Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/5/2022 at 7:18 ΠΜ, panosz1 said:

Καλημέρα σε όλους! 

είμαι κάτοχος του Galaxy Watch 46mm και επειδή το βαρέθηκα μετά από 4 χρόνια, σκέφτομαι να πάρω το Gt2 pro μιας και το βρίσκω σε καλή τιμή.

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: θα υπάρχει θέμα 'συνεργασίας' με το Galaxy S21 ultra; και επίσης τα watch faces περιορίζονται σε αυτά τα 200 που έχω δει στα reviews ή υπάρχουν και άλλα; στο Samsung watch είναι άπειρα τα watch faces και με προβληματίζει το γεγονός ότι μπορεί να υπάρχουν τόσα λίγα στο huawei health.

με την mod εφαρμογη health μπορεις να εγκαταστησεις οτι watchfaces θελεις αλλα οχι απειρα

μεχρι 16-17 απο εκει και περα πρεπει να απεγκαταστησεις παλια για να βαλεις κανουργια

μιλαω για το απλο το gt2 δεν ξερω αν στο pro αλλαζει κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 29/5/2022 at 9:13 ΜΜ, admen said:

με την mod εφαρμογη health μπορεις να εγκαταστησεις οτι watchfaces θελεις αλλα οχι απειρα

μεχρι 16-17 απο εκει και περα πρεπει να απεγκαταστησεις παλια για να βαλεις κανουργια

μιλαω για το απλο το gt2 δεν ξερω αν στο pro αλλαζει κατι

Το facer υποστηρίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο σε gt 2 pro συνδεδεμένο με iPhone. 

066CA530-97DA-4E9C-8660-A1F7EE80682F.png

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν βγαινει η αναβαθμιση ακομα,

Μια μερα την εβγαλε για 2 3 δευτερολεπτα κ μετα εξαφανιστηκε ,δεν προλαβα να την περασω.

Αλλοι την εχουνε παρει εδω και καιρο , περιεργα πραγματα.

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 9:13 ΜΜ, admen said:

με την mod εφαρμογη health μπορεις να εγκαταστησεις οτι watchfaces θελεις αλλα οχι απειρα

μεχρι 16-17 απο εκει και περα πρεπει να απεγκαταστησεις παλια για να βαλεις κανουργια

μιλαω για το απλο το gt2 δεν ξερω αν στο pro αλλαζει κατι

Καλησπέρα! Μόλις παρήγγειλα το GT2 pro..  η mod εφαρμογή health πρέπει να λειτουργεί μόνη ή μπορεί να λειτουργεί και παράλληλα με τη μαμά εφαρμογή? Επίσης υπάρχει κάποιο link για τη mod εφαρμογή? κάποιος οδηγός υπάρχει? 

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρήγγειλα το GT2 pro..  η mod εφαρμογή health πρέπει να λειτουργεί μόνη ή μπορεί να λειτουργεί και παράλληλα με τη μαμά εφαρμογή? Επίσης υπάρχει κάποιο link για τη mod εφαρμογή? κάποιος οδηγός υπάρχει? 




:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το poco f3 και δουλεύω το ρολόι. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Εάν ανοίξεις την εφαρμογή health και επιλέξεις καρδιά έχει κάτω ένα που λέει ανίχνευση αρτηριακής ανελαστικότητας. Δεν κάνει τίποτα σε εμένα. Πατάω συμφωνώ αλλά δεν προχωράει. Σε εσάς δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του GT2 Pro από Δεκέμβριο 2020, ας γράψω μερικές γενικές παρατηρήσεις. Να σημειωθεί ότι και το κινητό μου είναι σταθερά Huawei όλο αυτό το διάστημα.

Στα υπέρ, η μπαταρία και η εμφάνιση (αν και το τελευταίο είναι υποκειμενικό). Επίσης είναι σταθερό, έχει φάει 1-2 φορές κάποιο "σκάλωμα" που λύθηκε με restart, κατά τα άλλα όλα λειτουργούν άψογα.

Στα κατά, και αυτό είναι μεγάλο κατά αν το θέλετε για καταγραφή άθλησης, το κλειστό σύστημα (δε συνεργάζεται με Strava πχ), δε γίνεται export σχεδόν σε τίποτα. Ένα άλλο ενοχλητικό πρόβλημα είναι ότι μπορεί να καταγράψει κατά λάθος ύπνο μέσα στην ημέρα (αν π.χ. είσαι στον καναπέ μια ώρα) και δε δίνει δυνατότητα να σβήσε ή επεξεργαστεί κάποιος την καταγραφή. Στο Samsung που είχα πριν υπήρχε η δυνατότητα.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα αλλά δε θα το πρότεινα αν κάποιος αθλείται συστηματικά και θέλει να κρατάει τα δεδομένα του σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για εξαγωγή των μετρήσεων σε εφαρμογές τρίτων π.χ. Google Fit, Strava κ.α. προτείνω την εφαρμογή Health Sync, δίνει δοκιμή 7 ημερών και μετά ειναι επί πληρωμή, την δουλειά της την κάνει πολύ καλά.

Edited by Vaggelis206
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Vaggelis206 said:

Πάντως για εξαγωγή των μετρήσεων σε εφαρμογές τρίτων π.χ. Google Fit, Strava κ.α. προτείνω την εφαρμογή Health Sync, δίνει δοκιμή 7 ημερών και μετά ειναι επί πληρωμή, την δουλειά της την κάνει πολύ καλά.

Συμφωνώ με τον φίλο, έχω την εφαρμογή health sync αγορασμενη μια χαρά την κάνει την δουλειά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος GT2 pro με κινητό Galaxy S21 ultra. Παρακαλώ για μια βοήθεια! Όταν έχω ενεργοποιημένα τα ασύρματα ακουστικά  και κάνω εγώ κλήση ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά στο ρολόι. Όταν δέχομαι κλήσεις, αν απαντήσω από το κουμπί των ακουστικών όλα καλά αλλά αν απαντήσω από το τηλέφωνο τότε πάλι ο ήχος μεταφέρεται στο ρολόι. 

Πως μπορώ να κάνω σαν πρώτη επιλογή τα ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosz1 said:

Καλημέρα. Κάτοχος GT2 pro με κινητό Galaxy S21 ultra. Παρακαλώ για μια βοήθεια! Όταν έχω ενεργοποιημένα τα ασύρματα ακουστικά  και κάνω εγώ κλήση ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά στο ρολόι. Όταν δέχομαι κλήσεις, αν απαντήσω από το κουμπί των ακουστικών όλα καλά αλλά αν απαντήσω από το τηλέφωνο τότε πάλι ο ήχος μεταφέρεται στο ρολόι. 

Πως μπορώ να κάνω σαν πρώτη επιλογή τα ακουστικά?

welcome to the club...εμενα οταν καλω μενει ο ηχος στο τηλεφωνο δεν παει στα σκουστικα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας απαντήσει στην κλήση (δεν ξέρω αν γίνεται και αλλιώς), μπαίνεις στις ρυθμίσεις Bluetooth και στο γρανάζι του ρολογιού κλείνεις το διακόπτη των κλήσεων.

Αυτό όμως ενεργοποιείται αυτόματα πάλι κάθε φορά που συνδέεται ξανά το ρολόι με το κινητό.

Σε Samsung s10 lite έτσι δουλεύει τουλάχιστον.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας απαντήσει στην κλήση (δεν ξέρω αν γίνεται και αλλιώς), μπαίνεις στις ρυθμίσεις Bluetooth και στο γρανάζι του ρολογιού κλείνεις το διακόπτη των κλήσεων.

Αυτό όμως ενεργοποιείται αυτόματα πάλι κάθε φορά που συνδέεται ξανά το ρολόι με το κινητό.

Σε Samsung s10 lite έτσι δουλεύει τουλάχιστον.


Sent from my iPad using Tapatalk
ναι το ξέρω ..και μένει για λίγο καιρό έτσι αλλά μια μέρα έτσι ξαφνικά ξανά ενεργοποιειτσι αυτός ο διακόπτης!και καλά να είσαι σπίτι,εάν οδηγάς γίνεται χαμός μην τρακαρεις !
μακάρι να γινόταν κάτι! έλεγα να πάω σε xiaomi ρολόι μπας και δεν έχει αυτό το θέμα.αλλά δεν ξέρω σίγουρα .
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν με την εφαρμογή huawei health από το play store όντως δουλεύει καλά αλλά χάνουμε τα custom watch faces της modded ..θέλει android 12 όμως για να δουλέψει σωστά ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Gaxaly Watch και είμαι full ικανοποιημένος και σε αυτονομία 4-5 ημέρες και λειτουργίες. Εάν αλλάξω που σκέφτομαι από GT2pro και πάνω ποιο λέτε να διαλέξω συν και πλην?? Από εφαρμογές γνωστές viber, what's up κλπ υποστηρίζει κανονικά ειδοποιήσεις κλήσεις κλπ?? Το market έχει έξτρα εφαρμογές η μόνο της μαμά?? 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μπα τελικά προέκυψε άλλο πρόβλημα.και με την έκδοση Huawei health του play store !μιλούσα στο ακουστικό bt και με κάλεσε άλλο νούμερο και ο ήχος έφυγε από το ακουστικό bt και πήγε στο κινητό! το είχα πάνω στο τραπέζι και δεν το κατάλαβα στην αρχή μετά το πήρα χαμπάρι
.

Link to comment
Share on other sites

επίσης χάλασε ότι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης της κάθε επαφής στο ακουστικό bt (στα Samsung το έχει).οπότε ένα έφτιαξε 2 χάλασαν !

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση απο το play store ειναι παμπαλαια εκδοση και εχει να ενημερωθει απο το 2020 λογω του θεματος της huawei με την google

για νεοτερη original εκδοση εδω

https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/health/####

 

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση απο το play store ειναι παμπαλαια εκδοση και εχει να ενημερωθει απο το 2020 λογω του θεματος της huawei με την google
για νεοτερη original εκδοση εδω
https://consumer.huawei.com/en/mobileservices/health/####
 
το ξέρω αλλά με αυτήν που λες ΔΕΝ δουλεύει καλά η δρομολόγηση του ήχου όταν έχεις συνδεδεμένο ακουστικό bt !πάω να καλέσω(όταν έχω συνδεδεμένα ακουστικά bt ) και ο ήχος μένει στο κινητό δεν μεταφέρεται στο ακουστικό bt !κινητό Samsung....
και λέω να αλλάξω ρολόι αλλά δεν ξέρω τα άλλα θα έχουν το ίδιο θέμα;πχ xiaomi ,amazfit κλπ.
Samsung ρολόι δεν θέλω γιατί η μπαταρία είναι χάλια.
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2022 at 1:29 ΠΜ, pazu said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το poco f3 και δουλεύω το ρολόι. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Εάν ανοίξεις την εφαρμογή health και επιλέξεις καρδιά έχει κάτω ένα που λέει ανίχνευση αρτηριακής ανελαστικότητας. Δεν κάνει τίποτα σε εμένα. Πατάω συμφωνώ αλλά δεν προχωράει. Σε εσάς δουλεύει;

Τον τελευταιο καιρο και σε μενα βγαζει αυτην την ειδιποιηση. Σε μενα εχει βελακι που προχωραει σε αλλη καρτελα που δινει παραπανω πληροφοριες για την αρτηριακη ανελαστικοτητα. Δεν σου κρυβω πως στην αρχη ανησυχησα. Ομως δεν καταλαβα πως μπορεσε κι εβγαλε τετοιο συμπερασμα. Ποια ειναι τα δεδομενα του για τετοιο πορισμα ??? μαλλον για μουφα μυ φαινεται 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργιος κάτοχος του Huawei Gt2. Βρήκα κάτι αρχεία hwt για watch face. Πως μπορώ να τα κάνω install? Υπάρχει κάποιος οδηγός για το ρολόι ή κάποια κολπάκια που μπορώ να διαβάσω;

Σας ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για τις ειδοποιήσεις χαμηλής μπαταρίας, δηλαδή τη συχνότητα εμφάνισής τους;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2022 at 6:03 ΜΜ, Sleep said:

Τον τελευταιο καιρο και σε μενα βγαζει αυτην την ειδιποιηση. Σε μενα εχει βελακι που προχωραει σε αλλη καρτελα που δινει παραπανω πληροφοριες για την αρτηριακη ανελαστικοτητα. Δεν σου κρυβω πως στην αρχη ανησυχησα. Ομως δεν καταλαβα πως μπορεσε κι εβγαλε τετοιο συμπερασμα. Ποια ειναι τα δεδομενα του για τετοιο πορισμα ??? μαλλον για μουφα μυ φαινεται 

Αν το προχωρήσεις στο τέλος σου λέει ότι η συσκευή σου δεν υποστηρίζει αυτά τα δεδομένα.Μία  μ@λ@κι@ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...