Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, tsiftsism said:

Αυτό το μενού υπήρχε από πάντα;

Πρώτη φορά το βλέπω, και ψάχνοντας παλιότερα και στο internet για το πώς γίνεται, είχα πέσει σε συζητήσεις στο Reddit (είναι παλιές πλέον) ότι δεν μπορείς να το κάνεις.


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου. emoji106.png




Διάβασε ένα post μετά το δικό μου για το πώς να το κάνεις.

Ούτε εγώ το γνώριζα.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

 

το θεμα ειναι οτι εγω πχ δε θελω να βλεπω το στρες μετα την ωρα θελω να βαλω το spo το οποιο δε μπορρεις να το βαλεις

μιλησα και με τη huawei και μου ειπαν οτι στο δικο του ρολοι που φοραγε αυτος γινοταν τον ρωτησα ποιο μοντελο εχει αλλα με εγραψε

το θεμα ειναι οτι δε γινετε απλα εχει 4-5 στανταρ τα οποια αυτα μπορεις να βαλεις 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

επισηες οταν μιλας απο το ρολοι πως μπορει να αυξησω την ενταση του ακουστικου για να ακουω καλυτερα ?περα απο του κινητου τα κουμπια.στο samsung ψιλονε απο τα κουμπια του κινητου και παραπανω απο το ρολοι πανω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tr3LaRaS said:

επισηες οταν μιλας απο το ρολοι πως μπορει να αυξησω την ενταση του ακουστικου για να ακουω καλυτερα ?περα απο του κινητου τα κουμπια.στο samsung ψιλονε απο τα κουμπια του κινητου και παραπανω απο το ρολοι πανω

οταν μιλας απο το ρολοι στην οθονη εχει μια ενδειξη ηχειο. πατας εκει και ρυθμιζεις την ενταση.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, makisg4 said:

οταν μιλας απο το ρολοι στην οθονη εχει μια ενδειξη ηχειο. πατας εκει και ρυθμιζεις την ενταση.

εντωμεταξυ οταν μου κανουν κληση και το σηκωσω απο το κιν ενω μου βγαζει να γυρισω τη κληση στο ρολοι παταω αλλα δε τη γυρναει,γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makisg4 said:

Γενικα με τις μεταφορες των κλησεων απο συσκευη σε συσκευη παιζουν θεματα. Δεν ξερω τι να σου πω

οποτε θελει την γυριζει οποτε θελει μουλαρωνει

γενικα περνει update το ρολοι ?

ειναι αδιαβροχο πχ να κανω μπανιο με σαπουναδα κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

οποτε θελει την γυριζει οποτε θελει μουλαρωνει
γενικα περνει update το ρολοι ?
ειναι αδιαβροχο πχ να κανω μπανιο με σαπουναδα κτλ ?
Παίρνει updates ναι δεν το έχουν παρατήσει. Είναι αδιάβροχο, κάνεις μπάνιο άφοβα

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2021 at 6:40 ΜΜ, venduza said:

Πήρε και δύο μεγάλα update. 

 

Έχει κάνει 3 updates μέσα σε λίγες μέρες εμένα, καλό αυτό φαντάζομαι. Ελπίζω μόνο να υπάρχει η 'smart' επιλογή όταν είσαι έξω και δεν έχει πολύ μπαταρία να μην ξεκινήσει να κάνει update αν το επιλέξεις κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sv2evs said:

Έχει κάνει 3 updates μέσα σε λίγες μέρες εμένα, καλό αυτό φαντάζομαι. Ελπίζω μόνο να υπάρχει η 'smart' επιλογή όταν είσαι έξω και δεν έχει πολύ μπαταρία να μην ξεκινήσει να κάνει update αν το επιλέξεις κατά λάθος.

Εμένα είναι με την 11.0.6.26

Νομίζω από ένα επίπεδο και κάτω δεν προχωράει η αναβάθμιση (όπως γίνεται στα κινητά) αλλά ούτως ή άλλως εχει επιλογή να μην γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Οχι ανοιγει με την κινηση του χεριου. Εγω το φερεσα κανονικα ολο το καλοκαιρι και στην θαλασσα χωρις κανενα προβλημα. Εχει αλλωστε και προγραμμα για κολυμβηση σε ανοιχτη θαλασσα οποτε....

Το δικο μου απο τοτε που εγινε ο διαχωρισμος Huawei - Honor δεν ξαναπηρε update, Honor γαρ...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, να ρωτησω κάτι. έχει θέμα με την μέτρηση των βημάτων? Η εφαρμογη προσθέτει τα βήματα που κάνεις φορώντας το ρολοι και έχοντας μαζί και το κινητό? δηλαδη αν ολη μερα εχεις μαζι το κινητο σου δείχνει τα διπλα βηματα απο αυτα που εχεις κανει? αν ναι, υπάρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sapan said:

παιδιά καλησπέρα, να ρωτησω κάτι. έχει θέμα με την μέτρηση των βημάτων? Η εφαρμογη προσθέτει τα βήματα που κάνεις φορώντας το ρολοι και έχοντας μαζί και το κινητό? δηλαδη αν ολη μερα εχεις μαζι το κινητο σου δείχνει τα διπλα βηματα απο αυτα που εχεις κανει? αν ναι, υπάρχει λυση?

Διπλά βήματα όχι δεν δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα στο να αγοράσω το GT2 ή το AMAZFIT GTR2

Υπάρχει κάποιος που να εχει άποψη και για τα 2 ρολόγια ?

Ευχαριστώ 

 

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, btsilionis said:

Ειμαι ανάμεσα στο να αγοράσω το GT2 ή το AMAZFIT GTR2

Υπάρχει κάποιος που να εχει άποψη και για τα 2 ρολόγια ?

Ευχαριστώ 

 

Τις ιδιες λειτουργιες εχουν.Το gt2 ειναι πιο ομορφο. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, btsilionis said:

Ειμαι ανάμεσα στο να αγοράσω το GT2 ή το AMAZFIT GTR2

Υπάρχει κάποιος που να εχει άποψη και για τα 2 ρολόγια ?

Ευχαριστώ 

 

Με το AMAZFIT GTR2 μπορείς να κάνεις παπάδες με την εφαρμογή Notify for Amazfit. Ειδοποιήσεις, τι ώρα να ανοίγει το ρολόι, τι ώρα να κλείνει, τι ώρα να μπαίνει dnd, τι ώρα να κλείνει το dnd και πολλά άλλα καλούδια. Αλλά αν από εκεί που θα το πάρεις το έχουν κάνει παραεισαγωγή τον ήπιες όσον αφορά την εγγύηση από τον αντιπρόσωπο Ελλάδος. Δεν καλύπτετε από την επίσημη αντιπροσωπία, που σημαίνει ότι πρέπει να τα βρεις με το μαγαζί, που σημαίνει ότι πρέπει αυτός να το στείλει Βουλγαρία, Ρουμανία ή από όπου το πήρε, που σημαίνει...3-4 βδομάδες τουλάχιστον αναμονή.

Από την άλλη με το Huawei δεν έχεις τέτοιες επιλογές με την εφαρμογή αλλά έχεις 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση από τον αντιπρόσωπο Ελλάδος, με ότι αυτό σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τρεις γνωστοί μου που αγόρασαν από διαφορετικά ηλεκτρονικά καταστήματα μέσω skroutz, το GTR 2 , παρουσίασαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...

Πάγωσε η οθόνη στο λογότυπο του ρολογιού σε μια τυχαία επανεκκίνηση. Τα έστειλαν πίσω στα καταστήματα για service . Άλλος αποζημιώθηκε, σε άλλον του έστειλαν καινουργιο και ο τρίτος είναι στο περίμενε...

 

 

Edited by sacatzoylas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τρεις γνωστοί μου που αγόρασαν από διαφορετικά ηλεκτρονικά καταστήματα μέσω skroutz, το GTR 2 , παρουσίασαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...
Πάγωσε η οθόνη στο λογότυπο του ρολογιού σε μια τυχαία επανεκκίνηση. Τα έστειλαν πίσω στα καταστήματα για service . Άλλος αποζημιώθηκε, σε άλλον του έστειλαν καινουργιο και ο τρίτος είναι στο περίμενε...
 
 
Το ίδιο ακριβώς έπαθε και δικός μου φίλος.
Το πήγε στην Infoquest στην Πυλαία και του έδωσαν καινούριο.

Προς το παρών το καινούριο δουλεύει μια χαρά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Καλησπέρα,
Υπάρχει η δυνατότητα για ανέπαφες πλήρωμές μεσω NFC η κάπως αλλιώς;
Με το GT2 όχι.

Έχει NFC αλλά το έχουν κλειδωμένο.
Κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι είχα διαβάσει ότι ίσως το ξεκλειδώσουν με κάποιο update, αλλά δεν έχει ακουστεί κάποιο νέο από τότε οπότε νομίζω δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.

Αναγκαστικά πληρωμές μόνο με το κινητό.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsiftsism said:

Το ίδιο ακριβώς έπαθε και δικός μου φίλος.
Το πήγε στην Infoquest στην Πυλαία και του έδωσαν καινούριο.

Προς το παρών το καινούριο δουλεύει μια χαρά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Με το GT2 όχι.

Έχει NFC αλλά το έχουν κλειδωμένο.
Κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι είχα διαβάσει ότι ίσως το ξεκλειδώσουν με κάποιο update, αλλά δεν έχει ακουστεί κάποιο νέο από τότε οπότε νομίζω δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.

Αναγκαστικά πληρωμές μόνο με το κινητό.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Καλησπέρα.ςχω το  gt 2 Pro  κ μου βγάζει μήνυμα όταν το πατάω τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο να αναβαθμίσω τις υπηρεσίες τοποθεσίας του  health.. κ δεν βρίσκει εύκολα στίγμα. Πώς τις αναβαθμίσω τις υπηρεσίες??

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα.ςχω το  gt 2 Pro  κ μου βγάζει μήνυμα όταν το πατάω τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο να αναβαθμίσω τις υπηρεσίες τοποθεσίας του  health.. κ δεν βρίσκει εύκολα στίγμα. Πώς τις αναβαθμίσω τις υπηρεσίες??
Δεν το έχουμε ξανά ακούσει αυτό στο νημα αλλά υποψιάζομαι....την εφαρμογή την έχεις κατεβασει από το play store? Αν ναι είναι αρχαία έκδοση

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πού αλλού να την κατεβάσω?
Κατεβάζεις το appgalery από το επίσημο σάιτ της Huawei, και αφού το κάνεις εγκατάσταση το ανοίγεις και ψάχνεις την εφαρμογή health και την κάνεις εγκατάσταση. Και ενημερώσεις στο εξής κανεις από εκεί. Φυσικά πριν από όλα αυτά ξηλωνεις την παλιά έκδοση του health που έχεις τώρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...