Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!! Έχω το tablet GoClever A73. Αυτό που θέλω είναι να συνδέω ένα card reader για να διαβάζει την SDHC της ψηφιακής μου..το ταμπλετ διαβάζει κανονικά USB stick και την micro sd αλλα δοκίμασα ενα usb card reader και δεν βλέπει την κάρτα μνήμης..υπάρχει δυνατότητα με κάποιο τρόπο να τη διαβάσει; Edited by moutzaxedin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!! Έχω το tablet GoClever A73. Αυτό που θέλω είναι να συνδέω ένα card reader για να διαβάζει την SDHC της ψηφιακής μου..το ταμπλετ διαβάζει κανονικά USB stick και την micro sd αλλα δοκίμασα ενα usb card reader και δεν βλέπει την κάρτα μνήμης..υπάρχει δυνατότητα με κάποιο τρόπο να τη διαβάσει;

Έχω το Pipo M1. Στη δική μου ταμπλέτα την ίδια κάρτα με άλλους readers τη διαβάζει και με άλλους όχι. Σε μένα είναι καθαρά θέμα reader.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Pipo M1. Στη δική μου ταμπλέτα την ίδια κάρτα με άλλους readers τη διαβάζει και με άλλους όχι. Σε μένα είναι καθαρά θέμα reader.

 

Άρα πιθανόν να φταίει ο reader. Απλα Επειδή θέλω να αγοράσω reader Γιατί δοκίμασα του αδερφού μου φοβάμαι μην πάρω και δεν δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Από τους δικούς μου readers αυτοί που δουλεύουν είναι ένας μάρκας transcend που είναι για micro sd και ένας no name που είναι για κανονική κάρτα sd. Ο τελευταίος δουλεύει και με ανταπτοράκι από micro sd σε κανονική sd κάρτα. Έχω όμως ένα reader hama που είναι για πολλές διαφορετικές κάρτες (35 σε 1 γράφει) που δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Από τους δικούς μου readers αυτοί που δουλεύουν είναι ένας μάρκας transcend που είναι για micro sd και ένας no name που είναι για κανονική κάρτα sd. Ο τελευταίος δουλεύει και με ανταπτοράκι από micro sd σε κανονική sd κάρτα. Έχω όμως ένα reader hama που είναι για πολλές διαφορετικές κάρτες (35 σε 1 γράφει) που δεν δουλεύει.

 

εγώ σκεφτόμουν αυτό. δοκίμασα και ένα silvercrest των lidl αλλά τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ σκεφτόμουν αυτό. δοκίμασα και ένα silvercrest των lidl αλλά τίποτα!

Αυτός που μου δουλεύει είναι ακριβώς ίδιος στην όψη αλλά είναι no name. Δουλεύει και με ανταπτοράκι που μετατρέπει micro sd σε κανονικού μεγέθους sd. Εδώ να δεις. Έχω 4-5 τέτοια ανταπτοράκια (περιλαμβάνονται στη συσκευασία των micro sd) αλλά δουλεύει μόνο με ένα από αυτά μάρκας Lexar.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα μεταχειρισμενο ενα Cube U9GT2 και μου παρουσιαζει τα εξης προβληματα:

καταρχην φοραει εκδοση 4,1,1

κατεβασα μερικα παιχνιδια πχ. to fruit ninja και το παιζει αλλα ολα τα angry birds ενω κανει εγκατασταση οταν παω να τα τρεξω με γυριζει στην επιφανεια εργασιας

Υπαρχει λυση ?

thanks:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αναζητηση και συγκριση διαφορετικων ταμπλετς βλεπω οτι υπαρχουν πολλοι επεξεργαστες.

Υπαρχει κανα συγκριτικο τεστ για το ποιος ειναι ο πιο τελευταιος η πιο αξιοπιστος?

 

Και μια ακομη ερωτηση.Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσες πολλες κινεζικες μαρκες στα ταμπλετ?Δηλαδη καθε μαρκα ειναι και εργοστασιο?

Και ποια ειναι η υποτιθεμένη ζωη ενος κινεζικου ταμπλετ?Χωρις να ειναι προβληματικο απο την μανα του.

Χαμος γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αναζητηση και συγκριση διαφορετικων ταμπλετς βλεπω οτι υπαρχουν πολλοι επεξεργαστες.

Υπαρχει κανα συγκριτικο τεστ για το ποιος ειναι ο πιο τελευταιος η πιο αξιοπιστος?

 

Και μια ακομη ερωτηση.Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσες πολλες κινεζικες μαρκες στα ταμπλετ?Δηλαδη καθε μαρκα ειναι και εργοστασιο?

Και ποια ειναι η υποτιθεμένη ζωη ενος κινεζικου ταμπλετ?Χωρις να ειναι προβληματικο απο την μανα του.

Χαμος γινετε.

Απ τα διπύρηνα, ο καλύτερος επεξεργαστής είναι ο rockchip rk3066, και μετά ο amlogic 8726-MX. Με τα υπόλοιπα μην ασχοληθείς
Link to comment
Share on other sites

και απο quad core ο exynos 4412 είναι πάρα πολύ καλός που φοράνε κανα δυο αλλά βάζουν πολύ χάλια οθόνες έχω ακούσει για να μειώσουν το κόστος και ποιος ξέρει και τι άλλο .... επίσης ο allwinner Α31 μέχρι τώρα έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία με πάρα πολύ καλή GPU
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Τουλαχιστον να εχουμε καποιες αρχες στο τι να κοιταμε.Ετσι εχουμε σαν επεξεργαστες τους παραπανω και οθονη IPS.

Ωραια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Τουλαχιστον να εχουμε καποιες αρχες στο τι να κοιταμε.Ετσι εχουμε σαν επεξεργαστες τους παραπανω και οθονη IPS.

Ωραια.

 

θα μπορούσα να σου πω να περιμένεις και τα καινούργια ταμπλετ με τον rk3188 (quad core και αυτός ) αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό γενικά να πάρεις την 1η γενιά (και τα όποια προβλήματα μπορεί να έχει ) ίσως καλύτερα είναι να πάρεις με rk3066 και να είσαι μια χαρά ...

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατοι ειναι οι Rk3066, μην βιαζόμαστε για τετραπύρηνους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω το tablet Hi-Tech Easypad 1001 με android 2.2(froyo) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να βρω πώς και αν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα!

 

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος καμία λύση;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σχετικά με το παρακάτω tablet ποια τα σχόλια σας;

 

e-STAR MID1018 10.1"

 

Display: 10.1" digital TFT, resolution 1280*800 (16:10), IPS 2 technology with wide viewing angle and low power consumption , capacitive touch screen ( 10- touch)

CPU: Rockchip 3066 ,1.6Ghz , Dual-core CPU + Quad-core GPU

SDRAM: 1GB DDR3

Internal storage: 8GB

External storage: with Micro SD, microSDHC slot to support external memory up to 32GB

OS: Android 4.1

Built-in 2M pixel front and 2 M pixel back camera

With WiFi 802.11b/g/n

With voice recording, speaker, G-sensor

With USB host, supports USB device directly, such as keyboard/mouse/USB drive/Lan

Supports external USB 3G dangle

Battery: 7000mAh by 7.4V

With HDMI output

Supported applications: Skype, Facebook, Twitter, Youtube, Mail, Browser, Calculator, Calendar, Clock, Camera, Camcorder, Photo gallery, Music, Video player, Games and other Android applications.

Language: Support multi languages

Housing color: black

Housing: metal

Dimensions: 262x184x13 mm

Weight: 750 gr.

Standard accessories: USB cable, USB-OTG cable, user manual, earphones, charger.

 

Multimedia functions:

 

Audio: MP3,WMA,WAV, APE, FLAC, AAC, OGG

Video format: AVI,WMV,MP4,MKV,RM, RMVB, FLV, MOV,3GP up to 1080P, supports WebM VP8 decoding

Supports Flash player 11.1

Photo: JPEG, BMP, GIF

E-book reader: ANSI/UNICODE TXT, PBD, PDF, Epub,FB2, HTML, or more format by 3rd party software

Internet browser, Online chat, Game and etc.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Έχω ένα Tablet GoClever και από τη περασμένη εβδομάδα δεν έχω πρόσβαση στο Play Store. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όταν πάω να βάλω στοιχεία να συνδεθώ στο Google Account βγάζει ένδειξη η συσκευή δεν υποστηρίζει ασφαλείς συνδέσεις.. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Update: έβγαλε η GoClever patchάκι κ λύθηκε

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Το συγκεκριμένο tablet το έχω προσέξει και εγώ και σκέφτομαι να το πάρω.

Λέω να πάω από ένα μαγαζί να το δω. Είμαι όμως εντελώς άσχετος από tablets.

Λέτε να είναι μούφα;; :cry:

 

Έχω ξεχωρίσει και κάποιο Zenithink C93 το οποίο όμως δεν υπάρχει σε στοκ.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Για 149 ευρω ειναι μια χαρα!!

Μονο μάθε με την εγγυηση τι παιζει, για να ξέρεις που να απευθυνθεις

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σε χαρακτηριστικά είναι παρόμοιο με τα περισσότερα κινέζικα,και οι τιμή είναι παραπλήσια...αν έχει και εγγύηση.Πιστεύω ότι είναι συμφέρουσα αγορά για να γλυτώσεις και το ρίσκο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαλε αλλα 16 ευρω και τσιμπα το Vero A9724, Με αντιστοιχα χαρακτηριστικά με αυτο, αλλα με 16gb αντι 8 μνημη!!

 

Και σαπορτ στο φορουμ της Oktabit που θα ζηλευαν και πολυεθνικες ;)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...