Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως η ποιο γρήγορη αποστολή στην Κινα !!!

Τωρα αναμένουμε παραλαβή απο εκει λογικά ... :)

 

3/5/2017, 13:50:00 CHINA DEPARTURE FROM INWARD OFFICE OF EXCHANGE

28/4/2017, 09:13:00 CHINA RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

25/4/2017, 19:43:19 ATHENS AIRMAIL CENTER DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE (--> CHINA)

25/4/2017, 16:12:56 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH LOADED (--> ATHENS AIRMAIL CENTER)

25/4/2017, 14:48:10 ATHENS AIRMAIL CENTER ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

25/4/2017, 12:51:57 GALATSIOU - ELTA DISPATCH LOADED (--> ATHENS SORTING CENTER)

25/4/2017, 11:14:56 GALATSIOU - ELTA DISPATCH CLOSED (--> ATHENS AIRMAIL CENTER)

25/4/2017, 09:36:21 GALATSIOU - ELTA ITEM PICK UP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά . Κατά πάσα πιθανότητα ξεκινάω μια δουλειά - ασχολία ως δάσκαλος χορού και θα χρειαστώ ένα ταμπλετ για τις ανάγκες της δουλειάς ασχολίας ... Χρειάζομαι κάμποση μνήμη για να έχω αποθηκευμένα τραγούδια - χορούς αλλά και με μια κάρτα μνήμης θα είμαι κομπλέ .. Η οθόνη δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αλλά να είναι πάνω από 8 υποθέτω ... Ίσως και λίγο μικρότερη .. Κάμερα δεν με ενδιαφέρει καθώς δεν θα τη χρησιμοποιώ θα είναι μόνο για να ακούγονται τα τραγούδια και γενικά η μουσική και να έχει πολύ ικανοποιητικο ηχείο - ηχεία ...

Ψάχνω μέχρι 250 € !!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .. Θα ήθελα τις γνώμες σας ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σήμερα μου απάντησα. Ότι έγινε επισκευή και ότι θα το στείλουν πίσω...

Αλλά επιμένουν να το στείλουν με EMS.

Τους εξήγησα να το στείλουν με China post η Hong Kong post.

Φοβάμαι ότι με EMS θα γίνει κανένα καλό και θα ζητάνε και εκτελωνισμο...

Τι να κάνω ?

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσοι από εμάς θα θέλαμε ένα κινητό ναυαρχίδα σε έκδοση τάμπλετ όσο παράλογα μεγάλο και εάν είναι για καθημερινή χρήση για αντικατάσταση του κινητού τηλεφώνου μας :)

 

Είναι ένα κομμάτι που κάποτε με τα Asus fonepad υπήρχε στην αγορά. Κυκλοφορούσα με το fonepad 7 άρι και αργότερα με ένα fonepad 8 dual sim ....

 

Αυτό που μου την έδινε και μου την δίνει και σήμερα είναι ότι δεν υπάρχουν αξιόλογα τάμπλετ που να έχουν πλούσια χαρακτηριστικά. Πάντα σε κάτι υπολείπονται η σε κάμερα η σε μνήμη η σε επεξεργαστή. Αυτό σιγά σιγά πρόκειται να αλλάξει με ένα που θα κυκλοφορήσει στα κοντά και θα το περιγράψω παρακάτω.

 

Παρότι κινέζικο (ότι πήρα έως 120€ μέχρι στιγμής το μετάνιωσα) πιστεύω ότι στην τιμή των 210€ λογικά θα είναι αξιόλογο.

 

Το μόνο που βλέπω να χωλαίνει είναι ότι δεν βλέπω να έχει quick charge.

 

Ifive Mini 4G Tablet*

 

CPU: MTK6797 Deca Core 2.1 GHz

(2 x 2.1GHz Cortex A72+4 x 2.0GHz Cortex A53+4 x 1.4GHz Cortex A53)*

 

GPU: Mali-800*

 

System: Android 6.0

 

RAM: 4GB*

Capacity:**32GB*

 

Screen: 7.85 Inch IPS Capacitive 2048*1536**

 

Camera: Front 5.0MP, Rear 13MP with AF*Microphone*

 

WIFI: 802.11b/g/n(2.4G/5G)*

 

Bluetooth: 4.0*, GPS Support,*G-sensor, finger scanner

 

4G: FDD-LTE 700/800/850/1700/1800/1900/2100/2600MHz

 

 

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

 

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz*

 

SIM: Dual SIM

 

I/O Port:

1*x Type-C port*

1*x*3.5mm*Earphone*port

1*x TF card*slot*

 

Battery: 5200mAh 5V2A*

 

Weight: 380g*

 

Size: 202.9*134.5*7.2mm

 

 

https://www.banggood.com/Original-Box-FNF-Ifive-mini-4G-MT6797-Deca-Core-13_0-MP-7_85-Inch-Android-6_0-4G-Phablet-White-p-1135198.html?rmmds=search

 

 

Όποιος βρει οτιδήποτε άλλο με αξιόλογα χαρακτηριστικά και dual SIM ας το ανεβάζει σε αυτό το νήμα.

 

Σε signle SIM υπάρχουν πολλές επώνυμες επιλογές.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια τάμπλετ μπορούν να κάνουν τηλεφωνικές κλήσεις ;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια τάμπλετ μπορούν να κάνουν τηλεφωνικές κλήσεις ;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

 

Το samsung galaxy tab s2 8.0 4G 2016 που έχω εγώ κάνει κανονικά κλήσεις.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το samsung galaxy tab s2 8.0 4G 2016 που έχω εγώ κάνει κανονικά κλήσεις.

 

Πολύ καλό όντως. Αν ήταν dual sim θα πετούσε.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

If you are uncertain of the member ID, contact AT&T's customer care department. This article serves like a conclusive and verified method of browsing Internet using Wi-Fi on Blackberry phones (Especially Blackberry 8820 utilized in.

 

netflix phone number

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ανοιγω αυτο το θεμα.

ποσοι απο εσας το εχετε αυτο;

πειτε λιγο αν ειστε ικανοποιημενοι,αν το περιεχομενο του

ειναι εμπλουτισμενο κλπ.δεν ξερω αν βρισκεις εκει και ταινιες παλιες.πχ δεκαετιας 90.

αξιζει να το βαλουμε η οχι ακομα;αν το θθεμα το εχω σε λαθος θεση ας μεταφερθει αλλου.

 

Το ειχα και το σταματησα. Το περιεχομενο δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο....οταν ηρθε για πρωτη φορα ειχε μεσα και ταινιες καινουργιες, τωρα ομως οχι καθως εχει χωρισει σε τμηματα π.χ. αμερικη, ευρωπη (αλλα και την ευρωπη σε τεμαχια την εβαλε) ασια κτλ. Την ελλαδα την εχουν ψιλοχεσμενη καθως η ταινιοθηκη ειναι για τα μπαζα και χωρις υποτιτλους, μονο μερικες σειρες εχουν και αυτες ειναι μετρημενες στα δαχτυλα.

Για την τουρκια εχει σχεδον τα παντα και τιτλους και υποτιτλους αλλα και μεταγλωτισμενες.:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενδιαφέρομαι να παρω το GPD XD android gaming tablet απο gearbest και ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.

καταρχην αν το εχει καποιος για να μου πει γνωμη σχετικα με πραγματικη αυτονομια και ταχυτητα

και δευτερον, ο πωλητης του gearbest αναφερει στις συχνες ερωτησεις που δεχεται πως δε μπορει να αναγραψει αλλη τιμη στο πακετο.

Υπαρχει τροπος να γλυτωσω το τελωνειο μιας και πλεον ολα περνανε απο εκει;

Δεν εχω ξαναπαρει κατι τοσο ακριβο απο κινα και φοβαμαι μην το διπλοπληρωσω :(

Το link ειναι αυτο και κατω κατω αναφερει σε 2-3 αυτο για το αναγραφομενο ποσο στο πακετο.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_354945.html

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω τάμπλετ για απλή χρήση (ίντερνετ και κανά ελαφρύ παιχνίδι) μέχρι 80 ευρώ. Από ένα μικρό ψάξιμο που έκανα βρήκα μία καλή; προσφορά. Πρόκειται για ένα Cube iwork Air. Το λίνκ από Gearbest είναι παρακάτω

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_603449.html

Τί λέτε; Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Στο ταμπλετ μου,τα βιντεο που τραβαω,δεν εχουν ηχο.βιντεο απο αλλα site,ακουγονται χωρις προβλημα.

Τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

το μικρόφωνο της συσκευης σου..

 

δοκιμασε το κ σε αλλες εφαρμογες, πχ ηχογραφηση, αποστολη ηχητικου μνμτος στο βαημπερ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ok,θα το κοιταξω.οταν λες,το μικροφωνο,λεςνα ειναι χαλασμενο,η,να το εχω κλεισει με το χερι,οπως κρατο τη συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Ok,θα το κοιταξω.οταν λες,το μικροφωνο,λεςνα ειναι χαλασμενο,η,να το εχω κλεισει με το χερι,οπως κρατο τη συσκευη;

 

aυτό πρέπει να το ψάξεις μόνος σου.

Κοιτα τις ρυθμίσεις μήπως το έχεις κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει rebranded των mls tablet ή ποιά εταιρεία τα βγάζει αυτά ή κάποια άλλα παρόμοια πρωτότυπα; Συγκεκριμένα ψάχνω για κάποιο φίλο που του έσπασε η οθόνη από ένα mls royal 4g (iQ9806) στο internet για ανταλλακτικό από Κίνα και δεν βρίσκω τίποτα. Για αντιπροσωπεία δεν το συζητάμε γιατι τσούζει.:mad: Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Mid iqtab 3g εχω αυτό το ταμπλετ και ενω φαίνεται οτι ανάβει η οθόνη ειναι τελείως μαύρη δεν δείχνει τιποτα. Ξέρει κανένας να βοηθήσει να το σώσω? a636af170bc0eafa2d302ea5fc8afb32.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα "καλό" tablet περίπου 10" για τη γυναίκα μου που απογοητεύτηκε από το Hive V του Πλαίσιου (μου λέει ότι κολλάει και δεν κρατάει η μπαταρία). Η απόφασή της να το αλλάξει είνα οριστική και δεν έχει νόημα να ψάξω άλλο το Hive V.

 

Ποιό προτείνετε; Πρέπει να πωλείται στην Ελλάδα (δεν με ενδιαφέρει να φέρω από Κίνα). Και να έχει εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη ψαχνομαι να αγορασω ενα tablet αυτη την περιοδο, υπαρχει κατι ισως καλυτερο σε αυτα περιπου τα χρηματα?

θελω windows υποχρεωτικα (δεν με νοιαζει να ειναι dual boot απαραιτητα), το θελω με dock Πληκτρολογιο, και η χρηση του θα ειναι, ταινιες, youtube, browsing, αντε και κανα ελαφρυ παιχνιδακι.

αξιζει η αγορα του Chuwi hi12 το 2017? υπαρχει κατι αναλογο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα ενα ταμπλετ 11.6 με πληκτρολογιο αυτο που κουμπωνει με την οθονη του ταμπλετ... με win 10 αλλα δεν δουλευει το πληκτρολογιο ουτε το touch του βαζω εξωτερικο ποντικι μια χαρα... βαζω το ποντικι στην usb του πληκτρολογιου περνει ρευμα το ποντικι αλλα δεν δουλευει ... εχετε καμια ιδεα? με ταλαιπωρησε μεχρι να ερθει πληρωσα τελωνιο κ τωρα που ηρθε δεν δουλευει...βοηθηστε αν εχετε καμια ιδεα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα ενα ταμπλετ 11.6 με πληκτρολογιο αυτο που κουμπωνει με την οθονη του ταμπλετ... με win 10 αλλα δεν δουλευει το πληκτρολογιο ουτε το touch του βαζω εξωτερικο ποντικι μια χαρα... βαζω το ποντικι στην usb του πληκτρολογιου περνει ρευμα το ποντικι αλλα δεν δουλευει ... εχετε καμια ιδεα? με ταλαιπωρησε μεχρι να ερθει πληρωσα τελωνιο κ τωρα που ηρθε δεν δουλευει...βοηθηστε αν εχετε καμια ιδεα...
Το πληκτρολόγιο είναι Original ίδιας μάρκας με το τάμπλετ ή άσχετο;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πακετο ειναι...το δικο του... τωρα δημιουργησα ααααλλο προβλημα δεν κανει boot με λιγα λογια το γ@%%€@σα πρεπει να του περασω απο την αρχη win10 αλλα δενβλεπει το stickaki ... πως θα το δει μπηκα στο bios του εβαλα πρωτη επιλογη το usb που το αναγνωριζει αλλα δεν μπουταρει καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...