Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα καινούργιος κάτοχος του gt2 pro ξέρει κάποιος να μου πει με τι φορτιστή πρέπει να το φορτίσω?Έχω έναν από απλό smartwatch έξοδο 1Α κάνει η μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και τον ταχυφορτιστη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ αυτό πιστεύω,απλά αργεί να φορτίσει σαν φορτιστής (τάση) και εξάλλου τόσο μικρές μπαταρίες δεν θα θέλουν ταχυφορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η φόρτισή του gt2 Pro που έχω γίνεται υπερβολικά αργά. Πάνω από δύο ώρες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα γνωρίζει κάποιος αν πουλιούνται τα γνήσια λουρακια για το gt2 pro κ από πού? όπου κ να έψαξα δεν βρήκα κάτι
Αναφέρομαι κ στα δύο μαύρο σιλικόνης κ γρι δερμάτινο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου πως σε ορισμένες χώρες μπορείς πλέον να συγχρονιζεις με Strava. Έχει δοκιμάσει κανείς με αλλαγή χώρας μήπως το βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2021 at 4:50 ΜΜ, scorpio3 said:

Καλησπέρα στην παρέα γνωρίζει κάποιος αν πουλιούνται τα γνήσια λουρακια για το gt2 pro κ από πού? όπου κ να έψαξα δεν βρήκα κάτι
Αναφέρομαι κ στα δύο μαύρο σιλικόνης κ γρι δερμάτινο

Μίλα με την αντιπροσωπεία αν μπορεί να φέρει.

Είχε πάει φίλος να αλλάξει μπαταρία στο GT2 και όταν ρώτησε για τα δικά μου λουράκια (GT Active) του είπαν περίπου 70€. Ευελπιστώ ότι πιθανότατα ΔΕΝ κατάλαβε καλά.

Σε διαφορετική περίπτωση, αυτά εδώ https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/wearables/aksesouar-wearables/210428-huawei-46mm-black είναι τα αυθεντικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κοστίζουν 70 ευρώ αλλά τα μαμά λουράκια εκτός από δυσεύρετα είναι και πανάκριβα. Θυμάμαι όταν έψαχνα παλαιότερα για το πρώτο GT κάπου είχα δει εξωτερικό 45 ευρώ και άλλαξα γνώμη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Έχω πάρει 6-7 από aliexpress. Δερμάτινο, μπρασελε, σιλικόνης...

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για 2η φορά μέσα στον μήνα μόλις τελείωσα μια προπόνησή μου και πάτησα να σταματήσει πάλι ΚΟΛΛΗΣΕ και έκανε επανεκκίνηση και βεβαίως δεν την κατέγραψε. Αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα. Πέταμα στο συρτάρι και αγορά σοβαρού Garmin. Τέλος ....!....αρκετά ασχολήθηκα με κινεζιές.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όταν είχα αγοράσει το πρώτο Huawei μου ήμουν στην Ινδία, ξέρετε πως μπορώ να αλλάξω region και να το έχω στην Ελλάδα? Θέλω να έχω ευρώ αντί ινδικές ρουπίες

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, steliosk said:

Καλησπέρα.

Όταν είχα αγοράσει το πρώτο Huawei μου ήμουν στην Ινδία, ξέρετε πως μπορώ να αλλάξω region και να το έχω στην Ελλάδα? Θέλω να έχω ευρώ αντί ινδικές ρουπίες

 

Σε αντίστοιχη περίπτωση διέγραψα τον λογαριασμό και έκανα νέο ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Σε αντίστοιχη περίπτωση διέγραψα τον λογαριασμό και έκανα νέο ελληνικό

Τα μέχρι στιγμής δεδομένα όμως? Θα τα κρατήσει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, steliosk said:

Τα μέχρι στιγμής δεδομένα όμως? Θα τα κρατήσει?

Όχι, ξεκινάς από το μηδέν

Link to comment
Share on other sites

Θα σας αναφέρω και κάτι τελευταίο που παρατήρησα και επιβεβαίωσα πλέον μετά από τόσο καιρό.

Είναι οι αναξιόπιστες μετρήσεις του. Και εξηγούμαι: Σε ίδια άσκηση, γρήγορο βάδην, για 1 ώρα στο ακριβώς ίδιο δρομολόγιο την μία μέρα μου έγραφε ότι έκαψα 660 θερμίδες με μ.ο. παλμών 134 και την επόμενη 337 με μ.ο. παλμών 138!!! Δεν υπάρχει σταθερότητα και λογική. Λες και υπάρχει κάποιος μέσα και δίνει ότι νούμερα του κατέβουν στο κεφάλι. 1 χρόνο έκλεισα μαζί του καιρός να προχωρήσω σε κάτι πιο σοβαρό (Garmin) μιας και το κομμάτι fitness με ενδιαφέρει περισσότερο από τις smart δυνατότητες που ούτως ή άλλως δεν έχουν τα Χαβάη. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elteo said:

Θα σας αναφέρω και κάτι τελευταίο που παρατήρησα και επιβεβαίωσα πλέον μετά από τόσο καιρό.

Είναι οι αναξιόπιστες μετρήσεις του. Και εξηγούμαι: Σε ίδια άσκηση, γρήγορο βάδην, για 1 ώρα στο ακριβώς ίδιο δρομολόγιο την μία μέρα μου έγραφε ότι έκαψα 660 θερμίδες με μ.ο. παλμών 134 και την επόμενη 337 με μ.ο. παλμών 138!!! Δεν υπάρχει σταθερότητα και λογική. Λες και υπάρχει κάποιος μέσα και δίνει ότι νούμερα του κατέβουν στο κεφάλι. 1 χρόνο έκλεισα μαζί του καιρός να προχωρήσω σε κάτι πιο σοβαρό (Garmin) μιας και το κομμάτι fitness με ενδιαφέρει περισσότερο από τις smart δυνατότητες που ούτως ή άλλως δεν έχουν τα Χαβάη. 

Θα κάνω μια αναφορά για το GPS του GT2 pro σε σχέση με το suunto spartan sport. Σε συγκεκριμένη μετρημένη διαδρομή (περίπου 6km), φορώντας και τα δύο ρολόγια ταυτόχρονα, το GT2 pro είχε απόκλιση περίπου 30m ενώ το suunto πάνω από 300m,

Εννοείται πως δεν είναι δυνατό με μία μόνο μέτρηση να βγεί τελικό πόρισμα, παρόλα αυτά με εξέπληξε ευχάριστα το pro.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και πάω σε Garmin και όχι Suunto.

Μην εκπλήσσεσαι. Γενικά την παλεύουν. Αλλά δεν έχουν consistency στις μετρήσεις. Όπως τους κάτσει είναι η φάση. Την μια μέρα θα πάρεις καλή μέτρηση την άλλη ότι να ναι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στα 166€ που βρισκουμε πλεον το Huawei Watch GT2 pro στο Σκρουτζ, ειναι καλη τιμη ή να περιμενω black friday; Η προσφορα της visa ειναι ασανσερ και ενω χθες συμφερε,σημερα μπηκε κι αλλο καπελο στην τιμη κι ερχεται στα ιδια.

Σκεφτομαι την μεταβαση-αναβαθμιση απο το πρωτο GT το οποιο μετα απο 25 μηνες συνεχιζει να δουλευει αψογα και αφου απεκλεισα τα ρολογια με wear os.

Αν δεν ηταν και το εμφανισιακο κομματι, θα επελεγα και τα GT2/GT2e.

Το ανακοινωθεν GT3 δεν μ αρεσει το οσο το 2pro.

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2021 at 5:13 ΜΜ, r31134 said:

Στα 166€ που βρισκουμε πλεον το Huawei Watch GT2 pro στο Σκρουτζ, ειναι καλη τιμη ή να περιμενω black friday; Η προσφορα της visa ειναι ασανσερ και ενω χθες συμφερε,σημερα μπηκε κι αλλο καπελο στην τιμη κι ερχεται στα ιδια.

Σκεφτομαι την μεταβαση-αναβαθμιση απο το πρωτο GT το οποιο μετα απο 25 μηνες συνεχιζει να δουλευει αψογα και αφου απεκλεισα τα ρολογια με wear os.

Αν δεν ηταν και το εμφανισιακο κομματι, θα επελεγα και τα GT2/GT2e.

Το ανακοινωθεν GT3 δεν μ αρεσει το οσο το 2pro.

Εγώ έκλεισα το pro χθες στα 145 με την προσφορά της Visa. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μια εμφανιζεται η τιμη αυτη και μια οχι.

Το ειχα βρει τοσο και την επομενη με την προσφοτα, ειχε εξαφανιστει.

Θα περιμενω λιγο να δω τα amazfit gtr 3/3 pro γιατι μου αρεσαν οπτικα στην παρουσιαση και σε καποια βιντεο hands-on.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, r31134 said:

Μια εμφανιζεται η τιμη αυτη και μια οχι.

Το ειχα βρει τοσο και την επομενη με την προσφοτα, ειχε εξαφανιστει.

Θα περιμενω λιγο να δω τα amazfit gtr 3/3 pro γιατι μου αρεσαν οπτικα στην παρουσιαση και σε καποια βιντεο hands-on.

Να σου πω την αλήθεια μια που το δοκίμασα με τη Visa στο skroutz εννοώ και από 181 αρχική έγινε 145 (το γκρι). 

Τη θεωρώ αρκετά καλή τιμή. 

Έχω στη κατοχή μου το gt2 και θέλω να κάνω τη μετάβαση κυρίως για το design του και τα premium υλικά κατασκευής. 

 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...