Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα δεν ξέρω αν υπάρχει νήμα για το GT 2 Pro, το περιμένω να έρθει. Αγορά από κατάστημα Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 29/10/2021 at 1:02 ΜΜ, sv2evs said:

Καλησπέρα δεν ξέρω αν υπάρχει νήμα για το GT 2 Pro, το περιμένω να έρθει. Αγορά από κατάστημα Αθήνας.

Εγώ παρέλαβα χθες από skroutz. 

Όντως τό ρολόι είναι ενα κόσμημα από κοντά είναι πολύ πιο όμορφο από ότι στις φώτο και τα βίντεο. 

Το ωραίο είναι ότι είχα πριν το απλό gt2 και μόλις σύνδεσα το Pro πήρε όλες τις ρυθμίσεις και επαφές αυτόματα. Δε χρειάστηκε να κάνω τπτ. Βέβαια έχω και huawei συσκευή δε ξέρω αν παίζει επιπλέον ρόλο αυτό. 

Πήρε και δύο μεγάλα update. 

 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθες από skroutz. 
Όντως τό ρολόι είναι ενα κόσμημα από κοντά είναι πολύ πιο όμορφο από ότι στις φώτο και τα βίντεο. 
Το ωραίο είναι ότι είχα πριν το απλό gt2 και μόλις σύνδεσα το Pro πήρε όλες τις ρυθμίσεις και επαφές αυτόματα. Δε χρειάστηκε να κάνω τπτ. Βέβαια έχω και huawei συσκευή δε ξέρω αν παίζει επιπλέον ρόλο αυτό. 
Πήρε και δύο μεγάλα update. 
 
Ουσιαστικές διαφορές με το gt2 παρατήρησες;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο εξωτερικες ειναι οι διαφορες απο οσο ξερω,στη ποιοτητα υλικων και στην ανθεκτικοτητα.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μονο εξωτερικες ειναι οι διαφορες απο οσο ξερω,στη ποιοτητα υλικων και στην ανθεκτικοτητα.
Ναι ρε παιδί μου και εγώ αυτό ξέρω αλλά ας μας πει και κάποιος που έχει πάρει και τις δύο συσκευές...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος και η βαση φορτισης ειναι η δευτερη μεγαλη διαφορα εκτος του τιτανιου στο σκελετο,του ζαφειριου στην οθονη και του κεραμικου αντι πλαστικου στην πλατη.

Το pro εχει βαση ασυρματης φορτισης αντι μαγνητικης με κοντεκτορ αλλα μπορει να φορτιστει και απο οποιαδηποτε αλλη βαση ασυρματης φορτισης ή απο κινητο που υποστηριζει αντιστροφη ασυρματη φορτιση.

Νομιζω και το μαυρο σιλικονατο λουρακι ειναι πιο καλο στο pro βασει βιντεο.Δεν το χω τσεκαρει απο κοντα στα μαγαζια.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, karamazof53 said:

Ουσιαστικές διαφορές με το gt2 παρατήρησες;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι πιο ουσιαστικές αλλαγές είναι στα υλικά κατασκευής και η ασύρματη φόρτιση όπως είπε και ο φίλος παραπάνω που μπορείς να φορτίζεις με αντιστροφή φόρτιση από οποιαδήποτε συσκευή. 

Τώρα από αυτονομία είναι νωρίς να δω αν υπάρχει διαφορά με το απλό gt2 αλλά και στα ίδια επίπεδα να είναι δεν θα με πειράξει μιας και με το απλό ήμουν πολύ ευχαριστημένος. 

Γενικως δεν αξιζει η μετάβαση αλλά προσωπικά μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και επίσης μεγάλο συν ήταν τα άριστα υλικά κατασκευής του και ότι έχει πέσει αρκετά η τιμή του. 

Για να δεις ουσιαστικές διάφορες θα άξιζε η μετάβαση στο gt3 pro με WiFi, esim αλλά 4 κατοστάρικα εγώ δεν τα δίνω για smartwatch. 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και το GT3 που εχει παρουσιαστει και αναμενεται.Προσωπικα δεν με ενθουσιασε 

https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt3/specs/

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, r31134 said:

Δειτε και το GT3 που εχει παρουσιαστει και αναμενεται.Προσωπικα δεν με ενθουσιασε 

https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt3/specs/

 

Όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post , το μεγαλύτερο αρνητικό για τα δικά μου δεδομένα είναι η πολύ αργή φόρτιση. Από 10% μέχρι 100% θέλει περίπου 2 ώρες. Απαράδεκτο κατ' εμέ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, r31134 said:

Δειτε και το GT3 που εχει παρουσιαστει και αναμενεται.Προσωπικα δεν με ενθουσιασε 

https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt3/specs/

 

Ούτε εμένα. Και νομίζω και πολλούς ακόμη. Ίσως γι'αυτό και η τιμή του gt2 Pro πήρε ξανά την ανιούσα(στο Skroutz) τις τελευταίες μέρες.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

https://versus.com/en/smartwatch

Ενα ωραιο site-εργαλειο για να βλεπετε και να κανετε απευθειας συγκρισεις μοντελων απο smartwatches μεχρι οτι θελετε.

Οι βαθμολογιες ειδικα σε νεα-μη δοκιμασμενα μοντελα δεν ειναι σωστες γιατι δεν εχουν γινει reviews απο χρηστες οποτε δεν ειναι σωστα τα νουμερα. Βοηθητικα συγκριτικα διαγραμματα κλπ. Με βοηθησε πολυ γιατι ειμαι σε αναζητηση νεου smartwatch με ενα εξ αυτων που θελω,το gt2 pro.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και το GT3 που εχει παρουσιαστει και αναμενεται.Προσωπικα δεν με ενθουσιασε 
https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt3/specs/
 
Ο παλμογράφος του GT2, ειδικά σε HIIT, ήταν για γέλια. Αν ισχύει αυτό που είπαν στην παρουσίαση ότι είναι καλύτερος του gt3 από του i watch είναι μεγάλο συν.
Επίσης harmony OS, θερμοκρασία δέρματος, dual band gps. Και κορώνα για πιο γρήγορη πλοήγηση σε μενού κλπ.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη μετα απο 2,5 χρονια εδωσα το samsung s3 frontier που ειχα και σκεφτομαι να παρω η to gt2 η το gt2e

ποιο ειναι ποιο καλο και ποια η διαφορα τους ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη μετα απο 2,5 χρονια εδωσα το samsung s3 frontier που ειχα και σκεφτομαι να παρω η to gt2 η το gt2e
ποιο ειναι ποιο καλο και ποια η διαφορα τους ?
Εκτός από την εμφάνιση με το gt2 μπορείς να κάνεις και κλήσεις από το ρολόι. Με το gt2e δεν μπορείς.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, efbill said:

Εκτός από την εμφάνιση με το gt2 μπορείς να κάνεις και κλήσεις από το ρολόι. Με το gt2e δεν μπορείς.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εννοεις οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο να μιλας απο το ρολοι ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tr3LaRaS said:

εννοεις οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο να μιλας απο το ρολοι ?

Ναι μιλάς κανονικά. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, venduza said:

Ναι μιλάς κανονικά. 

το gt2 μετραει και οξυγονο κατευθειαν απο το ρολοι ?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Tr3LaRaS said:

το gt2 μετραει και οξυγονο κατευθειαν απο το ρολοι ?

Ναι και σε αυτό. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε να το φορτισω πριν το ανοιξω 3-4 ωρες η πρεπει να το φορεσω να τελειωσει η μπαταρια και μετα πληρη φορτιση ?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε να το φορτισω πριν το ανοιξω 3-4 ωρες η πρεπει να το φορεσω να τελειωσει η μπαταρια και μετα πληρη φορτιση ?
Μην το αφήνεις να αδειάζει,εγώ το πιο χαμηλό που το έχω αφήσει είναι 10% και φτάνω στο 100%..φορεσε το κατευθειαν

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω μετα την ωρα οταν κανω δεξια να βαλω την εφαρμογη του spo αντι πχ για το στρες που μου γραφει ?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω μετα την ωρα οταν κανω δεξια να βαλω την εφαρμογη του spo αντι πχ για το στρες που μου γραφει ?
Δεν μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση των καρτών που εμφανίζονται όταν κάνεις δεξιά/αριστερά από το watch face.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση των καρτών που εμφανίζονται όταν κάνεις δεξιά/αριστερά από το watch face.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

γίνεται να αλλάξει η σειρά... settings /display /favorites
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsiftsism said:

Δεν μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση των καρτών που εμφανίζονται όταν κάνεις δεξιά/αριστερά από το watch face.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

μεγαλο κακο αυτο

στο sasmsung s3 που εβαζες οτι ηθελες με οποια σειρα ηθελες

 

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να αλλάξει η σειρά... settings /display /favorites
Αυτό το μενού υπήρχε από πάντα;

Πρώτη φορά το βλέπω, και ψάχνοντας παλιότερα και στο internet για το πώς γίνεται, είχα πέσει σε συζητήσεις στο Reddit (είναι παλιές πλέον) ότι δεν μπορείς να το κάνεις.


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου.


μεγαλο κακο αυτο
στο sasmsung s3 που εβαζες οτι ηθελες με οποια σειρα ηθελες


Διάβασε ένα post μετά το δικό μου για το πώς να το κάνεις.

Ούτε εγώ το γνώριζα.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...