Jump to content

Πληκτρολογιο απο το μέλλον!


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το εχετε ξαναδει. Εγω επαθα πλακα. Το ειδα σε αλλο φορουμ στο insomnia.gr και ειπα να το μεταφερω και εδω για οσους δεν γνωριζουν το site.

 

http://www.artlebedev.com/portfolio/optimus/

 

"Optimus is good for any layouts—Cyrillic, Ancient Greek, Georgian, Arabian—and so on to infinity: notes, numerals, special symbols, HTML codes, mathematical functions."

http://www.artlebedev.com/portfolio/optimus/keyb_001.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βαζει νεα στανταρ στον τροπο που δουλευεις με το pc (ειδες τις συντομευσεις για το photoshop...)Aρα για καποιον που του χρειαζεται δεν νομιζω να τον απασχολησει η τιμη.Εγω προσωπικα μεχρι 150€ θα εδινα...Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για πληκτρολογιο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βαζει νεα στανταρ στον τροπο που δουλευεις με το pc (ειδες τις συντομευσεις για το photoshop...)Aρα για καποιον που του χρειαζεται δεν νομιζω να τον απασχολησει η τιμη.Εγω προσωπικα μεχρι 150€ θα εδινα...Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για πληκτρολογιο...

150€ καλά θα είναι,μην δούμε καμιά τιμή στα 300€+ φοβάμαι.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

150€ καλά θα είναι,μην δούμε καμιά τιμή στα 300€+ φοβάμαι.

Κατι αναφερει το site για περιπτωση ΟΕΜ. Μπορει να το δουμε σε υλοποιησεις καποιων εταιριων και ετσι να ειναι μικροτερο το κοστος αποκτησης του...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το βλεπω δεν ειναι και κατι το εντυπωσιακο!!! ενα απλο πληκτρολογιo με διαφορα πληκτρα στα πλαγια.... υπαρχουν τετοια.... ;)

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Apla APEXTO...otan tha vgei stin paragwgi...tha ginei apiasto... an den einai akrivoutsiko...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το βλεπω δεν ειναι και κατι το εντυπωσιακο!!! ενα απλο πληκτρολογιo με διαφορα πληκτρα στα πλαγια.... υπαρχουν τετοια.... ;)

 

 

Για κάνε λίγο κόπο να ανοίξεις τη σελίδα :p :innocent: Το κάθε κουμπί είναι μια ξεχωριστή μίνι-οθώνη (έγχρωμη)... :)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

...
Μην βάζετε τόσο μεγάλες εικόνες γιατί οι σελίδες του forum ξεχειλώνουν αν η ανάλυση της οθόνης δεν είναι μεγάλη (συμβαίνει και σε 1024x768).
Link to comment
Share on other sites

Τέλειες οι λειτουργίες του :X :!: :!: :!: , αλλά εμένα δε μ' αρέσει, και δε θα έδινα ούτε 100euro, καθώς δε μου αρέσει το design του. Τα κουμπιά είναι πολύ ''τετραγωνισμένα'' χωρίς να έχουν λίγο καμπυλότητα, και τα πλήκτα βρίσκονται στην ίδια ευθεία μεταξύ τους απο πάνω προς τα κάτω, και νομίζω πως θε έιναι δύσκολο στη πληκτρολόγηση [μάλλον]. Επίσης καταγράφεται μόνο ένα χαρακτήρας σε κάθε πλήκτρο. [πχ στο πλήκτρο ''D Δδ'' υπάρχει μόνο το γράμμα ''D''. Αλλα ίσως αυτό λύνεται με drivers,... τέλος η τελευταία εικόνα στη σελίδα που το δείχνει ολόκληρο, μου θυμίζει παιδικό παιχνίδι :p , αλλά σαφώς η ποιότητα του θα είναι πολύ υψηλή, και δε νομίζω να κοστίζει μόνο 150e..

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ εντυποσιακό... και σκεύτομαι ότι μαζί μ'αυτό λογικά θα κυκλοφορεί και το κατάλληλο πρόγραμμα για να φτιάξεις ... "τα δικά σου πλήκτρα!!" :happy:

 

Αλλά, δεν είμαι διατεθημένος να δώσω πολλά για ένα πληκτρολόγιο!!:down:

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε λίγο κόπο να ανοίξεις τη σελίδα :p :innocent: Το κάθε κουμπί είναι μια ξεχωριστή μίνι-οθώνη (έγχρωμη)... :)

 

και, δεν προκειτε να δωσω 300+ ευρω (γιατι τοσο θα κανει) για ενα πληκτρολογιο που εχει μινι οθονες :lol: :lol: :lol: :lol: δεν παω να παρω καμια TFT καλυτερα!!!!

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

και, δεν προκειτε να δωσω 300+ ευρω (γιατι τοσο θα κανει) για ενα πληκτρολογιο που εχει μινι οθονες :lol: :lol: :lol: :lol: δεν παω να παρω καμια TFT καλυτερα!!!!

 

Προφανώς αδυνατείς να συλλάβεις την πολυχρηστικότητα της συγκεκριμένης συσκευής, ή δεν σου έχουν χρειαστεί ποτέ οι λειτουργίες που παρέχει. Άρα πολύ απλά το συγκεκριμένο προϊόν απλά δεν απευθύνεται σε σένα. Πάρε την TFT.

 

Και τώρα το αγαπημένο σου smiley...

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα κοστίζει περίπου? http://www.engadget.com/entry/1234000873050764 καλή ανάγνωση. :)

Οχι λιγοτερο απο 200$-300$ :X Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν κάνει γύρω στα 200 ευρώ το θεωρώ λογική τιμή γι'αυτά που έχει (αν και πιστεύω θα κάνει αρκετά παραπάνω..)
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...