Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 14/1/2022 at 7:40 ΜΜ, chrispetses said:

Καλησπέρα ειναι λιγο εκτος θέματος αλλα θέλω μια βοήθεια.

Πήρα το gt 2pro ολα καλα εχω δυο θέματα μου βγάζει εκτός τα ακουστικα Bluetooth τα βαζω εγω συνέχεια, και δεν μπορώ να βρω με τπτ πως κλειδώνει η οθόνη όπως με το απλό gt που εχω και είσαι ξένοιαστος.

Ειναι πρώτη μέρα θα βρω και αλλα να ρωτήσω αλλα εδω δεν μπορώ να βρω για αυτό το ρολόι .

Σας ευχαριστώ πολύ

Δυστυχώς σε αντίθεση με το πρώτο gt που είχα και εγώ, στο gt2 δεν κλειδωνει η οθόνη. Πράγματι ήταν πολύ βολικό, ειδικα όταν βρέχεται το ρολόι που πατάει ότι να ναι...

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vag1989 said:

Δυστυχώς σε αντίθεση με το πρώτο gt που είχα και εγώ, στο gt2 δεν κλειδωνει η οθόνη. Πράγματι ήταν πολύ βολικό, ειδικα όταν βρέχεται το ρολόι που πατάει ότι να ναι...

Ελπίζω να βγει καμια αναβάθμιση και να βάλουν κλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε αντίθεση με το πρώτο gt που είχα και εγώ, στο gt2 δεν κλειδωνει η οθόνη. Πράγματι ήταν πολύ βολικό, ειδικα όταν βρέχεται το ρολόι που πατάει ότι να ναι...
Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να οριστεί PIN. Αφού το ορίσεις, κάθε φορά που βγάζεις το ρολόι από τον καρπό σου κλειδώνει και ζητάει PIN. Οπότε έστω κι έτσι κανείς τη δουλειά σου
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Gx2 said:
16 ώρες πριν, vag1989 said:
Δυστυχώς σε αντίθεση με το πρώτο gt που είχα και εγώ, στο gt2 δεν κλειδωνει η οθόνη. Πράγματι ήταν πολύ βολικό, ειδικα όταν βρέχεται το ρολόι που πατάει ότι να ναι...

Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να οριστεί PIN. Αφού το ορίσεις, κάθε φορά που βγάζεις το ρολόι από τον καρπό σου κλειδώνει και ζητάει PIN. Οπότε έστω κι έτσι κανείς τη δουλειά σου

Ω ευχαριστώ! Είχα δει ότι με την αναβάθμιση πρόσθεσε pin,όμως νόμιζα ότι κάθε φορά που θα το ανάβω για να δω την ώρα θα έπρεπε να βάζω το pin πρώτα. Οπότε για αυτό το λόγο δεν το είχα ενεργοποιήσει. Τώρα το ενεργοποίησα όμως!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.

Οκ με το Bluetooth το βγάζει εκτός και πρέπει καθε φορα να το βάζεις εσυ .

Οταν όμως το έχω έκτος και κάνω κλήσεις δεν μου την μεταφέρει στο ρολόι ετσι πρέπει?? Μονο αν παρω η το σηκώσω απο το ρόλοι μιλάω .

Και κάτι ακόμα αν εχει βγει κλείδωμα οθόνης με κάποιο τρόπο όπως το gt ,το απλό. 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2021 at 10:29 ΜΜ, tsiftsism said:


 

 


Όντως το scroll έγινε πιο smooth, άλλαξαν τον τρόπο εμφάνισης των βημάτων, όμως η διάταξη των εικονιδίων όταν κάνεις swipe down το δάχτυλο σου δεν είναι και η καλύτερη δυνατή.
Μάλλον έβαλαν περισσότερα εικονίδια απ' όσα υπήρχαν πριν την αναβάθμιση (δεν θυμάμαι πως ήταν πριν) και τα 'Settings' και 'Find My Phone' buttons δεν φαίνονται ολόκληρα στην οθόνη.

Με το Petal δεν ασχολήθηκα και ούτε θα το κάνω, είδα ότι έβαλαν PIN αν και δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα του, τις αλλαγές στα Workout θα τις δω κάποια στιγμή μετά τις γιορτές.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Εμένα μετά την αναβάθμιση χάθηκε το υψόμετρο, έχεις κάνεις άλλος θέμα? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nionios4 said:

Εμένα μετά την αναβάθμιση χάθηκε το υψόμετρο, έχεις κάνεις άλλος θέμα? 

Άκυρο το βρήκα 🤣

Link to comment
Share on other sites

Εχει πετυχει κανει cfw για το GT2e? Δεν εχω βρει κατι και μου κανει εντυπωση! Λενε οτι υποστιζει πλεον εφαρομογες αλλα δεν υπαρχει κατι! Στο bip γινεται αλλο ρολοι με custom firmware!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ilka71 said:

μετά την τελευταία αναβάθμιση στο αρχικό μενού τι είναι η σταγόνα που έχει;

Πατησε το να δεις. Αποστραγγιση νερου, σε περίπτωση που έχει νερο και δεν δουλεύει καλα το ειχε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, μια ερώτηση έχω να κάνω. Έχω κινητό samsung και θέλω να πάρω το huwei gt 2, υπάρχει κάποιο θέμα συγχρονισμού ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση έχω να κάνω. Έχω κινητό samsung και θέλω να πάρω το huwei gt 2, υπάρχει κάποιο θέμα συγχρονισμού ή κάτι άλλο;
δεν θα δουλεύουν σωστά εάν θες να απαντάς κλήσεις από ρολόι. εάν την απενεργοποιησεις αυτήν την δυνατότητα τότε τα άλλα μια χαρά.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν θα δουλεύουν σωστά εάν θες να απαντάς κλήσεις από ρολόι. εάν την απενεργοποιησεις αυτήν την δυνατότητα τότε τα άλλα μια χαρά.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Αυτό συμβαίνει με τα Samsung μόνο ή είναι γενικό; Ρωτάω γιατί εγώ με το poco f3 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.... απλά να πω πως πρέπει να αφήσεις ανοιχτή μόνιμα την καρτέλα της εφαρμογής υγεία στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fotisbasm said:

Πρώτη φορά το ακούω, έχω GT2 και A52s και δουλεύουν όλα μια χαρά

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κ γω με note10 κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

μιλάω για ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ χρήση και ακουστικό Bluetooth όταν πας να καλέσεις γυρίζει τον ήχο στο κινητό δεν μένει στο Bluetooth! και αυτό το έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα samsung, xiaomi

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fotisbasm said:

Τώρα μιλάς σωστά, δεν έχουν όλοι bt ακουστικά, (μισό το κακό) και όσοι έχουν είναι ένα θέμα όχι πρόβλημα το οποίο σχετικά διορθώνετε (την ώρα που μιλάς από το κινητό το αλλάζεις)

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν ειναι τοσο ευκολο οταν οδηγας να κανεις κληση απο το bt και ο ηχος να μενει στο τηλ!!!πρεπει να πιασεις κινητο να μπεις στον dialer και να αλλαξεις την εξοδο ηχου!εχεις τρακαρει πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν ειναι τοσο ευκολο οταν οδηγας να κανεις κληση απο το bt και ο ηχος να μενει στο τηλ!!!πρεπει να πιασεις κινητο να μπεις στον dialer και να αλλαξεις την εξοδο ηχου!εχεις τρακαρει πρωτα...

Συμφωνώ. Είναι πολύ δύσχρηστο και ενοχλητικό να μην μπορείς να ορίσεις προτεραιότητα στην σύνδεση του BT. Το έχω ψάξει με όλους του δυνατούς συνδυασμούς και με εφαρμογές, δεν κατάφερα τίποτα η κλήση πάει πρώτα στο ρολόι.  

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρετε μάλλον γιατί κινητό, ρολόι και bt ακουστικά είναι όλα της Huawei και συνεργάζονται άψογα.

Υποθέτω πως η λύση στο πρόβλημα που έχετε είναι όταν μπαίνετε στο αυτοκίνητο να βάζετε το ρολόι σε "do not disturb" mode έτσι ώστε το κινητό να έχει ως μοναδική συσκευή συνδεδεμένη τα bt ακουστικά, που θέλετε να χρησιμοποιείτε κατά την οδήγηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsiftsism said:

Δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρετε μάλλον γιατί κινητό, ρολόι και bt ακουστικά είναι όλα της Huawei και συνεργάζονται άψογα.

Υποθέτω πως η λύση στο πρόβλημα που έχετε είναι όταν μπαίνετε στο αυτοκίνητο να βάζετε το ρολόι σε "do not disturb" mode έτσι ώστε το κινητό να έχει ως μοναδική συσκευή συνδεδεμένη τα bt ακουστικά, που θέλετε να χρησιμοποιείτε κατά την οδήγηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

Και εγώ μια απο τα ίδια. 

Εχω τα freelace pro και είναι αποσυνδεδεμενα όσο είναι ενωμένα μαγνητικά. 

Βλέπω εισερχόμενη κλήση από ρολόι, βάζω το ακουστικό στο αυτί και την ώρα που το κάνω αυτό συνδέεται αυτόματα στο κινητό και ταυτόχρονα περνάει ο ήχος σε αυτό. Με έχουν βολέψει πάρα πολύ τα συγκεκριμένα bluetooth διότι εκτός του οτι συνεργάζονται αψογα έχουν και εξαιρετική αυτονομία μιας και κουμπωμένο μεταξύ τους βγαίνουν σαν σε αδράνεια κάτι. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια. 
Εχω τα freelace pro και είναι αποσυνδεδεμενα όσο είναι ενωμένα μαγνητικά. 
Βλέπω εισερχόμενη κλήση από ρολόι, βάζω το ακουστικό στο αυτί και την ώρα που το κάνω αυτό συνδέεται αυτόματα στο κινητό και ταυτόχρονα περνάει ο ήχος σε αυτό. Με έχουν βολέψει πάρα πολύ τα συγκεκριμένα bluetooth διότι εκτός του οτι συνεργάζονται αψογα έχουν και εξαιρετική αυτονομία μιας και κουμπωμένο μεταξύ τους βγαίνουν σαν σε αδράνεια κάτι. 
Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ με τα oneplus bullets wireless z.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

 

 

υπαρχει τροπος να παιξει το gt2e με τους χαρτες της petal και να βλεπω την διαδρομη στην οθονη του?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Σκ@τ@ τα έκανε και η huawei παιδεύομαι πόσες μέρες με το gt2 και την αυτονομια του, με το τελευταίο firmware (11.0.14.90) με το ζόρι 3 μέρες βγάζω, το παρατήρησε κάνεις;;; ; ή να το πετάξω στον τοίχο;; εσεις τι αυτονομία εχετε;;;;;






Ακριβώς την ίδια που είχα και πριν κάνει το ρολόι το update που αναφέρεις.

~10% κατανάλωση την ημέρα.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fotisbasm said:

Σκ@τ@ τα έκανε και η huawei παιδεύομαι πόσες μέρες με το gt2 και την αυτονομια του, με το τελευταίο firmware (11.0.14.90) με το ζόρι 3 μέρες βγάζω, το παρατήρησε κάνεις;;; ; ή να το πετάξω στον τοίχο;; εσεις τι αυτονομία εχετε;;;;;




 

Πως βρήκες αυτό το firmware ? Γιατί το δικό μου δεν την βρίσκει

Link to comment
Share on other sites



Με 10% καραναλωση την ημερα εχεις στην καλυτερη 8 μερες αυτονομια , λιγο το βλεπω , τωρα δοκιμαζω την official εκδοση huawei health(υγεια) , μηπως στρωσει , ειχα μια ρωσικη απο telegram που κατι δεν μου καθόταν καλα στο ματι,


Από την 1η μέρα που πήρα το ρολόι αυτή ήταν η κατανάλωση του. Σίγουρα έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις που έχω ενεργές.

Για σένα ok, μπορεί το 10%/μέρα να είναι πολύ, αυτό όμως που έχει σημασία είναι ότι η κατανάλωση δεν έχει αλλάξει στο ρολόι μου με το τελευταίο update.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...