Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts




Απέκτησα το GT 2e και διαβάζω ότι για να προσθέσω οποίο watch face θέλω, πρέπει να εγκαταστήσω το Huawei Health MOD
Απεγκαθιστώ το original και εγκαθιστώ αυτό ?
Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?
Που βρίσκω ποικιλία σε watch face?


Αν το ρολόι είναι όπως το GT2 που έχω, τότε, ναι, πρέπει να απεγκαταστήσεις από το κινητό σου το official app (προϋπόθεση φυσικά να μην έχεις Huawei κινητό όπου είναι system app και δεν μπορείς να την απεγκαταστήσεις).

Watch faces κυρίως από Telegram.
link για το app: https://t.me/huawei_GT_watchface_Global


Edit: Το modded .apk το έχω εγκαταστήσει από το Telegram (υπάρχει στο link που παρέθεσα), δεν γνωρίζω αν είναι ίδιο με αυτό που παρέθεσες εσύ.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ειναι λιγο παλια αυτη η εκδοση

εγω εχω την 12.1.1.320

στο telegram κανε αναζητηση Huawei watch GT/GT2 

εχει τα παντα μεσα και watchface και τις νεοτερες μοντ εκδοσεις του health

επισης για watchfaces κατεβασε απο το play store το huawfaces εχει πολυ πραγμα αλλα η free εκδοση σου δινει 3 download το 24ωρο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, admen said:

ειναι λιγο παλια αυτη η εκδοση

εγω εχω την 12.1.1.320

στο telegram κανε αναζητηση Huawei watch GT/GT2 

εχει τα παντα μεσα και watchface και τις νεοτερες μοντ εκδοσεις του health

επισης για watchfaces κατεβασε απο το play store το huawfaces εχει πολυ πραγμα αλλα η free εκδοση σου δινει 3 download το 24ωρο

Το Huawfaces συνεργάζεται με το Huawei Health original ή μόνο με το MOD?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, captnemo said:

Το Huawfaces συνεργάζεται με το Huawei Health original ή μόνο με το MOD?

για να βαλεις οποιοδηποτε custom watchface χρειαζεσαι την mod εκδοση

οποτε η mod ειναι μονοδρομος 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, admen said:

ειναι λιγο παλια αυτη η εκδοση

εγω εχω την 12.1.1.320

στο telegram κανε αναζητηση Huawei watch GT/GT2 

εχει τα παντα μεσα και watchface και τις νεοτερες μοντ εκδοσεις του health

επισης για watchfaces κατεβασε απο το play store το huawfaces εχει πολυ πραγμα αλλα η free εκδοση σου δινει 3 download το 24ωρο

Θα ρωτήσω το εξής.

Εχω το Watch 3 pro,που κι αυτό χρειάζεται το health για να δουλέψει.Σήμερα είχε αποσυντονιστεί με το κινητό και έλεγε άλλη ώρα  από το κινητό.Ετσι  πήρα τη Huawei να βοηθήσει.Εκεί είδα ότι στο κινητό γράφει ότι η εφαρμογή Health διακόπτεται επανειλημμένως.

Η Huawei μου είπε ότι πρέπει να δουλεύει συνέχεια στο παρασκήνιο το Health και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του κινητού,είδα ότι ψάχνοντας στις ρυθμίσεις  του κινητού και στο θέμα μπαταρία,λέει ότι η εφαρμογή Health δημιουργεί προβλήματα.

Εσείς έχετε κάποιο θέμα σχετικό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Theodore41 said:

Θα ρωτήσω το εξής.

Εχω το Watch 3 pro,που κι αυτό χρειάζεται το health για να δουλέψει.Σήμερα είχε αποσυντονιστεί με το κινητό και έλεγε άλλη ώρα  από το κινητό.Ετσι  πήρα τη Huawei να βοηθήσει.Εκεί είδα ότι στο κινητό γράφει ότι η εφαρμογή Health διακόπτεται επανειλημμένως.

Η Huawei μου είπε ότι πρέπει να δουλεύει συνέχεια στο παρασκήνιο το Health και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του κινητού,είδα ότι ψάχνοντας στις ρυθμίσεις  του κινητού και στο θέμα μπαταρία,λέει ότι η εφαρμογή Health δημιουργεί προβλήματα.

Εσείς έχετε κάποιο θέμα σχετικό;

Εγώ έχω το TCL 10 pro και το Huawei gt2 pro. Ό,τι ρυθμίσεις και να κάνω μετά από λίγες ώρες το τηλέφωνο μου σκοτώνει την εφαρμογή υγεία και πρέπει να την ανοίξω πάλι για να λειτουργήσουν οι ειδοποιήσεις κλπ. 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα (κλείδωμα στις πρόσφατες, μη βελτιστοποίηση  μπαταρίας κλπ) 

Την εφαρμογή την έχω κατεβάσει από το app gallery της Huawei, όπως και το HMS core. 

Τι τηλέφωνο έχεις; 

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση για να δω περισσότερο αν είχα μόνο εγώ θέμα ή κι εσείς.

Προχτές, Σάββατο βράδυ προς Κυριακή, όταν και άλλαξε η ώρα, το ρολόι σας η 'πήρε' αυτόματα την θερινή ώρα;

Τις προηγούμενες φορές (Οκτώβριο, Μάρτιο) στο δικό μου άλλαζε αυτόματα, αυτή τη φορά κράτησε την χειμερινή.

Έκλεισα/Άνοιξα το Bluetooth στο κινητό, άνοιξα το Health app μήπως και είχε φάει κάποιο σκάλωμα και δεν είχε κάνει sync, μάταια.

Τελικά 'πήρε' την σωστή ώρα μόνο αφότου έκανα reboot το ρολόι.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, tsiftsism said:

Να κάνω μία ερώτηση για να δω περισσότερο αν είχα μόνο εγώ θέμα ή κι εσείς.

Προχτές, Σάββατο βράδυ προς Κυριακή, όταν και άλλαξε η ώρα, το ρολόι σας η 'πήρε' αυτόματα την θερινή ώρα;

Τις προηγούμενες φορές (Οκτώβριο, Μάρτιο) στο δικό μου άλλαζε αυτόματα, αυτή τη φορά κράτησε την χειμερινή.

Έκλεισα/Άνοιξα το Bluetooth στο κινητό, άνοιξα το Health app μήπως και είχε φάει κάποιο σκάλωμα και δεν είχε κάνει sync, μάταια.

Τελικά 'πήρε' την σωστή ώρα μόνο αφότου έκανα reboot το ρολόι.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

38 minutes ago, tsiftsism said:

Να κάνω μία ερώτηση για να δω περισσότερο αν είχα μόνο εγώ θέμα ή κι εσείς.

Προχτές, Σάββατο βράδυ προς Κυριακή, όταν και άλλαξε η ώρα, το ρολόι σας η 'πήρε' αυτόματα την θερινή ώρα;

Τις προηγούμενες φορές (Οκτώβριο, Μάρτιο) στο δικό μου άλλαζε αυτόματα, αυτή τη φορά κράτησε την χειμερινή.

Έκλεισα/Άνοιξα το Bluetooth στο κινητό, άνοιξα το Health app μήπως και είχε φάει κάποιο σκάλωμα και δεν είχε κάνει sync, μάταια.

Τελικά 'πήρε' την σωστή ώρα μόνο αφότου έκανα reboot το ρολόι.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Κι εμένα έτσι έκανε,και τελικά μου είπαν από τη Huawei να κάνω επανεκκίνηση και τότε έστρωσε.Φαινόταν σα να είχε αποσυνδεθεί το wifi.

 

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω GT2 pro

Μπορώ από το ρολόι να τραβάω φώτο με το κινητό (να δουλεύει σαν κλείστρο) ?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να συνδέεται το ρολόι με το κινητό όταν ανοίγω το Bluetooth όχι όμως την εφαρμογή; Τώρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να συνδέεται το ρολόι με το κινητό όταν ανοίγω το Bluetooth όχι όμως την εφαρμογή; Τώρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή.
Δυστυχώς φίλε το ίδιο θέμα έχω και εγώ με το άθλιο honor band 6 που πήρα και εγώ μεγάλη ταλαιπωρία, δοκίμασε να ανοίγεις και την τοποθεσία μαζί μήπως βοηθήσει, πριν είχα mi band και απλά άνοιγα Bluetooth και ήξερα αμέσως ότι έχει συνδεθεί και θα έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Πως γίνεται να συνδέεται το ρολόι με το κινητό όταν ανοίγω το Bluetooth όχι όμως την εφαρμογή; Τώρα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή.

Πήγαινε στο others permission της εφαρμογής υγεία και περιόρισε τες...

όπως φαίνεται παρακάτω

 

 

IMG_20220330_170813.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sacatzoylas said:

Πήγαινε στο others permission της εφαρμογής υγεία και περιόρισε τες...

όπως φαίνεται παρακάτω

 

 

IMG_20220330_170813.jpg

Τζιφος

Screenshot_2022-03-30-23-21-18-103_com.miui.securitycenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση του κινητού μου σε Android 12 (realme 8 pro) εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω πλέον το γνωστό πρόβλημα-μπέρδεμα όταν έχω συνδεδεμένα και άλλα Bluetooth ακουστικά η με το αυτοκίνητο . 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση του κινητού μου σε Android 12 (realme 8 pro) εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω πλέον το γνωστό πρόβλημα-μπέρδεμα όταν έχω συνδεδεμένα και άλλα Bluetooth ακουστικά η με το αυτοκίνητο . 
μακάρι. εδώ πάντως με Samsung A72 συνεχίζει το θέμα. όταν πάω να καλέσω ο ήχος μένει στο κινητό, δεν πάει στο ακουστικό bt! οπότε όταν πχ οδηγώ περιμένω να μιλήσω και έχει απαντήσει ο συνομιλητής και η φωνή του ακούγεται στο κινητό! πρέπει να πάω γρήγορα στην εφαρμογή κλήσεων να αλλάξω την έξοδο.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:
12 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:
Μετα την αναβάθμιση του κινητού μου σε Android 12 (realme 8 pro) εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω πλέον το γνωστό πρόβλημα-μπέρδεμα όταν έχω συνδεδεμένα και άλλα Bluetooth ακουστικά η με το αυτοκίνητο . 

μακάρι. εδώ πάντως με Samsung A72 συνεχίζει το θέμα. όταν πάω να καλέσω ο ήχος μένει στο κινητό, δεν πάει στο ακουστικό bt! οπότε όταν πχ οδηγώ περιμένω να μιλήσω και έχει απαντήσει ο συνομιλητής και η φωνή του ακούγεται στο κινητό! πρέπει να πάω γρήγορα στην εφαρμογή κλήσεων να αλλάξω την έξοδο.

Το είχα και στο s10 που είχα πριν σπάσει , ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και με το realme ,αλλά πλέον φαίνεται να έχει διορθωθεί . Η μόνη λύση που είχα βρει είναι να βάλεις την παλιά έκδοση του health από play store . Με εκείνη την έκδοση δούλευε σωστά και στο s10

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με Xiaomi κινητό να μας πει πως το έχει ρυθμίσει έτσι ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγουμε την εφαρμογή κάθε φορά για να συνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Υπάρχει κανείς με Xiaomi κινητό να μας πει πως το έχει ρυθμίσει έτσι ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγουμε την εφαρμογή κάθε φορά για να συνδεθεί;

Είμαι σε αυτή την έκδοση με poco f3. Και εγώ αλλάξει στο χωρίς περιορισμό όπως βλέπεις. Μου έρχονται όλα κανονικά. Δεν ανοίγω σχεδόν ποτέ την εφαρμογή. Δεν ξέρω εάν χρειάζεσαι κάποια άλλη πληροφορία που ίσως ξεχνάω τώρα.

Screenshot_2022-03-31-08-29-13-352_com.miui.powerkeeper.jpg

Screenshot_2022-03-31-08-30-08-972_com.huawei.health.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pazu said:

Είμαι σε αυτή την έκδοση με poco f3. Και εγώ αλλάξει στο χωρίς περιορισμό όπως βλέπεις. Μου έρχονται όλα κανονικά. Δεν ανοίγω σχεδόν ποτέ την εφαρμογή. Δεν ξέρω εάν χρειάζεσαι κάποια άλλη πληροφορία που ίσως ξεχνάω τώρα.

Screenshot_2022-03-31-08-29-13-352_com.miui.powerkeeper.jpg

Screenshot_2022-03-31-08-30-08-972_com.huawei.health.jpg

Έλα φίλε μου, αυτό είναι. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 12:05 ΠΜ, admen said:

για να βαλεις οποιοδηποτε custom watchface χρειαζεσαι την mod εκδοση

οποτε η mod ειναι μονοδρομος 

Εγκατέστησα την mod καθώς και το huawfaces από play store αλλά όποιο face και να κατεβάσω, δεν εγκαθίσταται(Δεν είναι δυνατή η προσθήκη από αυτή την τοποθεσία).
Βλέπω τα αρχεία είναι .hwt , δεν θα έπρεπε να είναι .bin ?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την mod καθώς και το huawfaces από play store αλλά όποιο face και να κατεβάσω, δεν εγκαθίσταται(Δεν είναι δυνατή η προσθήκη από αυτή την τοποθεσία).
Βλέπω τα αρχεία είναι .hwt , δεν θα έπρεπε να είναι .bin ?
Μετέφερε τα αρχεία σε έναν άλλο φάκελο, και θα τα δει.

Η επέκταση του αρχείου είναι σωστή.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tsiftsism said:

Μετέφερε τα αρχεία σε έναν άλλο φάκελο, και θα τα δει.

Η επέκταση του αρχείου είναι σωστή.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro
 

Τα έχω μεταφέρει και τα ανοίγω με ES File Explorer, δεν εγκαθίσταται!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω μεταφέρει και τα ανοίγω με ES File Explorer, δεν εγκαθίσταται!
Τί εννοείς ότι τα ανοίγεις με ES File Explorer;

Θα ανοίξεις την Health εφαρμογή, θα έχεις συνδεδεμένο το ρολόι, και θα κάνεις upload το watch face στο ρολόι σου.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, tsiftsism said:

Τί εννοείς ότι τα ανοίγεις με ES File Explorer;

Θα ανοίξεις την Health εφαρμογή, θα έχεις συνδεδεμένο το ρολόι, και θα κάνεις upload το watch face στο ρολόι σου.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

 

Ναι με ES File Explorer γιατί με μπέρδεψε αυτός ο κουραμπιές!
Σε ευχαριστώ πολύ για το ξεμπέρδεμα!🤝

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...