Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το ρολόι 22 μήνες η μπαταρία αντέχει τώρα περίπου τέσσερις μέρες ενώ πριν ένα μήνα περίπου λειτουργούσε κανονικά με την ίδια χρήση και μου έβγαζε 8-9 μέρες να το στείλω στο service για αλλαγή μπαταρίας την καλύπτει η εγγύηση
νομίζω κάποιο watchface φταίει.έτσι έλεγα και εγώ και τελικά με κάποιο άλλο ξένα κρατάει 9 με 10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

13 ώρες πριν, ilka71 said:
15 ώρες πριν, anekoulourida said:
Καλησπέρα έχω το ρολόι 22 μήνες η μπαταρία αντέχει τώρα περίπου τέσσερις μέρες ενώ πριν ένα μήνα περίπου λειτουργούσε κανονικά με την ίδια χρήση και μου έβγαζε 8-9 μέρες να το στείλω στο service για αλλαγή μπαταρίας την καλύπτει η εγγύηση

νομίζω κάποιο watchface φταίει.έτσι έλεγα και εγώ και τελικά με κάποιο άλλο ξένα κρατάει 9 με 10 μέρες.

Καλησπέρα, μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να είναι, το ρολόι το έχω 2 χρόνια και δεν δείχνει σημάδια εξάντλησης η μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2022 at 10:42 ΜΜ, angelsride said:

Καλησπερα σε ολους,

Σημερα το παρελαβα απο το service και αλλαξαν το πισω μερος και μπαταρια.Μολις μπηκα θαλασσα εσβησε και δεν ανοιγει....Προσπαθησα με τα κουμπια κρατημενα,το εβαλα στη βαση φορτισης αλλα τιποτα...Μου ειχαν αλλαξει και την οθονη πριν 2 μηνες. Η εγγυηση ληγει μεσα Αυγουστου, θα ζητησω αντικατασταση συσκευης τη Δευτερα.

 

Πριν κάνα χρόνο το είχα στείλει και εγώ στο σέρβις και έγινε αντίστοιχη αλλαγή. Στην αρχή φοβήθηκα αν έγινε σωστή αδιαβροχοποίηση. Το δοκίμασα Στο ντούς και  δεν είχε θέμα. Στη θάλασσα μια φορά το δοκίμασα δεν είχε θέμα.  Ξανά στείλε και βλέπεις τι θα σε πουν 

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 12:26 ΜΜ, xristos_mi said:

Καλησπέρα, μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να είναι, το ρολόι το έχω 2 χρόνια και δεν δείχνει σημάδια εξάντλησης η μπαταρία. 

Καλημέρα ναι έφταιγαν 2 watchfaces ενεργοβόρα που είχα εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά ως ανταλλακτικά λουράκια ταιριάζουν τέλεια τα λουράκια της Xiaomi S1 active (22mm) και βγαίνουν και σε ωραία χρωματάκια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά ως ανταλλακτικά λουράκια ταιριάζουν τέλεια τα λουράκια της Xiaomi S1 active (22mm) και βγαίνουν και σε ωραία χρωματάκια. 
είναι σιλικόνης η άλλο υλικό ;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με TCL 10 pro και gt2 pro. Από τότε που το πήρα δηλαδή, πάντα η εφαρμογή αποσυνδέεται, και έρχονται μόνο κλήσεις μέσω Bluetooth. Για να συνδεθεί, θέλει είτε να ανοίξω την εφαρμογή, είτε να ανοιγοκλεισω το Bluetooth. Οπότε, μηνύματα λαμβάνω μόνο για όσο είναι συνδεδεμένη η εφαρμογή (2,3 ώρες μαξ). Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα, με κλείδωμα στη ραμ, αυτόματη εκκίνηση κλπ. 
Αυτό το πρόβλημα συμβαίνει και αν έχει κάποιος κινητό Huawei; Ρωτάω γιατί πρόκειται να πάρω ένα Huawei τηλέφωνο και σκέφτομαι να πάρω και ένα GT2 μαζί τώρα που πήγε 100€ να πάνε "πακέτο" αλλά φοβάμαι μη μου κακοφανεί επειδή προέρχομαι από Samsung τηλ μαζί με Galaxy watch 4 που όλα πάνε κυριολεκτικά ρολόι (αν εξαιρέσεις τη μπαταρία που κάθε μέρα θέλει φόρτιση). Εμένα τα μόνα που με νοιάζουν είναι να μου μετράει τα βήματα, να έρχονται οι ειδοποιήσεις από ΟΛΕΣ τις εφαρμογές και να μιλάω στις κλήσεις από το ρολόι. Αν είναι να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις... το βάφω μπλε και το πετάω στη θάλασσα όπως είναι.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:
5 ώρες πριν, xristos_mi said:
Καλημέρα σε όλους, δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά ως ανταλλακτικά λουράκια ταιριάζουν τέλεια τα λουράκια της Xiaomi S1 active (22mm) και βγαίνουν και σε ωραία χρωματάκια. 

είναι σιλικόνης η άλλο υλικό ;

Είναι σιλικόνης, δερμάτινα και υφασμάτινα (τύπου scratch band) 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 2:38 ΜΜ, ikgamsu said:

Αυτό το πρόβλημα συμβαίνει και αν έχει κάποιος κινητό Huawei; Ρωτάω γιατί πρόκειται να πάρω ένα Huawei τηλέφωνο και σκέφτομαι να πάρω και ένα GT2 μαζί τώρα που πήγε 100€ να πάνε "πακέτο" αλλά φοβάμαι μη μου κακοφανεί επειδή προέρχομαι από Samsung τηλ μαζί με Galaxy watch 4 που όλα πάνε κυριολεκτικά ρολόι (αν εξαιρέσεις τη μπαταρία που κάθε μέρα θέλει φόρτιση). Εμένα τα μόνα που με νοιάζουν είναι να μου μετράει τα βήματα, να έρχονται οι ειδοποιήσεις από ΟΛΕΣ τις εφαρμογές και να μιλάω στις κλήσεις από το ρολόι. Αν είναι να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις... το βάφω μπλε και το πετάω στη θάλασσα όπως είναι.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω σετ με P30 pro, και όλα λειτουργούν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα 2 χρόνια τώρα (ειδοποιήσεις κλπ). Στις ειδοποιήσεις δεν έρχεται όλο το μήνυμα, αλλά μόνο κάποιο μέρος αυτού.

Όσον αφορά τις κλήσεις, δέχεται τις κλήσεις και ακούς με αρκετά καλή ποιότητα και ο συνομιλητής σου σε ακούει αρκετά καλά, δεν μου έχει παραπονεθεί κανείς ως τώρα. Για να κάνεις όμως κλήση απο το κινητό, δεν γίνεται εάν δεν έχεις βάλει την επαφή στο ρολόι, μπορείς εάν θυμάμαι μέχρι 10 επαφες. Αλλιώς, πρέπει να κάνεις την κλήση απο το τηλέφωνο και μετά να την μεταφέρεις στο ρολόι. 

Αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω GT2 Pro το λουράκι του το μαύρο.
Αν κάποιος δεν το χρησιμοποιεί και θα ήθελε να μου το πουλήσει ας μου στείλει μήνυμα. Δίνω 20 ευρώ.
Περιοχή Αττική.

Ευχαριστώ πολύ βρέθηκε :)

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xristos_mi said:

Το έχω σετ με P30 pro, και όλα λειτουργούν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα 2 χρόνια τώρα (ειδοποιήσεις κλπ). Στις ειδοποιήσεις δεν έρχεται όλο το μήνυμα, αλλά μόνο κάποιο μέρος αυτού.

Όσον αφορά τις κλήσεις, δέχεται τις κλήσεις και ακούς με αρκετά καλή ποιότητα και ο συνομιλητής σου σε ακούει αρκετά καλά, δεν μου έχει παραπονεθεί κανείς ως τώρα. Για να κάνεις όμως κλήση απο το κινητό, δεν γίνεται εάν δεν έχεις βάλει την επαφή στο ρολόι, μπορείς εάν θυμάμαι μέχρι 10 επαφες. Αλλιώς, πρέπει να κάνεις την κλήση απο το τηλέφωνο και μετά να την μεταφέρεις στο ρολόι. 

Αυτά. 

Καντράν με νούμερα για να κάνεις κλήση χειροκίνητα υπάρχει?

Σε περίπτωση δικαρτου κινητού, υπάρχει επιλογή σιμ για την κλήση?

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Just now, drgt said:

Καντράν με νούμερα για να κάνεις κλήση χειροκίνητα υπάρχει?

Όχι, μόνο από τις πρόσφατες κλήσεις ή αποθηκευμένες επαφές 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, drgt said:

Sorry αλλά δεν καταλαβαίνω. Αυτό δεν είναι το GT2., για το gt2 δεν ρώτησες; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stubu said:

Είναι 11,0,15,10 η τελευταία έκδοση λογισμικού που έχετε?

Ναι. 
 

Να ρωτήσω και εγώ καρό έχω το ρολόι 3 μήνες η μπαταρία μου έβγαζε περίπου 10 μέρες ξαφνικά χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή σε ρυθμίσεις μου φτάνει με το ζόρι 6 μέρες. Έχει αντιμετώπιση κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο watch face μπορεί να σου τρώει την μπαταρία.
Και εγω μια φορά είχα ενεργοποιήσει την μουσική στο αθόρυβο και μου έτρωγε την μπαταρία σε μια μέρα ευτυχώς το κατάλαβα σχετικά γρήγορα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2022 at 6:04 ΜΜ, karelia said:

Ναι. 
 

Να ρωτήσω και εγώ καρό έχω το ρολόι 3 μήνες η μπαταρία μου έβγαζε περίπου 10 μέρες ξαφνικά χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή σε ρυθμίσεις μου φτάνει με το ζόρι 6 μέρες. Έχει αντιμετώπιση κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

Μια απο τα ιδια. Εντελως ξαφνικα. 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξα για το watch face αν είναι ενεργοβόρο και δεν είναι. Δεν έκανα καμία αλλαγή στο ρολόι. 
Καλημέρα μπορείς να πεις που βλέπεις αν είναι ενεργοβορο το watch face; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, douldas said:

Καλημέρα μπορείς να πεις που βλέπεις αν είναι ενεργοβορο το watch face; Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βάλε ένα άλλο και δες αν κρατάει περισσότερο η μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα amazfit trex ένα χρόνο τώρα και σκέφτομαι την αλλαγή σε κάποιο άλλο, μου αρέσει το gt2 pro και σκέφτομαι αν αξίζει η αλλαγή, στο Σκρουτζ το έχει στα 123€. Τα βασικά που θέλω είναι μετρήσεις, καλή μπαταρία και ειδοποιήσεις. Αξίζει λέτε η αλλαγή, σας έχει παρουσιάσει προβλήματα; Επίσης στο Σκρουτζ έχει το 3 την απλή έκδοση στα 150κατι. Ποια είναι η γνώμη σας;

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...