Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/11/2021 at 7:30 ΜΜ, george_21 said:

 Καλησπέρα.ςχω το  gt 2 Pro  κ μου βγάζει μήνυμα όταν το πατάω τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο να αναβαθμίσω τις υπηρεσίες τοποθεσίας του  health.. κ δεν βρίσκει εύκολα στίγμα. Πώς τις αναβαθμίσω τις υπηρεσίες??

Εμένα το κάνει αυτό το GT2 όταν πατάω τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο αν έχω καιρό να το συνδέσω με το τηλέφωνο (για διαστήματα το χρησιμοποιώ μόνο για τρέξιμο και είναι στο συρτάρι), το μόνο που κάνω είναι να το συνδέσω πριν βγω έξω και να το βγάλω στο μπαλκόνι για να τραβήξει τα δεδομένα που θέλει και μετά είναι οκ. Όταν το φοράω κανονικά όλη μέρα δεν βγάζει ποτέ το μνμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάτοχος του Huawei Watch Fit, επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο thread μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν μου έρχεται μνμ από το messenger το ρολόι κάνει μόνο δόνηση δεν φωτίζει η οθόνη να δω ποιος είναι ο αποστολέας του μνμ. Υπάρχει κάποια επιλογή να ανοίγει η οθόνη; Όταν δέχομαι κλήση τηλεφωνική ανοίγει αμέσως η οθόνη. Έχω φάει όλη την εφαρμογή Huawei health κ το ρολόι δεν κατάφερα να βρω κάτι. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγραψα εδώ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Huawei Watch Fit, επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο thread μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν μου έρχεται μνμ από το messenger το ρολόι κάνει μόνο δόνηση δεν φωτίζει η οθόνη να δω ποιος είναι ο αποστολέας του μνμ. Υπάρχει κάποια επιλογή να ανοίγει η οθόνη; Όταν δέχομαι κλήση τηλεφωνική ανοίγει αμέσως η οθόνη. Έχω φάει όλη την εφαρμογή Huawei health κ το ρολόι δεν κατάφερα να βρω κάτι. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγραψα εδώ.
πάντως στο Huawei gt2 ΔΕΝ ανάβει η οθόνη. απλά δονείται/κάνει ήχο και γυρίζοντας τον καρπό άμεσα βλέπεις το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, stixima said:
Κάτοχος του Huawei Watch Fit, επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο thread μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν μου έρχεται μνμ από το messenger το ρολόι κάνει μόνο δόνηση δεν φωτίζει η οθόνη να δω ποιος είναι ο αποστολέας του μνμ. Υπάρχει κάποια επιλογή να ανοίγει η οθόνη; Όταν δέχομαι κλήση τηλεφωνική ανοίγει αμέσως η οθόνη. Έχω φάει όλη την εφαρμογή Huawei health κ το ρολόι δεν κατάφερα να βρω κάτι. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγραψα εδώ.

πάντως στο Huawei gt2 ΔΕΝ ανάβει η οθόνη. απλά δονείται/κάνει ήχο και γυρίζοντας τον καρπό άμεσα βλέπεις το μήνυμα.

Μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει το "Σηκώστε για αφύπνιση" αλλιώς πατάς το πλαϊνό κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:
9 ώρες πριν, stixima said:
Κάτοχος του Huawei Watch Fit, επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο thread μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. όταν μου έρχεται μνμ από το messenger το ρολόι κάνει μόνο δόνηση δεν φωτίζει η οθόνη να δω ποιος είναι ο αποστολέας του μνμ. Υπάρχει κάποια επιλογή να ανοίγει η οθόνη; Όταν δέχομαι κλήση τηλεφωνική ανοίγει αμέσως η οθόνη. Έχω φάει όλη την εφαρμογή Huawei health κ το ρολόι δεν κατάφερα να βρω κάτι. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγραψα εδώ.

πάντως στο Huawei gt2 ΔΕΝ ανάβει η οθόνη. απλά δονείται/κάνει ήχο και γυρίζοντας τον καρπό άμεσα βλέπεις το μήνυμα.

Ναι έτσι ακριβώς κάνει το δικό μου. Μετά από πολλές δοκιμές το διαπίστωσα αυτό.

42 minutes ago, stubu said:

Μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει το "Σηκώστε για αφύπνιση" αλλιώς πατάς το πλαϊνό κουμπί.

Αυτό το βρήκα μέσα στο app της Huawei και το είχα ήδη ενεργό υπάρχει κ μέσα στο μενού του watch να το τσεκαρω γιατί δεν το βρήκα. Πάντως όπως το έχω ενεργοποιημένο κάνει αυτό όπως είπε ο φίλος παραπάνω. Πρέπει να κουνήσω τον καρπό μου αφού νοιώσω την δόνηση αλλιώς από μόνη της δεν ανοίγει η οθόνη.

Σας ευχαριστώ πάντως για την προθυμία να με βοηθήσετε.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2021 at 9:49 ΜΜ, karamazof53 said:

Κατεβάζεις το appgalery από το επίσημο σάιτ της Huawei, και αφού το κάνεις εγκατάσταση το ανοίγεις και ψάχνεις την εφαρμογή health και την κάνεις εγκατάσταση. Και ενημερώσεις στο εξής κανεις από εκεί. Φυσικά πριν από όλα αυτά ξηλωνεις την παλιά έκδοση του health που έχεις τώρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και αν δεν έχεις ίδια μάρκα τηλέφωνο πως το κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν έχεις ίδια μάρκα τηλέφωνο πως το κάνεις??
Τι εννοείς; Δεν είπα πουθενά ότι αυτό είναι για Huawei τηλέφωνα. εγώ Xiaomi έχω

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, karamazof53 said:

Τι εννοείς; Δεν είπα πουθενά ότι αυτό είναι για Huawei τηλέφωνα. εγώ Xiaomi έχω

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ τέτοιο έχω , αλλά μόνο από το play store μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή . Πως γίνεται λοιπόν να το κατεβάσω από το Huawei?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikosmilos said:

Και εγώ τέτοιο έχω , αλλά μόνο από το play store μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή . Πως γίνεται λοιπόν να το κατεβάσω από το Huawei?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...

https://consumer.huawei.com/gr/mobileservices/appgallery/

απο εδω θα κατεβασεις το appgallery και θα περάσεις HMS και Health app.

του Play Store πέρα του οτι είναι αρχαία έκδοση, δεν ενημερώνεται κιόλας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γιατί κάποιος να κατεβάσει hms και app gallery; Από apk mirror κατεβάζει κατευθείαν την τελευταία έκδοση. Μετά μέσα από το Huawei health κάνει αναβάθμιση. Αυτό κάνω σε κινητό xiaomi mi 10.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mivechris said:

https://consumer.huawei.com/gr/mobileservices/appgallery/

απο εδω θα κατεβασεις το appgallery και θα περάσεις HMS και Health app.

του Play Store πέρα του οτι είναι αρχαία έκδοση, δεν ενημερώνεται κιόλας.

Ευχαριστώ και πάλι. Δούλεψε καλά , και το ρολόι είναι το 2 pro...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..έχω αγοράσει το συγκεκριμένο ρολόι κ το έχω συνδέσει κε iphone 11 δεν χτυπάνε τα μνμ κ ούτε τα διαβάζει όταν τελικά έρθουν κ δεν έρχονται μνμ κ γνωστοποιήσεις από fb κ ινσταγκραμ..ξέρει κάποιος κάτι;;έχω κάνει όλα τα απαραίτητα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω, αλλά έχω ενδοιασμούς όσον αφορά την μπαταρία του. Το έχει κάποιος πάνω από δύο χρόνια, για να μας πει εντυπώσεις; Έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας του σε σημαντικό βαθμό;
Προέρχομαι από 2προηγούμενες αγορές κινέζικων ρολογιών που μετά από ενάμιση χρόνο περίπου, έπεσε η μπαταρία τους στο 25%!
Δεν περιμένω τέτοια ποιότητα με το gt 2, αλλά μιλάμε και για 3x χρήματα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω το Honor GS pro και εχω περασμένη την τελευταία έκδοση Υγεία μαζί με HMS αλλά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι όταν συνδέω και τα buds οι κλήσεις δεν περνούν αυτόματα άλλα κάθε φορά με το που κάνω ή λαμβάνω κλήση πρέπει να μεταφέρω την κλήση χειροκίνητα στα samsung buds.

Με την παλιά έκδοση που υπάρχει στο playstore δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα και όλα δουλεύουν ρολόι.

Καμιά λύση? 

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 10:57 ΠΜ, physikos said:

Καλημέρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω, αλλά έχω ενδοιασμούς όσον αφορά την μπαταρία του. Το έχει κάποιος πάνω από δύο χρόνια, για να μας πει εντυπώσεις; Έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας του σε σημαντικό βαθμό;
Προέρχομαι από 2προηγούμενες αγορές κινέζικων ρολογιών που μετά από ενάμιση χρόνο περίπου, έπεσε η μπαταρία τους στο 25%!
Δεν περιμένω τέτοια ποιότητα με το gt 2, αλλά μιλάμε και για 3x χρήματα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να το έχει κάποιος πάνω από 2 χρόνια λίγο δύσκολο , καθώς τόσο περίπου κυκλοφορεί.Εγώ πάντως που το έχω περίπου τόσο θα έλεγα ότι η μπαταρία του έχει μία μικρή λογική απώλεια.Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς ακόμη δεν μου έχουν έρθει οι τελευταίες αναβαθμίσεις.  Έχω κολλήσει στην 1.0.13.26. Εσείς σε πια έκδοση είστε ;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gthebest said:

Καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς ακόμη δεν μου έχουν έρθει οι τελευταίες αναβαθμίσεις.  Έχω κολλήσει στην 1.0.13.26. Εσείς σε πια έκδοση είστε ;

και γω την ιδια εχω

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα από τα Σκρουτζ μαγαζιά  αν ισχύει η επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπείας;

Τα φτηνά εννοώ μέχρι 110€

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, mplevris said:

Έχετε ιδέα από τα Σκρουτζ μαγαζιά  αν ισχύει η επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπείας;

Τα φτηνά εννοώ μέχρι 110€

Αν είναι ευρωπαϊκά και με την απόδειξη αγοράς, καλύπτονται κανονικά από θέμα εγγύησης. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, gthebest said:

αν το μεταφραζω σωστα , για να κατεβασουμε εφαρμογες θα πρεπει να εχουμε EMUI 4 Η HARMONY OS. δηλαδη να εχουμε huawei κινητο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...