Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, tsiftsism said:

Πρώτα απ' όλα θα βάλεις στο κινητό σου την modded εφαρμογή του Health την οποία θα βρεις στο thread του Telegram που παρέθεσα στο προηγούμενο post μου.
Βασική προϋπόθεση για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις το modded Health είναι να μην έχεις κινητό Huawei/Honor γιατί σ' αυτές τις συσκευές η εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη και δεν μπορείς να περάσεις και την modded έκδοση.

Από εκεί και πέρα δες το παρακάτω video που δείχνει πως να κάνεις upload custom watch faces στο ρολόι.
 

 


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Με τη modded εφαρμογή όλα τα updates κλπ για το ρολόι έρχονται κανονικά; Να κάνω και μια ερώτηση άσχετη, η οποία μάλλον θα έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν την έχω βρει σε όσες σελίδες διάβασα (και ήταν αρκετές). Υπάρχει η δυνατότητα να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται notification, χωρίς να έχω ενεργή την επιλογή για το γύρισμα του καρπού;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες



Με τη modded εφαρμογή όλα τα updates κλπ για το ρολόι έρχονται κανονικά;


Απ'όσο γνωρίζω ναι.
Αλλά ας σου απαντήσει καλύτερα κάποιος άλλος, γιατί έχω Huawei κινητό και την modded εφαρμογή την έχω στο Samsung tablet μου μόνο και μόνο για το upload των watch faces.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί εγώ έχω το P40 pro.... Υπάρχει άλλος τρόπος? 
Κάποιο παλιό μη Huawei κινητό, ή μη Huawei κινητό κοντινού συγγενή που θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή και θα την χρησιμοποιήσεις για 5 λεπτά με το ρολόι σου.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gmo said:

Τι νέο έχει; Καμιά διαφορά;

Δεν βλεπω κατι. Μονο στις εφαρμογες βγαζει μια εφαρμογη ρανταρ, το οποιο σε μενα δε λειτουργει. 

Link to comment
Share on other sites

Aξίζει για έναν κάτοχο του GT2 να πάει στο GT2 Pro ειδικά τώρα που έπεσε η τιμή σε λογικά πλαίσια?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elteo said:

Aξίζει για έναν κάτοχο του GT2 να πάει στο GT2 Pro ειδικά τώρα που έπεσε η τιμή σε λογικά πλαίσια?

Ειναι πιο ποιοτικο, σε σχεση με το απλο. Καμια αλλη διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ειμαι κατοχος του gt2 εδω και 10 μερες και ενω ηταν μια χαρα ξαφνικα απο χθες οι ειδοποιησεις ερχονται 2 φορες ολες.μηνυματα,viber,messenger,ολα. Μπορω να ρυθμισω κατι;βασικα εβαλα να μην αναβει η οθονη με το γυρισμα του καρπου οσο ειμαι στη δουλεια και απο τοτε νομιζω οτι το κανει.αλλα και που το αλλαξα παλθ το ιδιο.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2021 at 9:50 ΜΜ, mylw_4 said:

Δεν μου δείχνει υψόμετρο και βαρόμετρο, δοκίμασα reset αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα;

Το λοιπόν. Μετά από επικοινωνία με την Huawei και αφού πρώτα μου είπαν κάποιο τρόπο μπας και λυθεί το πρόβλημα, τους έστειλα το ρολόι και έγινε αντικατάσταση αισθητήρων μπαταρίας και πίσω μέρους. Μια βδομάδα κράτησε και δεν πλήρωσα τίποτα καθώς καλύπτονταν από την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ειμαι κατοχος του gt2 εδω και 10 μερες και ενω ηταν μια χαρα ξαφνικα απο χθες οι ειδοποιησεις ερχονται 2 φορες ολες.μηνυματα,viber,messenger,ολα.και καμια φορα και 3. Η δονηση ειναι για μια ειδοποιηση,αλλα οταν μπω να δω ειναι ολες διπλες και πρεπει να τις ανοιγω για να σβηστουν.Μπορω να ρυθμισω κατι;βασικα εβαλα να μην αναβει η οθονη με το γυρισμα του καρπου οσο ειμαι στη δουλεια και απο τοτε νομιζω οτι το κανει.αλλα και που το αλλαξα παλθ το ιδιο.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω με το telegram καπου κάποιος να το ανεβάσει??
Από εδώ δεν μπορείς να το κατεβάσεις;

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global/158636

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσουμε και τις άλλες τρεις εφαρμογές (HBS, taichi, multiple faces) για να έχουμε δυνατότητα custom faces ... όχι μόνο το modded huawei health.. έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσουμε και τις άλλες τρεις εφαρμογές (HBS, taichi, multiple faces) για να έχουμε δυνατότητα custom faces ... όχι μόνο το modded huawei health.. έτσι δεν είναι;



Μετά από κάποια έκδοση της modded εφαρμογής του Health, όχι, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Παλιότερα χρειαζόταν και τα HMS (Huawei Services).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites




Μετά από κάποια έκδοση της modded εφαρμογής του Health, όχι, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Παλιότερα χρειαζόταν και τα HMS (Huawei Services).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



χρειάζονται τα HMS για αγορά watchfaces. εμένα έτσι έλεγε
Link to comment
Share on other sites

χρειάζονται τα HMS για αγορά watchfaces. εμένα έτσι έλεγε
Δεν τη χρησιμοποιούσα για να αγοράζω watch faces παρά μόνο για να χρησιμοποιώ custom που είναι free, οπότε δεν το γνωρίζω.

Ίσως να έχεις δίκαιο.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2
On 1/10/2021 at 11:05 ΜΜ, fotisbasm said:

Επειδη δεν το εχω με το telegram καπου κάποιος να το ανεβάσει??

κατέβασε από εδώ απλά πρόσεχε στο κινητό την κατάληξη πολλές φορές την αλλάζει σε zip. 

πρέπει να έχει κατάληξη .hwt οπότε απλά τα μετονομάζεις

http://www.hwgtfaces.com/newinthisweek.htm

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή όπως σου είπα στο κατεβάζει από το κινητό στο κατεβάζει με την μορφή:

watchface.hwt.zip ή watchface.hwt.man

εσύ θα το μετονομάσεις σε watchface.hwt όπου watchface το εκάστοτε όνομα της φάτσας.

Α και να μην είναι στο downloads folder βάλτο αλλού. Περιέργεια του huawei health app.

Αν κάνεις τα παραπάνω και δεν....τότε παίζει ασυμβατότητα.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Καινούργιος στο GT2 pro, σήμερα το παρέλαβα, έχετε ακούσει κάτι για ACG στο μέλλον?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, steliosk said:

Παίδες καλησπέρα.

Καινούργιος στο GT2 pro, σήμερα το παρέλαβα, έχετε ακούσει κάτι για ACG στο μέλλον?

Μάλλον για το ECG μιλάς, αλλά αυτό είναι θέμα hardware, δεν αρκεί κάποιο software update για να ενεργοποιηθεί. Στην Κίνα υπήρχαν φήμες για ξεχωριστό μοντέλο GT2 Pro ECG, δεν έχω ασχοληθεί όμως να δω αν κυκλοφόρησε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...