Jump to content

Huawei Mate 30 Pro


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας γράφουμε εδώ για την νέα ναυαρχίδα της Huawei που δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα κανένα επίσημο νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη.

 

Η συσκευή κυκλοφορεί κανονικά στην Κίνα από την Παρασκευή 26/09/2019 και κατάφερα να την προμηθευτώ.

 

Για αρχή θεωρώ ότι πρόκειται για ότι πληρέστερο έχω πιάσει στα χέρια μου με εντυπωσιακό design και χαρακτηριστικά.

 

Έκανα και ένα βίντεο unboxing έτσι για να πάρετε μια γεύση.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλός τα δέχτηκες Γιώργο...Περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις από την συσκευή αν και δεν νομίζω να απέχει και πολύ από το P30 pro σε θεμα οθόνης - ηχου... Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική προχώρησε η huawei σε fhd πανελ και μονοφωνικο ήχο με ακουστικό κάτω από την οθόνη οταν υπάρχει ενα εξαιρετικό p30 pro εκεί εξω στην μισή τιμή εστω και αν δεν έρθει ποτέ Ευρώπη
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλός τα δέχτηκες Γιώργο...Περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις από την συσκευή αν και δεν νομίζω να απέχει και πολύ από το P30 pro σε θεμα οθόνης - ηχου... Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική προχώρησε η huawei σε fhd πανελ και μονοφωνικο ήχο με ακουστικό κάτω από την οθόνη οταν υπάρχει ενα εξαιρετικό p30 pro εκεί εξω στην μισή τιμή εστω και αν δεν έρθει ποτέ Ευρώπη

 

Κώστα υπάρχουν σοβαρές βελτιώσεις παντού.

Καταρχήν μιλάμε για ένα πανίσχυρο επεξεργαστή και gpu που σπάνε τα κοντέρ

 

Screenshot-20191004-190547-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Screenshot-20191004-190215-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Το δαχτυλικο είναι βελτιωμένο σε σχέση με το p30

Η μπαταρία επίσης μεγαλύτερη αλλά εκεί που φαίνεται να υπάρχει επίσης σοβαρή βελτίωση είναι στην κάμερα.

 

Για οθόνη δεν έχω να πω πολλά γιατί είναι υποκειμενικό το θέμα waterfall. Προσωπικά το θεωρώ πανέμορφο.

 

Κλείνοντας αυτό που λες για την τιμή δεν ισχύει. Μιλάς για προσφορές στο p30 pro ενώ η επίσημη τιμή είναι 1049.

Μην μπαίνεις σε αυτό το τρυπακι.

Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 500-600 αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Το design πολύ καλό όντως και η οθόνη του φαίνεται απολαυστική! Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο βολεύουν τα virtual κουμπιά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κώστα υπάρχουν σοβαρές βελτιώσεις παντού.

Καταρχήν μιλάμε για ένα πανίσχυρο επεξεργαστή και gpu που σπάνε τα κοντέρ

 

Screenshot-20191004-190547-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Screenshot-20191004-190215-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Το δαχτυλικο είναι βελτιωμένο σε σχέση με το p30

Η μπαταρία επίσης μεγαλύτερη αλλά εκεί που φαίνεται να υπάρχει επίσης σοβαρή βελτίωση είναι στην κάμερα.

 

Για οθόνη δεν έχω να πω πολλά γιατί είναι υποκειμενικό το θέμα waterfall. Προσωπικά το θεωρώ πανέμορφο.

 

Κλείνοντας αυτό που λες για την τιμή δεν ισχύει. Μιλάς για προσφορές στο p30 pro ενώ η επίσημη τιμή είναι 1049.

Μην μπαίνεις σε αυτό το τρυπακι.

Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 500-600 αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση

 

ασε το antutu..και το 11 pro max χτυπαει κοντα 500.000.geekbench τρεξε να δουμε αν φτανει τους κορυφαιους!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε επιδόσεις κοντράρει στα ίσια το iPhone 11 με performance mode στο συγκριτικό του gsmarena.

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995p4.php

Βασικά πρέπει να είναι το πιο πλήρες Android κινητό όσον αφορά τα specs και επιδόσεις που κυκλοφορεί εκεί έξω αυτήν την περίοδο και σίγουρα το καλύτερο που έχει βγάλει η huawei. Ακόμα και στην κάμερα, αν εξαιρέσουμε το optical zoom, έχει καλύτερες επιδόσεις από το p30 pro σε πολλά σημεία

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro_vs_p30_pro_camera_compare-news-39469.php

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Το design πολύ καλό όντως και η οθόνη του φαίνεται απολαυστική! Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο βολεύουν τα virtual κουμπιά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Στην διάρκεια κλήσης πρέπει να είναι πολύ άβολο αν θέλεις να αλλάξεις την ένταση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο..οπωςσου εγραψα στο βιμτεο την συσκευη την θεωρω μακραν κορυφη..εχω την ενυυπωση πως για καιεο πλεον θα βλεπουμε fhd πανελ και μονο ηχο στα κορυφαια huawei..για τον ηχι με πειραζει..για την οθονη οχι..μιας και η σιαφορα στην αυτονομια οντως της δινει το δικαιο μαζι με τους kirin..

Το τηλεφωνο ειμαι αλλοιυ οπως και το P30

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μλκια που βάλανε Android. Εγώ αν ήμουν Huawei, μετά από αυτό με την Google, θα έριχνα χρήμα να στηθεί σωστά το Ubuntu Phone και θα έβαζα αυτό

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε και αν θα κυκλοφορησεις στην Ελλαδα?Επισης αν θα εχει ή θα δεχεται Google services?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε και αν θα κυκλοφορησεις στην Ελλαδα?Επισης αν θα εχει ή θα δεχεται Google services?

 

Προς το παρών μόνο Ρουμανία από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών μόνο Ρουμανία από Ευρώπη.

 

Αρα πλησιαζει ο καιρος...!!Για να δουμε.Αποτι διαβασα παιρνει και google services τελικα οποτε μαλλον ολα βαινουν καλως...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ σκέφτομαι να πω τον ξάδερφο μου να το φέρει από την Κίνα μιας και θα παει σε έναν μήνα
Θα σκάσεις τόσα και αν πάθει κάτι το πετάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα πλησιαζει ο καιρος...!!Για να δουμε.Αποτι διαβασα παιρνει και google services τελικα οποτε μαλλον ολα βαινουν καλως...
Google services δεν είναι κάτι το δισκολο να το πάρει το να περάσει safenet είναι δύσκολο αλλιος πολλές εφαρμογές δεν παίζουν καθος είναι non certified device
Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσεις τόσα και αν πάθει κάτι το πετάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google services δεν είναι κάτι το δισκολο να το πάρει το να περάσει safenet είναι δύσκολο αλλιος πολλές εφαρμογές δεν παίζουν καθος είναι non certified device

 

Ειμαι ηδη Κινα και αυριο θα το παρω. 8/128 εκδοση στα 730 περιπου.

Δεν το πετας αν παθει κατι , η εγγυηση ειναι παγκοσμια για την Χουα απλα χανεις το 2ο "ευρωπαικο" ετος εγγυησης.

Γενικα πιστευω πως ακομα κι αν δεν τα βρουνε με τον Τραμπακουλα θα βγουν ανεπισημοι τροποι για να παιζουν ολα.

 

Προς το παρων θα την εχω σαν δευτερη συσκευη βεβαια γιατι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας.

Θα το δουλεψω λιγακι και θα επανελθω με εντυπωσεις για την συσκευη αλλα και την συμπεριφορα των Gapps (υπαρχουν τουλαχιστον 2 τροποι να μπουν κι ας μπλοκαραν τον τελευταιο)

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση ειναι παγκοσμια για την Χουα απλα χανεις το 2ο "ευρωπαικο" ετος εγγυησης.

 

Ποιος ηρθε?

Παγκοσμια εγγυηση μονο η Apple εχει.

Ουτε καν η Samsung δεν εχει και οχι μονο αυτο αλλα δεν αναλαμβανουν και την επισκευη κινητων τα οποια προοριζονται για χωρες του εξωτερικου(εκτος Ευρωπης).

 

Ψαξτε το παραπανω πριν δωσετε τσαμπα χρηματα σε τοσο ακριβη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη Κινα και αυριο θα το παρω. 8/128 εκδοση στα 730 περιπου.

Δεν το πετας αν παθει κατι , η εγγυηση ειναι παγκοσμια για την Χουα απλα χανεις το 2ο "ευρωπαικο" ετος εγγυησης.

Γενικα πιστευω πως ακομα κι αν δεν τα βρουνε με τον Τραμπακουλα θα βγουν ανεπισημοι τροποι για να παιζουν ολα.

 

Προς το παρων θα την εχω σαν δευτερη συσκευη βεβαια γιατι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας.

Θα το δουλεψω λιγακι και θα επανελθω με εντυπωσεις για την συσκευη αλλα και την συμπεριφορα των Gapps (υπαρχουν τουλαχιστον 2 τροποι να μπουν κι ας μπλοκαραν τον τελευταιο)

 

εβαλε η huawei στο συνγεκριμενο μοντελο global εγγηηση? μεχρι τωρα ηταν 5 περιοχων αν δεν κανω λαθος us/asia/europe και δυο ακομη

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα χουα εδω παντως μου ειπε οτι η εγγυηση μου ισχυει κανονικα και στην ελλαδα .

Επισης θα αναφερεται και μεσα στην συσκευη (μενου)

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχουν ειδικες οδηγιες για την εγγυηση συγκεκριμενα στο mate30pro μετα απο αυτα που εγιναν δεν το γνωριζω.

 

Αλλα γενικα σε ολες τις αλλες android εταιρειες,οτιδηποτε αγοραζεται εκτος Ευρωπης δεν εχει εγγυηση εδω Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι μια ευκαιρία το κινητό αυτό, για όσους τόσα χρόνια στα διάφορα θέματα ήθελαν να αποκοπούν από την Google και τα services.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη Κινα και αυριο θα το παρω. 8/128 εκδοση στα 730 περιπου.

Δεν το πετας αν παθει κατι , η εγγυηση ειναι παγκοσμια για την Χουα απλα χανεις το 2ο "ευρωπαικο" ετος εγγυησης.

Γενικα πιστευω πως ακομα κι αν δεν τα βρουνε με τον Τραμπακουλα θα βγουν ανεπισημοι τροποι για να παιζουν ολα.

 

Προς το παρων θα την εχω σαν δευτερη συσκευη βεβαια γιατι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας.

Θα το δουλεψω λιγακι και θα επανελθω με εντυπωσεις για την συσκευη αλλα και την συμπεριφορα των Gapps (υπαρχουν τουλαχιστον 2 τροποι να μπουν κι ας μπλοκαραν τον τελευταιο)

 

Εαν δεν λυθεί το θέμα με την Αμερική, η συσκευή δεν θα μπορέσει ποτέ να "παιξεί 'ολα". Ξεχνάς πληρωμές με Google Pay (και ενδεχομένως και κάποιες τραπεζικές εφαρμογές δεν θα δουλεύουν μιας και στο Google Play η συσκευή θα είναι "not certified") και βέβαια ξεχνάς και το Netflix για τον ίδιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...