Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To paypal mail του pandawill είναι customerservice@pandawill.com Τουλάχιστον στις δικές μου αγορές, αυτό το email μου έχει δώσει η paypal ως το email που έστειλα τα χρήματα:

"Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *WWWPANDAWIL"

Payment sent to customerservice@pandawill.com"

 

εγω παντως αυτο βλεπω στη φωτο,το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 6 μερες και δεν απαντει πλεον παρολο που του εστειλα το βιντεο ,να επιλεξω την επιλογη request a refund? τι μου προτεινετε?

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ψαχνω για tablet κλώνο ipad. Εχετε κατι να προτείνετε;

Εδω κανείς;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα εχω διαβασει γενικα το thread , το προβλημα μου ειναι οτι αγορασα ενα ταμπλετ ελλαττωματικο , ανοιξα dispute στο paypal, μου απαντησε ο πωλητης οτι θεει να δει ενα video το ανεβασα στο youtube και απο εκει και περα εχουν περασει 5 μερες και δεν εχει απαντησει .

το αλλο θεμα ειναι οτι δεν βλεπω πουθενα την διευθυνση paypal του pandawill παρα μονο τo paypal mail του (pandawill.com@gmail.com) για να το στειλω χωρις να περιμενω την απαντηση του

 

Θέλεις δηλαδή να στείλεις πίσω στο panda το tablet χωρίς προηγουμένως να έχεις συνεννοηθεί μαζί τους;

Να μην το κάνεις. Εχω την διεύθυνση τους γιατί έχω επιστρέψει μέσα σε εγγύηση κινητό, αλλά είχα ήδη μιλήσει μαζί τους και μου δώσανε αριθμό RMA τον οποίο μου ζήτησαν να αναγράφεται και πάνω στο πακέτο.

 

εγω παντως αυτο βλεπω στη φωτο,το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 6 μερες και δεν απαντει πλεον παρολο που του εστειλα το βιντεο ,να επιλεξω την επιλογη request a refund? τι μου προτεινετε?

 

Εφόσον το panda δεν σου έχει δώσει άλλη απάντηση, ξαναγράψε τους μέσα απο το dispute και όχι απο το email σου στο email τους και ζήτησε την διεύθυνση τους για να το επιστρέψεις ( για να μην σου πουν μετά δεν το παραλάβαμε γιατί το έστειλες αλλού ) και γράψε επίσης ότι θέλεις full refund και όχι αντικατάσταση ή επιδιόρθωση.

Αν όλα πάνε καλά, να τραβήξεις φωτο απο το πακέτο μαζί με την απόδειξη απο τα ΕΛΤΑ γιατί ίσως σου τα ζητήσει το paypal στην πορεία.

 

Αν πάλι δεν σου απαντήσουν, ξαναρώτησε εδώ, μήπως σου πει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση, πως να το χειριστείς.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την άποχη σας οσον αφορά το πως να κάνω το παρακάτω:

Ζητησα απο το geek να παραλάβει το tablet που εστειλα, και ρώτησα αν γινεται να μου δώσουν άλλο ταμπλετ παραπλήσιας αξίας με αυτό που αγόρασα...Το δικό μου το ειχα αγοράσει 211 δολλάρια και αυτο που έχω σταμπάρει εχει 226 δολλάρια..Αν δεχτούν να μου δώσουν αυτο με τα 226 αλλά να τους πληρώσω τα επιπλέον δολλάρια, πως πρέπει να το χειριστώ?Πως θα είμαι σίγουρος τι θα μου στείλουν?

 

ps: για τα μεταφορικά, μου προτειναν να μιραστούμε το κοστος των 15ευρώ, να μου δώσουν δηλαδή 10$ (7Euro)..

Link to comment
Share on other sites

Το tablet το έστειλες πίσω με το που το παρέλαβες? Αν ναι ρώτα τους αν μπορούν να σου κανουν refund και να αγοράσεις μετά όποιο θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Το tablet το έστειλες πίσω με το που το παρέλαβες? Αν ναι ρώτα τους αν μπορούν να σου κανουν refund και να αγοράσεις μετά όποιο θέλεις.

 

To εστειλα στο πρώτο 5ημερο..Το θέμα ειναι οτι μου ζήτησαν μόνο την ταμπλέτα να βάλω μεσα, οπότε έμεινε εκτός ο φορτιστής...Ίσως να μην καταφέρω να το κάνω αυτο..Συν οτι αν ζητήσω refund δεν προκειται να αναλάβουν μεταφορικά καθολου...Εκτός αν μου δώσουν κουπόνι 211$ ( :lol: ) να πάρω οτι θέλω εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

προσφατα αποκτησα ενα vero A7720. To προβλημα ειναι οτι η οθονη ειναι θολη. Τα γραμματα ολα φαινονται θολα.

Πως μπορω να το διορθωσω ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιο πρόβλημα και το έστειλες πίσω? Αν ναι δε νομίζω να είναι δύσκολο να ζητήσεις refund. Ας αφαιρέσουν 1,5 ευρώ από το refund για τον φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποδειξη αγοραας γιατι ειναι δωρο

εχει ενα χαρτι μεσα ομως που λεει 1 χρονο εγγυησης.Που μπορω να το παω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποδειξη αγοραας γιατι ειναι δωρο

εχει ενα χαρτι μεσα ομως που λεει 1 χρονο εγγυησης.Που μπορω να το παω?

 

ρωτα αυτον που στο πηρε δωρο απο που το πηρε

Link to comment
Share on other sites

εστειλα και στο site της oktabit

οχι το κουτι ειχε μεσα μονο ενα χαρτι που λεει οτι εχει 1 χρονο αποδειξη και οδηγιες χρησης του tablet

δεν μπορουν να δουν καπως ποτε αγοραστηκε ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιο πρόβλημα και το έστειλες πίσω? Αν ναι δε νομίζω να είναι δύσκολο να ζητήσεις refund. Ας αφαιρέσουν 1,5 ευρώ από το refund για τον φορτιστή.

 

Ναι ειχε προβλημα..Το θεμα ειναι οτι κανουν παζάρια για τα μεταφορικά...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...θα ηθελα να ρωτησω εχω το tablet galaxy note και εχει λειτουργικο android πως μπορω να μπω στο smeet του zoo.gr....ξερει κανεις ας με βοηθησει γιατι μπαινω και παιζω και δ ξερω αν γινεται
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω αυτό το OMEGA MID7200 και το πρόβλημα είναι το εξής έχει εδώ και αρκετές μέρες κολλαει το γύρισα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και βλέπω ότι το πρόβλημα συνεχίζεται. Σκεφτομαι να του ξανά περάσω την rom αλλά εκεί θέλω μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω να το κάνω και αν μπορετέ να μου πείτε από πού να την κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο παιδια για firmware? Ψαχνω συγκεκριμεναγια το tab 824 και δεν βρισκω τιποτα, ουτε στα γερμανικα sites.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα ainol fire και το touchscreen δεν παιζει ...το ειχα παρει απο το ipadalternative 9/2012 μπορω να το στειλω καπου για αντικατασταση ?το συγκεκριμενο μαγαζι βεβαια εχει κλεισει ...
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως κυκλοφορούν ταμπλετ που μπορούν να δεχθούν κατά σιμ και λειτουργούν και ως τηλέφωνο. Πώς τα το ψάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως κυκλοφορούν ταμπλετ που μπορούν να δεχθούν κατά σιμ και λειτουργούν και ως τηλέφωνο. Πώς τα το ψάξω αυτό;

 

ως phablet

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...