Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη το παράγγειλα για το γιο μου μπορεί κάποιος να μου πει ποια από τις 2 εφαρμογές "υγεία" τελικά είναι καλύτερη, αυτή από το play store  ή αυτή της Huawei

Θα δουλέψει σε τηλέφωνο Xiaomi redmi note 9 pro

 

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδη το παράγγειλα για το γιο μου μπορεί κάποιος να μου πει ποια από τις 2 εφαρμογές "υγεία" τελικά είναι καλύτερη, αυτή από το play store  ή αυτή της Huawei
Θα δουλέψει σε τηλέφωνο Xiaomi redmi note 9 pro
 
Από το app gallery της Huawei ξεκάθαρα......

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παράγγειλα για το γιο μου μπορεί κάποιος να μου πει ποια από τις 2 εφαρμογές "υγεία" τελικά είναι καλύτερη, αυτή από το play store  ή αυτή της Huawei
Θα δουλέψει σε τηλέφωνο Xiaomi redmi note 9 pro
 
Εγώ σε xiaomi κατέβασα από το apk mirror την τελευταία έκδοση του health. Δεν βλέπω κανένα λόγο να βάζω hms και app gallery για να περάσω health. Μετά μέσα από το health γίνεται κανονικά η αναβάθμιση της εφαρμογής.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, efbill said:

Εγώ σε xiaomi κατέβασα από το apk mirror την τελευταία έκδοση του health. Δεν βλέπω κανένα λόγο να βάζω hms και app gallery για να περάσω health. Μετά μέσα από το health γίνεται κανονικά η αναβάθμιση της εφαρμογής.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή health από το επίσημο ελληνικό σάιτ της Huawei οπότε δεν χρειάζεται να εγκαταστήσω appgalerry της εταιρείας , απλά ήθελα να ξέρω πια από τις 2 δουλεύει καλύτερα με Xiaomi  κινητό 

 

 

 

 

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

πάντως για αγορές θέλει hms. στο ζητάει.
Ποια χώρα έβαλες για να σε αφήσει να κάνεις αγορές; Έχω Ελλάδα και μου λέει να αλλάξω.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια χώρα έβαλες για να σε αφήσει να κάνεις αγορές; Έχω Ελλάδα και μου λέει να αλλάξω.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτήν που είχε νομίζω Σιγκαπούρη!
Link to comment
Share on other sites

Sync με Strava το πήρα απόφαση, δε θα δούμε ποτέ. Τώρα όμως βλέπω αφαίρεσαν και το Google fit  και βάλανε το komoot. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό.

Screenshot_2021-12-06-17-18-52-065_com.huawei.health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πριν λίγες μέρες το αγόρασα και εγώ. Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.η θερμοκρασία σώματος δεν δουλεύει; Είμαι στην έκδοση 1.0.13.26. Δεν έχω Huawei κινητό. Να φανταστώ ότι είμαι πίσω στην αναβάθμιση; Εάν ναι τι πρέπει να κάνω; Και η εφαρμογή υγεία είναι στην έκδοση 12.0.11.300 που την έχω κατεβάσει από το play store. Επειδή βλέπω ότι κάποιοι έχετε κατεβάσει την εφαρμογή εκτός play store, μπορείτε να μου πείτε τι κερδίζετε από αυτό; Το δουλεύω σε κινητό Xiaomi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το σεντόνι ερωτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πριν λίγες μέρες το αγόρασα και εγώ. Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.η θερμοκρασία σώματος δεν δουλεύει; Είμαι στην έκδοση 1.0.13.26. Δεν έχω Huawei κινητό. Να φανταστώ ότι είμαι πίσω στην αναβάθμιση; Εάν ναι τι πρέπει να κάνω; Και η εφαρμογή υγεία είναι στην έκδοση 12.0.11.300 που την έχω κατεβάσει από το play store. Επειδή βλέπω ότι κάποιοι έχετε κατεβάσει την εφαρμογή εκτός play store, μπορείτε να μου πείτε τι κερδίζετε από αυτό; Το δουλεύω σε κινητό Xiaomi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το σεντόνι ερωτήσεων.
Θερμοκρασία σώματος δεν μετράει το gt2

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γειαααα σε ολους , το εχω σχεδον ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος , το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω αν εχω την τελευταια εκδοση η οχι , εχει πολλούς μηνες να μου κανει αναβαθμηση , η εκδοση μου ειναι η 1.0.13.26

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _gatos_ said:

γειαααα σε ολους , το εχω σχεδον ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος , το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω αν εχω την τελευταια εκδοση η οχι , εχει πολλούς μηνες να μου κανει αναβαθμηση , η εκδοση μου ειναι η 1.0.13.26

Η τελευταία έκδοση έχει κυκλοφορήσει μόνο σε Κίνα μεριά προς το παρόν

https://www.huaweicentral.com/huawei-watch-gt-2-46mm-gets-new-third-party-apps-support-via-public-beta-update/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάπου έλεος με την ίδια ερώτηση στην ίδια σελίδα έχουμε γράψει 3 φορές για την έκδοση λογισμικού που έχουμε, διαβάζετε λιγάκι και τα παραπάνω μη σπαμαρετε όλη την ωρα

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό ένα bug στις κλήσεις από το τηλέφωνο. Όταν με πάρει κάποιος στο κινητό και απαντήσω από το ρολόι και μετά κλείσω την κλήση, εν συνέχεια αν κάνω κάποια άλλη κλήση από το ρολόι μου επιλέγοντας μία επαφή μέσα από το ρολόι και πατήσω να κάνει την κλήση, στο κινητό μου εμφανίζει ότι κάνει κλήση προς τον προηγούμενο αριθμό που με είχε πάρει πριν. Ίσως και να ακούγεται κάπως μπερδεμένο αλλά κάτι τέτοιο γίνεται πάνω κάτω.  Εχω την έκδοση Android 12 και το κινητό μου είναι Samsung s21 Ultra

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό ένα bug στις κλήσεις από το τηλέφωνο. Όταν με πάρει κάποιος στο κινητό και απαντήσω από το ρολόι και μετά κλείσω την κλήση, εν συνέχεια αν κάνω κάποια άλλη κλήση από το ρολόι μου επιλέγοντας μία επαφή μέσα από το ρολόι και πατήσω να κάνει την κλήση, στο κινητό μου εμφανίζει ότι κάνει κλήση προς τον προηγούμενο αριθμό που με είχε πάρει πριν. Ίσως και να ακούγεται κάπως μπερδεμένο αλλά κάτι τέτοιο γίνεται πάνω κάτω.  Εχω την έκδοση Android 12 και το κινητό μου είναι Samsung s21 Ultra
ω ναι... εμένα κάνει το ανάποδο. πάω να καλέσω από το κινητό και δονείται το ρολόι ΑΛΛΆ σαν να με ΚΑΛΕΊ ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ αριθμός που με είχε( η είχα) , καλέσει! έλεος!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
5 ώρες πριν, gthebest said:
Έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό ένα bug στις κλήσεις από το τηλέφωνο. Όταν με πάρει κάποιος στο κινητό και απαντήσω από το ρολόι και μετά κλείσω την κλήση, εν συνέχεια αν κάνω κάποια άλλη κλήση από το ρολόι μου επιλέγοντας μία επαφή μέσα από το ρολόι και πατήσω να κάνει την κλήση, στο κινητό μου εμφανίζει ότι κάνει κλήση προς τον προηγούμενο αριθμό που με είχε πάρει πριν. Ίσως και να ακούγεται κάπως μπερδεμένο αλλά κάτι τέτοιο γίνεται πάνω κάτω.  Εχω την έκδοση Android 12 και το κινητό μου είναι Samsung s21 Ultra

ω ναι... εμένα κάνει το ανάποδο. πάω να καλέσω από το κινητό και δονείται το ρολόι ΑΛΛΆ σαν να με ΚΑΛΕΊ ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ αριθμός που με είχε( η είχα) , καλέσει! έλεος!

Τι κινητό έχεις ; Ή δεν παίζει ρόλο ; Είναι θέμα του τελευταίου λογισμικού του ρολογιού ; Νομίζω ότι παλαιότερα δεν το εκανε

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις ; Ή δεν παίζει ρόλο ; Είναι θέμα του τελευταίου λογισμικού του ρολογιού ; Νομίζω ότι παλαιότερα δεν το εκανε
Επειδή κατά καιρούς έχουν γραφτεί διάφορα προβλήματα από τα οποία εγώ με Huawei Mate 20 Pro και Huawei FreeBuds 3i δεν τα είχα ποτέ, έχω την εντύπωση ότι είναι θέμα συνεργασίας του ρολογιού με τα μη Huawei κινητά.

Μοναδικό πρόβλημα 1.5 περίπου χρόνο που έχω το ρολόι, για ένα διάστημα όταν χτυπούσε το ξυπνητήρι στο κινητό δεν χτυπούσε και στο ρολόι, και δεν μπορούσα να το απενεργοποιήσω.

Τελικά αποδείχτηκε ότι έφταιγε το update στο ρολόι γιατί με το επόμενο update το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει αν μπορούμε να προσθέσουμε οθόνη κλειδώματος στο ρολόι, εκτός από τις 4 που διαθέτει;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι μου τις δείχνει 5 φορές την κάθε μια

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mplevris said:

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι μου τις δείχνει 5 φορές την κάθε μια

Όλα αυτά τα προβλήματα που έχεις είναι θέματα ασυμβατότητας (ή καλύτερα μη πλήρης συμβατότητας) λόγω μη huawei κινητού. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, orfeas11 said:

Όλα αυτά τα προβλήματα που έχεις είναι θέματα ασυμβατότητας (ή καλύτερα μη πλήρης συμβατότητας) λόγω μη huawei κινητού. 

 

Το ρολόι το πήρα πριν 4 μέρες.

Μέχρι χθες τις ειδοποιήσεις τις έδειχνε μια φορά . Από χθες το βράδυ ως δια μαγείας τις βλέπω 5πλασιες. 

Ενδιάμεσα δεν προέκυψε κάποιο update

 

 

 

 

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mplevris said:

Το ρολόι το πήρα πριν 4 μέρες.

Μέχρι χθες τις ειδοποιήσεις τις έδειχνε μια φορά . Από χθες το βράδυ ως δια μαγείας τις βλέπω 5πλασιες. 

Ενδιάμεσα δεν προέκυψε κάποιο update

 

Φίλε μάλλον επεσες σε...Θηλυκό. Μετά τον γάμο σου εβγαλε προβλήματα.

Πέραν της πλάκας το ιδιο εκανε και το δικό μου. Συνήλθε με επαναφορά . Εάν δεν βαριεσαι κανε του μια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...