Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, mylw_4 said:

Πως; Με το health sync?

Στο Strava συνδέθηκα μέσα από το health της Huawei. Δεν βρίσκω όμως την επιλογή για το Google fit. Δεν βρήκα επιλογή εκεί που λέει στην σελίδα της Huawei.

 

Άκυρο. Παρόλο που το health έγινε linked με το Strava, δεν παίρνει τις μετρήσεις!

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

22 ώρες πριν, dyannisb said:

Στο Strava συνδέθηκα μέσα από το health της Huawei. Δεν βρίσκω όμως την επιλογή για το Google fit. Δεν βρήκα επιλογή εκεί που λέει στην σελίδα της Huawei.

 

Άκυρο. Παρόλο που το health έγινε linked με το Strava, δεν παίρνει τις μετρήσεις!

Εμένα ούτε την επιλογή για  strava μου βγάζει, δε μπορώ να το καταλάβω αυτό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Εμένα ούτε την επιλογή για  strava μου βγάζει, δε μπορώ να το καταλάβω αυτό 

 

Screenshot_20220915_202648_com.huawei.health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gt 3 pro. Δεν έχει σαν επιλογή την σύνδεση με strava. Η εφαρμογή Huawei health είναι ενημερωμένη. 2265f6cba530dc12e7a4d299da913593.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου GT 2, το έχω τώρα 3 χρόνια, και έχει παρουσιάσει μια αλλοίωση η οθόνη εσωτερικά περιμετρικά η οποία σταδιακά μεγαλώνει και πλέον δυσλειτουργει η αφή σε τέτοιο βαθμό που δεν ανταποκρίνεται σχεδόν καθόλου.
Κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά, αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω Huawei ρολόι μετά από αυτό!6e529b68c82bfc6f1b0b527fb0704ffd.jpgd65da9f7409126dbbcdd38bda534b7b5.jpg

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vkostas said:

Το δικό μου GT 2, το έχω τώρα 3 χρόνια, και έχει παρουσιάσει μια αλλοίωση η οθόνη εσωτερικά περιμετρικά η οποία σταδιακά μεγαλώνει και πλέον δυσλειτουργει η αφή σε τέτοιο βαθμό που δεν ανταποκρίνεται σχεδόν καθόλου.
Κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά, αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω Huawei ρολόι μετά από αυτό!6e529b68c82bfc6f1b0b527fb0704ffd.jpgd65da9f7409126dbbcdd38bda534b7b5.jpg

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Πόσο συχνά το βάζεις σε νερό, είτε γλυκό είτε θαλασσινό?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο συχνά το βάζεις σε νερό, είτε γλυκό είτε θαλασσινό?
Το φοράω συνέχεια, δεν το βγάζω ούτε στην θάλασσα ούτε στην καθημερινότητα του σπιτιού.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλά είσαι μετά από 3 χρόνια κ 100ευρω που κάνει το ρολόι με όλα αυτά που προσφέρει σε νερό κ θάλασσα. Έχω διαβάσει για όλες τις μάρκες ρολογιών και μετά από μερικούς μήνες χρήση σε κολυμβητήριο έχουν απλά πεθαίνει ούτε καν υγρασία να τους δείξει. Με αυτό που μου έδειξες με έπεισες να πάρω Huawei γιατί είμαι σε εύρεση ρολογιού κ πρώτη φορά σε smart. Καιρός να ανανεωθεις  κ εσύ 😀

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλά είσαι μετά από 3 χρόνια κ 100ευρω που κάνει το ρολόι με όλα αυτά που προσφέρει σε νερό κ θάλασσα. Έχω διαβάσει για όλες τις μάρκες ρολογιών και μετά από μερικούς μήνες χρήση σε κολυμβητήριο έχουν απλά πεθαίνει ούτε καν υγρασία να τους δείξει. Με αυτό που μου έδειξες με έπεισες να πάρω Huawei γιατί είμαι σε εύρεση ρολογιού κ πρώτη φορά σε smart. Καιρός να ανανεωθεις  κ εσύ 
Αξίζει μόνο αν περιμένεις να πέσει η τιμή, όταν το πήρα πριν 3 χρόνια τότε είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το είχα πάρει 250€.
Αν δεν μπορείς να περιμένεις να πέσει η τιμή, είναι μεγάλο το κόστος να αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια ρολόι.
Πάντως συμφωνώ πως η ποιότητα είναι καλή.
Η οθόνη άρχισε να αλλοιώνεται στο δικό μου μετά τα 2 χρόνια, τώρα αν έφταιξε το νερό ή κάτι άλλο δεν ξέρω.


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vkostas said:

Αξίζει μόνο αν περιμένεις να πέσει η τιμή, όταν το πήρα πριν 3 χρόνια τότε είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το είχα πάρει 250€.
Αν δεν μπορείς να περιμένεις να πέσει η τιμή, είναι μεγάλο το κόστος να αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια ρολόι.
Πάντως συμφωνώ πως η ποιότητα είναι καλή.
Η οθόνη άρχισε να αλλοιώνεται στο δικό μου μετά τα 2 χρόνια, τώρα αν έφταιξε το νερό ή κάτι άλλο δεν ξέρω.


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Φαίνεται να έχει αλλοιωθεί από νερό γι'αυτό ρώτησα.

Δεν αξίζει να αγοράζεις τεχνολογία ακριβά. Αν αποφασίζεις να το κάνεις, το κάνεις μόνο για την κ@&_€@ σου 

Το ξέρεις από πριν ότι σε 6 μήνες θα έχει βγει και καλύτερο. Σε δύο χρόνια δεν το καλύπτει καμιά εγγύηση και ότι η μπαταρία του κάθε χρόνο και θα έχει πτώση. Μαζί με όλα αυτά έρχεται και το γεγονός της δύσκολης/ ακριβής επισκευής.

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, vkostas said:

Αξίζει μόνο αν περιμένεις να πέσει η τιμή, όταν το πήρα πριν 3 χρόνια τότε είχε πρωτοκυκλοφορήσει και το είχα πάρει 250€.
Αν δεν μπορείς να περιμένεις να πέσει η τιμή, είναι μεγάλο το κόστος να αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια ρολόι.
Πάντως συμφωνώ πως η ποιότητα είναι καλή.
Η οθόνη άρχισε να αλλοιώνεται στο δικό μου μετά τα 2 χρόνια, τώρα αν έφταιξε το νερό ή κάτι άλλο δεν ξέρω.


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Ειτε το επισκευαζεις αφου το πηρες ακριβα οπως λες,ειτε πας για ιδιο καινουριο με κανα 100αρι κ αλλα 2 χρονια εγγυηση η GT2PRO GT3 με  120-150 ευρω αντιστοιχα.Δε νομιζω οτι υπαρχει καλυτερο VFM αυτη τη στιγμη κ πακετο δυνατοτητων κ αυτονομιας.Οσον αφορα το νερο,ακομα κ επαγγελματικος εξοπλισμος δυτων ξεπλενεται κ καθαριζεται μετα απο καθε χρηση,ενω σε καταδυτικα ρολογια γινεται συντηρηση αδιαβροχοποιση καθε 6μηνο νομιζω..αυτο ειναι στο χερι σου 3 χρονια,..

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που υπάρχει επιλογή συγχρονισμού με strava μάλλον δεν γίνεται τίποτα , gt 2 pro , ίσως σε επόμενη αναβάθμιση να το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, krones said:

Παρόλο που υπάρχει επιλογή συγχρονισμού με strava μάλλον δεν γίνεται τίποτα , gt 2 pro , ίσως σε επόμενη αναβάθμιση να το φτιάξουν

Παρατήρησα πως δεν υπάρχει στο Strava σαν ρολόι. Οπότε είτε πρέπει να γίνει και απόερους τους κάποια κίνηση ή κάποια third part 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dyannisb said:

Παρατήρησα πως δεν υπάρχει στο Strava σαν ρολόι. Οπότε είτε πρέπει να γίνει και απόερους τους κάποια κίνηση ή κάποια third part 

Ναι δεν υπάρχει αλλά όταν υπάρχει στο ρολόι να στέλνει τα δεδομένα στο strava , όπως το κάνει το  health sync, δεν χρειάζεται το strava  να έχει υποστηρίξη την Huawei.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, krones said:

Ναι δεν υπάρχει αλλά όταν υπάρχει στο ρολόι να στέλνει τα δεδομένα στο strava , όπως το κάνει το  health sync, δεν χρειάζεται το strava  να έχει υποστηρίξη την Huawei.

Μόλις μου έβγαλε το παρακάτω. Μάλλον τα στέλνει η εφαρμογή 

Screenshot_20220918_172450_com.strava.png

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς τα ίδια και εμένα με gt2 και A72 Samsung
 
Μια εναλλακτική "λύση", είναι αφού σας καλέσουν και ενώ χτυπάει στο ρολόι να μπείτε και νά αλλάξετε τις Bluetooth ρυθμίσεις του ρολογιού όπως φαίνονται στη φωτογραφία.

Κάνοντας το βέβαια δεν θα μπορείτε να απαντήσετε μέσω του ρολογιού παρά μόνο να απορρίψετε την κλήση, ωστόσο έτσι θα έρχεται η κλήση πρώτα πάντα στο ακουστικό. Επίσης αν απαντήσετε πατώντας τα ακουστικά θα ανοίξει απευθείας η κλήση εκεί και χωρίς τη ρύθμιση.Screenshot_20220921-070002_Settings.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια εναλλακτική "λύση", είναι αφού σας καλέσουν και ενώ χτυπάει στο ρολόι να μπείτε και νά αλλάξετε τις Bluetooth ρυθμίσεις του ρολογιού όπως φαίνονται στη φωτογραφία.

Κάνοντας το βέβαια δεν θα μπορείτε να απαντήσετε μέσω του ρολογιού παρά μόνο να απορρίψετε την κλήση, ωστόσο έτσι θα έρχεται η κλήση πρώτα πάντα στο ακουστικό. Επίσης αν απαντήσετε πατώντας τα ακουστικά θα ανοίξει απευθείας η κλήση εκεί και χωρίς τη ρύθμιση.Screenshot_20220921-070002_Settings.thumb.jpg.fcaa22c6a06546c633d02b861df0fe43.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

έτσι το κάνω αλλά ενίοτε ξανά γυρίζει μόνο του και ανοίγει τον διακόπτη calls και ξανά γίνεται ένα μπάχαλο .οπότε μετά πάλι θέλει να κάνω αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

Στο gt3 δείχνει στο YouTube ότι το ρολόι μπορείς να τα συνδέσεις με τα ακουστικά Κ με τον ίδιο τρόπο δίνετε δικαίωματα στο car kit κτλ. Δεν έχω το ρολόι για να ξέρω αν ισχύει αλλά στο βίντεο δείχνει ότι από το ρολόι μπορείς να μεταφέρεις τον ήχο σε οποία συσκευή θέλεις. Το έχετε δοκιμάσει να δείτε αν δουλεύει σωστά στις κλήσεις Κ να συνδέεται χωρίς πρόβλημα στο αμάξι;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mylw_4 said:

Μετά από σχεδόν δύο χρόνια επιτέλους Strava. Κάλλιο αργά παρά ποτέ...

Εντάξει την καταχώριση την κάνει μετά από μια μέρα ! Τουλάχιστον την κάνει, αλλά το πιο βασικό το strava να υποστηρίζει το ρολόι και να παίρνει κατευθείαν τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, krones said:

Εντάξει την καταχώριση την κάνει μετά από μια μέρα ! Τουλάχιστον την κάνει, αλλά το πιο βασικό το strava να υποστηρίζει το ρολόι και να παίρνει κατευθείαν τα δεδομένα

2 φορές που το δοκίμασα, μια χθές και μια σήμερα ανέβηκε σχεδόν κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το ρολόι περίπου 3 χρονια. Εδώ και λίγο καιρό η οθόνη γύρω γύρω από τις άκρες έχει κάνει ένα γκρι δαχτυλίδι. Τα παίζει η οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το ρολόι περίπου 3 χρονια. Εδώ και λίγο καιρό η οθόνη γύρω γύρω από τις άκρες έχει κάνει ένα γκρι δαχτυλίδι. Τα παίζει η οθόνη; 
φοράς τζαμακι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...