Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Το ρολόι μπορώ να το βάζω θάλασσα για προπόνηση κολύμβηση;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  

1 ώρα πριν, PARGINOS said:

Παιδιά καλημέρα. Το ρολόι μπορώ να το βάζω θάλασσα για προπόνηση κολύμβηση;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

καλημέρα καινούριος κάτοχος του εν λόγω ρολογιού διότι προχθές έβαλα για κολύμβηση το xiaomi mi watch και ήπιε νερό απο τη θάλασσα και πάει . . . οπότε μάλλον δεν ειναι καλή ιδέα καθότι λεει οτι ειναι αδιάβροχο.

 Ας σου πουνε και άλλοι βέβαια αν το εχουν δοκιμάσει το συγκεκριμένο. Πάντως βλέπω έχει μια λειτουργία αποστράγγιση νερού  ... 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το ρολόι μπορώ να το βάζω θάλασσα για προπόνηση κολύμβηση;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές και δεν καταλαβαίνει τίποτα, απλά αν το έχεις με τι δερμάτινο λουράκι καλύτερα βγάλτο και πάρε ένα φθηνό σιλικονατο γιατί η αλμύρα κατέστρεψε το δικό μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το ρολόι μπορώ να το βάζω θάλασσα για προπόνηση κολύμβηση;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι, πρέπει όμως μόλις βγεις να το ξεπλύνεις καλά με νερό βρύσης ώστε να φύγει το αλάτι, και να κάνεις και την αποστράγγιση από το μενού για να φύγει τυχόν νερό με αλάτι από την τρύπα του ηχείου.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει όμως μόλις βγεις να το ξεπλύνεις καλά με νερό βρύσης ώστε να φύγει το αλάτι, και να κάνεις και την αποστράγγιση από το μενού για να φύγει τυχόν νερό με αλάτι από την τρύπα του ηχείου.
Πολύ σωστά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Gx2 said:
On 22/6/2022 at 9:31 ΠΜ, PARGINOS said:
Παιδιά καλημέρα. Το ρολόι μπορώ να το βάζω θάλασσα για προπόνηση κολύμβηση;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, πρέπει όμως μόλις βγεις να το ξεπλύνεις καλά με νερό βρύσης ώστε να φύγει το αλάτι, και να κάνεις και την αποστράγγιση από το μενού για να φύγει τυχόν νερό με αλάτι από την τρύπα του ηχείου.

Το αυτό ακριβώς! το έχω βάλει άπειρες φορές (βασικά δεν το βγάζω καθόλου απο το χέρι μου). Να κάνεις την αποστράγγιση και ξέπλυμα με γλυκό νερό. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις. Το έχω βάλει κάποιες φορές στην θάλασσα και κάποιες όχι. Θα το φοράω πλέον κανονικά σύμφωνα νέα τις οδηγίες.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Χθες μετα τη θαλασσα κολλησε η οθονη και τα εδειχνε ολα παραμορφωμενα για λιγη ωρα.Μετα τρεμοεπαιζε η οθονη τα εδειχνε ασπρομαυρα και αλλαζε φωτεινοτητα και ξαφνικα αδειασε η μπαταρια.Σημερα η οθονη συνηλθε αλλα αδειαζει η μπαταρια μεσα σε ωρες.Το πρωι το φορτισα και ειναι στο 50% και νομιζω δεν θα αντεξει μεχρι βραδυ....Εχει εγγυηση ακομη,λετε να φταιει η οθονη καιι τρωει τη μπαταρια;Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ρολόι ψόφησε 1 μήνα εκτός εγγύησης:

Η μπαταρία έπεφτε σε λίγες ώρες από το 100% στο 25%

Το φόρτισα νύχτα πριν κοιμηθώ και το πρωί που ξύπνησα άρχισε να χτυπάει ένδειξη "προστασία υπερθέρμανσης" και έσβησε.

Πλέον το κάνει μετά από 2 λεπτά λειτουργίας. Εννοείται ότι δεν είναι σε ζεστό περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα 2 φορες το φορτισα και στη θαλασσα σταματησε να μετραει παλμους.Τη δευτερα τηλεφωνο στο  service.Το ειχα στειλει πριν 40 μερες  και μου αλλαξαν οθονη γιατι δεν λειτουργουσε το menu,ισως να φταιει και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να ξαναγυρίσω...το έδωσα..μετά από 2χρονια και 4μηνες..πήγα σε ελαφρώς μεταχειρισμένο ticwatch 3ultra...στην πρώτη βουτιά άρχισε της ιστορίες..το πήγα σε ένα irepair θα δούμε αν ζήσει με τον καθαρισμό ...αν και μάλλον θα πάω στο 2pro λόγω ασύρματης...2+ χρόνια τι το κοπανησα τι το ένα τι το άλλο...σκύλος μαύρος..αν και ψάχνω ρολόι με πληρωμές μέσω NFC και δεν νομίζω πως υπάρχει εκτός android wear αλλά και μπαταρια δεν παλεύεται..τα Garmin είναι πανάκριβα..

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να ξαναγυρίσω...το έδωσα..μετά από 2χρονια και 4μηνες..πήγα σε ελαφρώς μεταχειρισμένο ticwatch 3ultra...στην πρώτη βουτιά άρχισε της ιστορίες..το πήγα σε ένα irepair θα δούμε αν ζήσει με τον καθαρισμό ...αν και μάλλον θα πάω στο 2pro λόγω ασύρματης...2+ χρόνια τι το κοπανησα τι το ένα τι το άλλο...σκύλος μαύρος..αν και ψάχνω ρολόι με πληρωμές μέσω NFC και δεν νομίζω πως υπάρχει εκτός android wear αλλά και μπαταρια δεν παλεύεται..τα Garmin είναι πανάκριβα..

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


εγώ έχω το gt2 αλλά με ενεργή την υποστήριξη κλήσεων όταν καλώ γίνεται μπέρδεμα που θα κατευθυνθεί ο ήχος της ομιλίας της κλήσης όταν είναι συνδεδεμένο και το bt ακουστικό .(μένει στο κινητό αντί να πάει στο bt)
κάπως διορθώνεται με την ΠΟΛΎ ΠΑΛΙΆ έκδοση της εφαρμογής huawei health στο play store αλλά και πάλι έχει bug όταν δέχομαι κλήση και ήδη μιλάω με το bt ο ήχος πάει στο κινητό! επίσης στο Samsung κινητό δεν δουλεύει σωστά και δεν ακούγεται το ringtone της επαφής στο bt.
δεν ξέρω ποιο άλλο ρολόι δεν τα έχει αυτά τα προβλήματα αλλά να έχει την φοβερή μπαταρία του gt2 ;
Link to comment
Share on other sites

Την προστασία από υπερθέρμανση την είδα και εγώ στην παραλία που χτυπούσε ο ήλιος το ρολόι έσβηνε εντελώς. Μόλις πατούσα το κουμπί έβγαζε τη λέξη  hwawei και άναβε μετά από λίγη ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Μια ερώτηση θα ήθελα. Υπάρχει δυνατότητα όταν έρχεται μια ειδοποίηση να βλέπω μόνο το σηματάκι της εφαρμογής (πχ messenger) χωρίς να βλέπω αποστολέα και περιεχόμενο??
Σας ευχαριστώ πολύ!!

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρω κάπου γνήσια λουράκια για το gt2 pro; Έχω παραγγείλει το γκρι και θα ήθελα να έχω και το μαύρο λουράκι.

Διαφορετικά, από που προτείνετε αγορά για λουράκια;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει το GT 2e, αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα λουράκια. Ποια μπορώ να επιλέξω; Πήρα ένα από το σκρουτζ που έλεγε ότι κάνει για αυτό, αλλά βγήκε πιο μεγάλο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδια, με τις αποσυνδέσεις του ρολογιού με την εφαρμογή τι θα γίνει? Θα στρώσει επιτέλους? Μας έχουν σπάσει τα νεύρα. Υποτίθεται το έχουμε για να μας ειδοποιεί άλλα πάπαλα..........

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitris213 said:

Καλά ρε παιδια, με τις αποσυνδέσεις του ρολογιού με την εφαρμογή τι θα γίνει? Θα στρώσει επιτέλους? Μας έχουν σπάσει τα νεύρα. Υποτίθεται το έχουμε για να μας ειδοποιεί άλλα πάπαλα..........

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με TCL 10 pro και gt2 pro. Από τότε που το πήρα δηλαδή, πάντα η εφαρμογή αποσυνδέεται, και έρχονται μόνο κλήσεις μέσω Bluetooth. Για να συνδεθεί, θέλει είτε να ανοίξω την εφαρμογή, είτε να ανοιγοκλεισω το Bluetooth. Οπότε, μηνύματα λαμβάνω μόνο για όσο είναι συνδεδεμένη η εφαρμογή (2,3 ώρες μαξ). Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα, με κλείδωμα στη ραμ, αυτόματη εκκίνηση κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikotsal said:

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με TCL 10 pro και gt2 pro. Από τότε που το πήρα δηλαδή, πάντα η εφαρμογή αποσυνδέεται, και έρχονται μόνο κλήσεις μέσω Bluetooth. Για να συνδεθεί, θέλει είτε να ανοίξω την εφαρμογή, είτε να ανοιγοκλεισω το Bluetooth. Οπότε, μηνύματα λαμβάνω μόνο για όσο είναι συνδεδεμένη η εφαρμογή (2,3 ώρες μαξ). Εννοείται ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα, με κλείδωμα στη ραμ, αυτόματη εκκίνηση κλπ. 

Καλά και εγώ τα πάντα αλλά τζίφος.....ενώ είναι τόσο καλό ρολόι αυτό με χαλάει πάρα πολύ...........

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimitris213 said:

Καλά και εγώ τα πάντα αλλά τζίφος.....ενώ είναι τόσο καλό ρολόι αυτό με χαλάει πάρα πολύ...........

Ακριβώς αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Σημερα το παρελαβα απο το service και αλλαξαν το πισω μερος και μπαταρια.Μολις μπηκα θαλασσα εσβησε και δεν ανοιγει....Προσπαθησα με τα κουμπια κρατημενα,το εβαλα στη βαση φορτισης αλλα τιποτα...Μου ειχαν αλλαξει και την οθονη πριν 2 μηνες. Η εγγυηση ληγει μεσα Αυγουστου, θα ζητησω αντικατασταση συσκευης τη Δευτερα.

 

Edited by angelsride
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μερικές φορές έρχεται απλή ειδοποίηση εφαρμογής, π.χ. Μήνυμα στο Viber και άλλες φορές παρουσιάζει τον αποστολέα και ολόκληρο το μήνυμα.

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anekoulourida said:

 

Καλησπέρα έχω το ρολόι 22 μήνες η μπαταρία αντέχει τώρα περίπου τέσσερις μέρες ενώ πριν ένα μήνα περίπου λειτουργούσε κανονικά με την ίδια χρήση και μου έβγαζε 8-9 μέρες να το στείλω στο service για αλλαγή μπαταρίας την καλύπτει η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...