Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες κάμερα μεινε στο p30.Εμενα με ικανοποιεί το 7t pro σε όλα τα υπόλοιπα αλλά σε αυτό το κομμάτι υστερει χώρις να σημαίνει ότι βγάζει κακές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το 7t pro

Ούτε με gcam δλδ, φτάνει το p30?

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα τα δακτυλικά αποτυπώματα και φαίνεται να έχει στρώσει ο αισθητήρας. Τι να πω; Όπως και να χει εδώ και δύο μέρες δουλεύει καλά.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Το είδα στον Κωτσοβολο. Πολύ ωραίο εμφανισιακα, πολύ ωραίες φωτογραφίες, πολύ ωραία οθόνη. Μου κάνει εντύπωση που ενώ έχει βγει εδώ και 1 χρόνο είχε στο κουτί περασμένη τη 10αρα.Απο αναβαθμίσεις δηλαδή δίνει συχνά η οne plus? Αλήθεια, θεματα δέχεται το τηλεφωνο όπως αλλά κινητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Το είδα στον Κωτσοβολο. Πολύ ωραίο εμφανισιακα, πολύ ωραίες φωτογραφίες, πολύ ωραία οθόνη. Μου κάνει εντύπωση που ενώ έχει βγει εδώ και 1 χρόνο είχε στο κουτί περασμένη τη 10αρα.Απο αναβαθμίσεις δηλαδή δίνει συχνά η οne plus? Αλήθεια, θεματα δέχεται το τηλεφωνο όπως αλλά κινητα;
Δεν έχει βγει Android 11 ακόμα. Οπότε την 10αρα θα έχει. Η OnePlus φημίζεται ως η καλύτερη στο θέμα των updates μετά την Google. Θα αλλάξει κι αυτή όμως σιγά σιγά εφόσον μπαίνει και η Samsung στο παιχνίδι.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Οι ειδοποιήσεις υπάρχει τρόπος να φαίνονται με αριθμό και όχι μόνο με κουκκίδα;

 

Στάλθηκε από το 7t pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Οι ειδοποιήσεις υπάρχει τρόπος να φαίνονται με αριθμό και όχι μόνο με κουκκίδα;

 

Στάλθηκε από το 7t pro

Nope, ουδέποτε γινόταν με stock launcher σε OnePlus.

 

Όσον αφορά το δαχτυλικο που έγινε αναφορά ο προτιμότερος τρόπος να γίνει Fingerprint registration είναι όπως όταν κρατάμε και χειριζόμαστε το κινητό με το ένα χέρι στη φυσική του θέση, επίσης τα δάχτυλα μας να μην είναι απόλυτα καθαρά και αποστειρωμενα κατά το register αλλά να έχουν την πρέπουσα φυσική υγρασία και ολίγων βρωμιά ας πούμε.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Το λέω διότι και εγώ έχω αρκετές αστοχίες με τον αναγνώστη. Καταλήγω στο ότι είναι φτιαγμένος να δουλεύει καλά σε "συνθήκες γραφείου". Με καθαρά και τελείως στεγνά δάχτυλα.

Και θεωρώ ότι για την δική μου χρήση είναι ίσως το μοναδικό ψεγάδι της συσκευής.

 

Φίλε μου εχω βάλει 3 διαφορετικά δαχτυλικα αποτύπωμα..είτε καθαρά, είτε λίγο καθαρά, είτε βρώμικα τα δάκτυλα το ίδιο πρόβλημα έχω δυστυχώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εχω βάλει 3 διαφορετικά δαχτυλικα αποτύπωμα..είτε καθαρά, είτε λίγο καθαρά, είτε βρώμικα τα δάκτυλα το ίδιο πρόβλημα έχω δυστυχώς!!!

 

Λοιπόν, μέχρι πρότινος εξίσου απογοητευμένος ήμουν με τον fingerprint sensor. Μετά από προτροπή συμφορουμίτη ξαναπέρασα από την αρχή τα δακτυλικά (για πέμπτη φορά). Δεν έκανα κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.

Ε κι όμως τώρα λειτουργεί σχεδόν υποδειγματικά. Δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε διαφορετικό και πλέον έχω ένα δακτυλικό αναγνώστη αξιόλογο.

Ίσως οι συνθήκες φωτισμού (ήμουν μέσα στο σπίτι με ανοιχτά παντζούρια και άπλετο φως) και πέρασα 4 δάχτυλα αυτή την φορά όπως προτείνει και ο alextrela μερικά post πίσω χωρίς να είναι απόλυτα καθαρά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την 11 θα την πάρουμε ποτέ;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς; Φυσικά και θα την πάρουμε, όταν κυκλοφορήσει.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την 11 θα την πάρουμε ποτέ;

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπομονή να κάνεις, ακόμα η Google δεν κυκλοφόρησε - ανακοίνωσε την official - stable 11.93a33bb7e687278641f18552acdd56e3.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 506€, νομίζω οτι είναι super deal (όσο υπάρχει απόθεμα)

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/216351-oneplus-7t-pro-8gb-256gb-haze-blue-dual-sim

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα; Δεν υπάρχει η τιμή αυτή.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στα 506€, νομίζω οτι είναι super deal (όσο υπάρχει απόθεμα)

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/216351-oneplus-7t-pro-8gb-256gb-haze-blue-dual-sim

Ακριβώς πριν μια εβδομάδα πήγα και το πήρα από τον Κωτσόβολο...αλλά και πάλι αξίζει φοβερά η συσκευή.πολυ καλή σε όλα της

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αγορά και εγώ σήμερα από Κωτσόβολο στα 500 ευρώ γτ θεώρησα ότι είναι πολύ καλή προσφορά.εψαχνα ένα κινητό ναυαρχίδα σε καλή τιμή.κατοχος για πολλά χρόνια xiaomi κινητών με πείραγμα όμως γτ το miui το βαρέθηκα!! Ελπίζω να υπάρχουν custom ROM για το κινητό μας αν και δεν νομίζω να χρειάζεται.πρωτη φορά θα πιάσω στα χέρια μου one+ και από ότι έχω διαβάσει το oxygenOS λενε έχει την καλύτερη παραμετροποίηση.ελπιζω τα updates να τα δίνει γρήγορα η εταιρεία.αναμενω να παραλάβω και επανέρχομαι με εντυπώσεις...
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα καί εγώ από κότσο με την προσφορά στα 506.

Είμαι πολύ χαρούμενος, ωραίο τηλέφωνο.

Μία ερώτηση μόνο που δεν βρίσκω την νυχτερινή λειτουργία.. για όλα μαύρα.

Που είναι κρυμμένη??

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα καί εγώ από κότσο με την προσφορά στα 506.

Είμαι πολύ χαρούμενος, ωραίο τηλέφωνο.

Μία ερώτηση μόνο που δεν βρίσκω την νυχτερινή λειτουργία.. για όλα μαύρα.

Που είναι κρυμμένη??

Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Σκηνές -> Νυκτερινή Λειτουργια :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Σκηνές -> Νυκτερινή Λειτουργια :p
Αυτό μου τό κάνει κίτρινο καί όχι μαύρο..

Μήπως δεν υπάρχει καί τό ψάχνω καί σάς ζαλίζω τσάμπα??

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τό βρήκα ήταν στην παραμετροποίηση..

 

Ευχαριστώ πάντως φίλε!!

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ....εχω το κινητο 20 μερες (αγορασμενο απο banggood) κ ενω στην αρχη ηταν ολα μια χαρα(μονο το δακτυλικο ειχε θεματακια)εδω κ 5 μερες η μπαταρια δεν κραταει καθολου...με 90% στις 23:00 ξυπναω 07:00 κ ειναι στα 11%.....ελεος!!!!!

τοσο γκαντεμης???τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ....εχω το κινητο 20 μερες (αγορασμενο απο banggood) κ ενω στην αρχη ηταν ολα μια χαρα(μονο το δακτυλικο ειχε θεματακια)εδω κ 5 μερες η μπαταρια δεν κραταει καθολου...με 90% στις 23:00 ξυπναω 07:00 κ ειναι στα 11%.....ελεος!!!!!

τοσο γκαντεμης???τι μπορω να κανω???

 

Φορτισε το πλήρως, κλείσε wi fi, βάλτο airplane mode κ παρακολουθησε το κανα 12ωρο.. Λογικά πρέπει να χάσει το πολύ 5%. Αν συνεχίζει το drain factory reset κ πάλι η ίδια διαδικασία για να αποκλείσουμε το θέμα hardware.. Αν κ μετά απο reset, με κλειστο wifi κ airplane mode εχεις απώλειες τότε μάλλον δεν το γλυτώνεις το service..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...