Jump to content

OnePlus 7T Pro


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ανοίξουμε ένα thread για το pro μοντέλο της 7Τ σειράς.

 

Προσωπικά μου κάνει εντύπωση το πώς κατάφεραν να το κρατήσουν κρυφό αυτό το μοντελο.

 

Στα πιο τεχνικά, εκτός από την pop-up camera, κατάλαβε κανείς κάποια επιπλέον διαφορά από το 7T?

 

Tech Specs

 

oneplus.jpg

Edited by orone
There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας ανοίξουμε ένα thread για το pro μοντέλο της 7Τ σειράς.

 

Προσωπικά μου κάνει εντύπωση το πώς κατάφεραν να το κρατήσουν κρυφό αυτό το μοντελο.

 

oneplus.jpg

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.

Δε το κράτησαν κρυφό, απλά ξεχάσαν να τους πουν ότι είναι το 7t pro και δεν το κατάλαβε κανένας.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ο επεξεργαστής μόνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ο επεξεργαστής μόνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι φιλε.. και το χρωμα πιο ανοιχτο..!! τπτ δηλαδη..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ο επεξεργαστής μόνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι μόνες διαφορές που βρήκα είναι ο επεξεργαστής, το μπροστινό γυαλί θα είναι gorilla glass 6 αντί για 5, η μπαταρία θα είναι 4085mah αντί για 4000mah, η οθόνη θα υποστηρίζει DCI-P3 100% ενώ το προηγούμενο μοντέλο υποστήριζε απλά DCI-P3 και θα έχει λίγο πιο γρήγορη φόρτιση.

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υποστηρίζει και macro στην φωτογραφική.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υποστηρίζει και macro στην φωτογραφική.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλω να πιστεύω ότι αυτό είναι software κομμάτι και ότι θα το πάρει και το 1+7Pro.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες διαφορές που βρήκα είναι ο επεξεργαστής, το μπροστινό γυαλί θα είναι gorilla glass 6 αντί για 5, η μπαταρία θα είναι 4085mah αντί για 4000mah, η οθόνη θα υποστηρίζει DCI-P3 100% ενώ το προηγούμενο μοντέλο υποστήριζε απλά DCI-P3 και θα έχει λίγο πιο γρήγορη φόρτιση.

 

Με μια πρόταση δεν αξίζει για μας η μετάβαση μας από το 7 στο 7Τ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά δεν αξίζει η μετάβαση από 7pro, ωστόσο το mclaren είναι πανέμορφο και με έχει βάλει ήδη σε σκέψεις για μετάβαση από 6t
Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά δεν αξίζει η μετάβαση από 7pro, ωστόσο το mclaren είναι πανέμορφο και με έχει βάλει ήδη σε σκέψεις για μετάβαση από 6t

 

Ισχύει. Αν δεν είχα πάρει ήδη το Oneplus 7 Pro μπορεί να το τιμούσα το Mclaren Edition...

 

Πάντως από ότι διαβάζω, το macro mode στην κάμερα και το βίντεο με την ultrawide δε θα έρθει στα Oneplus 7 Pro γιατί χρησιμοποιούν διαφορετικό φακό... Οπότε αν κάποιος θέλει αυτές τις λειτουργείς πάει σε Oneplus 7T Pro.

 

Παίζει να είναι από τα πιο μικρά updates που έχει κάνει η Oneplus σε T συσκευή.

Μέχρι και το 3T πιο μεγάλο update ήταν αν θυμάμαι καλά.

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τιμές, θαρρώ πως εάν είναι να δώσεις τόσα χρήματα για το 7τπρο δώσε αλλά 100€ και πάρε το μακλαρεν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες διαφορές που βρήκα είναι ο επεξεργαστής, το μπροστινό γυαλί θα είναι gorilla glass 6 αντί για 5, η μπαταρία θα είναι 4085mah αντί για 4000mah, η οθόνη θα υποστηρίζει DCI-P3 100% ενώ το προηγούμενο μοντέλο υποστήριζε απλά DCI-P3 και θα έχει λίγο πιο γρήγορη φόρτιση.

 

Νομίζω και το warp charge 30T

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ίδια τιμή το 7 pro με το 7t pro?

Μιλάω για επίσημη τιμή, από το δικό τους μαγαζί....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ίδια τιμή το 7 pro με το 7t pro?

Μιλάω για επίσημη τιμή, από το δικό τους μαγαζί....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Η διαφορά είναι στα 10 ευρώ νομίζω. Το 7 Pro 8/256GB είχε 749 και το αντίστοιχο 7T Pro έχει 759.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν στην λίστα για trade-in συσκευής και τη σειρά 7 οπότε είπα να δω πόσα θα έδιναν για το oneplus 7 pro μου με 12gb/256gb μήπως συνέφερε να πάω στο Mclaren Edition...

Nope.

 

Είναι τρελοί αυτοί οι Κινέζοι.

 

GB62Oe3.png

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε όλοι εσείς που θέλετε να πάρετε το McLaren πως η αναβάθμισεις δεν θα είναι το ίδιο σύντομες και ιδιες όπως με το απλό 7pro ή το 7Τpro. Έχει διαφορετικές Ρομ. Σας το λέω γιατί είχα το 6Τmclaren και ξενέρωσα. Έπαιρναν οι άλλοι update και γω είχα ίδια Ρομ ........και μόλις είχα περάσει μια κλασική Ρομ έχασα bootanimation χρώματα εικονίδια clock widget και όλα όσα είχε.......σας το λέω να το γνωρίζετε..και ύστερα έψαχνα την Ρομ του McLaren την official να την ξαναπεράσω και δεν υπήρχε πουθενά ... Ούτε καν στο επίσημο.....Η επιλογή δική σας Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες όλες είναι, απλά θα προσθέτουν διάφορες ******** για να νιώθεις κάπως, ως κάτοχος limited edition

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ίδιες όλες είναι, απλά θα προσθέτουν διάφορες ******** για να νιώθεις κάπως, ως κάτοχος limited edition

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου ξαναλέω δεν είναι... Στα έγραψα πιο πάνω γιατί....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 7t pro από το Σάββατο (αγορά από pop up event) ερχόμενος από oneplus 6.

Η συσκευή φυσάει, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις ναυαρχίδες των 1000+ άλλων κατασκευαστων.

 

Οι διαφορές που παίζουν ανάμεσα στα μοντέλα (7t, 7t pro Maclaren) θεωρώ είναι στο γούστο του καθενός. Οι περισσότεροι στο event πήγαν για το 7t μιας και διαθέτει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά σε χαμηλότερο κόστος.

 

Για εμένα ήταν τεράστια επιθυμία να αφήσω πίσω τα notch και τα pro ήταν μονόδρομος. Επίσης ο σχεδιασμός με την διάταξη καμερών είναι στο γούστο του καθενός.

 

Το ίδιο ισχύει και για Mclaren. Ήθελα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο (το op6 μου ήταν 8/256)και να περιμένω μέχρι Νοέμβρη αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε η εμφάνιση του σε σχέση με το μπλε του op7t pro. bbdb53b09dd8dd79f51a631ee8730e4a.jpg

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 7t pro από το Σάββατο (αγορά από pop up ebent) ερχόμενος από oneplus 6.

Η συσκευή φυσάει, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις ναυαρχίδες των 1000+ άλλων κατασκευαστων.

 

Οι διαφορές που παίζουν ανάμεσα στα μοντέλα (7t, 7t pro Maclaren) θεωρώ είναι στο γούστο του καθενός. Οι περισσότεροι στο event πήγαν για το 7t μιας και διαθέτει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά σε χαμηλότερο κόστος.

 

Για εμένα ήταν τεράστια επιθυμία να αφήσω πίσω τα notch και τα pro ήταν μονόδρομος. Επίσης ο σχεδιασμός με την διάταξη καμερών είναι στο γούστο του καθενός.

 

Το ίδιο ισχύει και για Mclaren. Ήθελα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο (το op6 μου ήταν 8/256)και να περιμένω μέχρι Νοέμβρη αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε η εμφάνιση του σε σχέση με το μπλε του op7t pro. bbdb53b09dd8dd79f51a631ee8730e4a.jpg

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Καλορίζικο φίλε...

Με την πρώτη ευκαιρία, στείλε μας τις εντυπώσεις σου..κι αν μπορείς ανέβασε καμιά φώτο από την stock κάμερα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε...

 

Με την πρώτη ευκαιρία, στείλε μας τις εντυπώσεις σου..κι αν μπορείς ανέβασε καμιά φώτο από την stock κάμερα του...

Λογω καιρού και ωραρίου δεν μπόρεσα να βγάλω σε πιο φωτεινό περιβάλλον. Ταχύτατο autofocus.

 

https://ibb.co/NthMm1K

https://ibb.co/9byDFNs

https://ibb.co/SdmT5bs

https://ibb.co/hmDNpXt

https://ibb.co/XST2Hsb

https://ibb.co/nwJV089

 

Η εμπειρία της οθόνης + stereo ήχου κάνει τη διαφορά (για τους κολλημένους με σειρές/ταινίες).

 

Εδώ και δύο μέρες έχω πιέσει αρκετά την μπαταρία από το πρωί , ανοιχτά όλα, πλοήγηση προς και από το γραφείο και εν τέλει καταφέρνει να βγάλει και το απόγευμα (ένα full 12ωρο - 5 ώρες οθόνης). Με υπερκάλυψε.

 

Στο βίντεο πλέον η επιλογή 60fps στα 4Κ μπορεί να ανταπεξέλθει σε χαμηλό φωτισμό (σε αντίθεση με το op6 μου).

Αντιθέτως η σταθεροποιηση στο βίντεο είναι μόνο στη χαμηλότερη ανάλυση των 1080 p και όχι στα 4κ. Ίσως γιατί το 6αρι έχει ois και eis (χωρίς να είμαι σίγουρος ότι η διαφορά προκύπτει από εκεί).

 

Περιμένω πως κ πως να βγουν και οι θήκες μιας και το μέγεθος με την θήκη σιλικόνης είναι ενοχλητικό για μένα. Η λεπτή carbon είναι μονόδρομος.

 

Υπάρχουν μερικά θεματακια με το Android 10 και κάποιες εφαρμογές. Το ambient Mode δεν δίνει ειδοποιήσεις για το messenger (παρουσιάστηκε το ίδιο θέμα και στα pixel με Android 10) αλλά πιστεύω θα διορθωθούν όλα αυτά στη πρώτη ενημέρωση.

 

Για ταχύτητα δεν νομίζω να χρειάζεται πλλλα λόγια. Μετέφερα 15κ φωτογραφίες μέσα σε λίγα λεπτά.

 

Αυτά για αρχή. 16f809e376e8c8bb574e47df0eeea022.jpg

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογω καιρού και ωραρίου δεν μπόρεσα να βγάλω σε πιο φωτεινό περιβάλλον. Ταχύτατο autofocus.

Η εμπειρία της οθόνης + stereo ήχου κάνει τη διαφορά (για τους κολλημένους με σειρές/ταινίες).

 

Εδώ και δύο μέρες έχω πιέσει αρκετά την μπαταρία από το πρωί , ανοιχτά όλα, πλοήγηση προς και από το γραφείο και εν τέλει καταφέρνει να βγάλει και το απόγευμα (ένα full 12ωρο - 5 ώρες οθόνης). Με υπερκάλυψε.

 

Στο βίντεο πλέον η επιλογή 60fps στα 4Κ μπορεί να ανταπεξέλθει σε χαμηλό φωτισμό (σε αντίθεση με το op6 μου).

Αντιθέτως η σταθεροποιηση στο βίντεο είναι μόνο στη χαμηλότερη ανάλυση των 1080 p και όχι στα 4κ. Ίσως γιατί το 6αρι έχει ois και eis (χωρίς να είμαι σίγουρος ότι η διαφορά προκύπτει από εκεί).

 

Περιμένω πως κ πως να βγουν και οι θήκες μιας και το μέγεθος με την θήκη σιλικόνης είναι ενοχλητικό για μένα. Η λεπτή carbon είναι μονόδρομος.

 

Υπάρχουν μερικά θεματακια με το Android 10 και κάποιες εφαρμογές. Το ambient Mode δεν δίνει ειδοποιήσεις για το messenger (παρουσιάστηκε το ίδιο θέμα και στα pixel με Android 10) αλλά πιστεύω θα διορθωθούν όλα αυτά στη πρώτη ενημέρωση.

 

Για ταχύτητα δεν νομίζω να χρειάζεται πλλλα λόγια. Μετέφερα 15κ φωτογραφίες μέσα σε λίγα λεπτά.

 

Αυτά για αρχή. 16f809e376e8c8bb574e47df0eeea022.jpg

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

Μια χαρά....

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...