Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες λενοβο π8 και κάποιο samsung tab

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

το π8 φαινεται εξαιρετικη επιλογη , ομως πρωτον δεν ειδα να υποστηριζει δικτυα 3g/4g και δευτερον το βρισκω μονο σε gearbest που σημαινει οτι δεν θα ερθει μεσα στις επομενες 7 ημερες :/ . Επισης τα ταμπ δεν τα βρισκω σε τιμες μεχρι 250 (μιλωντας για αυτα που υποστηριζουν 3g και ειναι 8 ιντσες). Το μοναδικο που εχω βρει ειναι https://www.skroutz.gr/s/10138724/Lenovo-Tab-3-A8-50-8-4G-16GB.html , καποια γνωμη;

Edited by Holymage
Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνεις κανα βιβλιο, ουτε να φοβασαι μην στο κλεψουν ουτε να ψαχνεις για πριζες...

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να προσανατολιστείς προς την αγορά ενός power bank ώστε να μη σε απασχολεί η κατανάλωση της μπαταρίας.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου το είχε στείλει κι εμένα η InfoQuest γιατί έχω ένα που χαλούσε συνέχεια. Έκανα τη βλακεία και δεν το επέστρεψα τότε (ήταν <1 μήνα) και έκτοτε ξαναχάλασε. Αν βρώ το αρχείο στα backup μου θα στείλω link. Εναλλακτικά επειδή έχω πρόσβαση σε ένα ίδιο που δουλεύει, σκέφτομαι αν έχει νόημα να γίνει cloning από εκείνο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχει κανείς αυτο το ταμπλετ να μου πει εντυπώσεις; . Για απλη χρηση Internet και ταινίες το θέλω. Το εχει στο e-shop 169 ευρώ.

 

http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-v113-116-fhd-touch-2gb-64gb-wifi-dark-grey-p-PER.920567

Link to comment
Share on other sites

Με 40 ευρώ παραπάνω μπορείς να πάρεις κάτι αρκετά καλύτερο. Τσέκαρε εδώ

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Με 40 ευρώ παραπάνω μπορείς να πάρεις κάτι αρκετά καλύτερο. Τσέκαρε εδώ

Ναι το εχω δει και αυτό, απλα ελεγα το innovator επειδη εχειλιγο μεγαλύτερη οθονη, το chuwi βέβαια εχει 4 ram αντι τα 2 του innovator, και γιαυτο μαλλον μου το προτείνεις

Link to comment
Share on other sites

E-star.ελαβα πριν λιγο σαν δωρο,ενα ταμπλετ 10 ιντσων της συγκεκριμενης εταιριας.γνωριζω οτι ειναι ενα πολυ οικονομικο ταμπλετ οποτε δεν εχω μεγαλες απαιτησεις.το εχει κανεις να μας πει γνωμες;μιλαω σε βαθος χρονου,γιατι ενα τεταρτακι που το επαιξα ηταν ολα.οκ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για αυτόν τον λόγο και νομίζω πως δεν έχεις θέμα και με την οθόνη , εμένα πάντως μου φαίνεται ικανοποιητική.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και καλές γιορτές.

 

έχει καταφέρει γενικά κανείς, να εχει πλήρως λειτουργικό PlayStore στο Innovator Tab725 (του eshop είναι).

έβαλα ενα .apk, το οποίο ομως συνεχεια κρασάρει και αρα ειναι μη λειτουργικό.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Πώς πάνε απο ποιότητα κατασκευής?Ανθεκτικότητα στην υγρασία?Με ενδιαφέρει η χρήση το βράδυ σε αστρονομικές παρατηρήσεις(ηλεκτρονικοί χάρτες).Μπορεί να γίνει σε tablet ασφάλιση με κάποια συσκευασία κατά της υγρασίας?

Ευχαριστώ-Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Πώς πάνε απο ποιότητα κατασκευής?Ανθεκτικότητα στην υγρασία?Με ενδιαφέρει η χρήση το βράδυ σε αστρονομικές παρατηρήσεις(ηλεκτρονικοί χάρτες).Μπορεί να γίνει σε tablet ασφάλιση με κάποια συσκευασία κατά της υγρασίας?

Ευχαριστώ-Κώστας

 

Νομίζω οτι στον κώτσο έχουν ενα πρόγραμμα που μπορεί να σε καλύψει σε αυτό το κομμάτι.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό tablet (Hyundai Rock X800) που τρέχει Android 4.1.1 και έχει RAM 1 Gb και ROM 16 Gb.

 

Την ROM την βλέπει σαν 1 Gb "Internal Storage", όπου εγκαθιστά τις εφαρμογές και 14 Gb σαν "SD Card" όπου μπορεί να μεταφέρει κάποιες απο αυτές τις εφαρμογές.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και με ένα TurboX HiveV αλλά, όταν το είχα πάει στο service του Πλαίσιου, με το reset που έκαναν και την επανεγκατάσταση του λειτουργικού (Android 4.4.2), είδε όλη τη ROM (επίσης 16 Gb) σαν "Internal Storage" και μπορώ να εγκαθιστώ πολλές εφαρμογές εκει.

 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και στο Hyundai Rock X800 άραγε; Και πώς;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!Ευχαριστώ για την απάντηση!Όμως δεν εννοώ κάποιο πρόγραμμα προστασίας απο κάποια εταιρεία με επιπλέον κόστος,αλλά κάποια θήκη-πατέντα,αδιαβροχοποίησης-προστασίας απο την υγρασία.Τα laptops δεν επιτρέπουν κάποιο τέτοιο,επειδή διαθέτουν ανεμιστηράκι για εξαερισμό-ψύξη.Τα tablets τί είδους ψύξη διαθέτουν?Μπορούν να τοποθετηθουν σε αδιάβροχη θήκη,και να ψύχονται κανονικά χωρίς πρόβλημα?

Ευχαριστώ-Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Θελω να αγορασω κατι που να μπορει να αντεξει καπως σε μικρα παιδια. Με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο https://www.skroutz.gr/s/13131239/Denver-TAQ-90062-9-8GB.html , υπαρχει καποιος που το εχει παρει ? Θα με ενδιεφερε μια γνωμη. Επισης αν γνωριζεται καποιο αλλο μοντελο/εταιρια ευχαριστως.

θενξ ! και καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Ειχε.παρει η ανηψια μου ενα παρομοιο αλλης μαρκας βεβαια,αλλα με τετοια λαστιχενια θηκη απο την μανα του.βγηκε off και αυτο αλλα της κρατησε περισσοτερο απο οτιδηποτε ειχε.η μικρη ειναι ταμπλετοφαγος.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ειχε.παρει η ανηψια μου ενα παρομοιο αλλης μαρκας βεβαια,αλλα με τετοια λαστιχενια θηκη απο την μανα του.βγηκε off και αυτο αλλα της κρατησε περισσοτερο απο οτιδηποτε ειχε.η μικρη ειναι ταμπλετοφαγος.

 

Στην ιδια τιμη ? Θυμασαι μηπως πιο ?

Ναι δεν ελπιζω να κρατησει και χρονο .. αλλα υποθετω οτι δινοντας 50 ευρω για ενα απλο ταμπλετ, θα το στειλει αδιαβαστο σε 2 λεπτα, ενω με αυτο φαινεται οτι θα βγαλει κανα 2μηνο με τυχη. Κι εγω για την ανιψια το θελω , που βλεπω να κανει καριερα σπασιματος ηλεκτρονικων συσκευων, αλλα δε με νοιαζει της εχω αδυναμια :D

Ευχαριστω για την απαντηση σου παντως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και αργά,αξίζει μια ματιά:http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/chuwi-hi8-pro-tablet-8-32gb-leyko/prod8810890pp/

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αγορασα ενα ταμπλετ bitmore πριν 6 μηνες. Πριν 10 μερες εσβησε και το πηγα στο σερβις. Μου απεσταλη μηνυμα οτι το προιον επισκευαστηκε και οτι θα το στειλουν με κουριερ. Λογω καθυστερησης οπως το ειδα εγω ειπα να παρω ενα τηλεφωνο στο σερβις αν ξεραν ποτε θα το παραλάβω. Κατα τη διαρκεια της συζητησης τελικα ενημερωθηκα οτι το ταμπλετ δεν επισκευαστηκε αλλα και ότι δεν υπαρχει πλεον τετοια συσκευη για να μου δωσουν καινουρια.Και οτι θα μου στειλουν το ταμπλετ οπως τους το εδωσα και μαζι ενα χαρτι για να πάω εκει που το αγόρασα και θα αναλαβει απο κει και περα το εν λογω μαγαζι. Ξερει κανεις τι έπεται? Δηλαδη στο μαγαζι που το αγόρασα τι θα μου δώσουν? Τα λεφτα μου πίσω? Αλλη συσκευη ? Αν καποιος ξερει τι δικαιωματα έχω ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα σου γινει πιστωση και να παρεις κατι αλλο με η χωρις εξτρα χρηματα.Αν εχουν την ιδια συσκευη και τη θελεις και αυτο μπορει να γινει.Επιστροφη χρηματων θα σου πει μονο το καταστημα αν κανει , δεν ειναι απιθανο αλλα σπανια συμβαινει πια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ίδια συσκευη. Οπότε σε περίπτωση πίστωσης αν ξερει κάποιος μπορεί να μου δώσουν μια συσκευή αντίστοιχη. Λογικά εφοσον δεχτώ. Γιατί αν την αγορασα 100 ευρω και μου δινουν μια των 50 εγω τι κάνω? Η αν όχι κατωτερης τιμής αλλά ποιότητας τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...