggood. Είχα θέμα με ghost touch. Έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα και τώρα το touch είναι άψογο. Πήρα το Whitestone Dome και εγώ σκοπό να το περάσω αυτές τις μέρες. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί η διαδικασία είναι διαφορετική. Με κόλλα και UV.

 

Στάλθηκε από το HD1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γυαλί ή μεμβράνη χρησιμοποιείτε; Η εργοστασιακή είναι πολύ καλή θεωρώ, αλλά με τον καιρό θα φθαρεί.

 

Εδώ και μια μέρα έχω τοποθετημένο ένα hydrogel soft film. Αγορασμένο από ebay. Πολύ καλή εφαρμογή. Σχετικές λίγες δακτυλιές και καλή αίσθηση.

https://www.ebay.com/itm/For-OnePlus-Nord-7T-8-Pro-Hydrogel-Soft-Film-Cover-Back-Front-Screen-Protector/163704343652?pageci=43d4926f-4811-4a43-9fe8-5ba66be10cfd

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ

 

 

https://www.banggood.com/Oneplus-5V-or-4A-30W-Warp-Charge-Fast-Charging-USB-Charger-Adapter-With-1m-Data-Cable-For-Oneplus-7-Pro-6T-6-5T-5-XIAOMI-MI8-MI9-S10-S10+-p-1547970.html

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό σε δύο από την ημέρα παραγγελίας από Κωτσόβολο. πραγματικά είναι τούμπανο σε όλα του! καταλαβαίνεις ότι κρατάς κινητό ναυαρχίδα στα χέρια σου .μια ερώτηση,πως κάνω εγγραφή στην one+ για να έχω τα δύο χρόνια εγγύηση?είναι η εγγραφή λογαριασμού της one+ στους λογαριασμούς ή χρειάζεται και κάτι ακόμα? εκεί δήλωσα μόνο mail και τίποτα άλλο.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

....μια ερώτηση,πως κάνω εγγραφή στην one+ για να έχω τα δύο χρόνια εγγύηση?είναι η εγγραφή λογαριασμού της one+ στους λογαριασμούς ή χρειάζεται και κάτι ακόμα? εκεί δήλωσα μόνο mail και τίποτα άλλο.

 

 

 

 

Αφου συνδεθείς, πας στο Account > Device και κάνεις + (verify my device) δινοντας το ΙΜΕΙ της συσκευής

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω της tmax τζαμι αλλα δε βρισκω καπου εντος Ελλαδας .Καποιο αλλο παρομοιο εχετε να μου προτεινετε?To ειχα σε δυο προηγουμενα κινητα και ηταν αψογο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@kmeles ...απόλαυσε το ✌

 

Με μια λέξη:ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε volte διακόπτη στην συσκευή σας; vowifi έχω κανονικά αλλά volte δεν...

 

Μέσα στις ρυθμίσεις τις sim έχω και διακόπτη volte kai vo-wifi.εχω cosmote,δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό.

 

Και μια ερώτηση για τους παλιούς,τι θήκη και τζαμακι φοράτε?

Edited by kmeles
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Έχετε volte διακόπτη στην συσκευή σας; vowifi έχω κανονικά αλλά volte δεν...
volte κανονικά εδώ με cosmote απλά εγώ το έχω απενεργοποίησει.5c1c90ede55e25bf6813032cfc9df2b4.jpg

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

volte κανονικά εδώ με cosmote απλά εγώ το έχω απενεργοποίησει.5c1c90ede55e25bf6813032cfc9df2b4.jpg

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάλι έχει διακόπτη vowifi, δεν εχει διακόπτη volte αλλά το volte της vodafone λειτουργεί. Απλά δεν μπορώ να το κλείσω αν θέλω. στο logkit τα έχω και τα 2 ενεργά αλλά εμφανίζεται μόνο ο vowifi

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπει AOD στο κινητό χωρίς root?

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Όχι και με root μέθοδο under stock rom πάλι δεν αξίζει αφού τρώει πολύ μπαταρία.

Πρέπει περιμένουμε υλοποίηση από OnePlus έτσι ώστε να δουλεύει με βέλτιστο και πιο αποδοτικό τρόπο.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα live και είναι τρομερό σς εμφάνιση, κάμερα και οθόνη απλα με χαλάει που δεν παίρνει θέματα. Όντως δεν παιρνει η τελικά παίρνει για εσάς που το έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα live και είναι τρομερό σς εμφάνιση, κάμερα και οθόνη απλα με χαλάει που δεν παίρνει θέματα. Όντως δεν παιρνει η τελικά παίρνει για εσάς που το έχετε;

 

 

 

Θέματα μόνο root και substratum και ότι να φανταστείς μπορείς να κάνεις να μεταμορφωσεις UI αλλά και δεκάδες app.

 

Unlimited potential.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση. Μήπως έχει κανένας φίλος συνδεδεμένο τό κινητό σέ ενδοεπικοινωνια κράνους μηχανής?

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα καί θά ήθελα νά ρωτήσω.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ευτυχής κάτοχος και από τον Κωτσόβολο που το είχε σε προσφορά.

Προσπαθώ να το συνδέσω στο αυτοκίνητο με Android Auto αλλά μου βγάζει συνέχεια σφάλμα.

Το αυτοκίνητο που έχω είναι Peugeot 308.

 

Το προηγούμενο κινητό που είχα (Huawei Mate 10 pro) δεν αντιμετώπιζε κάποιο πρόβλημα.

 

Κάποια βοήθεια;

 

Edit: Τελικά φταίει το καλώδιο

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nickolaiao
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να συνδεθώ με cast στην τηλεόραση του πεθερου μια LG με screen cast και δεν μπορούσε να συνδεθεί(δεν έβλεπε καν την tv, συνδεδεμένα στο ίδιο WiFi και οι δύο συσκευές). Δοκιμασα με ενα xiaomi συνδέθηκε. Δοκίμασα στο σπίτι μου σε ένα tv box και συνδέθηκα. Τις πταίει;

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται wifi όσο ξέρω. Δεν ξέρω πως το έκανες αλλα δοκιμασε από ρυθμίσεις - μετάδοση - πάνω δεξιά τρεις τελείες - ενεργοποίηση ασύρματης μετάδοσης.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιδιά άλλα τι να το κάνεις αφού δεν έχει στην ουσία εγγύηση;

Σε ποιό κινητό και ποιά εγγύηση αναφέρεσαι?

Αν αναφέρεσαι στην OnePlus, ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιδιά άλλα τι να το κάνεις αφού δεν έχει στην ουσία εγγύηση;
Φυσικά και έχει εγγύηση και μάλιστα άψογη. Σε Oneplus 3 κάηκε η μητρική 2 μέρες πριν λήξει η εγγύηση και ενώ η διαδικασία ξεκίνησε ενώ είχαν περάσει οι δύο μέρες επισκευαστήκε κανονικά εντός εγγύησης γιατί το ticket είχε ανοιχτεί πριν.

 

Στάλθηκε από το HD1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιδιά άλλα τι να το κάνεις αφού δεν έχει στην ουσία εγγύηση;

Στο ΟΡ6 που είχα μου αλλάξανε την μπαταρία 4 μέρες πριν κλείσει το κινητό 2 χρόνια χωρίς καμιά χρέωση, όλη η διαδικασία κράτησε 4 μέρες, Δευτέρα μεσημέρι το έστειλα Παρασκευή ήταν πίσω, οπότε να μη λέμε ότι θέλουμε αν δεν γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...