Jump to content

Ειδοποίηση στο κινητό ότι μπήκα στο Cosmote One?


Innersense
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Μόλις μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό μου (καρτοκινητό Cosmote) που με καλοσορίζει στο Cosmote One :blink:

Δεν έδωσα πολύ σημασία γιατί δούλευα και λίγο μετά ακολουθεί μια κλήση από άγνωστο αριθμό, το σηκώνω και ήταν αυτοματοποιημένο μήνυμα που μου έλεγε ότι "Σας ευχαριστούμε που επσκεφτήκατε τα καταστήματα Γερμανός, παρακαλούμε απαντήστε στο σύντομο ερωτηματολόγιο που ακολουθεί για την εμπειρία σας!"

 

WTF???

 

Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Κάποιος υπάλληλος που δεν έχει τι να κάνει αποφάσισε να ενώσει το σταθερό μου στην Cosmote με το Καρτοκινητό με Cosmote One? Είναι υποχρεωτικό;

 

Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

Χάνω κανένα πλεονέκτημα που είχα με την Cosmocarta ή απλά προστίθεται η προσφορά των 1000λεπτών ανάμεσα στις συνδέσεις του Cosmote One (η οποία ουδέποτε με ενδιέφερε)? Υπάρχει κάποια άλλη χρέωση;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις 1000 λεπτά δωρεάν ανάμεσα στα νούμερα που είναι δηλωμένα στο cosmote one χωρίς κάποια άλλη χρέωση ή αλλαγή. Το ερώτημα είναι ποιος στο έκανε αυτό?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί αναρωτιέμαι αν άλλαξε κάτι ακόμα και με πολύ ψηλά γράμματα...

 

Είναι άξιο απορίας το ποιος έκανε την ενεργοποίηση και επειδή έχω ακούσει διάφορα περιστατικά με υπαλλήλους που αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες, αισθάνομαι πολύ περίεργα να γίνονται πράγματα χωρίς τον έλεγχο και τη συγκατάθεση μου...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί αναρωτιέμαι αν άλλαξε κάτι ακόμα και με πολύ ψηλά γράμματα...

 

 

 

Είναι άξιο απορίας το ποιος έκανε την ενεργοποίηση και επειδή έχω ακούσει διάφορα περιστατικά με υπαλλήλους που αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες, αισθάνομαι πολύ περίεργα να γίνονται πράγματα χωρίς τον έλεγχο και τη συγκατάθεση μου...

Δεν νομίζω να γίνεται έτσι εύκολα. Εγώ αν θυμάμαι όταν το ενεργοποίησα έβαλα και υπογραφές. Τσέκαρε αν σου μπήκαν τα 1000 λεπτά και ποια άλλα νούμερα είναι μέλη. Μπορεί απλά να σου ήρθε ενημέρωση ότι δικαιούστε την υπηρεσία. Γιατί και εγώ την είχα την υπηρεσία καιρό, αλλά μόνο αφού πήγα σε κατάστημα και δηλώθηκαν τα νούμερα κλπ ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο Cosmote App μου έδειξε κατευθείαν ότι μπήκαν "1000 λεπτά προς μέλη του COSMOTE One"

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν μέλη, μόνος μου είμαι, ένα σταθερό και ένα καρτοκινητό έχω στο όνομα μου!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

μήπως έβαλε κάποιος λάθος νούμερο στην αίτηση και το πέρασαν σε εσένα και όχι αυτόν που το ζήτησε;

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το εκανε σου αλλαξε την διευθυνση σου που ειχες δηλωμενη σαν συνδρομητης σε αυτη του συμβολαιου Κοσμοτε που εχει φτιαξει το One οπότε μιλα με την εξυπηρετηση να δεις αν εχει αλλαξει η διευθυνση σου και μετα να δεις με ποιον-ους αλλους αριθμους εισαι μαζι σε One. Μπορει να ειναι κανενας κοντινος συγγενης σου!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και στον γυιό μου που έχει πλέον το τηλέφωνο του σπιτιού και 12 καρτοκινητά.

Εκεί που είχε ένα στο cosmote one τώρα βρέθηκε με 5 . Αυτόματα πρέπει να έγινε. Διαλέξανε στην τύχη.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και με πήραν χθες για να μου διαφημίσουν προσφορά Cosmote TV και βρήκα ευκαιρία να τους τα πω.

Και για την τρελή αναμονή στα τηλέφωνα όταν ψάχνεις εξυπηρέτηση και για αυτό που έγινε.

Η απάντηση ήταν ότι όντως μπορεί να έγινε ως αυτοματοποιημένη διαδικασία από κάποιον πωλητή και για να μάθω περισσότερα θα πρέπει να καλέσω το κατάστημα από το οποίο έγινε το οποίο φυσικά δεν γνωρίζω πιο είναι.

Το αστείο είναι ότι εφόσον δεν υπάρχει καμία χρέωση δεν έχει νόημα να τους πεις κάτι αφού θεωρητικά το μόνο που κάνουν είναι ότι σου "χαρίζουν" 1000 λεπτά από τη μια γραμμή στην άλλη, τα οποία εμένα προσωπικά μου είναι εντελώς αχρείαστα και αδιάφορα και γι αυτό δεν το είχα κάνει και μόνος μου.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει στόχος στα καταστήματα να κανουν one...

 

Οπότε όταν δεν τον πιάνουν, λογικά ενεργοποιούν από τους πελάτες που επισκέφτηκαν το κατάστημα Κάποτε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό μου (καρτοκινητό Cosmote) που με καλοσορίζει στο Cosmote One :blink:

Δεν έδωσα πολύ σημασία γιατί δούλευα και λίγο μετά ακολουθεί μια κλήση από άγνωστο αριθμό, το σηκώνω και ήταν αυτοματοποιημένο μήνυμα που μου έλεγε ότι "Σας ευχαριστούμε που επσκεφτήκατε τα καταστήματα Γερμανός, παρακαλούμε απαντήστε στο σύντομο ερωτηματολόγιο που ακολουθεί για την εμπειρία σας!"

 

WTF???

 

Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Κάποιος υπάλληλος που δεν έχει τι να κάνει αποφάσισε να ενώσει το σταθερό μου στην Cosmote με το Καρτοκινητό με Cosmote One? Είναι υποχρεωτικό;

 

Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

Χάνω κανένα πλεονέκτημα που είχα με την Cosmocarta ή απλά προστίθεται η προσφορά των 1000λεπτών ανάμεσα στις συνδέσεις του Cosmote One (η οποία ουδέποτε με ενδιέφερε)? Υπάρχει κάποια άλλη χρέωση;

 

Οταν ειχα παει στον οτε να αγορασω ενα καρτοκινητο με ρωτησαν αν θα ηθελα και το cosmote οne.Επειδη ειχα ηδη σταθερο και αλλο ενα καρτοκινητο στο ονομα μου.Το ενεργοποιησα και δεν υπαρχει ουτε εξτρα χρεωση ουτε τιποτα.Για μενα και ν μην το χρειαζεσαι κρατησε το ..Τσαμπα είναι!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...