Jump to content

Επιλογή συσκευής με καλή καμερα


xostel77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε και λέμε.

Τώρα έχω το mix 2s και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ο λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι το ράδιο και για αλλαγή....

Χρήματα μέχρι 400 ευρώ το πολύ!

Οι επιλογές είναι οι εξής, εκτός κι αν έχετε κάποια άλλη πρόταση.

 

LG G8s. G8

Asus Zenfone 6

Mi 9t pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

 

Τώρα έχω το mix 2s και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Ο λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι το ράδιο και για αλλαγή....

 

Χρήματα μέχρι 400 ευρώ το πολύ!

 

Οι επιλογές είναι οι εξής, εκτός κι αν έχετε κάποια άλλη πρόταση.

 

 

 

LG G8s. G8

 

Asus Zenfone 6

 

Mi 9t pro

Αφού ψάχνεις την "αλλαγή", πάρε το asus. Έχει και τη μεγαλύτερη μπαταρία! Τη καλύτερη selfie. Εγώ τη ζαχαρώνω καιρό τη συσκευή αλλά είναι τσουχτερή ακόμα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

Τώρα έχω το mix 2s και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ο λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι το ράδιο και για αλλαγή....

Χρήματα μέχρι 400 ευρώ το πολύ!

Οι επιλογές είναι οι εξής, εκτός κι αν έχετε κάποια άλλη πρόταση.

 

LG G8s. G8

Asus Zenfone 6

Mi 9t pro

 

Η xiaomi γενικα εχει ωραίες ημερήσιες που ξέρω οτι σε ενδιαφέρουν οπότε το mi9t pro ειναι μια καλή επιλογή αν και ενα κλικ κατώτερο από το τωρινό σου mix 2s (ειδικά νυχτερινές).

 

Το g8 εχε υποψιν οτι δεν ερχεται ευρωπη και δεν εχει 800ρα.

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi γενικα εχει ωραίες ημερήσιες που ξέρω οτι σε ενδιαφέρουν οπότε το mi9t pro ειναι μια καλή επιλογή αν και ενα κλικ κατώτερο από το τωρινό σου mix 2s (ειδικά νυχτερινές).

 

 

 

Το g8 εχε υποψιν οτι δεν ερχεται ευρωπη και δεν εχει 800ρα.

Απλά επειδή ο φίλος είπε ότι πιο πολύ θέλει συσκευή για την αλλαγή, γι αυτό και πρότεινα κάτι άλλο εκτός xiaomi. Να φύγει λίγο από miui

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi γενικα εχει ωραίες ημερήσιες που ξέρω οτι σε ενδιαφέρουν οπότε το mi9t pro ειναι μια καλή επιλογή αν και ενα κλικ κατώτερο από το τωρινό σου mix 2s (ειδικά νυχτερινές).

 

Το g8 εχε υποψιν οτι δεν ερχεται ευρωπη και δεν εχει 800ρα.

Νομίζω οτι το G8 ειναι καλύτερο απο το 8s σε κάμερα και στον Dac.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το G8 ειναι καλύτερο απο το 8s σε κάμερα και στον Dac.

 

Ισχυει. Αλλα αμα δεν εχεις καλο mobile internet τι να το κανεις; Δεν ξερω αν στη Κρητη παλεύεται χωρις 800ρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά επειδή ο φίλος είπε ότι πιο πολύ θέλει συσκευή για την αλλαγή, γι αυτό και πρότεινα κάτι άλλο εκτός xiaomi. Να φύγει λίγο από miui

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Σωστότατος :). Αν παει σε xiaomi δεν θα δει ιδιαιτερη διαφορά.

 

Απο την άλλη, επειδή ξέρω ότι ο Νικος ειναι απαιτητικός στις καλές ημερήσιες φοβάμαι λιγο το asus απο προηγούμενη συσκευη της που ειχα η οποία βέβαια ειχε ρυθμισεις για τα πάντα (ακόμα και noise reduction) οπότε τελικά το έφερα στα μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Αλλα αμα δεν εχεις καλο mobile internet τι να το κανεις; Δεν ξερω αν στη Κρητη παλεύεται χωρις 800ρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστότατος :). Αν παει σε xiaomi δεν θα δει ιδιαιτερη διαφορά.

 

Απο την άλλη, επειδή ξέρω ότι ο Νικος ειναι απαιτητικός στις καλές ημερήσιες φοβάμαι λιγο το asus απο προηγούμενη συσκευη της που ειχα η οποία βέβαια ειχε ρυθμισεις για τα πάντα (ακόμα και noise reduction) οπότε τελικά το έφερα στα μέτρα.

Βλέπω πολύ καλά σχόλια για τη κάμερα του. Και από το dxo mark.. Αν κ δε το εμπιστεύονται πολλοί!

Και μιας κι έχει πολύφορεμενο αισθητήρα θα κουμπώνει κι εύκολα η gcam

Και το λειτουργικό της Asus πλέον είναι κοντά σε stock android.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολύ καλά σχόλια για τη κάμερα του. Και από το dxo mark.. Αν κ δε το εμπιστεύονται πολλοί!

Και μιας κι έχει πολύφορεμενο αισθητήρα θα κουμπώνει κι εύκολα η gcam

Και το λειτουργικό της Asus πλέον είναι κοντά σε stock android.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Μα δεν μιλησα για τη καμερα σαν συνολο αλλα αποκλειστικά για τις ημερήσιες και κατα πόσο προσεγγίζει το στυλ που θέλει ο Νικος (xostel) δηλαδη φυσικές, με καλό dynamic range και λεπτομέρια.

 

Βεβαια όπως ειπα κρινω απο παλαιότερο μοντέλο. Δεν ξερω αν έχει αλλαξει τη προσέγγιση της. Άλλωστε η συσκευη που χα δουλέψει τότε είχε ρυθμισεις για τα πάντα, οπότε απλά το έφερα στο γούστο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλησα για τη καμερα σαν συνολο αλλα αποκλειστικά για τις ημερήσιες και κατα πόσο προσεγγίζει το στυλ που θέλει ο Νικος (xostel) δηλαδη φυσικές, με καλό dynamic range και λεπτομέρια.

 

Βεβαια όπως ειπα κρινω απο παλαιότερο μοντέλο. Δεν ξερω αν έχει αλλαξει τη προσέγγιση της. Άλλωστε η συσκευη που χα δουλέψει τότε είχε ρυθμισεις για τα πάντα, οπότε απλά το έφερα στο γούστο μου.

 

Αντρεα εσυ το ειχες το mi9t pro;;

 

Εχω προβληματιστεί πολυ για την επιλογή που πρεπει να κανω.

Το g8s ειναι υποδεέστερο του g8 και το zenfone 6 ειναι ακριβο και επίσης δεν το βρίσκω πουθενά.

Δύσκολή η επιλογή μεχρι τα 400 και λίγες οι επιλογες..Με βλεπω μα κανένα άσπρο mi 9t pro.:lol::X

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα εσυ το ειχες το mi9t pro;;

 

Εχω προβληματιστεί πολυ για την επιλογή που πρεπει να κανω.

Το g8s ειναι υποδεέστερο του g8 και το zenfone 6 ειναι ακριβο και επίσης δεν το βρίσκω πουθενά.

Δύσκολή η επιλογή μεχρι τα 400 και λίγες οι επιλογες..Με βλεπω μα κανένα άσπρο mi 9t pro.:lol::X

 

Είχα το mi9 που σε βασικό φακό είναι τα ίδια όπως και το α3 που έχω τώρα. Από ότι είδα από το mi9t φίλου είναι εντελώς ίδια σε στοκ με mi9 ενώ το α3 είναι παρόμοιο (έχει λίγο λιγότερο άνοιγμα στις σκιές). Σε gcam και τα 3 ολόιδια. Τώρα να διαφέρει το pro? Δύσκολο... Οπότε κρίνω βάσει του mi9.

 

Μιλάω πάντα για βασικό φακό και φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψάχνομαι. Κοιτάω mi9 pro και mate 20 pro. Απο καμερα το mate ανωτερο; Δε ξερω. Το ενα ναυαρχίδα 2018 το αλλο σχετικα νεο τηλ. Επίσης δε ξερω αν η έλλειψη οπτικής σταθεροποίησης του mi9 pro ειναι μείον. Τωρα ειμαι με ενα g5 που ήμουν ικανοποιημένος απο καμερα αλλα ηρθε καιρός για αλλαγη. Το νεο mi9 pro 5G δειχνει καλο με ios αλλα ακριβό. Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω κανει τιποτα. Δεν εχω καταφέρει να δω αξιόλογα δήγματα απο φωτογραφίες του lg g8s για να ξερω τι παιζει...

Το zenfone 6 δεν το βρίσκω και ειναι και αρκετά ακριβό.

Το mi 9t pro το ειδα απο κοντα σε μαυρο χρωμα και δεν τρελάθηκα. Το λευκό που μου αρεσει δεν ξερω αν ειναι global...Ίδωμεν.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγραψες ότι σε ενδιαφέρει το ραδιόφωνο, έχε υπόψη σου ότι το G8s δεν διαθέτει.

 

Το έμαθα οτι το lg g8s δεν εχει ράδιο. Γενικά απο οσο το εχω ψάξει σε λογικές τιμές μονο το 9t pro παιζει με ράδιο.

Ειναι και το zenfone 6 αλλα ξεφεύγει σε τιμή. Εδω δεν υπαρχει καν. Ισως πω σε ενα ξάδερφο απο Γερμανία να μου το στειλει.... Θα δούμε.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα, το one plus 7 θα μπορουσε να ειναι μεσα στις επιλογες σου ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα, το one plus 7 θα μπορουσε να ειναι μεσα στις επιλογες σου ?

 

Δεν εχει ραδιο. Αρχιζει να γίνετε μονόδρομος το 9t pro.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κανεις συμβιβασμους με αυτη την αλλαγη θα παρεις ραδιο θα χασεις ois, αλλες διαφορες δεν θυμαμαι να σ πω με σιγουρια, αν δεν σε πειραζει αυτο προχωρα το και στην τιμη που εχει απο κινα ειναι μια χαρα. Edited by SoKiN_V
Link to comment
Share on other sites

πολύ sar όμως φίλε.
Λογικά δεν μήλαει σχεδόν καθόλου αλλιος θα το έβλεπε και θα τον ενοχλούσε θα το έχει για media device, τώρα αν μήλαει.... Αλλάζει 5ο θέμα πολύ αλλάζει
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κανεις συμβιβασμους με αυτη την αλλαγη θα παρεις ραδιο θα χασεις ois, αλλες διαφορες δεν θυμαμαι να σ πω με σιγουρια, αν δεν σε πειραζει αυτο προχωρα το και στην τιμη που εχει απο κινα ειναι μια χαρα.

 

Δεν είναι μόνο αυτά. Το mi9t pro σε σχέση με το τωρινό του (mix 2s) έχει μεγαλύτερη αυτονομία, γρηγορότερο soc και πολύ πιο ποιοτική οθόνη. Γενικά αν εξαιρέσουμε τις νυχτερινές φωτογραφίες (που δεν είναι κακές) είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση.

 

Υ.Γ. Μάλλον εννοούσες σε σχέση με το 1+7. Ημερήσιες που νοιάζει τον xostel, έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερο το mi9t

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Απο τον τίτλο που έγραψες "επιλογή συσκευής με καλη κάμερα" το G8s είναι πολυ μπροστά σε φακό. Το mi9t pro που ειδα δε μ'ενθουσίασε η καμερα του καθώς και το μονοφωνικό ηχείο του.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα άλμπουμ με δείγματα κάμερας του zenfone 6

ASUS 6Z (Zenfone 6)

ASUS Zenfone 6: Beauty mode. Camera Test.Photo Samples

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...