Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ένα estar easy IPS QUAD CORE [MID7198] 7'' απο pablic και o ανιψιός έχει βάλει για κλείδωμα μοτίβο το οποίο ξέχασε.

πώς μπαίνει σε recovery mode? Δοκίμασα volume +, volume - και power αλλά δεν μπαίνει. Δοκίμασα UniversalAdbDriver και Android Multi Tools δεν το βλέπει. όταν το συνδέω σε Η/Υ το βλέπει σαν αφαιρούμενο δίσκο χωρίς να έχω πρόσβαση. Στη διαχείριση συσκευών το βλέπει ως φορητή συσκευή και σαν estar usb device.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.schinas-electric.gr/ell/product/Pipo_P1_3G_97_32GB_Quad_Core_18_GHz_Tablet

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος εάν υπάρχει αναβάθμιση για lollipop για το pipo P1 3G με επεξεργαστή Cortex A17 Quad core 1.8 rk 3288

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω προβλημα με την οθονη αφης σε ενα ταβλετ κινεζικο 10΄,, δεν αντιδρά στο αγκιγμα (ταστ) στις πλαϊνές ακρες της οθονης (περιπου ενα ποντο την καθε πλευρα )και σε μικρα σημεία διασπαρτα στο κεντρο , αλλα το 80 % εκτελεί τις εντολες με το άγγιγμα κανονικα ,η οθονη δειχνη καλα δεν εχει προβλημα , ..πεστε φιλοι,,σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Έχω θέμα με το tablet μου Pipo W3F με windows 8.1.

Είναι η έκδοση μόνο με windows, όχι το dual boot.

Ενώ δούλευε κανονικά από τον Απρίλιο και μέχρι χθες, ξαφνικά δεν άνοιγε.

Άνοιξε μόνο με power + volume down και φόρτωσε το bios.

 

Δεν μπαίνει όμως στα windows. Εμφανίζεται η αρχική οθόνη του AMI aptio bios και μπορώ να μπω σε αυτό με del ή esc .

Ότι και να αλλάξω όμως εκεί δεν γίνεται τίποτα. Ξανα η αρχική οθόνη και μετά reboot εκτός αν ξαναμπω στο bios.

 

Σαν να μην βλέπει την ύπαρξη windows. Ένα πράμα όπως στα παλιά που χανόταν το mbr και δεν ήξερε τι να κάνει.

 

Επειδή από uefi βιοσ δεν σκαμπάζω, έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Επίσης δεν έχω κάνει system repair disk (μ@λ@κία μου) και δεν μπορώ να κάνω repair startup, ούτε και βρίσκω στο ιντερνετ κανά iso για να κάνω usb boot.

Αν κάποιος έχει κανά τέτοιο iso για win 8.1 32b καλοδεχούμενο.

 

ΥΓ : αν το νήμα δεν είναι στο σωστό μέρος, παρακαλώ κάποιος mod να το μεταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο εδω την 8.1 x32 Bing Edition(αγγλική εκδοση ειναι)που λογικά έρχεται η συσκευη σου και κάνε ενα bootable usb αρχικά σε ntfs μεσω rafus usb tool και αφου ολοκληρωθεί μετέφερε προσωρινά τα αρχεία κάπου άλλου προσωρινά,διαμόρφωσε το usb σε fat 32 και ξαναπέρνα τα μεσα διοτι μονο ετσι θα μπουταρει.

 

http://techcat.ca/threads/download-windows-8-1-with-bing-original-iso-image-for-onda-v975w-other-windows-tablets.100/

https://rufus.akeo.ie/

 

Τα windows αυτόματα θα ενεργοποιηθούν οταν μπεις Ίντερνετ,δεν θα σου ζητήσει κλειδί κατα το setup λογικά.

 

Να μπεις bios πατώντας power button και volume down η up και όρισε να εκκινήσει ειτε usb flash η windows boot manager.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς τα αρχεία μου τα είχα ολα στην sd κάρτα και δεν έχω να πάρω κάτι. Φοτοσ κτλ τα είχα στο OneDrive οπότε και αυτά είναι οκ.

Με system repair disk λες να μην βγάλω άκρη? Το θέμα είναι δε βρίσκω πουθενά για win 8.1 , ενώ για 7άρια υπάρχει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον το πρόβλημα είναι πιο μεγάλο.

Όσο κι αν προσπάθησα δεν ξεκινάει κανένα bootable disk.

Αν και τα βλέπει στο bios και τα στικάκια είναι οκ (δοκιμασμένα σε άλλο μηχάνημα) δεν μπορεί να μπουτάρει από αυτά.

Επίσης η επιλογή να μπω στο shell efi δεν λειτουργεί από το bios.

Και τέλος όταν είναι κλειστό και το βάζω να φορτίσει ανοίγει μόνο του και αρχίζει τα reboots.

Με βλέπω για RMA.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω ένα Crypto NovaPad 70 C124FC το οποίο δεν bootαρει, είναι κολλημένο στο android logo και δεν έχει Recovery Menu [επιβεβαιωμένο από τεχνικό της Crypto]

και θέλω με κάποιο τρόπο είτε να περάσω recovery menu και να κάνω επαναφορά είτε να περάσω ξανά το firmware του

Γνωρίζετε τίποτα για τα Tablet της Crypto;;

:ninja: Θάνατος σου η ζωή μου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!

Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Μου έφεραν δώρο ένα amazon fire hd 6 tablet από amazon και θέλω να του περάσω android.

Ξέρει κανείς?

Αναλαμβάνει κανείς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Μου έφεραν δώρο ένα amazon fire hd 6 tablet από amazon και θέλω να του περάσω android.

Ξέρει κανείς?

Αναλαμβάνει κανείς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

1 : Αndroid έχει !! (είναι custom έκδοση της Amazon!! Λείπουν τα gapps και έχει ειδικό launcher)

2 : ενδέχεται να έχει Bootloader κλειδωμένο.. (δεν είμαι σίγουρος)

3 : το μόνο που θα χρειαστείς για να το φέρεις στα μέτρα σου είναι ...α: Bootloader unlock (εάν είναι κλειδωμένο) ,β: να κάνεις root ,γ: να περάσεις gapps (τα γνωστά μας ...playstore,Gmail,calendar..κτλ...),δ: ένα launcher πχ nova launcher ...Έτσι θα έχεις ένα Android τάβλετ όπως όλα τα άλλα

4 :Για Όλα τα παραπάνω θα βρεις τις απαντήσεις σου http://forum.xda-developers.com/fire-hd

δες και αυτά

,https://youtu.be/KcQ30qcImJc,
(για να λειτουργήσει πλήρες το playstore έχει οδηγίες στο ποιο πάνω site...xda) Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα! εχω αυτο το ταμπλετ κανα 4μηνο και το χρησιμοποιω για καμια περιηγηση στο ιντερνετ, κανα παιχνιδακι, γενικως δε το χω φορτωσει.. τελευταια μου εμφανιζει το εξης παραθυρο: δυστυχως η εφαρμογη ταδε εχει σταματησει, και αναγκαζομαι να πατησω οκ και κλεινει.. και αν ειμαι πχ σε μια ιστοσελιδα και κατι διαβαζω/γραφω δεν εχει κρατηθει και πρεπει να παω παλι απ την αρχη... γιατι συμβαινει αυτο και τι μπορω να κανω; εδω και πολυ καιρο μου το κανει και στο mls iqtalk king που εχω για κινητο, και σχετικα μ αυτο εχω παραιτηθει γιατι δε βρισκω ακρη... εδω ομως;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι εκτος θεματος απλα ειδα οτι για το Teclast X98 Air 3G εχουν βγει ενα καρο μοντ.

εγω εχω αυτο το ταμπλετ με windows 8.1 http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-w108b-10-32gb-wi-fi-bt-windows-81-black-p-PER.903187

πριν μερες θελησα να του περασω dual boot windows και android,με δυσκολια τα καταφερα αλλα πιστευω οχι σωστα.

για να μπουταρει πρεπει να αλλαξω επιλογη απο το bios οποτε πρεπει να εχω πληκτρολογιο.ειδα καποια βιντεο και επιλεγουν με την αφη.για να κανω κατι τετοιο τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το παρακάτω tablet http://www.pipo.com/product.php?id=145το οποίο αγοράστηκε με windows 8.1

 

Μετά από την αναβάθμιση σε windows 10 αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.

Κάθε φορά που πατάω το πλήκτρο on-off και μπαίνει το tablet σε αναστολή λειτουργίας δεν επανέρχεται.

Βλέπω στην οθόνη να φωτίζεται ελαφρώς αλλά δεν δείχνει τίποτε.

Αναγκάζομαι να κρατήσω παρατεταμένα το πλήκτρο on-off για να τερματίσει.

 

Μετά δουλεύει καλά, μέχρι να μπει σε αναστολή λειτουργίας.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω;

 

Ευχαριστώ.

 

Βρήκα λύση εγκαθιστώντας τους παρακάτω drivers

https://downloadcenter.intel.com/download/24226/Intel-HD-Graphics-driver-for-Windows-8-8-1-32-bit-

 

σύμφωνα με οδηγίες που βρήκα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62150052&postcount=261

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φιλέ. Μετά από πολλές ώρες δουλειάς με το συγκεκριμένο μοντέλο crypto nova pad d7001 κατάφερα να προσαρμόσω το PLAY STORE και όλα τα υπόλοιπα πακέτα τις google

Η οδηγίες είναι απλές και εύκολες

1. Κάνουμε root το tablet με το πρόγραμμα Kingo ROOT http://www.kingoapp.com/

2. Εγκατάσταση ArcTools (θέλει να κάνεις λογαριασμό *είναι δωρεάν*) http://www.arctablet.com

3. Κατεβάζεις το πρόγραμμα ArcTools.apk και το φορτώνεις (εγκατάσταση) στο tablet.

4. Κατεβάζουμε Gapp για την έκδοση android 4.2.2 από εδώ https://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip

5. Οπός είναι την μεταφέρουμε στο φάκελο download στην εσωτερική μνήμη του tablet.

6. Ανοίγομε το πρόγραμμα ArcTools και πατάμε στην μπάρα default Apps & Market και εμφανίζετε μια λίστα από την οποία θα επιλέξεις (iFive X2 Android 4.4.2 cwm recovery by manuPC)

7. Από κάτω θα πατήσεις download και αφού τελειώσει install apps.

8. Ύστερα θα επιλέξεις από πάνω από το menu το reboot και μετρά το Reboot Recovery και τέλος πατάς το select reboot.

9. Θα κάνει επανεκκίνηση και θα μπει στο recovery

10. Με τα πλήκτρα της αυξομείωσής εντάσεως επιλέγεις πάνω η κάτω και με το κουμπί on/off το λειτουργείς ως enter.

11. Κατεβαίνουμε στο install zip from sdcard και πατάμε το on/off (enter)

12. Μετά επιλέγουμε το choose zip from sdcard και πατάμε το on/off (enter)

13. Επιλέγουμε τον φάκελο download και πατάμε το on/off (enter)

14. Και επιλέγουμε το αρχείο gapps-jb-20130812-signed.zip και πατάμε το on/off (enter)

15. Θα ξεκινήσει η εγκατάσταση και όταν τελειώσει θα κάνουμε επανεκκίνηση στην συσκευή επιλέγοντας reboot system now.

16. *αν μας ξαναγυρίσει στο recovery θα ξανακάνουμε την διαδικασία reboot μόνο.

 

Καλή επιτυχία

 

Να σας ρωτήσω κάτι κι εγώ ρε παιδιά.....Έχω το κρυπτο νοβαπαντ q10100 (καλά να πάθω οκ το ξέρω).Κατόρθωσα και το ρούταρα με κινγκρουτ αλλά έχω κολλήσει στο αρκτουλς καθόσον έχει κατέβει ο ιστότοπος.....Μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο να περάσω κάποιο κλοκγουορκ μοντ για να εγκαταστ

θούν τα γκαπς;Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι κι εγώ ρε παιδιά.....Έχω το κρυπτο νοβαπαντ q10100 (καλά να πάθω οκ το ξέρω).Κατόρθωσα και το ρούταρα με κινγκρουτ αλλά έχω κολλήσει στο αρκτουλς καθόσον έχει κατέβει ο ιστότοπος.....Μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο να περάσω κάποιο κλοκγουορκ μοντ για να εγκαταστ

θούν τα γκαπς;Ευχαριστώ πολύ

 

Άκυρο όλα καλά........το μπρικαρα τα κατάφερα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Έχω ενα ταμπλετ άγνωστης μαρκας (SoftwinerEvb, έκδοση Android 4.0.4, έκδοση βασικού φάσματος 1,4rc3, έκδοση Kernel 3.0.8 και Αριθμός έκδοσης 713B7.V1.20.TZX.R01.eng.1127) μου ζητάει συνέχεια κινέζικες αναβαθμίσεις που δε τις καταλαβαίνω..! (πρέπει να είναι του συστήματος)

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, τι μπορώ να κάνω για να φύγει αυτό το κινέζικο λογισμικό και να κατεβάσω ενα νέο (custom ROM λέγεται ή κανω λάθος), που να κανει τις αναβαθμίσεις του ταμπλετ, απο το google play για παραδειγμα; και να έχω ελληνικό menu. Και κατι άλλο, υπαρχει μηπως καποια αναβαθμιση μεγαλύτερη απο την έκδοση 4.0.4 για αυτό το ταμπλετ? διοτι οι περισσότερες εφαρμογές απαιτούν μεγαλύτερη!

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :) και συγνώμη αν υπαρχει παρομοιο ποστ και δε κατάφερα να το βρώ! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Έχω ενα ταμπλετ άγνωστης μαρκας (SoftwinerEvb, έκδοση Android 4.0.4, έκδοση βασικού φάσματος 1,4rc3, έκδοση Kernel 3.0.8 και Αριθμός έκδοσης 713B7.V1.20.TZX.R01.eng.1127) μου ζητάει συνέχεια κινέζικες αναβαθμίσεις που δε τις καταλαβαίνω..! (πρέπει να είναι του συστήματος)

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, τι μπορώ να κάνω για να φύγει αυτό το κινέζικο λογισμικό και να κατεβάσω ενα νέο (custom ROM λέγεται ή κανω λάθος), που να κανει τις αναβαθμίσεις του ταμπλετ, απο το google play για παραδειγμα; και να έχω ελληνικό menu. Και κατι άλλο, υπαρχει μηπως καποια αναβαθμιση μεγαλύτερη απο την έκδοση 4.0.4 για αυτό το ταμπλετ? διοτι οι περισσότερες εφαρμογές απαιτούν μεγαλύτερη!

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :) και συγνώμη αν υπαρχει παρομοιο ποστ και δε κατάφερα να το βρώ! :worry:

Για το ταβλετ που έχεις λίγο δύσκολο να βρεις custom rom ..

σου προτείνω (εάν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση)

1: root (ανάλογα με τον επεξεργαστή που έχεις θα βρεις αρκετους universal root τροπους...Ίσως με vroot.....Υπάρχουν στο YouTube video το πως δουλεύει)

2: εγκατάσταση es εξερεύνηση και διαγραφή από το φάκελο System των Κινεζικών προγράμματων... και των άχρηστων προγράμματων (χρειάζεται root για αυτο) ...θέλει προσοχή το τι να σβήσεις....Υπάρχει κίνδυνος να προκαλέσεις bootloop....

3 : εγκατάσταση του nova launcher

4 : εάν δεν έχει playstore ..κατέβασμα του playstore μετανομασια σε Phonesky.apk και copy-paste του αρχείου apk στο φάκελο System...δώσε και permission σε rw-r--r-- (χρειάζεται root για αυτο)

για μερική μετάφραση σε ελληνικά (εφόσον δεν έχει ) https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale

έτοιμος

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Για το ταβλετ που έχεις λίγο δύσκολο να βρεις custom rom ..

σου προτείνω (εάν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση)

1: root (ανάλογα με τον επεξεργαστή που έχεις θα βρεις αρκετους universal root τροπους...Ίσως με vroot.....Υπάρχουν στο YouTube video το πως δουλεύει)

2: εγκατάσταση es εξερεύνηση και διαγραφή από το φάκελο System των Κινεζικών προγράμματων... και των άχρηστων προγράμματων (χρειάζεται root για αυτο) ...θέλει προσοχή το τι να σβήσεις....Υπάρχει κίνδυνος να προκαλέσεις bootloop....

3 : εγκατάσταση του nova launcher

4 : εάν δεν έχει playstore ..κατέβασμα του playstore μετανομασια σε Phonesky.apk και copy-paste του αρχείου apk στο φάκελο System...δώσε και permission σε rw-r--r-- (χρειάζεται root για αυτο)

για μερική μετάφραση σε ελληνικά (εφόσον δεν έχει ) https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale

έτοιμος

Είναι ροοταρισμένο.. το τσέκαρα με ένα ροοτ τσεκερ..!

Κατεβασα το Nova Launcher

Στο 2) ποιο ES να κατεβάσω εχει παρα πολλα. (Διαχειριστής αρχείων, File explorer (1.5 Cupcake) και αλλα). Επισης ειχα δοκιμάσει να σβήσω κατι απο τα κινέζικα και μου είχε βγάλει μήνυμα ότι¨θα καταργηθει η εγκατασταση ολων των ενημερωσεων σε αυτην την εφαρμογη συστηματος Android." και δίστασα να προχωρήσω!

Εφοσον κατεβάσω το ΕΣ πως θα ξέρω τι ΔΕΝ πρέπει να σβήσω και ποια ειναι τα άχρηστα;

Playstore έχει ευτυχως. οποτε αυτο με την μετονομασία, δε χρειαζεται να ρωτησω τι ειναι!

 

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Edited by MrJay
Link to comment
Share on other sites

εδώ θα βρεις πολλές πληροφορίες:

http://www.techknow.me/

Θέλει όμως διάβασμα και εξοικείωση, ώστε να μη βρεθείς με μια ρομ που δε θα λειτουργεί ή θα λειτουργεί μερικά στη συσκευή σου. Πρώτα θα πρέπει να πάρεις όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείς για το hardware της συσκευής(υπάρχουν κάποια εργαλεία γι' αυτό) και ένα backup της ρομ που έχεις, μιας και είναι πόλυ δύσκολο συνήθως να βρεις κάπου την ίδια ρομ που έχει, και μετά μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες ρομς. Βέβαια όπως είπα θέλει διάβασμα γιατί υπάρχουν πολλοι κινέζικοι κλώνοι με παρόμοιο hardware και πολλές ρομ μπορεί να κάνουν αλλά να χρειάζονται περεταίρω βήματα για να λειτουργήσουν πλήρως. Ίσως να είσαι τυχερός και να έχουν ποστάρει και άλλοι που έχουν την ίδια συσκευή, και να υπάρχουν ήδη έτοιμες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

εδώ θα βρεις πολλές πληροφορίες:

http://www.techknow.me/

Θέλει όμως διάβασμα και εξοικείωση, ώστε να μη βρεθείς με μια ρομ που δε θα λειτουργεί ή θα λειτουργεί μερικά στη συσκευή σου. Πρώτα θα πρέπει να πάρεις όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείς για το hardware της συσκευής(υπάρχουν κάποια εργαλεία γι' αυτό) και ένα backup της ρομ που έχεις, μιας και είναι πόλυ δύσκολο συνήθως να βρεις κάπου την ίδια ρομ που έχει, και μετά μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες ρομς. Βέβαια όπως είπα θέλει διάβασμα γιατί υπάρχουν πολλοι κινέζικοι κλώνοι με παρόμοιο hardware και πολλές ρομ μπορεί να κάνουν αλλά να χρειάζονται περεταίρω βήματα για να λειτουργήσουν πλήρως. Ίσως να είσαι τυχερός και να έχουν ποστάρει και άλλοι που έχουν την ίδια συσκευή, και να υπάρχουν ήδη έτοιμες λύσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά θυμήσου, πολύ προσοχή για να μην κάνεις κάτι που δύσκολα αναιρείται. Εγώ την πάτησα γιατί, παρόλο που έχω αρκετή εμπειρία, βιάστηκα, μιας και υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο φόρουμ και στην αρχή χάνεσαι. Βέβαια βρήκα άκρη τελικά, αλλά μου πήρε αρκετό καιρό, και έμεινα και με τη συσκευή ως τούβλο για λίγο διάστημα):lol:
Link to comment
Share on other sites

Απλά θυμήσου, πολύ προσοχή για να μην κάνεις κάτι που δύσκολα αναιρείται. Εγώ την πάτησα γιατί, παρόλο που έχω αρκετή εμπειρία, βιάστηκα, μιας και υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο φόρουμ και στην αρχή χάνεσαι. Βέβαια βρήκα άκρη τελικά, αλλά μου πήρε αρκετό καιρό, και έμεινα και με τη συσκευή ως τούβλο για λίγο διάστημα):lol:

χαχαχα διαβασα καποια και μου φαινονται σαν κινεζικα ολα αυτα. ειναι και στα αγγλικα οποτε πφφφ!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα διαβασα καποια και μου φαινονται σαν κινεζικα ολα αυτα. ειναι και στα αγγλικα οποτε πφφφ!

Είσαι άπειρος χρήστης... (υπάρχει μια rom ,είναι universal ,χρειάζεται να κάνεις αρκετά γία να λειτουργήσει σώστα,και δεν είναι σίγουρο )...κάνε τα βασικά που σου εγραψα... για να το φέρεις στα δικά σου μέτρα

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άπειρος χρήστης... (υπάρχει μια rom ,είναι universal ,χρειάζεται να κάνεις αρκετά γία να λειτουργήσει σώστα,και δεν είναι σίγουρο )...κάνε τα βασικά που σου εγραψα... για να το φέρεις στα δικά σου μέτρα

 

Αυτα με το ES να μην τα κανω καθολου δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...