Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!  Έχω το Health 13.0.0.320 (non mod) και Samsung A52S. Δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή Auto sync μόνο Sync data manually στα Settings 
 
Καμιά ιδέα πως να ενεργοποιήσω το Auto sync? 
και εμένα έτσι είναι. τώρα το είδα που το έγραψες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η εφαρμογή Health έχει αφαιρεθεί από το Google Play;

Άλλαξε συγγενής μου συσκευή, πήρε ένα Xiaomi 11T Pro και μου είπε ότι δεν έβρισκε την εφαρμογή.
Μπήκα στο Google Play, και όντως η αναζήτηση δεν μου επέτρεφε κάποιο αποτέλεσμα.
Αναγκάστηκα να κατεβάσω το .apk της τελευταίας version της εφαρμογής από apkmirror. Το αρνητικό είναι ότι δεν θα παίρνει updates, και ο ίδιος δεν υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στο site να κατεβάζει καινούριο .apk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tsiftsism said:

Η εφαρμογή Health έχει αφαιρεθεί από το Google Play;

Άλλαξε συγγενής μου συσκευή, πήρε ένα Xiaomi 11T Pro και μου είπε ότι δεν έβρισκε την εφαρμογή.
Μπήκα στο Google Play, και όντως η αναζήτηση δεν μου επέτρεφε κάποιο αποτέλεσμα.
Αναγκάστηκα να κατεβάσω το .apk της τελευταίας version της εφαρμογής από apkmirror. Το αρνητικό είναι ότι δεν θα παίρνει updates, και ο ίδιος δεν υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στο site να κατεβάζει καινούριο .apk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Πριν ένα μήνα περίπου που την έψαξα και την εγκατέστησα, υπήρχε κανονικότατα στο play store.

Τώρα που τσέκαρα δεν υπάρχει, τα πράγματα όμως είναι πάρα πολύ απλά. Μπορείς να την κατεβάσεις από το site της Huawei, επιτρέποντας την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές.

https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/health/

Edited by p_k

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα περίπου που την έψαξα και την εγκατέστησα, υπήρχε κανονικότατα στο play store.
Τώρα που τσέκαρα δεν υπάρχει, τα πράγματα όμως είναι πάρα πολύ απλά. Μπορείς να την κατεβάσεις από το site της Huawei, επιτρέποντας την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές.
https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/health/
Δεν το γνώριζα.

Έχω Huawei συσκευή οπότε η εφαρμογή είναι προγραμματισμένη, και στο tablet μου έχω την modded εφαρμογή για watch face uploading.

Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Health έχει αφαιρεθεί από το Google Play;

Άλλαξε συγγενής μου συσκευή, πήρε ένα Xiaomi 11T Pro και μου είπε ότι δεν έβρισκε την εφαρμογή.
Μπήκα στο Google Play, και όντως η αναζήτηση δεν μου επέτρεφε κάποιο αποτέλεσμα.
Αναγκάστηκα να κατεβάσω το .apk της τελευταίας version της εφαρμογής από apkmirror. Το αρνητικό είναι ότι δεν θα παίρνει updates, και ο ίδιος δεν υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στο site να κατεβάζει καινούριο .apk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


βγάζει η ίδια η εφαρμογή ειδοποίηση για νέα αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, tsiftsism said:
Η εφαρμογή Health έχει αφαιρεθεί από το Google Play;

Άλλαξε συγγενής μου συσκευή, πήρε ένα Xiaomi 11T Pro και μου είπε ότι δεν έβρισκε την εφαρμογή.
Μπήκα στο Google Play, και όντως η αναζήτηση δεν μου επέτρεφε κάποιο αποτέλεσμα.
Αναγκάστηκα να κατεβάσω το .apk της τελευταίας version της εφαρμογής από apkmirror. Το αρνητικό είναι ότι δεν θα παίρνει updates, και ο ίδιος δεν υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στο site να κατεβάζει καινούριο .apk.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

 

βγάζει η ίδια η εφαρμογή ειδοποίηση για νέα αναβάθμιση

Ακριβώς αυτό, όμως τώρα δεν υπάρχει καν στο play store από ό,τι διαπίστωσα πριν από λίγο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναι αυτή η google την έχει μπαναρει για τα καλά την huawei. 

Παραδόξως στο App Store της Apple υπάρχει κανονικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η διάκριση. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

What's all the fuss about?
Εγκαταστήστε το app gallery της Χαβάη, κατεβάστε το Health από εκεί και κάντε και update κανονικά όταν έχει.

https://consumer.huawei.com/gr/mobileservices/appgallery/

Φροντίστε να έχετε ήδη installed και τα HMS από Play Store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.hwid

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια μου έκανε ενημέρωση το υγεία της Huawei κ από τότε δεν μου εμφανίζει τα watch faces γνωρίζει κάποιος;  ή να κάνω απεγκατασταση;

Screenshot_20221208-202955_Huawei Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
21 ώρες πριν, ilka71 said:

υπαρχει τροπος σε gt2 να φαινεται ετσι ο καιρος?5ημερη προγνωση20366383_Screenshot2022-12-16231337.thumb.jpg.e43604d22b5532bdff27ffe976897399.jpg

Έχει κάτι πληρωτεα με τέτοιο στηλ που έχω ψάξει.  

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:
13 ώρες πριν, challenge143 said:
Έχει κάτι πληρωτεα με τέτοιο στηλ που έχω ψάξει.  

για πες ένα γιατί δεν βρίσκω

Πάτα πάνω εδώ που σου έχω το βελάκι κ θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου. 

Screenshot_20221218-095135_Huawei Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, challenge143 said:

Πάτα πάνω εδώ που σου έχω το βελάκι κ θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου. 

Screenshot_20221218-095135_Huawei Health.jpg

που ειναι αυτο?

θελει modded health ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει. Ένα πολύ ωραίο που θα σου αρέσει είναι αυτό  εδώ. 

Screenshot_20221219-205531_Huawei Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ WATCH GT 2 PRO

Καλησπέρα, πριν 2-3 μέρες πρόσεξα ότι, σε οποιαδήποτε πρόσοψη και αν βάλω στο smartwatch gt2 pro η ένδειξη ποσοστού της μπαταρίας είναι 0%.

Την πρώτη φορά που το παρατήρησα νόμιζα πως η μπαταρία είχε εξαντληθεί και το έβαλα να φορτίσει αλλά μετά από 2-3 ώρες που πήγα να το πάρω η μπαταρία ήταν ακόμη στο 0%. Συνεχίζει να κάνει το ίδιο και μετά από επανεκίνηση, απενεργοποίηση και επαναφορά εργαστσιακών ρυθμίσεων. Γνωρίζει κάποιος τι παίζει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ρε συ δώσε αναλυτικά οδηγίες που το βρήκες;; ποιο health έχεις;;

Όχι δεν θέλει. Ένα πολύ ωραίο που θα σου αρέσει είναι αυτό  εδώ. 
1092450737_Screenshot_20221219-205531_HuaweiHealth.thumb.jpg.b42768bcbcf24651e436534262967504.jpg
002da0e8cbca2e663bf54725e4a18026.jpg
Πάτα πάνω εδώ που σου έχω το βελάκι κ θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου. 
309920066_Screenshot_20221218-095135_HuaweiHealth.thumb.jpg.4b03dc97893e4b6446f3fb164b293c96.jpg
αυτή η φώτο που είναι;;;που πατάω λες στο βελάκι. σε ποια εφαρμογή είναι;;
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ilka71 said:

δεν υπάρχει ρε συ δώσε αναλυτικά οδηγίες που το βρήκες;; ποιο health έχεις;;

αυτή η φώτο που είναι;;;που πατάω λες στο βελάκι. σε ποια εφαρμογή είναι;;

Μια χαρά το βγάζει στο official Health.

Βγάλε το κενο αναμεσα στο weather και το 454

Future Weather454

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βγάζει στο official Health.
Βγάλε το κενο αναμεσα στο weather και το 454
Future Weather454
η αλλη η φωτο που εχει ανεβασε και εχει βαλει βελακι  που ειναι στο health?
Μια χαρά το βγάζει στο official Health.
Βγάλε το κενο αναμεσα στο weather και το 454
Future Weather454
οκ τελικά ναι ΔΕΝ ΉΘΕΛΕ κενό. αυτό το health έχω κατεβασμένο από apkmirror 448b05b0f342dc9d8b70813f9e562abe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό για το πρόβλημα με την μπαταρία του ρολογιού. Είπα να κάνω τώρα ένα update μιας κι έχω νέα. 

Μετά από όλα τα reset και τα σχετικά, μίλησα με τη Huawei, εξήγησα το θέμα και τους έστειλα το ρολόι. Μια εβδομάδα μετά μου το έστειλαν πίσω φτιαγμένο. Οριακά πρόλαβα την εγγύηση της μπαταρίας (η οποία είναι μόνο για έναν χρόνο). Μου άλλαξαν εσωτερικά τα πάντα, μπαταρία, πλακέτα, μεγάφωνο. Μόνο σκελετό και λουράκι μου άφησαν ίδιο (όπως μου είπε ο τύπος στο τηλέφωνο). 

Πλέον δουλεύει όπως πρέπει. Αντί για 40% απώλεια μπαταρίας σε ένα βράδυ, χάνει μόνο 2 με 3%. Not bad... 

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό για το πρόβλημα με την μπαταρία του ρολογιού. Είπα να κάνω τώρα ένα update μιας κι έχω νέα. 
Μετά από όλα τα reset και τα σχετικά, μίλησα με τη Huawei, εξήγησα το θέμα και τους έστειλα το ρολόι. Μια εβδομάδα μετά μου το έστειλαν πίσω φτιαγμένο. Οριακά πρόλαβα την εγγύηση της μπαταρίας (η οποία είναι μόνο για έναν χρόνο). Μου άλλαξαν εσωτερικά τα πάντα, μπαταρία, πλακέτα, μεγάφωνο. Μόνο σκελετό και λουράκι μου άφησαν ίδιο (όπως μου είπε ο τύπος στο τηλέφωνο). 
Πλέον δουλεύει όπως πρέπει. Αντί για 40% απώλεια μπαταρίας σε ένα βράδυ, χάνει μόνο 2 με 3%. Not bad... 
μίλησες με huawei; πως; έχουν εδώ αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αντιπροσωπεία κ έχουν πει αρκετά καλά λόγια. Κ άμα είναι μες στην εγγύηση έρχεται κουριερ κ στο παίρνει με έξοδα όλα δικά τους.  Όσο για το άλλο που με ρώτησες στέλνω φώτο. 

Screenshot_20221220-200300_Huawei Health.jpg

Screenshot_20221220-200341_Huawei Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...