Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Δεν μου δείχνει υψόμετρο και βαρόμετρο, δοκίμασα reset αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα;

δοκιμασες να αλλάξεις προσοψη ?? υπαρχουν εκατονταδες που αλλες δείχνουν καποια πραγματα που θελουμε και αλλες οχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, _gatos_ said:

δοκιμασες να αλλάξεις προσοψη ?? υπαρχουν εκατονταδες που αλλες δείχνουν καποια πραγματα που θελουμε και αλλες οχι

Το πρόβλημα παραμένει και όταν μπαίνω στην επιλογή βαρόμετρο από το μενού του ρολογιού, όχι μόνο στο wf

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elteo said:

Μάλλον τα φτύσε ο σενσορας.

Ούτε ένα χρόνο δε το έχω. Σέρβις επιδέχεται;

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα χρόνο δε το έχω. Σέρβις επιδέχεται;
Τα smart watches δεν επιδέχονται επισκευής λόγω της στεγανοποίησης τους.

Σε περίπτωση που έχει πρόβλημα, θα σου δώσουν καινούριο (εκτός και αν ισχύει κάτι διαφορετικό από αυτά που γνωρίζω, από την Huawei).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsiftsism said:

Τα smart watches δεν επιδέχονται επισκευής λόγω της στεγανοποίησης τους.

Σε περίπτωση που έχει πρόβλημα, θα σου δώσουν καινούριο (εκτός και αν ισχύει κάτι διαφορετικό από αυτά που γνωρίζω, από την Huawei).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

 

Και αν θες αλλαγή μπαταρίας τι γίνεται;

σε άλλες εταιρίες μια χαρά επιδέχονται επισκευή και περνάνε και τεστ στεγανοποίσης μετά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και αν θες αλλαγή μπαταρίας τι γίνεται;
σε άλλες εταιρίες μια χαρά επιδέχονται επισκευή και περνάνε και τεστ στεγανοποίσης μετά.
Δεν γνωρίζω τι γίνεται με την αλλαγή μπαταρίας.

Ξέρω πάντως περιπτώσεις φίλων μου που τους έκαναν αντικατάσταση με καινούριο (όχι της Huawei, το ένα είχε battery drain, όχι φυσιολογικό, και το άλλο 'πάγωνε' χωρίς να μπορείς να κάνεις ούτε reset ούτε τίποτα, έσβηνε κάποια στιγμή, και άνοιγε μετά από πολλή ώρα από μόνο του).

Όπως και να 'χει, όποιος έχει πρόβλημα αναγκαστικά το στέλνει στην εταιρία, και μετά μπορεί να μας πει τι έγινε στην περίπτωση του.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να βάλουμε beta στο firmware του κινητού ;όχι στην εφαρμογή, στο κινητό. εγώ στην εφαρμογή έβαλα την τελευταία beta

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δε μου δείχνει τπτ η οθόνη. Ενώ το πρωί δούλευε κανονικά η οθόνη, μου ήρθε μια ειδοποίηση, γυρνάω τον καρπό δε κάνει τπτ. Πατάω κουμπιά κλπ πάλι δεν κάνει τπτ? Ενώ στην εφαρμογή φαίνεται συνδεδεμένο. Μπορώ να κάνω κάτι μήπως πάρει μπρος?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, asourmelis said:

Ξαφνικά δε μου δείχνει τπτ η οθόνη. Ενώ το πρωί δούλευε κανονικά η οθόνη, μου ήρθε μια ειδοποίηση, γυρνάω τον καρπό δε κάνει τπτ. Πατάω κουμπιά κλπ πάλι δεν κάνει τπτ? Ενώ στην εφαρμογή φαίνεται συνδεδεμένο. Μπορώ να κάνω κάτι μήπως πάρει μπρος?

Κοιτα αν ειναι συνδεμένο απο την εφαρμογή,τι μπαταρία σου δείχνει.Δοκίμασε να το φορτίσεις.Το επάνω κουμπί αν το κρατησεις σε παει σε power off/ restart?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bill33 said:

Κοιτα αν ειναι συνδεμένο απο την εφαρμογή,τι μπαταρία σου δείχνει.Δοκίμασε να το φορτίσεις.Το επάνω κουμπί αν το κρατησεις σε παει σε power off/ restart?

Είναι συνδεδεμένο. Μάλιστα τώρα το έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων από το κινητό και όταν κάνω αναζήτηση συσκευής το κινητό μου το βρίσκει. Πατάω να κάνει pairing δονείται το ρολόι αλλά στην οθόνη τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να αγοράσετε κάποια πρόσοψη για το ρολόι σας;Ρωτάω γιατί έχω ένα Watch 3 pro,και δεν μπορώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται όταν γυρνάω τον καρπό, κάτι που είναι πραγματικά αρκετά ενοχλητικό (GT2).

PS. Ευχαριστώ τα παιδιά που ανέφεραν το group στο Telegram με τα themes!
PS2. Μπορείτε και από εδώ http://www.hwgtfaces.com/

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα με τα ακουστικά? Δηλαδή να μπορούμε κανονικά να μιλάμε με ακουστικά? Γιατί πραγματικά αν είναι το ρολόι και ακουστικά (tws) μαζί τότε δεν με αφήνει να μιλάω με ακουστικά παρά μόνο σε περίπτωση αν η κλήση είναι εισερχόμενη και απαντήσω από τα ακουστικά. Σε άλλες περιπτώσεις απλά αναγκάζομαι να μιλάω μόνο από το τηλέφωνο γιατί δεν με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο ακόμα και αν κατά τη κλήση πατήσω εκεί στις επιλογές μεγάφωνο- ακουστικό- Bluetooth το Bluetooth δεν κάνει τίποτα...

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, komatoza said:

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα με τα ακουστικά? Δηλαδή να μπορούμε κανονικά να μιλάμε με ακουστικά? Γιατί πραγματικά αν είναι το ρολόι και ακουστικά (tws) μαζί τότε δεν με αφήνει να μιλάω με ακουστικά παρά μόνο σε περίπτωση αν η κλήση είναι εισερχόμενη και απαντήσω από τα ακουστικά. Σε άλλες περιπτώσεις απλά αναγκάζομαι να μιλάω μόνο από το τηλέφωνο γιατί δεν με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο ακόμα και αν κατά τη κλήση πατήσω εκεί στις επιλογές μεγάφωνο- ακουστικό- Bluetooth το Bluetooth δεν κάνει τίποτα...

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ίδιο πρόβλημα έχω και τόσο εγώ με gt2 pro όσο και ο γαμπρός μου με gt2. 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δίνει προτεραιότητα άλλοτε στο ρολόι και άλλοτε στα ακουστικά. Μακάρι να μπορούσαμε να ορίσουμε εμείς το μέσο απάντησης της κλήσης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα έχω και τόσο εγώ με gt2 pro όσο και ο γαμπρός μου με gt2. 
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δίνει προτεραιότητα άλλοτε στο ρολόι και άλλοτε στα ακουστικά. Μακάρι να μπορούσαμε να ορίσουμε εμείς το μέσο απάντησης της κλήσης.
Με Samsung συσκευή και ακουστικά τελικά νομίζω το έλυσα και πλέον αυτόματα βλέπει και συνδέεται μόνο στα ακουστικά. Εμφανίζει την κλήση στο ρολόι, ωστόσο μπορώ μόνο να την κλείσω, όχι να απαντήσω και να μιλήσω από το ρολόι, πράγμα που δεν με ενοχλεί η αλήθεια είναι.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Εμένα πάλι κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται όταν γυρνάω τον καρπό, κάτι που είναι πραγματικά αρκετά ενοχλητικό (GT2).

PS. Ευχαριστώ τα παιδιά που ανέφεραν το group στο Telegram με τα themes!
PS2. Μπορείτε και από εδώ http://www.hwgtfaces.com/

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πως μπορώ να βρω τα θέματα στο telegram και πως κάνω εγκατάσταση? 

14 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Εμένα πάλι κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται όταν γυρνάω τον καρπό, κάτι που είναι πραγματικά αρκετά ενοχλητικό (GT2).

PS. Ευχαριστώ τα παιδιά που ανέφεραν το group στο Telegram με τα themes!
PS2. Μπορείτε και από εδώ http://www.hwgtfaces.com/

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πως μπορώ να βρω τα θέματα στο telegram και πως κάνω εγκατάσταση? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites



Πως μπορώ να βρω τα θέματα στο telegram και πως κάνω εγκατάσταση? 


Κάνεις εγκατάσταση το Telegram από το Play Store, κάνεις login με τον αριθμό του κινητού σου τηλεφώνου, και μετά κάνεις add το group από το παρακάτω link:

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Με Samsung συσκευή και ακουστικά τελικά νομίζω το έλυσα και πλέον αυτόματα βλέπει και συνδέεται μόνο στα ακουστικά. Εμφανίζει την κλήση στο ρολόι, ωστόσο μπορώ μόνο να την κλείσω, όχι να απαντήσω και να μιλήσω από το ρολόι, πράγμα που δεν με ενοχλεί η αλήθεια είναι.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό το είχα καταφέρει κι εγώ( απενεργοποιώντας μέσα από το Bluetooth την επιλογή κλήσεων του ρολογιού). Το θέμα είναι ότι εγώ χρειάζομαι αυτήν την επιλογή . Άσε που κι αυτή η λύση είχε κάποια κολλήματα μερικές φορές.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λύση η θα υπάρξει ποτέ στο θέμα του Bluetooth. Απλά τα προϊόντα από το ίδιο οικοσύστημα συνεργάζονται καλύτερα. Σαν iPhone και airpods. Αν και στην δική μας περίπτωση υπάρχει πρόβλημα και όχι απλά έλλειψη κάποιας δυνατότητας.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, komatoza said:

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα με τα ακουστικά? Δηλαδή να μπορούμε κανονικά να μιλάμε με ακουστικά? Γιατί πραγματικά αν είναι το ρολόι και ακουστικά (tws) μαζί τότε δεν με αφήνει να μιλάω με ακουστικά παρά μόνο σε περίπτωση αν η κλήση είναι εισερχόμενη και απαντήσω από τα ακουστικά. Σε άλλες περιπτώσεις απλά αναγκάζομαι να μιλάω μόνο από το τηλέφωνο γιατί δεν με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο ακόμα και αν κατά τη κλήση πατήσω εκεί στις επιλογές μεγάφωνο- ακουστικό- Bluetooth το Bluetooth δεν κάνει τίποτα...

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ εγώ βρει άλλη λύση αλλά θέλει συγκεκριμένα handsfree όμως. 

Έχω τα freelace pro που περνάνε με καλώδιο από το λαιμό και έχουν μαγνήτη μεταξύ τους για να στέκονται. Όταν είναι ενωμένα τα ακουστικά αυτομάτως αποσυνδεονται από το τηλέφωνο και όταν τα χωρίσεις αμεσως συνδέονται. 

Οπότε όταν κάνω κλήση από ρολόι αμέσως βάζω τα ακουστικά στο αυτί και γυρνάει ο ήχος σε αυτά. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγώ βρει άλλη λύση αλλά θέλει συγκεκριμένα handsfree όμως. 
Έχω τα freelace pro που περνάνε με καλώδιο από το λαιμό και έχουν μαγνήτη μεταξύ τους για να στέκονται. Όταν είναι ενωμένα τα ακουστικά αυτομάτως αποσυνδεονται από το τηλέφωνο και όταν τα χωρίσεις αμεσως συνδέονται. 
Οπότε όταν κάνω κλήση από ρολόι αμέσως βάζω τα ακουστικά στο αυτί και γυρνάει ο ήχος σε αυτά. 
Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ με τα OnePlus Bullets Wireless Z.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

 

Νέος κάτοχος του Gt2 Pro

Για να εχω notifications στο ρολοι(viber sms email) πρέπει να παραμένει η εφαρμογη health "ανοιχτή" (xiaomi 12.5 android) ενω λαμβάνει κανονικά κλήσεις όταν η εφαρμογή ειναι "κλειστή"

Ετσι πρέπει να δουλεύει;;

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2021 at 2:04 ΠΜ, tsiftsism said:


 

 


Κάνεις εγκατάσταση το Telegram από το Play Store, κάνεις login με τον αριθμό του κινητού σου τηλεφώνου, και μετά κάνεις add το group από το παρακάτω link:

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... 

Μέχρι εδώ καλά μετά πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση αυτό που θέλω...? 

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... 
Μέχρι εδώ καλά μετά πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση αυτό που θέλω...? 
Πρώτα απ' όλα θα βάλεις στο κινητό σου την modded εφαρμογή του Health την οποία θα βρεις στο thread του Telegram που παρέθεσα στο προηγούμενο post μου.
Βασική προϋπόθεση για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις το modded Health είναι να μην έχεις κινητό Huawei/Honor γιατί σ' αυτές τις συσκευές η εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη και δεν μπορείς να περάσεις και την modded έκδοση.

Από εκεί και πέρα δες το παρακάτω video που δείχνει πως να κάνεις upload custom watch faces στο ρολόι.



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...