Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις κινητο Realme γενικα η ειδικα το realme gt2 και να εχει συνδεσει το ρολοι ?

το εχω συνδεσει κανονικα και οταν ερθει κληση και θελω να το σηκωσω απο το κιν και μετα αν θελω να επιλεξω η κληση να παει στο ρολοι δε την στελνει για κανενα λογο και δε ξερω γιατι

σε xiaomi redmi note 8 pro το εκανε κανονικα

εχω αλλαξει 3 συσκευες 2 realme και μια oneplus αλλα τριχες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Είχε πάρει ο μικρός το ρολόι μου κ είχε μπει στο υψόμετρο κ χάλασε την βαθμονόμηση κ το καταλάβα όταν έφτασα στην π.ραλλη κ έγραφε μείον 117μ . Κ δονησε. Υπάρχει τρόπος να το κάνω reset την βαθμονόμηση μόνο; Η πρέπει να κάνω αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι; Μια λύση που βρήκα κ βλέπω να συμβαδίζει κ με το Google earth ήταν να πάω θάλασσα μιας κ την έχω κοντά μου κ να το σεταρω έτσι για αρχή. Προτείνετε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Είχε πάρει ο μικρός το ρολόι μου κ είχε μπει στο υψόμετρο κ χάλασε την βαθμονόμηση κ το καταλάβα όταν έφτασα στην π.ραλλη κ έγραφε μείον 117μ . Κ δονησε. Υπάρχει τρόπος να το κάνω reset την βαθμονόμηση μόνο; Η πρέπει να κάνω αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι; Μια λύση που βρήκα κ βλέπω να συμβαδίζει κ με το Google earth ήταν να πάω θάλασσα μιας κ την έχω κοντά μου κ να το σεταρω έτσι για αρχή. Προτείνετε κάτι άλλο;
Δεν ξέρεις το υψόμετρο σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος; Στο σπίτι σου ίσως; Αλλιώς δίπλα στη θάλασσα ή αν βρεις κάποιον άλλο με σωστά καλιμπραρισμένο ρολόι.
Πάντως Π. Ράλλη και Κηφισού το υψόμετρο είναι 12 μέτρα (κάτω από την γέφυρα φυσικά). Αν περνάς από εκεί...
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σεταρει δίπλα σε θάλασσα κ σήμερα το τσέκαρα βάση google earth  κ βλέπω ότι βάση google συμβαδίζουν. Περνάω από εκεί που το λες κάθε μέρα θα το δω από περιέργεια. Ευχαριστώ.  

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Gx2 said:

Δεν ξέρεις το υψόμετρο σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος; Στο σπίτι σου ίσως; Αλλιώς δίπλα στη θάλασσα ή αν βρεις κάποιον άλλο με σωστά καλιμπραρισμένο ρολόι.
Πάντως Π. Ράλλη και Κηφισού το υψόμετρο είναι 12 μέτρα (κάτω από την γέφυρα φυσικά). Αν περνάς από εκεί...

Λοιπόν έτσι για να κάνουμε κουβέντα  κ να βοηθήσουμε όσο μπορούμε στο θέμα υψομέτρου. Επειδή το ρολόι είναι καινούργιο κ δεν πρόλαβα να το τεστάρω καλά προτού μου χαλάσει ο μικρός την βαθμονόμηση, ίσως και να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι είχε απόκλιση μεγάλη (σίγουρα δεν είναι εργαλείο ακριβείας), ΑΛΛΆ  με τον τρόπο που το βαθμονομησα κ ταυτόχρονα κ με το google earth η συμβατότητα ήταν ακριβής.  Κ Επειδή μου φάνηκε περίεργο τα 12 μέτρα σε αυτό το σημείο που μου είπες γιατί έχω μια μικρή εμπειρία στις υψομετρικες περιπέτειες, επισημάνω ότι εκεί είναι στα  21μ με στίγμα κ με το google earth.  Η σημερινή διαδρομή που ήταν από  Αιγάλεω -Κερατσίνι, το μετρισα σε 18 τυχαία σημεία ,βάση το υψομετρο της google συμβαδίζε απόλυτα,  και το κορυφαίο όταν πλησιάζω στην προβλήτα της ιχθυόσκαλα κ του Περάματος η τιμή του υψόμετρο έφτασε στο 1μ . Έχω βάλει κ το συγκεκριμένο watch face κ το παρακολουθώ ποιο πολύ για την πλάκα μου. 

20221102_200641.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτσι για να κάνουμε κουβέντα  κ να βοηθήσουμε όσο μπορούμε στο θέμα υψομέτρου. Επειδή το ρολόι είναι καινούργιο κ δεν πρόλαβα να το τεστάρω καλά προτού μου χαλάσει ο μικρός την βαθμονόμηση, ίσως και να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι είχε απόκλιση μεγάλη (σίγουρα δεν είναι εργαλείο ακριβείας), ΑΛΛΆ  με τον τρόπο που το βαθμονομησα κ ταυτόχρονα κ με το google earth η συμβατότητα ήταν ακριβής.  Κ Επειδή μου φάνηκε περίεργο τα 12 μέτρα σε αυτό το σημείο που μου είπες γιατί έχω μια μικρή εμπειρία στις υψομετρικες περιπέτειες, επισημάνω ότι εκεί είναι στα  21μ με στίγμα κ με το google earth.  Η σημερινή διαδρομή που ήταν από  Αιγάλεω -Κερατσίνι, το μετρισα σε 18 τυχαία σημεία ,βάση το υψομετρο της google συμβαδίζε απόλυτα,  και το κορυφαίο όταν πλησιάζω στην προβλήτα της ιχθυόσκαλα κ του Περάματος η τιμή του υψόμετρο έφτασε στο 1μ . Έχω βάλει κ το συγκεκριμένο watch face κ το παρακολουθώ ποιο πολύ για την πλάκα μου. 
20221102_200641.thumb.jpg.dd9383addebe4af7331c7c1ee5889e6a.jpg
ποιο είναι αυτό το watch face ;
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:
56 minutes ago, challenge143 said:
Λοιπόν έτσι για να κάνουμε κουβέντα  κ να βοηθήσουμε όσο μπορούμε στο θέμα υψομέτρου. Επειδή το ρολόι είναι καινούργιο κ δεν πρόλαβα να το τεστάρω καλά προτού μου χαλάσει ο μικρός την βαθμονόμηση, ίσως και να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι είχε απόκλιση μεγάλη (σίγουρα δεν είναι εργαλείο ακριβείας), ΑΛΛΆ  με τον τρόπο που το βαθμονομησα κ ταυτόχρονα κ με το google earth η συμβατότητα ήταν ακριβής.  Κ Επειδή μου φάνηκε περίεργο τα 12 μέτρα σε αυτό το σημείο που μου είπες γιατί έχω μια μικρή εμπειρία στις υψομετρικες περιπέτειες, επισημάνω ότι εκεί είναι στα  21μ με στίγμα κ με το google earth.  Η σημερινή διαδρομή που ήταν από  Αιγάλεω -Κερατσίνι, το μετρισα σε 18 τυχαία σημεία ,βάση το υψομετρο της google συμβαδίζε απόλυτα,  και το κορυφαίο όταν πλησιάζω στην προβλήτα της ιχθυόσκαλα κ του Περάματος η τιμή του υψόμετρο έφτασε στο 1μ . Έχω βάλει κ το συγκεκριμένο watch face κ το παρακολουθώ ποιο πολύ για την πλάκα μου. 
20221102_200641.thumb.jpg.dd9383addebe4af7331c7c1ee5889e6a.jpg

ποιο είναι αυτό το watch face ;

Screenshot_20221103-222155_Health.thumb.jpg.f2b43e05ad833b5750f5fb174be2d180.jpg

Just now, challenge143 said:

Screenshot_20221103-222155_Health.thumb.jpg.f2b43e05ad833b5750f5fb174be2d180.jpg

Πολύ ωραίο και μεχει βολέψει πολύ κ το φτιάχνεις όπως θέλεις. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:

πως λέγεται; το βρίσκω στο health στα watch faces ;

Το γράφει widget πολλαπλών εφαρμογών 

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει widget πολλαπλών εφαρμογών 
το ψάχνω έτσι, στα αγγλικά αλλά δεν βγάζει τίποτα

για πιο ρολόι μιλάς; εγώ έχω το gt2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

το ψάχνω έτσι, στα αγγλικά αλλά δεν βγάζει τίποτα

για πιο ρολόι μιλάς; εγώ έχω το gt2

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν κ έχω το 3 . Ο κουνιάδος που έχει το 2 κ έχει τρομερά watch face τα έψαξα κ τα βρήκα για το τριάρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρατε σε προηγούμενα posts για το υψόμετρο, πώς ακριβώς βαθμονομούμε το ρολόι σωστά;

Βρίσκομαι στην παραλία της Θεσσαλονίκης, δίπλα στην θάλασσα. Ρυθμίζω το ρολόι ότι βρίσκομαι 1-2m πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας;

Πρέπει να το είχα κάνει πριν 2+ χρόνια όταν και είχα αγοράσει το ρολόι, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο σημείο το είχα βαθμονομήσει, και τώρα που η εργασία μου βρίσκεται εκτός Θεσσαλονίκης, στους πρόποδες βουνού, θέλω να δω αν τα 240m που μου δείχνει είναι σωστά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίπλα στην θάλασσα είναι ότι καλύτερο κ αν διαβάσεις λίγο ποιο πάνω τι έγραψα, για να δεις αν συμβαδίζει σωστά, θα κοιτάξεις στο google earth . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν κ έχω το 3 . Ο κουνιάδος που έχει το 2 κ έχει τρομερά watch face τα έψαξα κ τα βρήκα για το τριάρι. 
γράφω όπως το λέει και μου βγάζει δεν βρέθηκε. και από κάτω έχει άλλα. κάθε watch face έχει δικό του όνομα. αυτό που λες δεν το βρίσκω. 5ed6128bd373c27265acb49d09836854.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίπλα στην θάλασσα είναι ότι καλύτερο κ αν διαβάσεις λίγο ποιο πάνω τι έγραψα, για να δεις αν συμβαδίζει σωστά, θα κοιτάξεις στο google earth . 
Το διάβασα, απλά δεν ήξερα ότι το Google Earth έχει αυτή την πληροφορία, και δεν πρόλαβα να το ελέγξω.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

γράφω όπως το λέει και μου βγάζει δεν βρέθηκε. και από κάτω έχει άλλα. κάθε watch face έχει δικό του όνομα. αυτό που λες δεν το βρίσκω. 5ed6128bd373c27265acb49d09836854.jpg

Τι να σου πω δεν μπορώ να καταλάβω αλλά αυτά τα watch faces. Που ανέβασες όντως τα βρήκα κ εγώ στο δικό μου.  Να σου πω την αλήθεια δεν έχω εμπειρία από ρολόγια είναι η πρώτη μου φορά που αγοράζω για να μπορώ να σε καθοδήγησω. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίπλα στην θάλασσα είναι ότι καλύτερο κ αν διαβάσεις λίγο ποιο πάνω τι έγραψα, για να δεις αν συμβαδίζει σωστά, θα κοιτάξεις στο google earth . 
Αν ο υπολογισμός του υψομέτρου γίνεται από αισθητηραατμοσφαιρικης πίεσης (βαρόμετρο) δεν περιμένεις να έχεις σωστή ένδειξη συνέχεια.
Η ατμοσφαιρική πίεση αλλάζει ανάλογα με τον καιρό και τη θερμοκρασία.
Το καλιμπραρςις σε ένα σημείο που γνωρίζεις το υψόμετρο, αλλά αυτό ισχύει το πολύ για μια μέρα.

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kted said:

Αν ο υπολογισμός του υψομέτρου γίνεται από αισθητηραατμοσφαιρικης πίεσης (βαρόμετρο) δεν περιμένεις να έχεις σωστή ένδειξη συνέχεια.
Η ατμοσφαιρική πίεση αλλάζει ανάλογα με τον καιρό και τη θερμοκρασία.
Το καλιμπραρςις σε ένα σημείο που γνωρίζεις το υψόμετρο, αλλά αυτό ισχύει το πολύ για μια μέρα.

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι σωστά το έθεσες κ από εχθές που έχει αλλάξει ο καιρός υπάρχει διαφορά, ΑΛΛΆ άμα το βαθμονόμησης μέσο θάλασσα όσες φορές πας προς εκεί τείνει να μηδενίσει κ έτσι είναι το σωστό.  Μην ξεχνάμε δεν έχουμε επαγγελματικό εργαλείο αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό συμβαδίζει κ σε σωστές καιρικές συνθήκες θα δεις ότι με το google earth  Συμβαδίζει απόλυτα.  

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας όταν θέλεις να κατεβάσεις ένα watch faces πληρώτεο κ εκεί που σου λέει "δοκιμή " όταν το πατάω μου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα να ενημερώσω το hms το οποίο είναι η ποιο πρόσφατη έκδοση κ δεν με αφήνει.  Το ίδιο κάνει και εσάς;  σας παραθέτω φωτογραφία το τι μήνυμα βγάζει. 

Screenshot_20221106-092343_Health.jpg

Screenshot_20221106-092319_Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά την βοήθεια σας όταν θέλεις να κατεβάσεις ένα watch faces πληρώτεο κ εκεί που σου λέει "δοκιμή " όταν το πατάω μου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα να ενημερώσω το hms το οποίο είναι η ποιο πρόσφατη έκδοση κ δεν με αφήνει.  Το ίδιο κάνει και εσάς;  σας παραθέτω φωτογραφία το τι μήνυμα βγάζει. 

Screenshot_20221106-092343_Health.jpg

Screenshot_20221106-092319_Health.jpg

Εμένα δεν μου έχει δωρεάν δοκιμή!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, απο που μπορω ν αγορασω το αυθεντικο καφε δερματινο λουρακι του ρολογιου gt 2 ? εχω βρει διαφορα παρομοια με διαφορετικο καφε χρωμα που πολυ φοβαμαι και με διαφορετικη ποιοτητα 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, απο που μπορω ν αγορασω το αυθεντικο καφε δερματινο λουρακι του ρολογιου gt 2 ? εχω βρει διαφορα παρομοια με διαφορετικο καφε χρωμα που πολυ φοβαμαι και με διαφορετικη ποιοτητα 
Τα έχω στο κουτί χρόνια, πρέπει να το φόρεσα λίγες ημέρες στην αρχή, είμαι του μαύρου του κλασσικού και το ρολόι είχε και τα 2 μέσα. Αν το θες στείλε πμ.

Sent from my V2145 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε το galaxy store των Samsung αναβάθμιση του health και από έκδοση 12 κάτι πηρε 13.0.0.320 ενώ μέσα από το health δεν έβγαζε ότι υπάρχει ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...