Jump to content

Playstation 4 vs Xbox One S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Θα πάω την Δευτέρα να πάρω μια τηλεόραση μέχρι 300€ (ότι καλύτερο βρω βασικά σε αυτά τα λεφτά δεν ξέρω τι παίζει) και θέλω και μια κονσόλα να παίζω στον ελεύθερο μου χρόνο.Ειχα το PlayStation 2 το 3 αλλά και έχω παίξει αρκετά στο 4.Το θέμα είναι το εξής:Βρήκα την προσφορά με το xbox one s στα 199€ και έχω μπει σε δίλημμα οπότε θέλω τα φωτα σας:Δεν έχω παίξει ποτέ στη ζωή μου xbox αλλά τα μόνα παιχνίδια που παίζω είναι το PES και αντε κανένα NBA,δεν ασχολούμαι γενικά,αλλα αν μου πείτε ότι θα καταλάβω έστω και λίγο διαφορά προς το χειρότερο στην εικόνα ή οτιδήποτε,να παω κατευθείαν για ps4 σαν safe επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και των δύο. Το ps4 έχει με πολύ μεγάλη διαφορά περισσότερα και καλύτερα αποκλειστικά exclusive παιχνίδια. Αν όμως παίζεις μόνο σπορτ games πάρε το xbox s χωρίς δεύτερη σκέψη. Η κατασκευή της κονσόλας είναι πολύ καλύτερη από άποψη ποιότητας/υλικών/ψύξης/θορύβου όπως επίσης και του μοχλου. Τα γραφικά είναι το ίδιο δεν θα δεις διαφορά, το s έχει και 4κ player ενώ κάνει και ένα τυπικό upscale σε 4κ. Τώρα στο θέμα υπηρεσιών υπάρχει το gamepass στην Microsoft πιθανόν η καλύτερη ανάλογη υπηρεσία και εχεις πρόσβαση σε εκατοντάδες παιχνίδια. Το xbox s ανά διαστήματα έχει πολύ καλές τιμές αν εννοείς την πρόσφατη με 199 και 2μοχλους και κάτι παιχνίδια είναι τίμια αλλά προσοχή είναι το μοντέλο που παίζει μόνο ψηφιακά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις δύο κονσόλες αν παίζεις μόνο pro fifa NBA αγόρασε το xbox one s μπορείς να το βρεις καινούργιο λίγο ποιο οικονομικό και μπορείς να αγοράσεις και ακόμη ένα controller αν θελήσεις θεωρώ του xbox ανώτερο από του ps4 το ps4 μόνο για περισσότερους αποκλειστικους τίτλους.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2,ναι μόνο ποδόσφαιρο παίζω και κανένα μπασκετακι δεν ασχολούμαι,ίσα ίσα να περνάει η ώρα.Αυτη την προσφορά με τα 199€ είδα ναι,τι εννοούμε digital;Δεν παίζει δισκάκι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει υποδοχή για δισκάκια ότι παιχνίδι θέλεις θα πρέπει να το κατεβάσεις σε digital
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις το xbox.

Με την υπηρεσία gold θα έχεις 4 παιχνίδια δωρεάν (συγκεκριμένα δίνει) κάθε μήνα. 2 για το one και 2 για το 360(και τα 4 παίζουν στο one). Όταν λήξει η συνδρομή μπορείς να παίξεις μόνο του 360

 

 

Επίσης με το gamepass έχεις την δυνατότητα να παίζεις δωρεάν πάρα πολλά παιχνίδια. Καινούργια και παλια. Φυσικά όσο έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία.

 

 

Δισκάκι δε παίζει το SAD καθώς όπως σε είπαν δεν υπάρχει bluray drive.

Άρα όλα τα παιχνίδια τα κατεβάζεις απ' το internet.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είμαι σχεδόν σίγουρος για το xbox.Κατι τελευταίο,ας πούμε ότι θέλω να παίξω PES 2020,το κατεβάζω μια φορά από το ίντερνετ και μετά τέλος το έχω μόνιμα μέσα στη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είμαι σχεδόν σίγουρος για το xbox.Κατι τελευταίο,ας πούμε ότι θέλω να παίξω PES 2020,το κατεβάζω μια φορά από το ίντερνετ και μετά τέλος το έχω μόνιμα μέσα στη συσκευή;

 

Ναι το κατεβάζεις από το store και το έχεις μόνιμα στην μνήμη. Τώρα αν σε ενδιαφέρει το online εκεί αν δεν έχει μέσα δώρο βάζεις gold όπου σε αφήνει να παίξεις online και κάθε μήνα έχεις δωρεάν 2 παιχνίδια one 2 xbox 360 κάποιους μήνες τυχαίνει να είναι πολύ καλά μετά είναι και το game pass όπου μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν κάποια παιχνίδια που θέλεις τα κατεβάζεις στην μνήμη και μετά τα παίζεις από εκεί όσο έχεις ενεργεί συνδρομή.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο και δε θα το μετανιώσεις!

Ειδικά αν ψαχτεις και με άλλα παιχνίδια, εκτός pro/nba

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!
Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπαμε.

Πρώτα θα βάλεις gold(1 ή 2 χρόνια) και έπειτα 2 μήνες gamepass ultimate με 2 ευρώ!

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρότι έχω Ps4 νομίζω το Xbox One είναι συνολικά ανώτερη κονσόλα με μεγαλύτερο μειονέκτημα όμως τη μικρότερη γκάμα παιχνιδιών. Πάραυτα κάπου πήρε το μάτι μου πως η Sony αλλά και η Microsoft ετοιμάζονται για λανσάρισμα νέας κονσόλας έκαστος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...