Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το καινουργιο το Huawei Watch D ειναι το μονο smartwatch που μετραει αρτηριακη πιεση και ειναι πανακριβο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Νομίζω κανένα ρολόι δεν μετράει πίεση. Πως του την έβγαλε σε gt2 την μέτρηση;

Δεν την βγάζει το ρολόι, μόνο η εφαρμογή health την έχει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, krones said:

Δεν την βγάζει το ρολόι, μόνο η εφαρμογή health την έχει.

Ναι εννοώ με ποιόν τρόπο Κ αλγόριθμο μπόρεσε να κάνει μέτρηση Κ μα την βγάλει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοώ με ποιόν τρόπο Κ αλγόριθμο μπόρεσε να κάνει μέτρηση Κ μα την βγάλει η εφαρμογή.
Δεν έκανε μέτρηση. Απλά στη εφαρμογή με κάποια από τις τελευταίες αναβαθμίσεις προστέθηκε το πεδίο "αρτηριακή πίεση" όπου μπορούμε χειροκίνητα να καταχωρίζουμε τις μετρήσεις μας και να λαμβάνει υπόψιν και αυτές μαζί με τις υπόλοιπες δραστηριότητες μας που καταγράφει το ρολόι.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 10:13 ΜΜ, billphone said:

Παίδες από την Κυριακή και μετά δεν συνδέεται με τίποτα με το κινητό. Εντελώς ξαφνικά...

Έκανα επανεκκίνηση σε κινητό (Xiaomi mi mix 2S) και ρολόι (GT2) αλλά τζίφος!

Έλεγξα για αναβαθμίσεις στην εφαρμογή αλλά έχω την πιο πρόσφατη. Τι φάση; 

Καμιά βοήθεια;

Τελικά επανήλθε μόνο του... 🤔

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος του gt3 elite απλά δεν έχει κίνηση στο νήμα εκεί.  Μια ερώτηση το ρολόι δεν φορτίζει κλειστό; με το που το βάζω μου το ανοίγει. Κάνω κάποιο λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος του gt3 elite απλά δεν έχει κίνηση στο νήμα εκεί.  Μια ερώτηση το ρολόι δεν φορτίζει κλειστό; με το που το βάζω μου το ανοίγει. Κάνω κάποιο λάθος; 
Σωστά δεν φορτίζει κλειστό. Είναι πολιτική κάποιων εταιριών, ακόμα και τα κινητά της Huawei όταν τα βάλεις στο φορτιστή κλειστά ανοίγουν...

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση. Για τις κλήσεις ομιλίας που δέχομαι αρκεί μόνο το Bluetooth ή πρέπει να ειμαι Κ στο ίντερνετ συνδεδεμένη η εφαρμογή για να την δεχτεί το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Μια τελευταία ερώτηση. Για τις κλήσεις ομιλίας που δέχομαι αρκεί μόνο το Bluetooth ή πρέπει να ειμαι Κ στο ίντερνετ συνδεδεμένη η εφαρμογή για να την δεχτεί το ρολόι;

Μόνο το BT είναι αρκετό. 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τις ερωτήσεις παιδιά πρώτη φορά smartwatches . Για την καταγραφή ύπνου πρέπει να έχω το βράδυ ανοιχτή την εφαρμογή στο κινητό μου με το Bluetooth η δεν χρειάζεται με το που θα το ανοίξω το πρωί θα ενημερωθεί αυτόματα η εφαρμογή τον ύπνο που έκανα κ τα σχετικά; κ κάτι που δεν κατάλαβα,στην φωτογραφία αυτή που σας δείχνω αν το τικαρω,όταν έχω ανοιχτό το τηλέφωνο δεν θα έρχονται στο ρολόι οι ειδοποιήσεις; να το αφήσω έτσι; 

Screenshot_20221012-205602_Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τις ερωτήσεις παιδιά πρώτη φορά smartwatches . Για την καταγραφή ύπνου πρέπει να έχω το βράδυ ανοιχτή την εφαρμογή στο κινητό μου με το Bluetooth η δεν χρειάζεται με το που θα το ανοίξω το πρωί θα ενημερωθεί αυτόματα η εφαρμογή τον ύπνο που έκανα κ τα σχετικά; κ κάτι που δεν κατάλαβα,στην φωτογραφία αυτή που σας δείχνω αν το τικαρω,όταν έχω ανοιχτό το τηλέφωνο δεν θα έρχονται στο ρολόι οι ειδοποιήσεις; να το αφήσω έτσι; 
Screenshot_20221012-205602_Health.thumb.jpg.e04721cfb10dddbb13d3b951df022278.jpg
έχεις Huawei κινητό; γιατί εμένα δεν έχει αυτή την επιλογή.

54b84a03ee1ce564c4494f17ddca70da.jpg
Link to comment
Share on other sites



έχεις Huawei κινητό; γιατί εμένα δεν έχει αυτή την επιλογή.


Εγώ που έχω Huawei κινητό βλέπω ό,τι βλέπεις κι εσύ.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά έχω το s21u . Τελικά τι κάνει το κουμπί αυτό; Κ κάτι άλλο που θυμήθηκα ο ήχος του ρολογιού όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλάζουν; Ή έχει μόνον αυτόν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, Έγνε κάτοχος του GT2 Pro. όλα καλά μέχρι στιγμής το μόνο που με χαλάει είναι που δεν μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο του sms όταν έρχεται η ειδοποίηση. Έχω κάνει όλα αυτά που πρέπει για την εφαρμογή να την κλειδώσω για να μην κλείνει, να μένει πάντα ανοιχτή κτλ. Έρχεται κανονικά ειδοποίηση για το sms αλλά μου δείχνει μόνο την επαφή και όχι το περιεχόμενο του sms. Το τηλέφωνο μου είνα το Xiaomi Redmi note 7. Καμία ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nomagios77 said:

Καλημέρα σε όλους, Έγνε κάτοχος του GT2 Pro. όλα καλά μέχρι στιγμής το μόνο που με χαλάει είναι που δεν μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο του sms όταν έρχεται η ειδοποίηση. Έχω κάνει όλα αυτά που πρέπει για την εφαρμογή να την κλειδώσω για να μην κλείνει, να μένει πάντα ανοιχτή κτλ. Έρχεται κανονικά ειδοποίηση για το sms αλλά μου δείχνει μόνο την επαφή και όχι το περιεχόμενο του sms. Το τηλέφωνο μου είνα το Xiaomi Redmi note 7. Καμία ιδέα??

Έχει το ρολόι κάποιες εφαρμογές για sms/MMS. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ και δεν τα δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Δώσε όλα τα δικαίωματα στις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν

Το έχω κάνει αυτό φίλε μου. Όλα έρχονται όπως πρέπει και μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο, μόνο στα sms δεν γίνεται!!!

9 ώρες πριν, dyannisb said:

Έχει το ρολόι κάποιες εφαρμογές για sms/MMS. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ και δεν τα δοκίμασα.

Δεν έχει τίποτα για sms/mms εκτός κι αν εννοείς στο  App Gallery!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,τις  τελευταιες 15 μερες το GPS του  ρολογιου δεν  υπάρχει.Βασικα,ειναι  σαν  να  μην  δουλευει,διοτι  οπου και να  παω για  τρεξιμο,δεν  δουλευει  καθόλου,και  δεν  λοκαρει  κανενα  δορυφορο.Σημερα επιασε αισιως και  ενω εδειχνε  οτι  επιασε,μετα το  τελος  της προπονησης με  το  που  μεταφερθηκε  η  προπονηση  στην  εφαρμογη,μου την εδειξε  χωρις  να  εχει  καταγραψει  κατι.
 

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να ρωτησω οποιον τυχον ξερει πως μπορω στο συγχρονισμο με το  STRAVA καθε φορα που κανω δραστηριοτητα και συγχρονιζω με το ρολοι μου μεσω BT να μην εμφανιζεται αυτη η βλακεια που γραφει εδω!

Huawei Health activity

 

Εχω παρατηρησει καθε φορα που το συγχρονιζω βγαζει αυτο το τιτλο : 

πως μπορω να αλλαξω τον τιτλο? αυτοματως?

 
Edited by Pedro_G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pedro_G said:

Καλημερα θελω να ρωτησω οποιον τυχον ξερει πως μπορω στο συγχρονισμο με το  STRAVA καθε φορα που κανω δραστηριοτητα και συγχρονιζω με το ρολοι μου μεσω BT να μην εμφανιζεται αυτη η βλακεια που γραφει εδω!

Huawei Health activity

 

Εχω παρατηρησει καθε φορα που το συγχρονιζω βγαζει αυτο το τιτλο : 

πως μπορω να αλλαξω τον τιτλο? αυτοματως?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/y6on4d/what_about_the_new_huawei_health_with_strava/


Από ότι φαίνεται στο native sync (μέσω Huawei Health) με Strava δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι. Κι αν κατάλαβα καλά κάνει sync μόνο τα GPS activities, και χωρίς καν το HR (?)
Με το app Health Sync μάλλον είναι καλύτερα τα πράγματα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.appyhapps.healthsync&hl=en_US&gl=US

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2022 at 8:58 ΠΜ, nomagios77 said:

Καλημέρα σε όλους, Έγνε κάτοχος του GT2 Pro. όλα καλά μέχρι στιγμής το μόνο που με χαλάει είναι που δεν μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο του sms όταν έρχεται η ειδοποίηση. Έχω κάνει όλα αυτά που πρέπει για την εφαρμογή να την κλειδώσω για να μην κλείνει, να μένει πάντα ανοιχτή κτλ. Έρχεται κανονικά ειδοποίηση για το sms αλλά μου δείχνει μόνο την επαφή και όχι το περιεχόμενο του sms. Το τηλέφωνο μου είνα το Xiaomi Redmi note 7. Καμία ιδέα??

Τελικά μάλλον δεν γίνεται να διαβάσεις το περιεχόμενο sms που λαμβάνει κανονικά στις ειδοποιήσεις!! Δεν έχω βρει κάτι όσο κι αν έψαξα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...

Που μπορώ να βρω ένα πλήρες οδηγό για να προσθέσω custom face στο ρολόι μου...

Huawei watch gt2 pro

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2022 at 11:08 ΠΜ, nomagios77 said:

Το έχω κάνει αυτό φίλε μου. Όλα έρχονται όπως πρέπει και μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο, μόνο στα sms δεν γίνεται!!!

Δεν έχει τίποτα για sms/mms εκτός κι αν εννοείς στο  App Gallery!!

Αναφέρομαι στο app gallery που έχει μέσα στο υγεία, ναι, σε συνεργασία με την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 12:53 ΠΜ, emmanuelle said:

Καλησπέρα παιδια ,τις  τελευταιες 15 μερες το GPS του  ρολογιου δεν  υπάρχει.Βασικα,ειναι  σαν  να  μην  δουλευει,διοτι  οπου και να  παω για  τρεξιμο,δεν  δουλευει  καθόλου,και  δεν  λοκαρει  κανενα  δορυφορο.Σημερα επιασε αισιως και  ενω εδειχνε  οτι  επιασε,μετα το  τελος  της προπονησης με  το  που  μεταφερθηκε  η  προπονηση  στην  εφαρμογη,μου την εδειξε  χωρις  να  εχει  καταγραψει  κατι.
 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από τον Αύγουστο. Μόνο με το κινητό μπορώ να κάνω καταγραφή της προπόνησης. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, karelia said:

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από τον Αύγουστο. Μόνο με το κινητό μπορώ να κάνω καταγραφή της προπόνησης. 

Τον Αυγουστο κατέγραφα κανονικα  τις  προιπονησεις  μου.Τις  τελευταιες μέρες μιλαμε  για  μπαχαλο!Βασικα  μπετο!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...