Jump to content

Huawei Mate 30 Pro


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα Google services τα περνας μονος...

Απλα σε καποιες εφαρμογες πχ viber και outlook δεν εμφανιζονται notifications

 

Οποτε αξιζει το κινητο :)

Κοίτα, εφαρμογές ημερολογίου και email χρησιμοποιώ business calendar 2 και my mail αντίστοιχα. Αν μπορώ να κάνω sign in σε όλους τους λογαριασμούς μου, κανένα θέμα.

Google maps δε με πειράζει τόσο να μην έχω login το λογαριασμό μου.

Κι έτσι κι αλλιώς δουλεύω παράλληλα HERE WeGo κι έχω και αγορασμένο premium Sygic. Δε θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα.

 

Μάλιστα σκέφτομαι να το χτυπήσω πριν τις αμερικανικές εκλογές, μην τυχόν και βγει ο Μπάιντεν και άρει το ban και πάρουν τον ανήφορο οι τιμές, λόγω τυχόν ενσωμάτωσης Google services. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Το πήρα κι εγώ χθες παιδιά το κινητό κ εκανα την αναβάθμιση σε 10.1,μην εχοντας διαβάσει για τα θέματα με ρη φωτογραφική... ☹️ χαλάει τόσο πολύ δηλαδή από όσα είδατε με τις προηγούμενες εκδόσεις...? Να ψαχτω για rollback? Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 10.1.0.259 έχει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα κι εγώ χθες παιδιά το κινητό κ εκανα την αναβάθμιση σε 10.1,μην εχοντας διαβάσει για τα θέματα με ρη φωτογραφική... ☹️ χαλάει τόσο πολύ δηλαδή από όσα είδατε με τις προηγούμενες εκδόσεις...? Να ψαχτω για rollback? Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 10.1.0.259 έχει τώρα...

Ανάλογα τι ψάχνεις αν της Φώτο της βλέπεις μόνο στην οθόνη του κινιτου και ανεβάζεις στα social κλπ θα σου φανεί σαν βελτίωση, αν την βλέπεις σε pc κοιτάς για λεπτομέρειες και κάνεις επεξεργασία θα δεις μεγάλη πτώση σε αυτό (δεν είναι μόνο mate 30 σε όλα τα huawei με 10.1 έγινε αυτό (ουσιαστικά άλλαξε target group))
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βελτίωση στη λήψη συνολικά αλλά χάλασε η ποιότητα, η υφή που λέμε οταν ζουμάρεις; Έχω περιεργεια να συγκρίνω μια προ αναβάθμισης και μετά την αναβάθμιση...Θα το ψαξω, αφού είναι γενικό το κακό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αναφέρεσαι στο ότι έφυγε η επιλογή για τα 40mp και τις λεπτομέρειες στο editing λένε ότι έχει τώρα την επιλογή high-res που βγάζει στα 40mp και είναι βελτιωμένη από πριν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βελτίωση στη λήψη συνολικά αλλά χάλασε η ποιότητα, η υφή που λέμε οταν ζουμάρεις; Έχω περιεργεια να συγκρίνω μια προ αναβάθμισης και μετά την αναβάθμιση...Θα το ψαξω, αφού είναι γενικό το κακό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αναφέρεσαι στο ότι έφυγε η επιλογή για τα 40mp και τις λεπτομέρειες στο editing λένε ότι έχει τώρα την επιλογή high-res που βγάζει στα 40mp και είναι βελτιωμένη από πριν...

 

εχω κανει για το P30 pro (δυο κινιτα ιδια ταυταοχρονα τραβουσα απλα το ενα το εκανα downgrade)

το ιδιο παιζει και σε ολα τα αλλα με το 10.1

αν θελιές ρίξε μια ματιά (θελει pc να ξερεις)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8065824#post8065824

Link to comment
Share on other sites

Φανταστική δουλειά...

Οσον αφορά τις φωτογραφίες...

Ναι, εχουν μεγάλη διαφορά στην οξύτητα και στις λεπτομερειες οταν ζουμάρεις.

Ξέρετε κάτι όμως; Οταν τραβάς πρόσωπα, αυτό το φίλτρο κάνει τα αποτελέσματα πολύ πιο... appealing να το πω. Πριν έβγαιναν ρυτίδες, σπυρακια τα παντα όλα...Θα μου πεις βαλε beautify αν θες, μην το κάνεις σε ολα οσα τραβάς...Πάντως ειδικά στην πρώτη, το ότι έφυγε αυτή η κιτρινίλα που με ενοχλουσε αφάνταστα, είναι σημαντικό...Πάντως συνολικά μου αρέσουν πιο πολύ τα χρώματα στην 10.1 και αυτό που λέτε, στο κινητό φαίνεται πιο

...instagramικη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλό μήνα σε όλους. :)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες της συσκευής 3-4 πραγματάκια, μιας και με ενδιαφέρει πολύ το Mate 30 Pro, και στο προσεχές διάστημα θα αποφασίσω αν αποκτήσω αυτή ή κάποια άλλη συσκευή:

 

1. Πώς τα πάει από άποψη ισχύος σήματος, δηλαδή κανονικό σήμα τηλεφώνου (GSM), ισχύ σήματος WiFi αλλά και ισχύ 4G. Δίνει καλές ταχύτητες σε WiFi και 4G; Έχει καλή εμβέλεια WiFi;

 

2. Ως προς το σύστημα της μετάδοσης του ήχου κατά την κλήση, αυτό που έχει αντί για ακουστικό, που πάλλεται η οθόνη, πώς δουλεύει πρακτικά; Η οθόνη πάλλεται ολόκληρη ή μόνο σε συγκεκριμένη περιοχή; Επειδή συνήθως τα κινητά μου τα βάζω σε θήκες τύπου book, και πολλές φορές κατά την κλήση κλείνω το πορτάκι και ακούω το συνομιλητή μου απ'το ακουστικό, αυτό είναι εφικτό με το Mate 30 Pro; Αν καλύψεις την οθόνη κατά την κλήση, δε μεταδίδεται ο ήχος απ' το "ακουστικό" που έχει, δηλαδή απ' την ίδια την οθόνη, ή με το κλείσιμο της θήκης θα έχω θέμα;

 

3. Τζαμάκι tempered glass έχετε βρει, δεδομένου ότι η οθόνη του είναι τόσο πολύ κυρτή;

 

4. Τα εικονικά πλήκτρα έντασης πάνω στην οθόνη πρακτικά βολεύουν; Υπάρχει τρόπος να αλλάξεις την ένταση της συσκευής με κλειστή την οθόνη, π.χ. κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, ή όταν ακούς μουσική και θες απλά να αυξομειώσεις την ένταση χωρίς να ανοίξεις την οθόνη;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1.

Δεν έχω γενικά τρόπο να το μετρήσω η συγκρίνω αυτό που λες αν κ στο σπίτι πχ με απόσταση πιάνει μια χαρά το WiFi...

Για το σήμα 3G κλπ επίσης ολα οκ μου φαίνονται αλλά καλύτερα να μας πούν άλλοι χρήστες ισως.

 

2.

Ο ηχος κατά την κλήση είναι καθαρός έχω κ εγώ book/wallet θηκη αλλά δεν έχω δοκιμάσει να μιλήσω με κλειστό πορτάκι ποτέ, μιας κ έχω μέσα κάρτες κλπ.

 

3.

πήγα κοντα στην Ομονοια κ Ψυρρη σε ενα κατάστημά κ σου βάζουν προστατευτικο αυτοί καπως με μια τεχνική που παίρνει ώρα (20 λεπτα;)

Δεν εχει φυγει 2 μηνες τώρα αλλά έχει περάσει αέρας απο κάτω κ ψηλό φαίνεται αλλα δεν ενοχλεί. Νομίζω 14€ περίπου δεν έβρισκα να βάλω μόνος.

 

4.

Εμενα με εχουν βολέψει. Και ναι αυτό που λες γίνεται κ μένει η οθόνη μαύρη αλλά στο πλαι σου εμφανίζει μια μπάρα έντασης του ήχου εαν κάνεις το double tap

Link to comment
Share on other sites

1.

Δεν έχω γενικά τρόπο να το μετρήσω η συγκρίνω αυτό που λες αν κ στο σπίτι πχ με απόσταση πιάνει μια χαρά το WiFi...

Για το σήμα 3G κλπ επίσης ολα οκ μου φαίνονται αλλά καλύτερα να μας πούν άλλοι χρήστες ισως.

 

2.

Ο ηχος κατά την κλήση είναι καθαρός έχω κ εγώ book/wallet θηκη αλλά δεν έχω δοκιμάσει να μιλήσω με κλειστό πορτάκι ποτέ, μιας κ έχω μέσα κάρτες κλπ.

 

3.

πήγα κοντα στην Ομονοια κ Ψυρρη σε ενα κατάστημά κ σου βάζουν προστατευτικο αυτοί καπως με μια τεχνική που παίρνει ώρα (20 λεπτα;)

Δεν εχει φυγει 2 μηνες τώρα αλλά έχει περάσει αέρας απο κάτω κ ψηλό φαίνεται αλλα δεν ενοχλεί. Νομίζω 14€ περίπου δεν έβρισκα να βάλω μόνος.

 

4.

Εμενα με εχουν βολέψει. Και ναι αυτό που λες γίνεται κ μένει η οθόνη μαύρη αλλά στο πλαι σου εμφανίζει μια μπάρα έντασης του ήχου εαν κάνεις το double tap

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν με κάποιο τρόπο παρακάμψω το θέμα Google services που με φρενάρει, και όντως καταλήξω σε Huawei, σίγουρα το Mate 30 pro θα είναι η επόμενη συσκευή μου.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ, ήσουν ιδιαιτέρως κατατοπιστικός. :up: :thanks:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.

 

Με την τιμη του πεσμενη, εννοειται. χεχε.

 

Ακουσα 22 Οκτ θα δειξουν μαλλον το διαδοχο του!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
.. ξέρει κανένας αν η EU έκδοση έχει διαφορά από την GR στα σκρουτζομαγαζα? και αν ναι ποια είναι αυτή? βλέπω διαφορά στην τιμή
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εδω υπαρχει μονο το ευρωπαικο mate 30 pro space silver χρωμα (l29) καλυπτεται κανονικοτατα απο εγγυηση.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στο Skroutz βλέπεις ότι κάποια μοντέλα γράφουν eu και κάποια γράφουνε gr Από ότι καταλαβαίνω τα gr είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ξέρει κανένας αν έχουν άλλες διαφορές
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα ειναι.εδω ερχεται μονο το ευρωπαικο (l29) space silver 4G
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Ενδιαφερομαι για την αποκτηση του απλου 30,κινεζικη βερζιον ..Γνωριζουμε αν η εφαρμογη google services ειναι τυπικη υποθεση η εχουμε θεματα?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας. Μπορείτε να μου πείτε ποιο firmware είναι που έφυγε η επιλογή για 40mp photo και έγινε αυτή η αλλαγή στην ποιότητα των φωτογραφιών που σχολιάστηκε γενικά αρνητικά; Αξίζει να γυρίσω σε εκείνη τη version?

Η επιλογή high-res είναι ακριβώς ίδια; Σε pro mode αν δεν πειράξω τπτ σε ρυθμίσεις, θα βγαίνουν 40mp ίδιες με auto?rearrange στην εμφάνιση των camera modes μπορώ να κάνω; ευχαριστώ πολύ

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλήμερα και χρονιά πολλά στην παρέα.

Είμαι σήμερα τρίτη ήμερα με EMUI 11.0.0 (11.0.0.151 - C432E6R7P4)

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Βελτιώσεις πάρα πολλές, AOD, μενού πλοήγησης, ρυθμίσεις, κλπ και η ποιο σημαντική από όλες (στα ματιά μου τουλάχιστον) στην κάμερα.

...

Αναμονή τώρα και για Android 11 η Harmony :lol:, για να δούμε τη θα μας δώσουν!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρονιά πολλά στην παρέα.

 

Είμαι σήμερα τρίτη ήμερα με EMUI 11.0.0 (11.0.0.151 - C432E6R7P4)

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

 

Βελτιώσεις πάρα πολλές, AOD, μενού πλοήγησης, ρυθμίσεις, κλπ και η ποιο σημαντική από όλες (στα ματιά μου τουλάχιστον) στην κάμερα.

 

...

 

Αναμονή τώρα και για Android 11 η Harmony :lol:, για να δούμε τη θα μας δώσουν!

Αν δεν σε κάνει κόπο σε παρακαλώ ανέβασε μερικά φώτο (κάνα δυο τοπία και κάνα δυο βραδινά)
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνετε διαφορές στην κάμερα ρε παιδιά...; Αν δεν εχω το πριν το μετά, νομίζω ότι δε θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω διαφορές...:-Ρ Μια χαρά ηταν κ πριν μια χαρά και τώρα :-D Εγώ σκεφτόμουν να βαλω παλια έκδοση για να δω πώς ήταν πριν από την περιβόητη αλλαγή που κράζανε όλοι ότι την χάλασαν μετά την 10 (τότε που αφαίρεσαν και το 40mp option) ! Επίσης, οοολα αυτά τα notification buttons που έχει γίνει ο κακός χαμός τι είναι;;!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχετε Huawei,και θα έχετε άρα το app Gallery,μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει εκεί καμιά εφαρμογή που να αξίζει,μιας και την κατέβασα υποχρεωτικά,για να συνδέσω το Νote 20 που έχω με ένα ρολογάκι Huawei και να πάρει το ρολόι την εφαρμογή Health;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο, πως σας φαίνεται? b081ed88b379b2dae2075f77643ba8ea.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάθος post

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...