Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, ilka71 said:
29 minutes ago, palavas1986 said:
Καλησπέρα. Έχω το ρολόι περίπου 3 χρονια. Εδώ και λίγο καιρό η οθόνη γύρω γύρω από τις άκρες έχει κάνει ένα γκρι δαχτυλίδι. Τα παίζει η οθόνη; 

φοράς τζαμακι;

Φορούσα. Το έβγαλα 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά αξίζει η μετάβαση στο Gt3 η στο runner η στο pro? Ποιες οι ουσιαστικές αλλαγές διαφορες;

Κάτοχος του παραπάνω τίτλου το χρησιμοποιώ καθημερινά σε τρέξιμο ποδηλασία και κολύμπι. Το έχω συνδέσει επιτυχώς στο strava και είμαι υπερευχαειστημενος σε ευκρίνεια μετρήσεις διάρκεια μπαταρίας τιμή!

Εχθές μου ήρθε μάλιστα από αντιπροσωπεία καθώς ένα χρόνο μετά με συχνή χρήση παρουσίασε μια βλάβη στην οθόνη.

Μου άλλαξαν οθόνη μπαταρία ένα τσιπ και βάλανε και προστασία.

Τι λέτε; Να μείνω η να πάω σε αναβάθμιση;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω παρακολουθήσει πολλά βίντεο ,δεν έχω κάποιο smart watch Κ τυχαίνει να θέλω να αγοράσω το gt3 έχουν αναφέρει πολλοί ότι η διαφορά είναι μικρή Κ αν είσαι τόσο πολύ ικανοποιημένος θα σου πρότεινα να μείνεις με το ρολόι αυτό. Το gt3 έχει λίγο καλύτερους αισθητήρες Κ το καινούργιο λογισμικό που φοράει.(είμαι της άποψης ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις) αλλά πάντα υπάρχει Κ το μικρόβιο της αλλαγής Κ τα γούστα που αυτό είναι προσωπικό το τι θέλεις να κανεις άσε που στο κάνανε πάλι καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανεις να πληρώσει με google wallet με το gt3 pro; Επίσης το ηλεκτροκαρδιογράφημα και η μέτρηση πίεσης έχουν ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ο ΜΟΝΟΣ ουσιαστικος λογος αλλαγης και μεταβασης σε αλλο θα ηταν το NFC το οποιο μαλιστα διαθετω στο κινητο μου!

Δε βρισκω ουσιαστικες αλλαγες στα υπολοιπα οπως μπαταρια και οθονη! Το δε κοστος μεταβασης το θεωρω υπερογκο αν αναλαγιστω οτι διεθεσα 100 ευρω για την αγορα του το GT 2 

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολεισαι εντατικα με τρεξιμο πιστευω οτι αξιζει να πας σε gt runner.

Επιπλεον πληροφοριες που αφορουν την φυσικη σου κατασταση και τον τροπο που τρεχεις, καλυτερο gps, πιο φωτεινη οθονη και πιο ελαφρυ.

Το nfc δεν ειναι ακομα ενεργοποιημενο για Ελλαδα αν δεν κανω λαθος.

 

Edited by Lowbaper
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προερχομαι απο FENIX 6 το οποιο ειναι το απολυτο εργαλειο για δραστηριοτητες θεωρω οτι και η μπαταρια και τα δεδομενα του GT2 ειναι μια χαρα . Οσον αφορα το NFC του προηγουμενου μοντελου μου μια χαρα με καλυπτε διχως να χρειαζεται να κουβαλαω πιστωτικες καρτες κερματα ή πορτοφολια!

Αν υπαρχουν ουσιαστικες και οχι μερικες διαφορες αναμεσα στο Runner και στο GT2 e που διαθετω ευχαριστως να μεταβω!! αλλα δε γνωριζω ποιες ειναι αυτες! Οσον αφορα την οθονη του GT2 θεωρω οτι ειναι πολλακις ανωτερη απο το FENIX 6 που διεθετα για 2 χρονια!

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες αντιμετωπίζει και άλλος θέμα με αποσυνδέσεις;Η μόνο σε εμένα συμβαίνει;Συσκευή xiaomi mi9 και έχω κάνει την εφαρμογή να έχει αυτόματη έναρξη,χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία και τοποθεσία κτλ όλα οκ....Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris_1386 said:

Ρε μάγκες αντιμετωπίζει και άλλος θέμα με αποσυνδέσεις;Η μόνο σε εμένα συμβαίνει;Συσκευή xiaomi mi9 και έχω κάνει την εφαρμογή να έχει αυτόματη έναρξη,χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία και τοποθεσία κτλ όλα οκ....Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Mi 9 lite εδώ.

Αποσυδεσεις δεν είχα γιατί ήταν μόνιμα...ασύνδετο.

99% ήταν αποσυνδεμενο.

Δεν έδινα πολύ σημασία μιας και οι κλήσεις έρχονται κανονικά.

Βάλε βγάλε εκδόσεις apk ήμουν...

 

Τελικά το φορμαρα, έβαλα την τελευταία έκδοση apk από Huawei, πήρε και μια αναβάθμιση κιόλας και όλα καλά 1 μήνα τώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανεις να πληρώσει με google wallet με το gt3 pro; Επίσης το ηλεκτροκαρδιογράφημα και η μέτρηση πίεσης έχουν ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα; Ευχαριστω
Google wallet δεν υπάρχει περίπτωση γιατί το ρολόι δεν "τρέχει ' Wear OS. Ελπίζουμε κάποτε να δουλέψει στην Ευρώπη το πορτοφόλι της Huawei. ΗΚΓ έχω στο ρολόι μου εδώ και λίγες ημέρες. Από το πουθενά μου εμφάνισε την επιλογή στο Huawei health. Για μέτρηση πίεσης πρώτη φορά το ακούω. Δεν νομίζω πως υπάρχει αυτήν η δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, efbill said:
On 29/9/2022 at 8:44 ΠΜ, tsourisg said:
Έχει καταφέρει κανεις να πληρώσει με google wallet με το gt3 pro; Επίσης το ηλεκτροκαρδιογράφημα και η μέτρηση πίεσης έχουν ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα; Ευχαριστω

Google wallet δεν υπάρχει περίπτωση γιατί το ρολόι δεν "τρέχει ' Wear OS. Ελπίζουμε κάποτε να δουλέψει στην Ευρώπη το πορτοφόλι της Huawei. ΗΚΓ έχω στο ρολόι μου εδώ και λίγες ημέρες. Από το πουθενά μου εμφάνισε την επιλογή στο Huawei health. Για μέτρηση πίεσης πρώτη φορά το ακούω. Δεν νομίζω πως υπάρχει αυτήν η δυνατότητα.

https://www.notebookcheck.net/Huawei-announces-CE-certified-on-wrist-blood-pressure-monitoring-for-Watch-D-and-ECG-for-Watch-GT-3-Pro-in-over-30-European-countries.647429.0.html

Μόνο για το Watch D τελικά.

Edited by tsourisg
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 5:30 ΜΜ, Dimitris_1386 said:

Ρε μάγκες αντιμετωπίζει και άλλος θέμα με αποσυνδέσεις;Η μόνο σε εμένα συμβαίνει;Συσκευή xiaomi mi9 και έχω κάνει την εφαρμογή να έχει αυτόματη έναρξη,χωρίς περιορισμούς στην μπαταρία και τοποθεσία κτλ όλα οκ....Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Δωσε ολες τις αδειες πατωντας το i στην εφαρμογη υγεια..να μη κλεινει μονη της,κ βασικο μην εχεις την εξοικονομηση ενεργειας στο κινητο σου γιατι κλιενει την εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 10:41 ΜΜ, efbill said:
On 29/9/2022 at 8:44 ΠΜ, tsourisg said:
Έχει καταφέρει κανεις να πληρώσει με google wallet με το gt3 pro; Επίσης το ηλεκτροκαρδιογράφημα και η μέτρηση πίεσης έχουν ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα; Ευχαριστω

Google wallet δεν υπάρχει περίπτωση γιατί το ρολόι δεν "τρέχει ' Wear OS. Ελπίζουμε κάποτε να δουλέψει στην Ευρώπη το πορτοφόλι της Huawei. ΗΚΓ έχω στο ρολόι μου εδώ και λίγες ημέρες. Από το πουθενά μου εμφάνισε την επιλογή στο Huawei health. Για μέτρηση πίεσης πρώτη φορά το ακούω. Δεν νομίζω πως υπάρχει αυτήν η δυνατότητα.

Ποιο ρολόι έχεις;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα να απαντάς γράφοντας ο,τι θες σε όλα τα μηνύματα, όλων των messenger app, με πληκτρολόγιο qwerty όπως δηλαδή τα Samsung Galaxy Watch θα αποκτήσουν ποτέ ή και γι αυτό χρειάζεται Wear OS; Έχω το Galaxy Watch 4 Classic και σκεφτόμουν καιρό να πάω σε Gt3 αλλά να το βράσω αν είναι να απαντάω με προσαρμοσμένες απαντήσεις και emoji λες και είμαι αυτιστικός.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Το κάθε ένα έχει τα υπέρ κ τα κατά του. Οι περισσότεροι δεν τους ενδιαφέρει να απαντάνε κ να γράφουν σε ένα μέγεθος από καπάκι μπουκαλιού κ θέλουν αυτονομία 2 βδομάδες θα επιλέξουν huawei, άλλους τους ενδιαφέρει όπως εσένα να γράφει από το ρολόι κ να το φορτίζει κάθε μέρα τότε μονόδρομος πας Samsung, δυστυχώς δύσκολο να τα βρούμε όλα σε αυτά τα δύο κορυφαία ρολόγια 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μια χαρά γράφεις πάντως στο "μέγεθος καπακιού μπουκαλιού" και είναι πολύ βολικό κιόλας αν είσαι σε άλλο δωμάτιο, δεν έχεις το κινητό πάνω σου ή είναι στην τσέπη/τσάντα όταν περπατάς/τρέχεις. Και με τις μεγαλύτερες οθόνες που έχουν τα Huawei θα ήταν ακόμη καλύτερα. Πάλι καλά δηλαδή που παίρνουν και τηλέφωνο γιατί αλλιώς ακριβά activity trackers θα ήταν.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μια χαρά γράφεις πάντως στο "μέγεθος καπακιού μπουκαλιού" και είναι πολύ βολικό κιόλας αν είσαι σε άλλο δωμάτιο, δεν έχεις το κινητό πάνω σου ή είναι στην τσέπη/τσάντα όταν περπατάς/τρέχεις. Και με τις μεγαλύτερες οθόνες που έχουν τα Huawei θα ήταν ακόμη καλύτερα. Πάλι καλά δηλαδή που παίρνουν και τηλέφωνο γιατί αλλιώς ακριβά activity trackers θα ήταν.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Και δε χρειάζεται ούτε να γράψεις αφού μπορείς να τα πεις όπως στο τηλέφωνό σου!! Αν δε θέλεις κι αυτό απλά τα... ζωγραφίζεις και γράφει θαυμάσια!!! Και με δύο τρόπους, είτε μέσω gboard είτε με το δάχτυλο σου πάνω στο ρολόι με κενό καντράν που καταλαβαίνει τι γράφεις. Παίρνει και εφαρμογές. Βέβαια το Samsung με όλα ανοιχτά θα το έχεις μόνο 30 με 40 ώρες. Αυτά στο 4 στο 5 έχει γεμάτες τρεις με τρισημιση μέρες. Όπως ειπώθηκε καθένας με τις ανάγκες του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παίδες από την Κυριακή και μετά δεν συνδέεται με τίποτα με το κινητό. Εντελώς ξαφνικά...

Έκανα επανεκκίνηση σε κινητό (Xiaomi mi mix 2S) και ρολόι (GT2) αλλά τζίφος!

Έλεγξα για αναβαθμίσεις στην εφαρμογή αλλά έχω την πιο πρόσφατη. Τι φάση; 

Καμιά βοήθεια;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites



μου έβγαλε σήμερα μέτρηση πίεσης! gt2! cd6363f78f1dfec9e08aa0611eedcc80.jpg


Δεν κάνει μετρήσεις το gt2. Μπορείς απλά να μετράς την πίεση σου με ένα πιεσόμετρο και να περνάς τα αποτελέσματα στην εφαρμογή.
Έτσι θα έχεις το ιστορικό,καθώς και τις όποιες συμβουλές της εφαρμογής.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gx2 said:


 

 


Δεν κάνει μετρήσεις το gt2. Μπορείς απλά να μετράς την πίεση σου με ένα πιεσόμετρο και να περνάς τα αποτελέσματα στην εφαρμογή.
Έτσι θα έχεις το ιστορικό,καθώς και τις όποιες συμβουλές της εφαρμογής.

 

Συμβατή συσκευή μόνο gt3 δηλ; 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κανένα ρολόι δεν μετράει πίεση. Πως του την έβγαλε σε gt2 την μέτρηση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...